Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2014., 00:27   #1291
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
Siemens!!
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2014., 09:07   #1292
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ako je riječ o SX763, onda svakako siemens
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2014., 17:12   #1293
Smoker25
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Hvala na odgovorima. Da, riječ je o SX763. Imao sam Zyxela ali je signal bio katastrofa pa su mi dali Siemensa.
Smoker25 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 06:36   #1294
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Iskon ima u beta fazi testiranja fixni flat. Trenutno se testira u Istarskoj županiji, ali bi do kraja godine usluga trebala biti dostupna u cijeloj zemlji (ja bi je već mogao dobiti). Tarifa glasi toprilike ovako: 1500 min prema fixnim, 1500 min prema mobilnim, nešto (1500?)min prema EU i flat net za 360kn. Jedino loše je da je net max. 8Mbit. Dodatni broj je 20kn/mj.
Konkurencija je povoljnija, a nude i veće brzine.
https://www.hrvatskitelekom.hr/poslo...i/max2-premium

btw, zna li netko što se događa sa @(mail.)inet.hr email domenama u slučaju prelaska drugom ISP-u? Znam da su ih nekada ukidali što bi mi bilo malo nezgodno u ovom trenutku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2014., 09:37   #1295
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
afaik, moras imati neku uslugu koju placas inace ukidaju... Mislim da mozes platiti mjesecno da zadrzis mail adrese...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 17:43   #1296
Edge330
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Iskon mi je dao neki ruter sa slabim wirelessom i htio bi ga zamijeniti. Imam jos od T-coma ruter Thompson TG782i, ima podrsku za Voip i sve.

Jel moguce to prespojit?
Edge330 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 18:07   #1297
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ne. Neće ti raditi telefon, internet možda.
Koji si to "neki" router dobio?
Inače ja vodim bitku s Iskonom vjerovali ili ne jer mi ne žele uključiti opciju od 8mb/s za 10kn mjesečno.
Tehničke preduvjete imam, zadovoljavam sve uvjete. No obrazloženje jest da koristim opciju prva 3 (ili 6mj) paketa u pola cijene pa eto ne mogu onda dobiti povećanje s 5 na 8mbps dok mi to ne istekne.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 09:56   #1298
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Inače ja vodim bitku s Iskonom vjerovali ili ne jer mi ne žele uključiti opciju od 8mb/s za 10kn mjesečno.
Isključi IPTV i imaš 8Mbps!

Mene ženska nazvala prije nekih 2 tjedna za to...reko ko ga jebe daj, neću propast za 10kn...još mi nije uključeno!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 16:57   #1299
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ma kakvi, još do kraja ovog mjeseca imam opciju da plaćam samo pola paketa (nije 160 već 80kn) pa kao zato ne mogu.
A imam Iskon Smart int+tel pa ni nemam iptv.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 18:57   #1300
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Može li netko provjeriti što mu piše u postavkama routera pod: DSL Speed (DS/US)

Ja plaćam brzinu 8/0.5 i tu mi piše: 9598/507 Kbps

Pitam ovo jer mi se čini da mi je upload ovdje previše limitiran, pa ako možete vidjeti koje su vaše vrijednosti..
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2014., 19:39   #1301
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
Može li netko provjeriti što mu piše u postavkama routera pod: DSL Speed (DS/US)

Ja plaćam brzinu 8/0.5 i tu mi piše: 9598/507 Kbps

Pitam ovo jer mi se čini da mi je upload ovdje previše limitiran, pa ako možete vidjeti koje su vaše vrijednosti..
Ako ti šta pomaže

DSL Speed (DS/US) 12533/1037 Kbps
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:10   #1302
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
A usput recite što plaćate. Ja plaćam za 8mbps:
Downstream rate: 9599 kbps
Upstream rate: 636 kbps

Upstream mi je nešto brži jer mi to donekle pomaže da mi veza ne puca prilikom uploada.

Evo moje sapunice:
Kada uploadam na Youtube ili neki drugi servis veza se najprije supori (i upload) pa pukne, ruter se sam resetira nakon toga.

Biseri iz tehničke podrške mi rade ovo:

Vratiti ćemo uređaj na tvorničke postavke.

Ja im onda kažem da to sigurno neće riješiti problem pa sarkastično. I onda im kažem kada gorivo curi na automobilu pa ćemo probati ugasiti i upaliti ga, možda se riješi.
Kažem im da mi je mijenjan i ruter, ništa.

Onda me studentica pita kako sam povezan. To nema nikakve veze ali ajde, kažem LAN kabelom kako mi je računalo povezano.
Kaže mi da zamijenim LAN kabel, da je sigurno do toga.

Onda sam se malo svađao i smijao njezinom obrazloženju "korisnici moraju ograničiti brzinu uploada". Zaguši vam se veza i prebrzo uploadate pa vam zato pukne.
Ovakvi biseri su mi najbolji. Znači JA bi trebao u Chromeu ograničiti upload.
Onda sam je bez smijanja pitao kako da u Chromeu ili bilo kojem programu ograničim upload i na koju vrijednost da ga postavim. Onda je prešla preko toga.

A nije mi ni odgovorila zašto mi na Iskon Carnetu ne puca veza prilikom uploada a na "Iskon iskonu" puca.

Kada smo prošli sve bisere tehničke podrške "povećan" mi je upload s 0.5 na 0.6 s time da ja sada ipak imam i dalje 0.5 u speedtestu.

Veza i dalje puca prilikom uploada.


Vjerujem da bi sljedeći biser njihove podrške bio da "promijenim punjač/adapter rutera, sigurno je do toga."


Btw ne znam jeste li gledali traceroute ali u zadnja 2 mjeseca su nešto promijenili (nagore) i sada imamo oko 7-8 skokova prije dosega web stranice. Prije je bilo tipa Ruter->Iskon1->Iskon2-> traženi server
A sada je Ruter-> Iskon1-> Iskon nepoznati IP-> 4 koraka nepoznati IP (vj. iskonov)-> 2x T-Com server-> Timeout-> Traženi server
To mi poveća za oko 10ms pristup webu.

A na Carnetu mi je bilo : Ruter-> core.carnet-> srce.carnet->traženi server
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:23   #1303
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Matko_STR Pregled postova
Može li netko provjeriti što mu piše u postavkama routera pod: DSL Speed (DS/US)

Ja plaćam brzinu 8/0.5 i tu mi piše: 9598/507 Kbps

Pitam ovo jer mi se čini da mi je upload ovdje previše limitiran, pa ako možete vidjeti koje su vaše vrijednosti..
Radi se o DSL profilu koji je podesen sa njihove strane. Inace, ogranicenje brzine se podesava na drugom mjestu, a mislim da ti oni komotno mogu staviti neki profil sa 640kbps uploada (pogotovo ako imas TV). Jedino ako nazoves pa lijepo zamolis da ti postave 9M/640kbps profil, jer ti se cini da imas problema sa uploadom i slicno...

Edit: ja na 5Mbps brzini imam 5997/639 Kbps (5M/640 profil)
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:31   #1304
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Radi se o DSL profilu koji je podesen sa njihove strane. Inace, ogranicenje brzine se podesava na drugom mjestu, a mislim da ti oni komotno mogu staviti neki profil sa 640kbps uploada (pogotovo ako imas TV). Jedino ako nazoves pa lijepo zamolis da ti postave 9M/640kbps profil, jer ti se cini da imas problema sa uploadom i slicno...

Edit: ja na 5Mbps brzini imam 5997/639 Kbps (5M/640 profil)
Vidim da svi imate veći upload od mene, a tu je i problem, jer upload bi mi trebao biti 0,5 Mbps, a on mi je maksimalno 0,4 Mbps kada mjerim na speedtest.

Prije mi je bio 0,5, ali onda su oni to nešto mijenjali i očito su krivo stavili.
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:41   #1305
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
A usput recite što plaćate. Ja plaćam za 8mbps:
Downstream rate: 9599 kbps
Upstream rate: 636 kbps

Upstream mi je nešto brži jer mi to donekle pomaže da mi veza ne puca prilikom uploada.

Evo moje sapunice:
Kada uploadam na Youtube ili neki drugi servis veza se najprije supori (i upload) pa pukne, ruter se sam resetira nakon toga.

