Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2022., 11:06   #3061
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Isprobao sam više puta Markusa također me nije oduševila pretjerano.
Dubina sjedećeg djela prekratka, naslon za leđa mi je pak za ekipu od 2m,
naslon za ruke fiksan. Cijena joj je okej, ali ove 3 stavke su me odbile od nje.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 12:45   #3062
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova
Da, prije su imali tu podjelu po velicini/tezini na Omegu i Titan.
Sad imaju small, regular i XL. Po informacijama na njihovoj stranici bi taman bio rubni, tj. na knap ako bi uzeo regular. Dakle prije bi isla XL, sto je dodatnih 50 € skuplje.

Inace nisam fan looka tih gamerskih stolica, ali iskreno kad su najavili ovaj collab, malo su me nalozili

Sad kad cujem negativne komentare i na platnenu verziju, vezano uz tvrdo sjediste, puno manje mi privlacno djeluje Secretlab.
Takoder, posto je to 'Special edition' kostala bi preko 5000kn. Radije bi se malo jos isprsio i uzeo polovni HM/Steelcase.


Ja sam mislio otici do Ikea-e prije isteka te akcije koju imaju, cisto da sjednem i isprobam ova 4 modela:
MARKUS
JÄRVFJÄLLET
MATCHSPEL
GRUPPSPEL

Pa mogu javiti te inicijalne dojmove ako te zanima, te ako u meduvremenu ne uzmes nesto.
Točno ta 4 modela i sam gledam, nemam pojma za koji bi se odlučio. Morat ću izgleda otići do IKEE i isprobati. Ovako po komentarima i recenzijama bi najprije uzeo JÄRVFJÄLLET, jer to je u osnovi MARKUS sa podesivim naslonima za ruke i glavu te lumbalni dio + ista gara od 10 god. S druge strane MATCHSPEL mi izgleda zanimljiv jer ima nešto izduženije sjedište ali nema lumbar supp. i gara je samo 2 god. To mora nešto značiti... Što se tiče robusnosti, ne mijenjam često stolice pa je to uvijek bonus ali sumnjam da će mojih 70kg napraviti neku štetu . Istina relativno sam visok (188) pa bi mi vjerojatno odgovarao naslon tipa MARKUS ili JÄRVFJÄLLET samo izbjegao bi kožno sjedište ako je ikako moguće . Inače, volim se zavaliti u sjedalicu ako je to bitna stavka, naravno svi modeli imaju pokretne naslone ali samo MARKUS ima onaj amortizer za postavljanje otpora koliko vidim sa slike...


Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Evo, prije par dana sam baš kupio Markus stolicu, taman prije ovog popusta od 200 kn ... Ali od tamo izlozenih sam se dvoumio izmedu Markusa i Matchspela. Ali ocito ovisi tamo kako si tko namjesti ili razmrda izlozbene stolice, jer bio je jedan bijeli Matchspell koji mi je bio jako udoban, najbolji od svih. Dok crna verzija istog mi nije bila niš posebno.

Odlučio sam se na kraju za Markusa zbog 10 god garancije i djelovao mi je nekak robusniji. Tj ručice na Matchspelu su nekak tanke i klimave, nasloni za ruke su ok al nis posebno. Nisu neki veliki razlozi ali malo je odvuklo u stranu preporučivanog Markusa.
Gara je definitivno prednost za MARKUSA... Mene zanima što bi odlučio da su obe stolice bile složene tip-top i da je garancija na obe 10 god?

Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ja sam kupio Markus na preporuku ovdje.

Stolica je užas, totalno loš položaj tjela. Ne preporučam!

Materijali i trajnost su ok, al položaj i regulacija je katastrofa, tjera na loš položaj.

Ko traži nek pogleda ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=Lich...channel=BTODtv
MARKUS JE UŽAS!!!
To samo govori da nas ima svakakvih i da neke stvari, iako popularne, ne odgovaraju nužno svakome.
U svakom slučaju, zanimljiv video...

Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Na žalost, ne mogu ih nigdje isprobati.
Kod JÄRVFJÄLLET mi se sviđa šta ima podesivi dio za lumbalni dio, a i za glavu.
Potpis za JÄRVFJÄLLET. Srećom IKEA je otvorila novi centar nedavno kod mene, samo nikako se natjerati da odem tamo

Edit: Lokalna IKEA je ipak zasad samo dostavni centar, znači ništa od mog isprobavanja ...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 18.08.2022. u 13:57.
Sn4k3 je online   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 12:57   #3063
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ima tko ove stolice od Ergovisona? Ovak po izgledu mi se čine okej i prihvatljiva cijena, samo u praksi ne znam kakvi su

https://hr.ergovision-office.com/erg...edske-stolice/
Ovo dobro izgleda...

Još da netko kaže kakvo je, bilo bi super.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 14:56   #3064
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ja sam kupio Markus na preporuku ovdje.

Stolica je užas, totalno loš položaj tjela. Ne preporučam!
Isti komentar ima i kolega koji je razvio bolove u ledjima (lumbalni dio) do te mjere da sam na kraju kupio od njega Markusa. Prije toga ga je probao kod mene Meni je to tada postala treca stolica u isto vrijeme sto bi valjda potvrdilo da nismo svi isti (iako smo kolega i ja iste visine/tezine).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 16:31   #3065
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
https://www.furnitura.hr/uredske-sto...talog=true&p=3

Ja sam uzeo tu kod njih ovu Otilia tada se drugcije zvala iako sam bia skeptican jer nisam proba dobra je.
Ima podes za ruke,glavu i leđa
Sasvim zadovoljan godinu dana poslje.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 21:54   #3066
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ima tko ove stolice od Ergovisona? Ovak po izgledu mi se čine okej i prihvatljiva cijena, samo u praksi ne znam kakvi su

https://hr.ergovision-office.com/erg...edske-stolice/
https://www.findit.hr/ergonomske-stolice

neko ko je u zg da ide probat sjest,ok pa javi ja sam 187 94 kg.
__________________
prodajem starije komponente.

Zadnje izmijenjeno od: demetrius. 18.08.2022. u 22:10.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2022., 22:08   #3067
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Ma imaju oni izložbeni prostor na Samoborskoj. U svakom slučaju zaletit ću se kad se vratim s godišnjeg.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 10:10   #3068
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 266
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ima tko ove stolice od Ergovisona? Ovak po izgledu mi se čine okej i prihvatljiva cijena, samo u praksi ne znam kakvi su

https://hr.ergovision-office.com/erg...edske-stolice/
Da quotam sam sebe:

Citiraj:
Autor Mac_F Pregled postova
Pred skoro godinu dana mi je uletila sa tržnice Ergohuman stolica - slična ovoj Ergovision smart plus, ali sa mesh sjedištem i izvrsna mi je, bolja od ičega na čemu sam sjedio. A uz ovaj work from home ponekad sjedim i više od 8 sati na njoj.
Ja sam doduše ispod 80kg, i preferiram mesh stolice - ove gejming su mi odvratne, pa uzmite i to u obzir.
Ne znam kakvi su noviji modeli, ali ovaj stari Ergohuman je meni super. Najveća mana što se prašina na njega skuplja nenormalno, jer pada kroz mesh i naslon ima 1000 utora i zavijutaka. xD
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2022., 18:05   #3069
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Gledajući recenzije po netu opazim 2 stolice koje imaju dosta pozitivne ocjene a ne koštaju ko suho zlato... Prvi izbor je Clatina Mellet, no naravno nedostupna je za Eu tržište i ko zna hoće li ikad biti .
U americi košta čitavih 200$ i ima je praktički svugdje. Navodno postoje klonovi ali nisam uspio naći ništa pametno a da je u EU...

Drugi izbor Mfavour Ergonomic koja košta 170$, s dostavom oko 225$... Jako solidna stolica s obzirom na cijenu, full mesh (kvalitetan), pogodna za više ljude (178+).

Kad već gledam stolice od 1500-2000+ kn, bacim oko na domaće trgovine, naletim na 3 modela koja mi izgledaju zanimljivo...

