Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2014., 10:33   #1141
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Neznam nikad nisam brojala kalorije..ujutro mi je normalno uz kavu pojest tri sendvica i čokoladicu... i jos prije rucka nest gricnem... rucak definitino je obilat..poslije toga kava i opet nest slatko... do prije par godina slatko nisam mogla ni zamisliti, a sada? stalno mogu jest ali et..neki vele prebrz metabolizam..a ja si opet mislim da od operacije to nekak nikak da krene..
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 10:36   #1142
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Probaj jesti doslovno svaka 2 sata. Nema toga što će te spriječiti da rasteš.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2014., 10:37   #1143
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ne moraš brojati već odokativno da znaš tipa kruh je kalorican,maslac od kikirikija itd. kolači da ne pričamo...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 11:24   #1144
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ja sam do pred godinu dana gotovo svakodnevno odrađivao bar 3 kruga oko jaruna,lidl prečko i natrag Sad bic skuplja prašinu

Btw ladytron imas odličnu relativnoi novu pečenjaru na jarunu s dostavom,tam kod one trgovine...ako ti fali mase
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 16:16   #1145
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ne znam,meni osobno ne niti 90 % fitness/bodybuilding nacije.
Volim kad se govori da je whey prerađena hrana i da iritira izričito whey,a ne laktoza,mliječni šećer,većina novijih whey-eva je smanjene laktoze i cak ima lactose free tako da je glupo reći whey iritira..

Problem je plaćati hranu i dnevno pojesti 200 gr proteina ako zelis neke ciljeve,treba kao iz hrane unijeti 200 gr proteina ( ako racunas odrezak piletine ima cca 23 gr proteina,govedina 20,tuna 25 gr ) pa racunaj koliko su to troskovi,a whey ima po skali najvecu biolosku iskoristivost u ljudskom tijelu,najeftiniji izvor proteina i po mjerici nudi cca 20 gr proteina.

Sad jel lakse popiti 20gr proteina ili pojesti 5x piletina ili tako nesto.

Uglavnom ne promoviram whey,svatko zna svoje,ja cu biti jedan od tih koji roka preradenu hranu,samo je glupo cuti ljude koji su medijski informirani da je whey kemija kao i da je kreatin steroid ( cak se vodi kao obican suplement prehrani ).
Ma gle sve 5, ja čak ni nisam "whey hater", jedno vrijeme sam probao nisam uočio ništa, nit' me je iritiralo nit' mi je neš pomoglo nabit masu, zapravo su mi zobene dale bolji efekt...možda sam doduše imao neko sranje od whey-a.
No neki od vas pišu malterne da je whey zdraviji od svježeg voća, povrća i hrane općenito...ali gle to su već pizdarije...

@Thoroughbred B - i ja čikam, nismo normalni, da stvar bude gora primarni sport mi je košarka, uredno zapalim nakon tekme, hakla i sl...

@Ladytron25 - ja na tebi nebi nish mjenjal
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 16:19   #1146
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
Ma gle sve 5, ja čak ni nisam "whey hater", jedno vrijeme sam probao nisam uočio ništa, nit' me je iritiralo nit' mi je neš pomoglo nabit masu, zapravo su mi zobene dale bolji efekt...možda sam doduše imao neko sranje od whey-a.
No neki od vas pišu malterne da je whey zdraviji od svježeg voća, povrća i hrane općenito...ali gle to su već pizdarije...

@Thoroughbred B - i ja čikam, nismo normalni, da stvar bude gora primarni sport mi je košarka, uredno zapalim nakon tekme, hakla i sl...

@Ladytron25 - ja na tebi nebi nish mjenjal
Ajuj...hvala

Ma moram malo dobit..ma da na moju viainu (160) treba mi neke 3-4kg
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 19:13   #1147
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Brain32 Pregled postova
@Thoroughbred B - i ja čikam, nismo normalni, da stvar bude gora primarni sport mi je košarka, uredno zapalim nakon tekme, hakla i sl...
To sam i pretpostavio, propovijeda nam o wheyu gospodin koji zapali nakon sporta.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 28.06.2014. u 19:18.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 19:21   #1148
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
lady, uhvati se cucnjeva i hip thrustova s opterecenjem, noge i guzica su najbolja mjesta na zeni za dobit koju kilu ako se ne radi od salu trbuh je i tak ravan
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 11:35   #1149
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Evo da i ja padobranac uletim u ovu temu, po pitanju prehrane, sa svojim iskustvima...

U pravilu nikad nisam isao u teretanu jer mi je to yeb... dosadno. Kad sam trenirao Muay Thai, sat-dva vremena prije treninga uvijek sam uzimao neke ugljikohidrate, tipa riza, tjestenina i slicno... Za vrijeme treninga pio sam sokić za rehidraciju (iscijedio 2-3 naramče u litru i pol vode i dodao zlicicu gržđanog šećera unutra). Poslje treninga whey i sat vremena nakon kakvi spori proteini za veceru (piletina, posni sir, slicno)...

Uglavnom bilo mi je mrak, isto sam jeo svaka 2-3 sata jer se agresivniji Muay Thai trening gotovo moze usporedit sa p90x programom (uvijek bio potpuno mokar, jedva hodao do doma).

Suma sumarum, ako se reducira (ne izbaci nego reducira) secer, kolaci i slicna govna, i ako redovno treniras, mos jest sta hoces i kolko hoces... A sto se tice wheya, podrzavam, to je samo dehidrirana sirutka i najbrze oporavlja i hrani misic nakon agresivnog treninga. Treba uzet tako nesto sto ce napunit misice nabrzinu i onda nesto sporo (tipa posni sir) koji ce hranit misice polako, recimo preko noci. Ako se ne varam, pocnu misici sami sebe jest ako se ne "nahrane" posljije treninga. A onda se nije nis napravilo.

Uglavnom, za mene od dodataka jedino whey i dex, sve ostalo mislim da se moze bez problema dobiti od raznolike i redovne kvalitetne prehrane.

I da, ja sam veliki pobornik body weight treninga... imam doma samo bucice, stangu za zgibove i vrecu za udaranje. i to je i vise nego dovoljno za definiciju i izgradnju misicne mase (hint: Hannibal for King, hehe)...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 11:39   #1150
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ma nije to bas tako organizam kao zadnju stanicu poseže za razgradnjom mišića tj.katabolizmom i poslije treninga proteinska sinteza je uvećana idućih 48 sati ( actual science ) tako da neće nista biti ako ne popijes whey pwm,kako natjecatelji BB par tjedana ne konzumiraju whey jer je inzulinogen i izbacuje ih iz ketoze.

Uglavnom dobro je popiti whey pwm,brzi izvor proteina,ali ako se ne pije i umjesto njega jede neće biti razlike.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2014., 11:40   #1151
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
hoće, jer tijelo neće dobiti na vrijeme proteine. Vrlo jednostavno.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 11:41   #1152
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ma nije to bas tako organizam kao zadnju stanicu poseže za razgradnjom mišića tj.katabolizmom i poslije treninga proteinska sinteza je uvećana idućih 48 sati ( actual science ) tako da neće nista biti ako ne popijes whey pwm,kako natjecatelji BB par tjedana ne konzumiraju whey jer je inzulinogen i izbacuje ih iz ketoze.

Uglavnom dobro je popiti whey pwm,brzi izvor proteina,ali ako se ne pije i umjesto njega jede neće biti razlike.
Meni je nekako u glavi da je misic prvi na listi cekanja za razgradnju a da tijelo cuva masnoce kao zadnju stvar koju ce potrositi (jer je to u biti pohranjena "energija"). Zato pocinje razgradjivati misic i pretvarati ga u jednostavnije spojeve, kako bi dobilo od njega secer-ugljikohidrat-energiju. Al mozda sam u krivu.