Biseri iz tehničke podrške mi rade ovo:

Vratiti ćemo uređaj na tvorničke postavke.

Ja im onda kažem da to sigurno neće riješiti problem pa sarkastično. I onda im kažem kada gorivo curi na automobilu pa ćemo probati ugasiti i upaliti ga, možda se riješi.
Kažem im da mi je mijenjan i ruter, ništa.

Onda me studentica pita kako sam povezan. To nema nikakve veze ali ajde, kažem LAN kabelom kako mi je računalo povezano.
Kaže mi da zamijenim LAN kabel, da je sigurno do toga.

Onda sam se malo svađao i smijao njezinom obrazloženju "korisnici moraju ograničiti brzinu uploada". Zaguši vam se veza i prebrzo uploadate pa vam zato pukne.
Ovakvi biseri su mi najbolji. Znači JA bi trebao u Chromeu ograničiti upload.
Onda sam je bez smijanja pitao kako da u Chromeu ili bilo kojem programu ograničim upload i na koju vrijednost da ga postavim. Onda je prešla preko toga.

A nije mi ni odgovorila zašto mi na Iskon Carnetu ne puca veza prilikom uploada a na "Iskon iskonu" puca.

Kada smo prošli sve bisere tehničke podrške "povećan" mi je upload s 0.5 na 0.6 s time da ja sada ipak imam i dalje 0.5 u speedtestu.

Veza i dalje puca prilikom uploada.


Vjerujem da bi sljedeći biser njihove podrške bio da "promijenim punjač/adapter rutera, sigurno je do toga."
Ovo je jedan dosta zanimljiv problem i ne razumijem se u mreže toliko da bih to znao objasniti, ali reći ću ti kako je meni objašnjeno. Navodno zbog "zapunjenja" uploada, neki paketi ppp protokola (keep-alive paketi) se počnu droppati i jednostavno ne stignu do druge strane. U tom trenutku druga strana (Iskonova mreža) prekida konekciju i tvoj router se uslijed toga (software problem na routeru) restarta, ili samo pokusa ponovno spojiti.

Rekao bih da je to gotovo sigurno problem do routera i do njihovog softvera. Kad kazes da su ti mijenjali router, je li to bilo u neki drugi model ili isti takav model? Ja konkretno imam Enkom i nemam takvih problema.

Objasnjenje zasto ti se na CARNetu to nije dogadjalo moze biti u vrsti PPP konekcije. Naime, donedavno se na CARNetu moglo iskljucivo ostvariti bridge PPP veza (dakle sa PPP veza se terminira na računalu), a Iskonova po defaultu dolazi podesena na routeru (routing mode), a na zahtjev se moze prebaciti u bridge (ali onda imas problem spajanja uredjaja poput mobitela i tableta na internet).

Rjesenje? Zatrazis prebacivanje u bridge mode, kupis svoj (malo bolji) router i ustekas ga u Iskonov router (kao i telefone) i podesis PPP vezu na tom svom novom routeru, dignes wireless i gotovo. To jasno podrazumijeva da to znas napraviti ili imas nekoga tko ti zeli pomoci i da imas 200-400kn za opremu.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Btw ne znam jeste li gledali traceroute ali u zadnja 2 mjeseca su nešto promijenili (nagore) i sada imamo oko 7-8 skokova prije dosega web stranice. Prije je bilo tipa Ruter->Iskon1->Iskon2-> traženi server
A sada je Ruter-> Iskon1-> Iskon nepoznati IP-> 4 koraka nepoznati IP (vj. iskonov)-> 2x T-Com server-> Timeout-> Traženi server
To mi poveća za oko 10ms pristup webu.

A na Carnetu mi je bilo : Ruter-> core.carnet-> srce.carnet->traženi server
Sve ovisi kojoj stranici i gdje se ta stranica nalazi. Postoji i mogucnost da se ta stranica preselila na neki drugi server do kojega je sad "put" drugaciji. Iskon ima svoje (odnosno sve vise T-Comove) "nadprovidere" i na to ne mozemo utjecati. Moze biti i privremeni kvar na nekom od linkova nadprovidera (u cijelom tom lancu) pa se onda promet usmjerava zaobilazno, svasta moze biti...
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:56   #1306
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
traceroute pceksperta, koraka 4-8 prije 2 mjeseca nije bilo.

