Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2020., 23:30   #2281
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
3. V2 SLI 12MB u jednu mašinu, jedna V2 12MB u drugu

Nekada davno sam radio nesto slicno (ne te dijelove, nego iz istih razloga).
Prvi si koji je spomenuo opciju 3, ali ako budem išao sa dvostrukim Voodooicama, onda bi možda upravo ta opcija bila najbolja. Naime, kao što možda i sam znaš, stvar je u memoriji - Voodooice u SLI kombiniraju samo frame buffer memoriju, ali ne i Video (texture) RAM. Pa upravo iz tog razloga imamo 12mb total za 8+8mb, i 16mb za 12+12mb konfiguraciju.

Jer Voodoo2 sa 8mb je zapravo 4+4mb, dok je Voodoo2 sa 12mb zapravo 4+8, pa se SLI računa po principu 4+(2x4), odnosno 8+(2x4)

@Alien
Šteta što ga više nemaš, jer kao što si i sam mogao primjetiti BTC pogoni su ultra rijetki, POGOTOVO ovi sa slike. "XH" serija sa ovalnim vratima se još može nabaviti, ali ti su generaciju noviji i više nisu toliko kvalitetno napravljeni kao "BCD X" serija.
  Reply With Quote
Staro 28.11.2020., 23:37   #2282
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ma kakva Kina, uzmi ih u Tevetron servisu/prodavaonici RTV-Audio/Video dijelova. Iste sam ja uzeo za svoju "Adison" ploču (Chaintech 6BTM, prije nekoliko stranica) kad sam prelemio matičnu sa Panasonic kondenzatorima. Baš ti isti, 6.3V/1000uf - 12 komada me koštalo oko 25-30kn.
Ove (FR):
http://www.tevetron.hr/hr/proizvod/e...-panasonic/539
ili ove? (FC)
http://www.tevetron.hr/hr/proizvod/e...c-malaysia/541
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2020., 23:43   #2283
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Šteta što ga više nemaš, jer kao što si i sam mogao primjetiti BTC pogoni su ultra rijetki, POGOTOVO ovi sa slike. "XH" serija sa ovalnim vratima se još može nabaviti, ali ti su generaciju noviji i više nisu toliko kvalitetno napravljeni kao "BCD X" serija.
Bas si razmišljam i def je bio na 486 ili p1 kompu, i ako se ne varam jadan je bio krepao još dok je bio u mojoj službi tako da cak i da ga imam upitno koliko bi bio od koristi haha

Btw nisam znao ovo za Voodoo i memoriju, vrlo zanimljivo da actually postoji slucaj kada kombinacija modela ima benefit, a nije razlog za glavobolje i probleme.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 00:16   #2284
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Teoretski kad razmislim zapravo možda i imam lufta za jedan tower. Master plan je napraviti sa kompovima ono kaj ekipa radi sa hi-fi komponentama, iskonstruirati neki tip ormarica bez prednjih i stražnjih stranica (airflow right), i sve te desktope poslagat svaki na svoju policu i spojit na audio/video/periferija switch.
Prike desetak godina sam napravio nesto slicno a opet razlicito. Trekki-u sam pricao kad amo se prvi puta culi da sam u žnjbžf desktop kuciste (koje sam kupio na njuskalu, jer u to vrijeme nisam imao pristup pecini) prebacio napajanje i MBO iz svog kucnog kompa, skinio frontu, rijesio se optickog pogona, posarafo sve unutra da ne klepeće, otisao kod ovih majstorcina sto prave prozore i vrata od aluminija i kupio komad aluminijskog profila koji mi je stimao po visini kucista, izbusio jednu rupu na tom profilu i uvalio samo plavo osvjetljeno lift tipkalo. Savrseno se uklopilo ispod samsung kucnog kina. Radilo je to par godina, onda je kucno kino pocelo nesto brukati i zujati, pa je sve zavrsilo kod kolege za neke sitne pare.

