Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2019., 13:43   #2851
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
E onda tako pišite puno ime kad pišete jer je Heavy Industries toliko loš, da kvari ime toliko da ja nebi ni Electric uzeo

Dajte malo smanjite to generaliziranje koje za uzorak ima jedan ili dva (1-2) primjerka. Ne mislim samo na tebe, nego općenito.


Znate i sami da se te klime proizvode ko mutave i da ih ima more. Svi valjda znamo minimalno jednog priatelja koji je kupio Toshibu/Micu/Daikin i imao problema s njom, isto tako svi znamo nekoga tko je prije 10 godina u server sobu stavio Quatro klimu koja radi 24/7 i dan danas radi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 13:44   #2852
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Po tvojem onda da ti ja sad stavim povez na oči i stavim te pred neku xy klimu, ti bi znao napamet, bez opipavanja, gdje stoji elektronika, koji šaraf gdje stoji i sve ostalo kad trebaš rastaviti klimu? Jer se ništa nije promijenilo u 20 godina.
Kakvo sad rastavljanje,lol.

Spajanje elektronike se vrsi na terminalima za to predvidjenima koji se uvijek nalaze iznad spojeva cijevi na bilo kojem split sistemu vec desetljecima.
Toliko o tvojim glupostima sa polozajima elektronike.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 13:46   #2853
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
NHF, nadyebavate se tu bezveze, nije nam zanimljivo jer nista novo nismo naučili, stoga ili prestanite ili počnite argumentirano
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 13:47   #2854
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Da, imam prijatelja koji je odselio u Austriju koji se bavi klimama, nije baš rijetko da ljudi odu van, a s obzirom da mi je stari bio dugo u tom polju prije nego je otišao za frižidere, normalno je da znam dosta ljudi koji se time bave.

Pa ja od tebe isto tako nisam čuo JEDAN JEDINI argument zašto je Daikin bolji od Mitshibihija. Niti jedan. Pa daj argumentiraj kad imaš toliko iskustva, daj nas poduči onda.
Koji je tvoj problem?

Di sam ja tvrdio da je Daikin BOLJI?

Te prosere si samo ti imao i ne mozes ih argumentirati nego se i dalje prosipas.

Ajmo maniace ,di sam ja napisao da je Daikin bolji od Mitsa ili Toshibe?
Za razliku od tebe koji o tome nema pojma ja to ne nikad napisao.

Ali,s obzirom koliko si gluposti nadrobio i ne cudi me.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 13:48   #2855
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
NHF, nadyebavate se tu bezveze, nije nam zanimljivo jer nista novo nismo naučili, stoga ili prestanite ili počnite argumentirano
Slazem se.
Neka lijepo argumentira svoje tvrdnje.

Ja cu argumentirati sve sto me se pita,a ne valjati floskule.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 13:53   #2856
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ja: Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Daikin koliko sam čuo od nekih koji su ih postavljali se dosta pogoršao kvalitetom u zadnje vrijeme.

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ocito si cuo to od poprilicno neupucenih montera.

Daikin je ispred svih ostalih u klimatizaciji.
Oni postavljaju pravila dok drugi slijede.
Evo, jesi tu tvrdio? Pa ajde, daj onda argumentiraj zašto su Daikin Split sistemi toliko bolji od svih ostalih u klimatizaciji. Ja živim za dobar argument. Uvjeri me i super, ja uvijek želim najbolje za moj novac, ali od ljudi koji se time bave svaki dan sam ja čuo da je bolje uzeti Mitsubishi nego Daikin za doma. Ti si prvi koji mi u zadnjih godinu dvije kaže da je Daikin bolji. Prije dvije godine da, svi su govorili da je Daikin broj jedan, ali danas to više ne čujem. A očigledno nisam ni jedini, jer evo, tu se isto javio kolega, plus što sam pročitao neka iskustva drugih ljudi po internetu.

Ja nisam inspektor da sam sad išao te ljude ispitivati u detalj zašto, jer se ljudi time bave svaki dan, njima je i tak svejedno postavljali oni Haier, Toshibu ili Daikin. Uostalom ja nisam nigdje tvrdio da je to drastična razlika, već sam i naveo u jednom postu da su ta sva tri top i da su te razlike minimalne.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 13:57   #2857
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ja: Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Daikin koliko sam čuo od nekih koji su ih postavljali se dosta pogoršao kvalitetom u zadnje vrijeme.



Evo, jesi tu tvrdio? Pa ajde, daj onda argumentiraj zašto su Daikin Split sistemi toliko bolji od svih ostalih u klimatizaciji. Ja živim za dobar argument. Uvjeri me i super, ja uvijek želim najbolje za moj novac, ali od ljudi koji se time bave svaki dan sam ja čuo da je bolje uzeti Mitsubishi nego Daikin za doma. Ti si prvi koji mi u zadnjih godinu dvije kaže da je Daikin bolji. Prije dvije godine da, svi su gotovini da je Daikin broj jedan, ali danas to više ne čujem. A očigledno nisam ni jedini, jer evo, tu se isto javio kolega, plus što sam pročitao neka iskustva drugih ljudi po internetu.