Imam SX763, mijenjao i dobio novi SX763. Najprije je tehničar došao s nekim prastarim crnim ruterom (zaboravio model, taj crni je star i t-com ga je uvaljavao isto), probali na njemu uploadati datoteku od 50mb, za 2min se isto uspori pa prekine veza.
Onda sam samo htio novi/stari sx763.


A za Carnet, ja sam malo mijenjao u izvoru stranice konfiguraciju SX763 kako bi se otkrile skrivene postavke, tako da sam u samom ruteru unio podatke da mi kreira vezu umjesto da moram na računalu.
Čak sam na više foruma napravio svojevremeno i vodič kako to napraviti.
Tako da mi je ista ppoe veza bila i na carnetu kao i na "iskon iskonu".
Problem s uploadam mi je bitan jer mi se siknroniziraju slike i video s Google računom.

I je li inače normalno da se prilikom uploada i brzina preuzimanja/pristupa sroza na 5-10kb/s.
Znam da mi je i na T-Comu bio usporeno preuzimanje/pristup kada sam uplaodao ali ne ovoliko, a tako mi je nakon 30s, a nakon 2min veza crkne ili se resetira ruter.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 23:02   #1307
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Pucanje veze pri punom uploadu dali ovisi i o tome što je snr na downloadu mali ovo je statistika od sada
Statistics Downstream Upstream
Line Rate 12529 Kbps 1037 Kbps
Attainable Line Rate 18388 Kbps 1283 Kbps
Noise Margin 6,3 dB 13,6 dB
Line Attenuation 26,0 dB 26,0 dB
Output Power 18,5 dBm 13,5 dBm
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 15:03   #1308
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
da.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 16:57   #1309
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
@sharkri: ne vjerujem, pucanje na liniji s takvim podacima vise ovisi o modemu/routeru. Na vecini routera takva veza kao tvoja radi uredno i na SN margin 6.0dB. Tebi je, ako je vjerovati ovim podacima, preveliko upstream gusenje (Line Attenuation). Za ocekivat bi bila vrijednost 15-18dB..
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 17:39   #1310
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
@sharkri: ne vjerujem, pucanje na liniji s takvim podacima vise ovisi o modemu/routeru. Na vecini routera takva veza kao tvoja radi uredno i na SN margin 6.0dB. Tebi je, ako je vjerovati ovim podacima, preveliko upstream gusenje (Line Attenuation). Za ocekivat bi bila vrijednost 15-18dB..
Kako skinuti taj att svi kablovi su unutar zgrade promjenjeni, jedino što meni pada na pamet je udaljenost od centrale koja je kako oni kažu pre velika(t-com tako kaže, a onda i iskon) 1,8km
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 20:13   #1311
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ne znam kako to unutar zgrade poboljsati. Vjerojatnije je to do parice izmedju zgrade i centrale, ili im je pak DSLAM u banani. U oba slucaja ovisis o njihovoj volji da to poprave...
Medjutim, nije mi jasno zasto kazu da je tvoja udaljenost prevelika, jer unatoc 1,8km imas "Attainable Line Rate 18388/1283", znatno bolji down nego na mojoj 300m kracoj liniji. Po meni morao bi imat bolju situaciju od mene, a nemas.

Isrobaj liniju s nekim drugim routerom da ustanovis jel su podaci koje prikazuje trenutni router tocni.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 21:07   #1312
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675

Ovako je izgledalo dok sam bio na t-comu, drugi ruter nažalost nemam tako da nemogu provjeriti
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 22:12   #1313
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Tu su prikazane ocekivane vrijednosti, prilicno dobre, ustvari jako dobre za 1,8km udaljenost od centrale. Uoci da ti je Upstream Attenuation (ocekivanih) 16dB, sto je drasticna razlika od sadasnjih 26dB...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 14:37   #1314
Number3
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Pucanje veze pri punom uploadu dali ovisi i o tome što je snr na downloadu mali ovo je statistika od sada
Statistics Downstream Upstream
Line Rate 12529 Kbps 1037 Kbps
Attainable Line Rate 18388 Kbps 1283 Kbps
Noise Margin 6,3 dB 13,6 dB
Line Attenuation 26,0 dB 26,0 dB
Output Power 18,5 dBm 13,5 dBm
Linija ti je ok i čisto sumnjam da uzrokuje pucanje neta. Puca li ti dsl ili samo konekcija?