I da, ova crna hp kucista su mi jedna od najdrazih, ostavio sam si par komada desktop i mini desktop varijanti ako budem opet nesto slicno radio, ua u to cisto sumnjam jer uopće kod kuce vise nemam komp.
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 00:48   #2285
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Panasonic FR Series Low ESR - dakle one prve, low impedance model.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Bas si razmišljam i def je bio na 486 ili p1 kompu, i ako se ne varam jadan je bio krepao još dok je bio u mojoj službi tako da cak i da ga imam upitno koliko bi bio od koristi haha

Btw nisam znao ovo za Voodoo i memoriju, vrlo zanimljivo da actually postoji slucaj kada kombinacija modela ima benefit, a nije razlog za glavobolje i probleme.
Prije bih rekao da je bio P1, to bi imalo smisla... Pogotovo ovo gdje si napisao da je krepao, ja sam promijenio DVA takva na Adisonu, oba su krepala još u jamstvenom roku i bili zamijenjeni besplatno u servisu

Šef servisa koji je tamo radio je uredno čupao kosu kad god nas je vidio (i to iz više razloga, koji nemaju veze sa CD-om, ali to je neka druga priča) ali uvijek je obavio posao bez ikakvog prigovora, pa čak mi napravio i uslugu, izašao u susret više puta. Zadnji put smo se čuli prije kakvih 5-6 godina, kad sam ga nazvao "kao grom iz vedra neba" na privatni mobitel i pitao da li možda zna gdje se može nabaviti "Adison" kućište ... čovjek je bio blago rečeno šokiran i samo me pitao da li sam svjestan da je "Polaris Adison" propao prije više od 10 godina i da on više ne radi za njih?!
  Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 01:11   #2286
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
A cuj, kao što vidiš na moju srecu kolege tu sa foruma imaju raznih sistema za udomiti po svojim pecinama, tako da kad Bertone skine sa tavana tog HP-a za udomljavanje, vjerovatno ne budem morao ulaziti u nikakve kompleksne manevre i transplantacije dijelova, samo mu zarotiram optiku, deložiram podstanara pauka iz kucista, i upiknem Trekki-evu grafu

Onda mi ostaje skoknuti kod nekog stolara ili u neki furnir da mi popile i pokantiraju materijal na dimenzije koje mi trebaju i onda si to sve pospajam u par sati i super. Ne mora to biti neznam kakva perverzija od dizajna, bitno da funkcionira. Teoretski mogao bi naslagat kucista kao ti u pecini jedno na drugo na trece ali to mi je malo ipak "presirovo" za žive kompove, bilo bi mi žao da se nekaj udubi ili pogrebe i slično (a i imam neki filing da sa takvim natrpavanjem vibracije postale potencijalni problem), bolje uložiti nekaj sitno u materijal pa složiti konstrukciju

Ma bit ce to super
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 01:21   #2287
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Zadnji put smo se čuli prije kakvih 5-6 godina, kad sam ga nazvao "kao grom iz vedra neba" na privatni mobitel i pitao da li možda zna gdje se može nabaviti "Adison" kućište ... čovjek je bio blago rečeno šokiran i samo me pitao da li sam svjestan da je "Polaris Adison" propao prije više od 10 godina i da on više ne radi za njih?!
Čim imaš privatni mob od lika iz servisa sve mi je jasno hahahaha

To me asocira na jednu novu godinu kad je dosla na docek do mene moja ekipa iz osnovne / kvarta pa smo odlucili "vidit kaj ima u kompu unutra" i raskopali jadnu 486icu na sastavne dijelove. Mislim danas takve stvari tipa pospajat sve radimo u snu ali onda je to bilo "wow ovo je teska astro fizika". Usred procedure moja mama je ušla u sobu, promjenila sve boje i samo se okrenula na peti i izašla kad je vidla citiram "kompjuter od dva soma maraka rastavljen u dijelove". Srecom uspjeli smo sve skrpati trial and error metodom, tko je onda znao ista o masterima i slejvovima i takvim finim detaljima, bila je "siroki kabel je bio mozda tu prije uštekan ?" i "opet se nece upaliti i pišti da zamjenimo kabele" i slične pro metode
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 02:20   #2288
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Čim imaš privatni mob od lika iz servisa sve mi je jasno hahahaha

To me asocira na jednu novu godinu kad je dosla na docek do mene moja ekipa iz osnovne / kvarta pa smo odlucili "vidit kaj ima u kompu unutra" i raskopali jadnu 486icu na sastavne dijelove. Mislim danas takve stvari tipa pospajat sve radimo u snu ali onda je to bilo "wow ovo je teska astro fizika". Usred procedure moja mama je ušla u sobu, promjenila sve boje i samo se okrenula na peti i izašla kad je vidla citiram "kompjuter od dva soma maraka rastavljen u dijelove". Srecom uspjeli smo sve skrpati trial and error metodom, tko je onda znao ista o masterima i slejvovima i takvim finim detaljima, bila je "siroki kabel je bio mozda tu prije uštekan ?" i "opet se nece upaliti i pišti da zamjenimo kabele" i slične pro metode
Hehe, nisam ga imao (broj moba), ali imam njegovo ime i prezime, kao i njegov potpis "ovlaštene osobe" koja je sastavila i odobrila komp na Adison jamstvenoj kartici (slika je ispod, ali sam cenzurirao ime i prezime gospodina zbog zaštite podataka)


Pa nije bilo teško saznati gdje se danas nalazi i čime se bavi. Uguglao sam čovjeka, i pronašao da predaje na jednoj školi, te uspio ga locirati u telefonskom imeniku od prve. Još nisam bio siguran da li je to uistinu on ili netko drugi pa sam započeo oprezno i pitao "da li ste vi prije 10-ak godina radili za firmu Polaris Adison...", na što mi je on odmah jasno i glasno rekao "da, jesam", pa sam znao da sam ga pronašao

Inače, često se znam zezati, i rekao sam nekoliko puta da sve dok moja Adison konfa postoji (barem u izvornom obliku, sa originalnom matičnom i procesorom), on je tehnički gledano moj ovlašteni serviser ... čak iako firma ne postoji sad već skoro 20 godina! Što da kažem, mušterija sam iz noćne more!

A kad smo već kod Adisona, baš sam malo prije listao foto albume i pronašao ovo:


Neki od vas koji prate moje postove možda prepoznaju "Shamrock" CRT monitor za kojeg danas tražim flyback trafo, a ovu Logitech QuickCam Web kameru imam i dan-danas, iako je dosta požutjela. A ako je suditi po žaruljici na CD-ROM pogonu (nalazi se lijevo, uz priključak za slušalice) rekao bih da je ovo snimljeno 1999. ili 2000. godine, odnosno da je na fotografiji BTC BCD-40XH. Žao mi je jedino što je slika zdrmana, ali možda pronađem nešto bolje...

Ostatak opreme uključuje: Epson Stylus Color 580 printer (Epson je zamijenio HP DeskJet 610C), Primax Colorado 1200p skener, Primax Raptor 3D joystick (imam ga i dan danas, doslovce je ispred mene) uz BTC (8110?) tipkovnicu i najvjerojatnije Primax Navigator miša

A ovo je ista soba slikana nekih 2-3 godine prije (mislim da piše "1996" na kalendaru), i ovdje je slika mojeg Siemens-Nixdorf ekrana koji je bio uparen sa 486, 66 DX2 Nisam pronašao fotke samog kompjutora, ali vjerojatno i to bude došlo na red... Printer na polici je bio Epson FX-85!

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 29.11.2020. u 04:04.
  Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 14:04   #2289
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Matrox parhelia 512 128mb na zalost ne daje nikakve znakove zivota, vrlo vjerojatno joj treba neisplativi reball :/

Stajala je na tavanu godinama, a sad je kandidat za uokviriti.

par1 par2
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 16:46   #2290
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Matrox parhelia 512 128mb na zalost ne daje nikakve znakove zivota, vrlo vjerojatno joj treba neisplativi reball :/

Stajala je na tavanu godinama, a sad je kandidat za uokviriti.

par1 par2
Hmm... Možda da probaš:

A - počistiti AGP sučelje sa otopinom za obnovu elektro-kontakta
B - staviti Matroxicu u pećnicu (ili zagrijati GPU, ako si siguran da je u njemu problem sušilom za kosu ako nemaš hot air gun)
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2020., 17:39   #2291
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Heat gun (iliti fen za skidanje boje) je bolja opcija od pećnice. Osobito je koristiš za pripremanje jela .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 17:43   #2292
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Da, navodno da se otpuštaju svakakve divne pare i spojevi koje kasnije mogu završiti u pečenim picekima tako da pecnicu bolje izbjegavati

Worst case spremi je, čip izgleda drugačije pa je fakat zgodna za na zid a možda bude konkterni repair isplativ za 5 godina kako cijene starog hardvera idu.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 17:56   #2293
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Heat gun (iliti fen za skidanje boje) je bolja opcija od pećnice. Osobito je koristiš za pripremanje jela .
Istina, ali SAMO ako znaš u kojem je području problem. Pećnica bude grijala SVE, stoga ako nemaš pojma gdje početi to ti je možda najbolja opcija. Ali bio sam ozbiljan sa čišćenjem AGP sučelja... Možda bi se iznenadio koliko je kartica bilo "mrtvo" zato što su im oksidirali spojevi na AGPu, i onda kad sam ih par puta stavio u matičnu i izvadio (kasnije sam počeo koristiti kontakt sprej otopinu) iglice u utoru na matičnoj bi postrugali taj film, sloj na kontaktima i grafička bi najnormalnije proradila. Stoga probaj - nemaš ništa za izgubiti.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Da, navodno da se otpuštaju svakakve divne pare i spojevi koje kasnije mogu završiti u pečenim picekima tako da pecnicu bolje izbjegavati

Worst case spremi je, čip izgleda drugačije pa je fakat zgodna za na zid a možda bude konkterni repair isplativ za 5 godina kako cijene starog hardvera idu.
Neznam baš... Pekao sam jednu Voodooicu prije par godina (i ne, nažalost nisam je uspio spasiti) ali nikakve se pare nisu širile, a hrana nije imala Voodoo okus
  Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 18:06   #2294
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Neznam baš... Pekao sam jednu Voodooicu prije par godina (i ne, nažalost nisam je uspio spasiti) ali nikakve se pare nisu širile, a hrana nije imala Voodoo okus
Haha a OK, def ne znam iz osobnog iskustva, samo znam da sam cuo u puno navrata da bi to bilo dobro raditi u nekoj pecnici koju imas negdje sastrane i koja je onda "dedicated" za pecenje grafickih i slicnog ali ne za hranu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 18:24   #2295
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Nemojte to ni slučajno raditi u pećnici di se priprema hrana jer smrdi ko kuga nakon toga, odvratno
Ja sam si za takve posliće kupio prijenosnu malu pećnicu
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 19:33   #2296
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Pecnica i HW nejdu skupa, tom metodom je veca vjerojatnost napraviti stetu nego korist. Piganje PCB-a, pregrijavanja komponenti koje ne vole visoku temp., a prosjecni termostat u pecnici je precizan ko ceska zbrojovka nakon 30 generacija rocnika
Pecnica je eventualno dobra za preheat na ~150°C.

Ploca ne pali s karticom u slotu, niti sa stegom na chipu, tako da je hladni lem eliminiran sto se mene tice. (ploca ju tretira kao kratki spoj)
Nisam joj prvi vlasnik, pa je svasta moguce, a vizualno izgleda perfektno osim konektora za vent.

Fx5200 koju imam je također neispravna, tako da sam spao na jednu agp karticu, ti4200 koja posta ali nije propisno testirana. (treba izvrtiti min 6h Jedi outcast u komadu da prodje QC) ^^
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 19:52   #2297
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
treba izvrtiti min 6h Jedi outcast u komadu da prodje QC) ^^
Ovo su testiranja po mom ukusu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 20:07   #2298
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Nemojte to ni slučajno raditi u pećnici di se priprema hrana jer smrdi ko kuga nakon toga, odvratno
Ja sam si za takve posliće kupio prijenosnu malu pećnicu
Pa na koliko si to nakurio temperaturu da ti je tako zaudaralo?! Moja Voodooica se pekla na cca 250C i nije bilo nikakvog dima ili smrada...

Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Pecnica i HW nejdu skupa, tom metodom je veca vjerojatnost napraviti stetu nego korist. Piganje PCB-a, pregrijavanja komponenti koje ne vole visoku temp., a prosjecni termostat u pecnici je precizan ko ceska zbrojovka nakon 30 generacija rocnika
Pecnica je eventualno dobra za preheat na ~150°C.

Ploca ne pali s karticom u slotu, niti sa stegom na chipu, tako da je hladni lem eliminiran sto se mene tice. (ploca ju tretira kao kratki spoj)
Nisam joj prvi vlasnik, pa je svasta moguce, a vizualno izgleda perfektno osim konektora za vent.

Fx5200 koju imam je također neispravna, tako da sam spao na jednu agp karticu, ti4200 koja posta ali nije propisno testirana. (treba izvrtiti min 6h Jedi outcast u komadu da prodje QC) ^^
Meh, bilo mi je svejedno. Voodooica koju sam imao je bacala crveno-plave artefakte, ali je inače bila ispravna. pa sam si mislio ak' prođe, prođe. U suprotnom je ionako bacam, pa sam probao...

Nego, sve se meni nešto čini da vam budem morao dati nešto grafičkih, jer dobar dio vas nema poštenog AGP hardvera! Imam jednu ispravnu Radeon 9600 Pro sa neispravnim coolerom, pa tko želi neka slobodno javi. Isto tako, imam GF4 MX400, zatim drugu i pasivno-hlađenu Radeon 9600 ali SE verziju, te isto tako jednu FX5700 ... sve AGP! Pa ako netko želi jednu ili više, neka slobodno javi! Možda se čak možemo mijenjati za mATX Socket 775 ploču, baš sam dao oglas na Tržnicu (više detalja o tome što i kako možete vidjeti ondje ili mi pošaljite PP)

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ovo su testiranja po mom ukusu
I po mojem ... Trekkie approved!
  Reply With Quote
Staro 29.11.2020., 22:32   #2299
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Možda se čak možemo mijenjati za mATX Socket 775 ploču, baš sam dao oglas na Tržnicu (više detalja o tome što i kako možete vidjeti ondje ili mi pošaljite PP)
Ja mislim da bi baš bilo super da ta ploča ima 2x16 PCIe

Btw kaj se tiče AGP-a ja imam jednu Rivu TNT2 M64 od 32MB koju mi je donirao Chuxonja prije koji mjesec dok sam bio nadobudno živio u uvjerenju da budem vrlo lako nabavio SS7 ploču sa AGP-om i imao samo jedan retro komp koji bude pokrio sve moje potrebe... So much for that idea

Pa kako je situacija eskalirala od tada izvan svake mjere doniram je dalje po potrebi Kad složim ovu win98 mašinu budem složio neki popis što imam na lageru uz ono kaj je vec prije bilo navedeno u prethodnim postovima pa se budete javili ako netko nešto treba
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 00:13   #2300
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ja mislim da bi baš bilo super da ta ploča ima 2x16 PCIe

Btw kaj se tiče AGP-a ja imam jednu Rivu TNT2 M64 od 32MB koju mi je donirao Chuxonja prije koji mjesec dok sam bio nadobudno živio u uvjerenju da budem vrlo lako nabavio SS7 ploču sa AGP-om i imao samo jedan retro komp koji bude pokrio sve moje potrebe... So much for that idea

Pa kako je situacija eskalirala od tada izvan svake mjere doniram je dalje po potrebi Kad složim ovu win98 mašinu budem složio neki popis što imam na lageru uz ono kaj je vec prije bilo navedeno u prethodnim postovima pa se budete javili ako netko nešto treba
Imam jednu Gigabyte AM2+ ploču koja zadovoljava te kriterije, (2x PCIe x16) ali za nju nemam procesor, ali i I/O shield plehić. U stvari, čak nisam siguran ni da li radi ... morao bih je jednom testirati.

I također - imam hrpe AGP kartica, stoga ako nekome nešto treba i namjerava složiti retro konfu oko AGP grafičke neka mi se slobodno javi. Imam svega - od stare S3 Trio3D/2x, sve do ATI Rage, Radeon, Matrox Mystique ali i raznih GeForce serija... (GF2, GF4, FX5700, i možda jednu GF6, 6200)
  Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:18   #2301
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Brzopotezno pitanje, da li se netko susreo sa PCI extension kabelom ? Ista priča kao ovi moderni PCIe kabeli za grafe samo da je PCI

Nabavio sam jednu Creative Xi-Fi PCI za smješnu lovu pa si sad razmišljam kako bi je utrpao u XP mašinu s obzirom da je def bolja od onboard audia ( komp je HP 8000 SFF koji actually ima jedan PCI slot na matičnoj), pa sam tempted da izvedem neki hackjob u kombinaciji sa kabelom, samo nikako nac non-pcie kabel na ebayu...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:21   #2302
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 12:53   #2303
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
To te ja pitam, čitavo jutro kopam po pcie kabelima na ebayu i mislim si "pa ne može biti da se nije nitko sjetio istu stvar napraviti za PCI"