Unique Shell
Unique Vip - ova mi izgleda kao Mfavour klon
Unique Ares Mesh

Ako netko ima iskustva s istima slobodno komentirajte.
__________________
Sn4k3 je online   Reply With Quote
Staro 21.08.2022., 03:28   #3070
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Unique Vip - ova mi izgleda kao Mfavour klon


Ako netko ima iskustva s istima slobodno komentirajte.
Moja guzica, na žalost, opet sjedi u ovom smeću po 12h dnevno.
Ovo izbjegavati u širokom luku ako je ikako moguće, a to je, opet, na žalost, kroz sedmogodišnje iskustvo (dvije godine dok sam radio od doma sam liječio kičmu na SC Leap-u kojeg sam kupio) ovaj stolac je bio i ostao neudoban nakon samo 30min sjedenja, većinu vremena sjedim na rubu jer je nemoguće sjediti dugo s goozicom do naslona jer je mrežica preagresivna, i djeluje kao tvrdo SITO (i zadržava svako sranje koje padne na nju i ne vraća ju van), spužva je premekana i jednostavno nestane i ništa te ne podržava, lumbarni support je smijurija, nejde dovoljno daleko u leđa i po visini je još gora situacija, možda 5cm gore dolje kad radi, ali brzo taj mehanizam (čitaj, plastični navoj na šarafu) prestane raditi tako da nema niti malo lumbarnog već godinama, naslon za glavu je ok, ali to mi je najnepotrebnija stvar na stolcu da je potpuno nebitno, nasloni su ok ali ako ne stavite locktite, šarafi koji ih drže otpuste i onda imate labavi naslon dok ga ne zategnete. Od podešavanja još ima visinu (naravno) napetost naslona za leđa i nagib, ali i to je smijeh, na najvećem otporu, osoba od 80kg propadne do kraja bez mogućnosti da ostane u nekom položaju bez da zaključa položaj i da, baza ne ostaje paralelno sa podom dok se koristi nagib naslona nego se diže ovisno o nagibu, a svi znamo kako to utječe na cirkulaciju u nogama. Za kraj, rub sjedišta je TVRD KO K i zato je sjedenje u ovom stolcu nemoguć na više od 30min u komadu bez dizanja ili pomicanja na sami rub i sjedenja na sjedežnim kostima da ti noge ne utrnu.

Biće da mrzim ovaj stolac
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2022., 10:27   #3071
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Moja guzica, na žalost, opet sjedi u ovom smeću po 12h dnevno.
Ovo izbjegavati u širokom luku ako je ikako moguće, a to je, opet, na žalost, kroz sedmogodišnje iskustvo (dvije godine dok sam radio od doma sam liječio kičmu na SC Leap-u kojeg sam kupio) ovaj stolac je bio i ostao neudoban nakon samo 30min sjedenja, većinu vremena sjedim na rubu jer je nemoguće sjediti dugo s goozicom do naslona jer je mrežica preagresivna, i djeluje kao tvrdo SITO (i zadržava svako sranje koje padne na nju i ne vraća ju van), spužva je premekana i jednostavno nestane i ništa te ne podržava, lumbarni support je smijurija, nejde dovoljno daleko u leđa i po visini je još gora situacija, možda 5cm gore dolje kad radi, ali brzo taj mehanizam (čitaj, plastični navoj na šarafu) prestane raditi tako da nema niti malo lumbarnog već godinama, naslon za glavu je ok, ali to mi je najnepotrebnija stvar na stolcu da je potpuno nebitno, nasloni su ok ali ako ne stavite locktite, šarafi koji ih drže otpuste i onda imate labavi naslon dok ga ne zategnete. Od podešavanja još ima visinu (naravno) napetost naslona za leđa i nagib, ali i to je smijeh, na najvećem otporu, osoba od 80kg propadne do kraja bez mogućnosti da ostane u nekom položaju bez da zaključa položaj i da, baza ne ostaje paralelno sa podom dok se koristi nagib naslona nego se diže ovisno o nagibu, a svi znamo kako to utječe na cirkulaciju u nogama. Za kraj, rub sjedišta je TVRD KO K i zato je sjedenje u ovom stolcu nemoguć na više od 30min u komadu bez dizanja ili pomicanja na sami rub i sjedenja na sjedežnim kostima da ti noge ne utrnu.

Biće da mrzim ovaj stolac
Hvala ti na iscrpnom odgovoru. Imaš li možda neku preporuku u tom cijenovnom rangu, eventualno i nešto skuplje ako baš vrijedi...
__________________
Sn4k3 je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 00:00   #3072
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Bio sam u IKEA-i te sjedio na ona 4 spominjana stolca koliko sam stigao(10-ak minuta), pa ako ce kome koristiti da javim bar inicijalne dojmove.
Kako sam se nagledao review videa o stolicama u zadnje vrijeme, drzat cu se njihove podjele na 3 najbitnija dijela sto se udobnosti tice: sjediste, dio koji je potpora ledima i glavi, te naslon za ruke. Pokusat cu ih rangirati od najboljeg prema najgorem u svakoj od tih kategirija po mom subjektivnom dojmu.

Kad govorimo o sjedistu IMO tu je uvjerljivo najudobniji -

MARKUS(platneni): Mekan, sjediste je odgovarajuce duzine i sirine. Sve vec znate i nema potrebe dodatno pisati i izmisljati toplu vodu.

Iza njega bi svrstao JÄRVFJÄLLET koji jedini ima mogucnost podesavanja polozaja sjedista horizontalno. Sjediste je od neke vrste koze, ali je jako kratko. Ja sam 185cm visok i kada sjednem do kraja(guzicom skroz do naslona za leda), na visini na kojoj mi noge doticu pod i zatvaraju sa stolicom kut od 90 stupnjeva, ima jedno 5-6 prstiju razmaka izmedu kraja sjedista i pocetka moje potkoljenice u pocetnom polozaju sjedista. Kada se sjediste izvuce do kraja taj razmak se smanji na mozda neka 2-3 prsta.

MATCHSPEL ima sjediste identicno kao i JÄRVFJÄLLET samo bez mogucnosti izvlacenja, dakle osrednje udobna i ne premekana koza, te daleko prekratko.
GRUPPSPEL(kozni) ima dosta tvrdo sjediste i cudno/lose zaobljeno na krajevima sto je mene nekako stiskalo i bilo mi dosta neudobno (imam malo jace butine). Platneni je jos gori, on ima problem na koji se neki zale kod Aerona, da ih prednji rub sjedista neugodno pritisce odozdola na natkoljenicu. To sam osjetio doslovno momentalno, nakon valjda 30 sekundi sjedenja na stolici, necu ni zamisljati sto bi bilo da sam pokusao sjedini nekoliko sati na njoj.

Kada govorimo o dijelu stolice koji je potpora ledima i glavi, tu me se najvise dojmio -

JÄRVFJÄLLET: Mrezica i mogucnost podesavanja lumbalnog dijela, mogucnost podesavanja visine naslona za glavu koji je meh, ali prolazan. Drzao sam potporu za lumbalni dio na najvisoj razini(inicijalno sam mislio da mi tako najvise pase) i nakon 5 minuta sjedenja se ustanem, a donja leda napeta kao da sam radio mrtva dizanja dan prije. S tim definitivno treba malo isprobati koji polozaj je za nekoga optimalan. Nakon sto sam to namjestio i podigao naslon za glavu najvise sto se moze, solidno udoban stolac.
GRUPPSPEL: Ima mogucnost podesavanja cijelog straznjeg dijela po visini i to za razine od svega par cm. Dosta zgodno i brzo sam si pogodio visinu koja mi pase. Naslon za leda je kozni ili platneni, isti kao i sjediste, a naslon za glavu je moguce podesavati po visini.
MATCHSPEL: Mrezica, ne nudi nikakvu mogucnost podesavanja naslona za leda, ali nudi najbolju mogucnost prilagodavanja naslona za glavu - po visini i kutu.
MARKUS: Nije mi sjeo naslon za leda i ta potpora za lumbalni dio koji ima. Takoder naslon za glavuje na moju visinu malo prekratak i taman lupim u vrh naslona kad poksam nasloniti glavu, dakle neupotrebljiv. Takoder je opruga nekako uzasno slaba i cim bi se malo opustio na njemu propao bih odma iza, cak i nakon sto sam sarafio ono dolje po sredini.

Naslon za ruke uvjerljivo najbolji ima GRUPPSPEL, podesiv doslovno po svim osima - i u visinu, duzinu te nagib. Materijal samog naslona nije bogzna sto, ali svi ostali imaju jos gori

MATCHSPEL - ima identicne mogucnosti prilagodne i polozaj naslona kao i JÄRVFJÄLLET, samo sto je naslon malo deblji i zaobljeniji, pa meni osobno vise odgovara. Materijal takoder mislim da imaju identican. Mogucnost podesavanja u visinu i duzinu.
MARKUS jedini ima fiksan naslon za ruke bez ikakve mogucnosti prilagodbe, s gumom oblozenim gornjim dijelom.


Od svih navedenih stolica, jedino bi mozda razmislio da kupim JÄRVFJÄLLET, ostale mi sve imaju neku nepremostivu manu i mislim da ne bih mogao duze u njima sjediti

Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 22.08.2022. u 00:06.
FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 08:19   #3073
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Imam Markusa (fejk koža) vec preko 5 godina ja mislim. I to je za moju građu (189 105kg) savrsen stolac. Cvrst, robustan, naslon za glavu na savrsenoj visini. Ako se ikad polomi platio bih i duplo za njega, toliko mi je dobar. Ali razumijem zasto nekome nizem nikako ne bi odgovarao.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 09:09   #3074
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Imam Markusa (fejk koža) vec preko 5 godina ja mislim. I to je za moju građu (189 105kg) savrsen stolac. Cvrst, robustan, naslon za glavu na savrsenoj visini. Ako se ikad polomi platio bih i duplo za njega, toliko mi je dobar. Ali razumijem zasto nekome nizem nikako ne bi odgovarao.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Nismo daleko, ja sam 193cm / 105kg.
Mislim se Markusa ili JÄRVFJÄLLET.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 10:28   #3075
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Ja imam Markusa od 2016, kad sam ga uzeo bio sam zadovoljan, to mi je bila prva "skuplja" sjedalica,
u zadnje vrijeme i ne baš, nakon sat-dva mi guzica utrne i moram se maknuti sa kompa što je u jednu ruku i dobro ali me živcira već,
nekad cak ojetim trnce i u bedrama... Možda ja krivo sjedim ili što iskreno gledam neki drugi stolac da bi uzeo.

Na poslu sjedim na nekom "gaming" stolcu od 400 kn i nemam tih problema.

192cm/100 kg
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 18:13   #3076
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Dosla mi sad ponuda od Ikee pa cisto heads up...

Da se ne zajebete i kupite Flintana za te pare (prije je kostao 250kn na akcijama). Stolica je uzas, tvrda, neudobna, bolje bilo sto iz Jyska za te pare.

Ili Renberget, ima metalni okvir koji se proteze bocnim i gornjim krajem naslona. Nakon godinu dana se platnena sredina naslona ulegne, pa taj okvir reze pod lopatice i u ledja. Jako los dizajn s tehnickog aspekta. Da ne spominjem da su guzni dio i naslon povezani vijcima preko plasticnog naslona za ruke. Recept za kratkotrajnost.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 22:21   #3077
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Ma sve te švedske stolice i ove po našim salonima do 4tkn su sranje živo. Imate opciju uzeti jeftiniju masažnu fotelju ili sic od auta (ali to onda nagrđuje stan ako je ukusno uređen). Ili kao ja, jeftinija opcija. Uzeo kvalitetan konferencijski stolac i kupio skuplju memorijsku pjenu za dupe. I često se dižem.

Ili....iskrcat 800 eura naviše za neki profi stolac ali i među njima ima neudobnih....ali bar traju.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 23:05   #3078
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
https://www.furnitura.hr/uredske-sto...talog=true&p=3

Ja sam uzeo tu kod njih ovu Otilia tada se drugcije zvala iako sam bia skeptican jer nisam proba dobra je.
Ima podes za ruke,glavu i leđa
Sasvim zadovoljan godinu dana poslje.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
sad tek vidio link.ima zanimljivih,dion mi se nekako najviše sviđa,zanimljivo da od ovih stolica ni jedna nema pomični naslona za glavu napred nazad ne samo gore dole.

https://www.furnitura.hr/uredska-stolica-betsy

https://www.furnitura.hr/uredska-stolica-otilia

https://www.furnitura.hr/uredska-stolica-dion


kolko si platio otiliu kad si kupovao jer ne znam dal lažu s cjenama ili je stvarno 48% na sniženju??da je baš ova dion koštala 3200 sad 1464.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 05:47   #3079
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Otila je bila nekih 1600 kn kad san kupova i popust nakraju nekih 1100kn me ispalo a to je cist marketing.
E sad ima neznam kako bi objasnija taj dio za glavu moze se gori doli micat a i sam ovaj dio di glavu naslonis takoder moze doli gori,naprid nazad ne ostali modeli mozda i mogu neznam otila ne ,neznam imaju li di kod nas poslovnicu steta za ne probat sad i vidim i dosta novih verzija kojih nije bilo kad sam uzima ono imaju bar vise opcija od markus markus i markus,slovenska je firma koliko se sijecam i doslo je brzo i bez greska a sad kako ide ono online pa ako ne pase vratit u roku 14 dana..

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 23.08.2022. u 05:55.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 11:41   #3080
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Hvala ti na iscrpnom odgovoru. Imaš li možda neku preporuku u tom cijenovnom rangu, eventualno i nešto skuplje ako baš vrijedi...
Na žalost nemam, jer jedino iskustvo koje imam jest taj odron na kojem sjedim na poslu, onda onaj drugi, malo manji odron s posla, ali također odron, Ergohuman
koji košta, najjeftinije što sam pronašao kod nas 4900kn što nije u istom cjenovnom rangu kao ova koju si gledao, ali jest u cjenovnom rangu stolca kojeg sam ja kupio sebi za doma (dok smo u lock downu radili od doma) i koju svim srcem mogu preporučiti svima koji si ju mogu priuštiti ili kojima je posao takav da sjede 5,6 ili više sati dnevno u stolcu, a cijene svoju kičmu i opće zdravlje, a to je svijetski poznata i priznata
Stealcase LEAP (2) (nekada je bio drugačiji dizajn kojeg sada više nema) koju sam ja platio 5650kn sa PDVom.
Najbolja kupnja u životu.

Za malo više love (100€ više) tu je i moderniji i lijepši model Gesture

Eto, ili kupiš jednom i uživaš dok se ne razleti, ili kupuješ "jeftino" (jer 2000kn nije malo) pa mijenjaš često iz više razloga i nakon par godina dođeš do cifre skupog kojeg si mogao kupiti jednom i uživati odmah.
To je mojih 2 €urocenta
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 12:13   #3081
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Na žalost nemam, jer jedino iskustvo koje imam jest taj odron na kojem sjedim na poslu, onda onaj drugi, malo manji odron s posla, ali također odron, Ergohuman
koji košta, najjeftinije što sam pronašao kod nas 4900kn što nije u istom cjenovnom rangu kao ova koju si gledao, ali jest u cjenovnom rangu stolca kojeg sam ja kupio sebi za doma (dok smo u lock downu radili od doma) i koju svim srcem mogu preporučiti svima koji si ju mogu priuštiti ili kojima je posao takav da sjede 5,6 ili više sati dnevno u stolcu, a cijene svoju kičmu i opće zdravlje, a to je svijetski poznata i priznata
Stealcase LEAP (2) (nekada je bio drugačiji dizajn kojeg sada više nema) koju sam ja platio 5650kn sa PDVom.
Najbolja kupnja u životu.

Za malo više love (100€ više) tu je i moderniji i lijepši model Gesture

Eto, ili kupiš jednom i uživaš dok se ne razleti, ili kupuješ "jeftino" (jer 2000kn nije malo) pa mijenjaš često iz više razloga i nakon par godina dođeš do cifre skupog kojeg si mogao kupiti jednom i uživati odmah.
To je mojih 2 €urocenta
Kakav je feeling / mehanizam njihanja na Leapu? Mene je Aeron oduševio upravo zbog tog mehanizma, ali bih rađe uštedio lovu i kupio ovako nešto, pogotovo jer Aeron voli uništavati hlače.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 12:30   #3082
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Cisto u vezi cijena Aerona/HM i Leapa/Steelcase - poslao sam upit ovlastenim distributerima za HR i sokirao se kad sam vidio kolike su cijene kod njih, pogotovo za HM

Za Aerona, s 10% rabata cijena je oko 14k + PDV. Dakle oko 17500kn
Za Leap, osnovna konfiguracija, cijena je oko 1k € + PDV
FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 12:42   #3083
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Jesu skocile sta cijene u Delightu za Gesture/Leap s obzirom na trziste, je pitao netko u zadnje vrijeme?

Ako imate koga u Infobipu, oni daju zaposlenicima opciju nabavke Gesturea bez headresta za oko 700 eura s pdv-om. Barem je tako bilo lani. Vjerojatno nude i druge SC stolice jer koriste sve njihovo.

Edit: hvala, malo sporo tipkam

Znaci i dalje je isplativije uzeti u De s dostavom (oko 150-200 eura)
https://www.buerostuehle-4u.de/buero...-black-edition
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 12:52   #3084
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova

Za Aerona, s 10% rabata cijena je oko 14k + PDV. Dakle oko 17500kn
Ček Aeron je 17500kn ? zakaj je meni u glavi da je ta stolica nova bila 10-12k,
a rabljene po 1k€ ?
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 13:06   #3085
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Ček Aeron je 17500kn ? zakaj je meni u glavi da je ta stolica nova bila 10-12k,
a rabljene po 1k€ ?
sick... da bile su 10-12k... remastered su bile čak po 6k kn prije 2-3 godine.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 13:23   #3086
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Herman Miller zastupnici deru ko ludi, znam jer sam prošle godine tražio Aeron/Embody po Njemačkoj. Na kraju sam kupio Embody Logitech, jer imaju web stranicu s koje možeš kupiti direktno. Još su davali 15% popusta za prvu godinu rada, izašlo me 1190€.

Sad vidim da je 1595€ bez popusta, sve je otišlo par stotina € gore, a našim trgovcima je 100€ = 1000 kn.

https://degaming.hermanmiller.com/pr...ng-chair-black
sti je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 13:32   #3087
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
užas sad sam si računao da sam za otprilike tu cifru kupio bajk, ipad, omegu, ps5.
za cijenu jedne stolice.

Zadnje izmijenjeno od: devaa. 23.08.2022. u 13:38.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 14:26   #3088
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ako radis takav posal da puno sjedis, problemi s ledima u buducnosti kostaju puno vise (i u novcu i ostalim poslasticama).


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 15:01   #3089
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,238
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ako radis takav posal da puno sjedis, problemi s ledima u buducnosti kostaju puno vise (i u novcu i ostalim poslasticama.
Odbijam vjerovati da će ta stolica pozitivno djelovati na gore spomenute
probleme bez obzira na cijenu koju također smatram ne opravdava.

Nisam doduše nikada sjedio u njoj pa ne znam, ali mislim da je cijena
kao i za moju omegu napuhana i debelo too much.

Zadnje izmijenjeno od: devaa. 23.08.2022. u 15:15.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2022., 15:14   #3090
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Herman Miller zastupnici deru ko ludi, znam jer sam prošle godine tražio Aeron/Embody po Njemačkoj. Na kraju sam kupio Embody Logitech, jer imaju web stranicu s koje možeš kupiti direktno. Još su davali 15% popusta za prvu godinu rada, izašlo me 1190€.

Sad vidim da je 1595€ bez popusta, sve je otišlo par stotina € gore, a našim trgovcima je 100€ = 1000 kn.

https://degaming.hermanmiller.com/pr...ng-chair-black
Tocno, s tim da je Embody u suradnji s logitechom i inace obicno skuplji od klasicnog.
U HR je cijena Embodya kod ovlastenog HM zastupnika 17000kn s PDV-om ili cca 2250€

Poslao sam jos upit za Mirra2 - 11800 kn s PDV-om.

Sto se Steelcasea tice, Amia je oko 900€ + PDV, a Gesture 1200€ + PDV.

Evo, nek ostane u ovih par postova zabiljezeno, pa da se moze uzeti kao referenca za 2 godine, kad svima poraste cijena za jos 50+ %
FerrZG je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na