EDIT: zato bi kroz cijeli dan trebalo odrzavati zdravu kolicinu proteina masti i UH kroz 6-8 obroka na dan. Ja sam trosio dosta tog posnog sira, jaja, pilecih prsa, rize... za dorucak redovno jeo zobene s jogurtom, na poslu sam glabao pureca prsa sunku i bademe ili tako neke masnoce. vecera je bila piletina i povrce. Srecom, ionak nemam naviku jest kruh skoro s nicim osim rostilj i pasteta, tak da sam tu u plusu, skupa sa jako brzim metabolizmom. Nazalost, bilo je dosta dosadno stalno tako jest jer nisam imao love za razne losose i pi*darije, al eto, sve za visi cilj. Sad moram krenut ponovo, malo sam se osusio, imam 81 kg na 193 cm, bojim se da me vjetar ne odnese.

Zadnje izmijenjeno od: perich. 29.06.2014. u 11:54.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 12:06   #1153
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
hoće, jer tijelo neće dobiti na vrijeme proteine. Vrlo jednostavno.
Perich tijelo sprema visak ugljikohidrata kao glikogen u jetri i kad je potreba za energijom razgraduje ga...

A i wnbeeeE tijelo ima "bazen" tzv.amino acid pool di sprema visak neiskoristenih proteina i kasnije ih iskoristava po potrebi tako

f you're in a catabolic state, you will lose muscle, which is one of the reasons why many people fear missing a meal. However, nutritionist Martin Berkhan reports that it actually takes up to 24 hours after eating for your body to go into a catabolic state.

Ako cemo tako onda sta oni koji rade intermittent fasting tj.jedu dva velika obroka u danu,po toj logici su oni u katabolizmu odmah ?

http://www.livestrong.com/article/43...u-lose-muscle/

This myth hinges on people's belief it's important to have a steady stream of amino acids available to not lose muscle. As I explained earlier, protein is absorbed at a very slow rate. After a large high-protein meal, amino acids trickle into your blood stream for several hours.


Only in prolonged fasting does protein catabolism become an issue. This happens when stored liver glycogen becomes depleted. In order to maintain blood glucose, conversion of amino acids into glucose must occur (DNG: de novo glucogenesis). This happens gradually and if amino acids are not available from food, protein must be taken from bodily stores such as muscle. Cahill looked at the contribution of amino acids to DNG after a 100 gram glucose load. He found that amino acids from muscle contributed 50% to glucose maintenance after 16 hours and almost 100% after 28 hours (when stored liver glycogen was fully depleted). Obviously, for someone who eats a high protein meal before fasting, this is a moot point as you will have plenty of aminos available from food during the fast.

Toliko o katabolizmu,posezanju za misicnom masom i svime...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 12:18   #1154
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
quote sa body.ba da ne filozofiram

"Protein whey je daleko superiorniji od ostalih oblika proteina. Opskrbljuje tijelo sa savršenim profilom aminokiselina, potrebnih za izgradnju mišića, snagu i oporavak. Bodibilderi i profesionalni atletičari su svjesni važnosti upotrebe suplemenata proteina whey kako bi pospješili veličinu, snagu i ubrzali vrijeme oporavka.
Whey je također vrlo ingestivan, tj. dopire brzo do odredišta. Suplementi proteina whey igraju veliku ulogu u ishrani poslije treninga, kada je tijelo u kataboličkom stanju i treba brzu injekciju proteina. Velika prednost pri oporavku i izgradnji mišića je ta da protein whey djeluje kao antioksidans za jačanje imunološkog sistema.
Protein whey ima efekat na sljedeće prerformanse:
1. Povećanje mišićne mase
2. Smanjeno vrijeme oporavka i brža regeneracija mišića
3. Ublažava breakdown mišića poslje treninga
4. Ubrzava metabolizam"


Dakle slažem se s tobom blava da nije jedini način, ali ja jednostavno ne vidim valjani razlog zašto ga ne uzimati. Jer neki govore kao da nemaju pojma odakle to čudo od droge u prahu dolazi i od čega se sastoji. Ne shvaćaju da on proizlazi iz prirodnog prehrambenog proizvoda, filtriran, kako bi tijelo dobilo ono što treba nakon intenzivnog treninga, pogotovo ako se radi o velikim težinama.

Proteini sa dobrim razlogom trebaju biti brzorazgradivi nakon treninga, a ostalo su samo urote.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2014., 14:24