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 30.11.2020. u 13:10.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2020., 13:27   #2304
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
Materemi, garant ima u pećini medju 200 kila ostalih kablova hhhhhkoji cekaju inspekciju
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 12:13   #2305
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor becarsb Pregled postova
Materemi, garant ima u pećini medju 200 kila ostalih kablova hhhhhkoji cekaju inspekciju
Vec vidim naslov u novinama "U SB prvi IT štand, kablove možete kupiti na kilu."
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 13:21   #2306
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
@Alien_200581
Naravno da je sad teško naći PCI varijantu kad se prešlo na aktualni PCI-E xY ...

Otvori škatulu i vidi kakav bi ti odgovarao obzirom na mogući smještaj.
Ako je SFF varijanta ne vjerujem da će ti ikako stati.
Kad je ponuda bila bolja (aktualna) onda je bilo različitih izvedbi konektora (ravni / pod 90 na jednu ili drugu stranu).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 14:15   #2307
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Neznam di je problem kod vas, meni ebay izbacuje dosta siroku paletu PCI konektora od angle do ribbon. A ima i angle+ribbon

Jedno vrijeme je u searchu prolazio regexp, a sad samo neke komande.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 15:06   #2308
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Alien_200581
Naravno da je sad teško naći PCI varijantu kad se prešlo na aktualni PCI-E xY ...

Otvori škatulu i vidi kakav bi ti odgovarao obzirom na mogući smještaj.
Ako je SFF varijanta ne vjerujem da će ti ikako stati.
Kad je ponuda bila bolja (aktualna) onda je bilo različitih izvedbi konektora (ravni / pod 90 na jednu ili drugu stranu).
Ma kabel dođe neku sicu a kartica samo skuplja dust (dobio sam ju doslovno za 20 kuna) i ne paše mi u druge kompove, pa budem riskirao da vidim kakve DIY kombinacije se daju iskemijati. Iako kad gledam karticu, kartica kao kartica mi se cini dobar kandidat za SFF jer je dugacka i tanka, problem bude zapravo bio standard size bracket. Nazalost taj komp je kod stare stešan trenutno tak da nemrem doslovno probati upiknuti ali def budem danas ili sutra. U svakom slucaju bitno da se imam sa cim zabavljati malo haha

IMG-20201201-135404

@Overclock : Ma ja jucer citavo jutro gledam i sve samo pcie, vec sam pomislio da ne postoji kabel i da sam ja zesce zabrijao

Edit: I kupio sam ribbon od 20 cm tako da imam manevarskog prostora
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 19:14   #2309
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
@Alien_200581
Kako se ono kaže, ček bona

Rekao si HP 8000 SFF ?
Evo ovaj ga je malo raskopao - sastavio pa se fino vide iznutrice > https://www.youtube.com/watch?v=OouB84X37Zo

A da ti probaš odvidati bracket / limić sa te kartice i vidiš jeli može sjesti u zadnji PCI slot po visini ?
Ako može onda samo trebaš nabaviti / napraviti low profile limić
Jest da je sa Alije (pa nisi siguran) ali izgleda da ima low profile verzija > https://www.aliexpress.com/i/32947155884.html
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2020., 20:25   #2310
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Jes jes, barba Phil, od njega sam i dobio ideju za konvertirat takvog HP-a u XP gaming mašinu Fala bogu puna ih je njuška tako da nije bio problem upecat jednog za smješnu lovu.

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Alien_200581
A da ti probaš odvidati bracket / limić sa te kartice i vidiš jeli može sjesti u zadnji PCI slot po visini ?
Ako može onda samo trebaš nabaviti / napraviti low profile limić
Jest da je sa Alije (pa nisi siguran) ali izgleda da ima low profile verzija > https://www.aliexpress.com/i/32947155884.html
That's exactly what I had in mind U glavi mi je ta kartica bila veca (valjda jer sam imao u rukama neki dan SB Live! koja je full sized, ali ova je upola manja i 99% da bu isla bez limica, samo moram iznjuskat low profile bracket i ic ce to brijem "tvornicki"

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 01.12.2020. u 20:52.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na