Ako puca konekcija onda si preko neke aplikacije ograniči upload na 80-90% od maksimuma pa ti neće pucati. Problem je do QOS-a na nekim routerima pa kad se zapuni bandwith ne preostane dovoljno prometa kako bi router "javio" provideru da je još "živ" pa se konekcija prekida. Ako ti to ne pomogne kontaktiraj korisničku.
Number3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:37   #1315
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Number3 Pregled postova
Linija ti je ok i čisto sumnjam da uzrokuje pucanje neta. Puca li ti dsl ili samo konekcija?

Ako puca konekcija onda si preko neke aplikacije ograniči upload na 80-90% od maksimuma pa ti neće pucati. Problem je do QOS-a na nekim routerima pa kad se zapuni bandwith ne preostane dovoljno prometa kako bi router "javio" provideru da je još "živ" pa se konekcija prekida. Ako ti to ne pomogne kontaktiraj korisničku.
I šta da ih tražim, ja sam eto bio toliko obziran da sam ja sam tražio od njih da mi smanje brzinu neta pa je nisu smanjili, jer mi stalno puca veza pa su rekli da nema potrebe jer po brojevima koje imam u postavkama od rutera do toga nebi trebalo dolaziti, ali eto dolazi.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 08:18   #1316
Number3
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
I šta da ih tražim, ja sam eto bio toliko obziran da sam ja sam tražio od njih da mi smanje brzinu neta pa je nisu smanjili, jer mi stalno puca veza pa su rekli da nema potrebe jer po brojevima koje imam u postavkama od rutera do toga nebi trebalo dolaziti, ali eto dolazi.
Ovo što sam spominjao nebi korisnička mogla ni napraviti. Zapravo u tvom slučaju nije bitno koliku brzinu dsl-a će koristit tvoj router, bitno je samo da ako je na usluzi maksimalni upload recimo 512Kbps da ta aplikacija s kojom uploadaš ne zauzme svih 512 i to je to. Znači skineš si NetLimiter ili nesto slično i aplikaciji koja uploada ograničiš upload na 80-90% max. brzine u paketu. Probaj pa javi, ako je do QOS-a onda će ti ovo sigurno pomoći.

Zadnje izmijenjeno od: Number3. 12.08.2014. u 08:40.
Number3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 21:39   #1317
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Number3 Pregled postova
Ovo što sam spominjao nebi korisnička mogla ni napraviti. Zapravo u tvom slučaju nije bitno koliku brzinu dsl-a će koristit tvoj router, bitno je samo da ako je na usluzi maksimalni upload recimo 512Kbps da ta aplikacija s kojom uploadaš ne zauzme svih 512 i to je to. Znači skineš si NetLimiter ili nesto slično i aplikaciji koja uploada ograničiš upload na 80-90% max. brzine u paketu. Probaj pa javi, ako je do QOS-a onda će ti ovo sigurno pomoći.
Pa čemu onda 512 ili 640 Kbps-a ako ih ja nemogu iskoristiti onako kako ja hoću. To mene smeta ti mi nudiš nešto što ja nemogu iskoristiti maksimalno, već moram smanjivati brzinu, odnosno je limitirati.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2014., 09:23   #1318
cherub
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 28
Zna li netko zašto Iskon u narančastoj zoni ne nudi internet na brzini većoj od 10 Mbit, dok u bijeloj ima paket Duo Funky do 20 Mbit?
cherub je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2014., 23:04   #1319
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,749
EDIT: može delete, krivi podforum...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2014., 00:40   #1320
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Zvali su me telefonom i nude mi 3mbit više za 10kn mjesečno. Znači 8mbit
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na