Ja nisam inspektor da sam sad išao te ljude ispitivati u detalj zašto, jer se ljudi time bave svaki dan, njima je i tak svejedno postavljali oni Haier, Toshibu ili Daikin.



Ti stvarno imas problema sa razumjevanjem i argumentacijom.

Izjava nekog montazera je potpuno nebitna u cijeloj prici.

A argument zasto je Daikin ispred si dobio na lijepom primjeru plina koji je iskljucivo njihova ideja i svi drugi su je morali prihvatiti.


Za razliku od tebe ja nisam nikud napisao da je Daikin bolji uredjaj,zasto lazes.
Jedino si se ti hvastao o tome da su Mits i Toshiba ispred Daikina,a nikako da objasnis zasto.

Ponavljam,di sam ja napisao da je Daikin split sistem BOLJI od Mitsa ili Toshibe?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:11   #2858
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova


Ti stvarno imas problema sa razumjevanjem i argumentacijom.

Izjava nekog montazera je potpuno nebitna u cijeloj prici.

A argument zasto je Daikin ispred si dobio na lijepom primjeru plina koji je iskljucivo njihova ideja i svi drugi su je morali prihvatiti.


Za razliku od tebe ja nisam nikud napisao da je Daikin bolji uredjaj,zasto lazes.
Jedino si se ti hvastao o tome da su Mits i Toshiba ispred Daikina,a nikako da objasnis zasto.
Plin je nebitan, da Europska Unija nije tražila strožu alternativu od R410a, nitko ga ne bi ni tražio, a Daikin je tu bio prvi koji je našao plin koji je pogodan za eksploataciju jer bi oni bili napogođeniji da nisu našli alternativu.

Plin nema apsolutno jedne veze s kvalitetom klima uređaja. Pa mogla bi kućna klima raditi i na R134a da se napravi takva, ali to ne bi utjecalo na kvalitetu klima uređaja kao takvog.

S druge strane, ti si se odma na početku naše rasprave pozvao na 25 godina iskustva u montiranju Daikin klima uređaja, a sad mi kažeš da su iskustva montera i servisera klima uređaja poputno nebitna. Ergo, ti kažeš da si ti potpuno nebitan.

I sad mene optužuješ da lažem, ja koji od početka tvrdim da su mi ljudi koji se bave klimama rekli da je bolje uzeti mitsu od Daikina, i ti kažeš ne, poredak je Daikin pa ostali. Pozivajući se na 25 godina iskustva. I sad kad ti citiram post u kojem ti potrvdiš Daikin, Mitsu, Toshiba meni praktički u lice govoriš da lažem. S citatom koji je ispred tebe gdje potvrđuješ poredak “Daikin Mitsu Toshiba”, kad ja napišem drugi poredak onda kažeš ne, to su rekli neupućeni majstori i time potvrdiš da je za tebe takav poredak.

Prvo kažeš ja imam 25 godina iskustva u montiranju, sad kažeš monteri i serviseri su nebitni. Okej, zašto bi ti onda imao autoritet uopće predložiti klimu. Onda kažeš poredak klima koje su po tebi najbolje, ali kad te pitam da mi kažeš zašto je tvoj poredak takav jer se ti kao baviš klimama i znaš puno o tome, ja dobijem jedino optužbe da lažem, izokrećem i slično i kad ti citiram gdje si rekao da je Daikin daleko ispred svih ostalih ti šutiš i spomeneš mi neki plin koji nema niđe veze s kvalitetom klima uređaja. I onda očekuješ da se tebe sluša kao da si profesor. Zvučiš kao političar kad ga uhvate kako krade, ali on onda tvrdi da je samo “posudio”

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 01.07.2019. u 14:16.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:17   #2859
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Plin je nebitan, da Europska Unija nije tražila strožu alternativu od R410a, nitko ga ne bi ni tražio, a Daikin je tu bio prvi koji je našao plin koji je pogodan za eksploataciju jer bi oni bili napogođeniji da nisu našli alternativu.

Plin nema apsolutno jedne veze s kvalitetom klima uređaja. Pa mogla bi kućna klima raditi i na R134a da se napravi takva, ali to ne bi utjecalo na kvalitetu klima uređaja kao takvog.

S druge strane, ti si se odma na početku naše rasprave pozvao na 25 godina iskustva u montiranju Daikin klima uređaja, a sad mi kažeš da su iskustva montera i servisera klima uređaja poputno nebitna. Ergo, ti kažeš da si ti potpuno nebitan.

