Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2005., 06:49   #31
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Jao jao...

Evo da ti i Zond nemate duopol na ovaj topic:

Visage očisti PM


Ili uloži protest neka ti povečaju kapacitet PMa...
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 07:25   #32
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Nisam procitao thread do kraja...

Ja je imam snimljenu ali lowquality

512x384@25fps, xvid, mp3 128kbps

Snimano direktno u mpeg4, tako snimam manje vazne stvari tako da nemoram video prekodiravati.

Ako te jos zanima...
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 10:42   #33
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Originally posted by Visage

Izmedju ostalog i o Vedskom najstarijem nacinu 3D matematike u kojem se u sekundi moze u glavi izracunati svaka operacija. Jako zanimljivo. Preko bare sam upoznao tipa koji se sa tim bavi pa mi je dao jednu knjigu ucenja koju nisam jos stigao ozbiljnije prouciti, no zastrasujuce su stvari koje se mogu iz iste nauciti.
Inace je taj prilog bio najlosiji dio cijele emisije. Primjerice kako bilo koji dvoznamenkasti broj pomnoziti sa 11????

Npr. 37 x 11

37
37
407

Tip je od prepisivanja i pomicanja za jedno mjesto u desnu stranu pa zbrajanja napravio cijelu filozofiju. JA tako mnozim sa 11 jos od osnovne skole. Da ... u glavi

Primjer 2: treci korijen iz broja se svodi samo za ciejle brojeve s time da prvo ga pita koliko kub ima znamenaka i onda on izvadi 3. korijen. Nabubao je napamet nekima to nije problem.

A mnozenje dva troznamenkasta broja (primjer 3) uzeo je ako se sjecam 104 x 103...

Ukratko glupost.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 23:36   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Originally posted by pogi Inace je taj prilog bio najlosiji dio cijele emisije. Primjerice kako bilo koji dvoznamenkasti broj pomnoziti sa 11???? Npr. 37 x 11 37 37 407 Tip je od prepisivanja i pomicanja za jedno mjesto u desnu stranu pa zbrajanja napravio cijelu filozofiju. JA tako mnozim sa 11 jos od osnovne skole. Da ... u glavi Primjer 2: treci korijen iz broja se svodi samo za ciejle brojeve s time da prvo ga pita koliko kub ima znamenaka i onda on izvadi 3. korijen. Nabubao je napamet nekima to nije problem. A mnozenje dva troznamenkasta broja (primjer 3) uzeo je ako se sjecam 104 x 103... Ukratko glupost.
Vidis , sam kazes da to radis iz glave iz osnovne....
Odlicno, dakle kao sto i neki prirodjeno pravilno dišu, ti si poprimio
taj prirodni nacin racionalizacije tehnike racunanja.

On i oni zele da svi to tako rade, zato i uci ljude.
To je 3D nacin percepcije brojeva kao geometrijskih oblika ili mentalna jednoritamska aritmetika, toliko vividno da kad se savlada nije potrebno pogadjati niti bubati napamet. No to je iz priloga bila kap u vodi sto neki znaju u Indiji + on je to jako zapadnjacki pojednostavnio.

Nije sigurno glupost, svakako ne ono sto sam ja vidio iz prve ruke.

Naj biti negativan
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2005., 23:45   #35
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Originally posted by pogi Nisam procitao thread do kraja... Ja je imam snimljenu ali lowquality 512x384@25fps, xvid, mp3 128kbps Snimano direktno u mpeg4, tako snimam manje vazne stvari tako da nemoram video prekodiravati.
Ako te jos zanima...
Dapace, jer je snimka koju sam dobio (VHS) snimljena u tretmanu
najgorih mono rekordera. Tako da bih morao posebno tretirati ton, a to je gubljenje vremena imajuci na umu kvalitetu snimke.

Bit cu par dana vanka na putu pa te PM-am.

Hvala sto si snimio
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 02:10   #36
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Navodno da je i ovo bilo u emisiji "na rubu znanosti" ali neznam kad jel ne gledam to.

http://www.naruse-yoga.com/levitation.html

Posto se ti Visage izgleda kuzis u tu jogu pojasni malo kako je to moguce.

ž
marac je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 04:36   #37
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Originally posted by marac Navodno da je i ovo bilo u emisiji "na rubu znanosti" ali neznam kad jel ne gledam to.
http://www.naruse-yoga.com/levitation.html Posto se ti Visage izgleda kuzis u tu jogu pojasni malo kako je to moguce.
ž
Ovo zapravo i nije jako pozitivno.

Pravi Joga master ili Yoda master ovo zapravo smatra vrlo negativnom i primitivnom demonstracijom moci. (a sto mislite od kud je Lucas uzeo "silu" i terminologiju? Vede naravno!)

Po onoj staroj : "Moc korumpira, apsolutna moc korumpira apsolutno" Razna imena u religijama i razna evolutivnost shvacanja onoga sto Vede zovu Prana = energija koja sve pokrece/prožima. Svrha podizanja uma je prestati se ponasati i zivjeti kao tijelo. Jesti da bi zivjeli a ne zivjeti da bi jeli. Dokle god budhi (intelekt) i finija razina (viveka) nisu kontrolirani, covjek je podlozan niskim strastima (zavist, ovisnost, zloba, neznanje)

Glavna svrha (Vede,Budisti...) je osloboditi se najveceg okova, zatvora za um, a to je tijelo, jako tesko, gotovo nezamislivo za vecinu. Ova demonstracija levitacije je verifikacija na tom putu.

No i na pozitivnom putu kao sto je ovaj moze se skrenuti kad se fascinira sa moci. Tako je ovaj stao na toj razini i fasciniran idejom da to moze pokazati drugima. Takve stvari se nikad ne pokazuju osim ako nisu za mali krug ucenika.

Dakle prana je bozanska energija, izvor svih izvora. Postoje kako tjelesne tako i duhovne vrste Yoge (Karma Yoge) koje imaju za svrhu podizanja stanja uma do savrsenstva Samadhi-a kao krajnji cilj. ("Bozanski" pogled) Krscani bi rekli Bozansko svjetlo, Muslimani...Nur.....

Levitacija je negdje na vise od pola puta do toga. Moguca, no razumljivo da plasi vecinu ljudi. Zeljko Malnar je davno snimio Africkog Šamana koji je levitirao pred njegovim ocima. Snimka je bila par puta pustana na OTV-u, za vrijeme prvih emisija dok jos nije bio cirkus od emisije. Nazovi ga dok je pod gasom na Pesci,pa
ga izmoli da ti snimi To je slicno kao i ovo vrlo "pravilno" letenje iznad tocke, ne neko supermensko letenje naokolo.

Kako u svemu imas izbor i stranu od koje crpis izvor , tako i u tome izvor moze biti jako mracan. Pa je levitacija cesce vezana za negativno nego pozitivno, buduci da pravi Yogi nikad nece to pokazati u javnosti, niti slikati. Recimo da bi ovo bilo stanje razmisljanja na tom putu (pojednostavljeno)

Britansko carstvo je pod tajnom naredbom potajno ubijalo ljude koji su javno demonstrirali takve vjestine u Indiji za vrijeme kolonijalnih vremena. To ih je jako zabrinjavalo jer su vojnici pisali kuci pisma sa divljenjem tih cudesa koje su gledali (levitacija,penjanje na konopac u zraku,fakirske tehnike...)

Postojali su i ljudi koji su ljecili dodirom (Vedska presura) njima su britanski vojnici odsjecali ruke. (malo znano ali nazalost istinito)

Ovo je bilo dokumentirano u jednom vrhunskom dokumentarnom filmu "Ayurveda", koji je bio i na nasoj TV (dva puta ako se ne varam) pa ako naleti snimi ga ili budi kreativan pa ga nabavi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2005., 11:29   #38
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Dobih mail kako mi je inbox pun. Pocistih ga, pa Visage pliz opet posalji poruku.

:burn:
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2005., 10:31   #39
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Inace, danas je drugio dio "Na rubu znanosti - Nexus 2005". Ovoga puta snimam
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na