I sad mene optužuješ da lažem, ja koji od početka tvrdim da su mi ljudi koji se bave klimama rekli da je bolje uzeti mitsu od Daikina, i ti kažeš ne, poredak je Daikin pa ostali. Pozivajući se na 25 godina iskustva. I sad kad ti citiram post u kojem ti potrvdiš Daikin, Mitsu, Toshiba meni praktički u lice govoriš da lažem. S citatom koji je ispred tebe gdje potvrđuješ poredak “Daikin Mitsu Toshiba”, kad ja napišem drugi poredak onda kažeš ne, to su rekli neupućeni majstori i time potvrdiš da je za tebe takav poredak.

Prvo kažeš ja imam 25 godina iskustva u montiranju, sad kažeš monteri i serviseri su nebitni. Okej, zašto bi ti onda imao autoritet uopće predložiti klimu. Onda kažeš poredak klima koje su po tebi najbolje, ali kad te pitam da mi kažeš zašto je tvoj poredak takav jer se ti kao baviš klimama i znaš puno o tome, ja dobijem jedino optužbe da lažem, izokrećem i slično i kad ti citiram gdje si rekao da je Daikin daleko ispred svih ostalih ti šutiš i spomeneš mi neki plin koji nema niđe veze s kvalitetom klima uređaja. I onda očekuješ da se tebe sluša kao da si profesor. Zvučiš kao političar kad ga uhvate kako krade, ali on onda tvrdi da je samo “posudio”
:facepalm:

EoD
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:30   #2860
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
A ja se bas ponadao nekoj kvalitetnijoj raspravi, kad ono "moj tata ima vise ljubavnica od tvog tate", uglavnom molim moda da pobrise ovu zadnju stranicu trkelanja.


U vise navrata sam od majstora/montera pokusao dobiti odgovor koji brand je najbolji od svete trojke, ali svaki iole objektivan majstor mi je rekao da uzmem bilo koju necu pogrijesit i da onda trebam imati samo malo srece da nemam nikakvih problema s njom i eto zadovoljnog korisnika. Ako si u onoj manjoj skupini, onda jbga, plus sto imate i taj faktor same montaze odnosno kako ce to majstor napravit.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 15:14   #2861
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
.
Yep za 12 kn.
Moze ti monter shebat i najbolju mogucu klimu ak ne zna sta radi. Tako da ti i Daikin moze otic u vjecni zaborav. Zato ti plati montazu 1500 kn i budi siguran da je to OK napravljeno jer imho ovaj s 1500 kn ce napraviti posao bolje od ovog za 12 kn..

S kim je isto raspravljam.
Ne govorim svoje rijeci nego rijeci majstora s aspekta postavljanja klime, ne govorim o kvaliteti fucking uredaja niti imam iskustva s time...

Ja nikad ali nikada osobno i moj osobni stav je s obzirom da sam u kuci i da se ne grijem na klimu necu kupiti klimu skuplju niti kvalitetniju jer mi fucking ne treba.

Za mene osobno su sve klime za moj slucaj skuplje OD Vivaxa i slicnih bacen novac.

Vec 10 godina me hladi Midea i sada ce neka grcka u potrkovlju isto tako.

Klima moze biti bucna ko traktor ja je ne cujem. A sad lijep ti uzivaj s svojim Daikom od 2-3k kn vise koji hladi isto ko i najvece kinesko smece.
Ja cu lijepo za ove do 2-3k kn vise kupit kamion piva pa ak klima i rikne hladit ce me pivo
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 15:26   #2862
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Dajte malo smanjite to generaliziranje koje za uzorak ima jedan ili dva (1-2) primjerka. Ne mislim samo na tebe, nego općenito.


Znate i sami da se te klime proizvode ko mutave i da ih ima more. Svi valjda znamo minimalno jednog priatelja koji je kupio Toshibu/Micu/Daikin i imao problema s njom, isto tako svi znamo nekoga tko je prije 10 godina u server sobu stavio Quatro klimu koja radi 24/7 i dan danas radi.

Generaliziranje je na bazi da niti jedna MicuHI u firmi ne radi kako bi tribala od njih cca 10tak.Svi se zale ili je preladno ili prevruce, uopce nema logike i poveznice rada. Znaci moj Samsung, vjerojatno najjeftiniji, star 15+god ima bolju regulaciju temperature.
I van firme za tu jednu sta znam dobro, iskustva su jako jako loša, počevši od rada uređaja do aftersales supporta i RMA procesa.

To je moje osobno iskustvo i moje osobno misljenje i ja znam da nema teoretske sanse da sebi kupim MHI klimu a 99% ni MElectric. Neka ljudi znaju sta ih moze docekat.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 15:35   #2863
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
2.5kW ili 3.5kW?

Citiraj: