Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2016., 23:50   #781
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Recite vi kaj hoćete ali to su bila vremena. Sjećam se odlaska na Info i Gamer sajmove 90-ih, čekao sam 2 sata da odigram malo novi X wing demo, miljon ljudi i djece bilo tamo. Ovo danas nema tog filinga da ga jeb..š.
Frend kupovao komp i stara mu uzme Gateway za cca 20000 kuna, ono avion. Jel se sjeća ko još Gatewaya, preteča Milka kravici
Sent from my G2
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 23:57   #782
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Imao ga ja, prvi komp ikad, prije ravno 18 godina. Sve ostalo u kvartu je bilo abak naspram tome
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2016., 00:38   #783
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Recite vi kaj hoćete ali to su bila vremena. Sjećam se odlaska na Info i Gamer sajmove 90-ih, čekao sam 2 sata da odigram malo novi X wing demo, miljon ljudi i djece bilo tamo. Ovo danas nema tog filinga da ga jeb..š.
Frend kupovao komp i stara mu uzme Gateway za cca 20000 kuna, ono avion. Jel se sjeća ko još Gatewaya, preteča Milka kravici
Sent from my G2
Jes, Gateway... Crno bijele kravice... Fora stvari... Bio je jos i onaj Peacock od tih zivotinjskih...

Cijelu osnovnu skolu sam sanjao da cu jednog dana otvoriti firmu koja ce se zvati CORRIDOR computers i prodavati kompjutere (zapravo pocelo je ko KORIDOR, ipak sam ucio Njemacki)... Cak sam imao i logotip dizajniran, i stalno sam crtao nekakva kucista, tipkovnice i monitore u nekoj izometriji ili kako se to vec zvalo... Bas sam bio opsjednut kompovima ko klinac, te divne 'beige' kutije, koje pomalo zuje, ali sa kojima mozes svijet osvojit... Ili barem bit Princ od Perzije...


Kad smo vec kod nostalgije... Ima par stvari za koje bih dao stvarno pristojne novce samo da ih dobijem...

Everex Cube (to je bio 486DX/50 server u velikoj crnoj kocki)...
NeXTSTEP Cube sa monitorom i tipkovnicom...
Kenwood True72x CDROM (imam jedan, ali pokvareni; ja bi ispravni)...

Vjerojatno je sada vec svima jasno da brijem na crne kutije i minimalizam...


A ATARI 1040STFM je negdje u bespucima, njega moram vratit doma...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 02:48   #784
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Recite vi kaj hoćete ali to su bila vremena. Sjećam se odlaska na Info i Gamer sajmove 90-ih, čekao sam 2 sata da odigram malo novi X wing demo, miljon ljudi i djece bilo tamo. Ovo danas nema tog filinga da ga jeb..š.
Frend kupovao komp i stara mu uzme Gateway za cca 20000 kuna, ono avion. Jel se sjeća ko još Gatewaya, preteča Milka kravici
Sent from my G2
Kad vidim današnji Info sajam, dođe mi da plačem! Bio sam na jednom prije možda godinu-dvije i ljudi to je čista katastrofa! Nekad si štedio novce cijelu godinu, pa kad bi došao Info, išao si kupiti hardver po jeftinijoj (promotivnoj) cijeni Sjećam se kao da je bilo jučer, išao sam kupiti jedan BTC CD-ROM 52X pogon, kao i Iomega ZIP100...

https://youtu.be/eDOspXv8Ytc

Kako na Velesajmu nisu imali ništa od navedenog, poslali su me u malu prodavaonicu, koja se nalazila blizu Velesajma, u nekom podrumu. Mala prostorija, nešto malo veća od prosječne ostave, sa nekakvim okomitim (i nezgodnim) stepenicama... Sjećam se i imena - HG Spot
  Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 03:52   #785
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Dodes tamo po komp, a ono ko da si u pekaru doso

Radili su cudo jedno, kompovi su se prodavali ko krafne
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 07:55   #786
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Kako na Velesajmu nisu imali ništa od navedenog, poslali su me u malu prodavaonicu, koja se nalazila blizu Velesajma, u nekom podrumu. Mala prostorija, nešto malo veća od prosječne ostave, sa nekakvim okomitim (i nezgodnim) stepenicama... Sjećam se i imena - HG Spot
Moj prvi komp, Celer 333A je bio iz te prčije od podruma

Ono kad je trećinu cijene računala bio HDD od 4GB.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:04   #787
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Kako na Velesajmu nisu imali ništa od navedenog, poslali su me u malu prodavaonicu, koja se nalazila blizu Velesajma, u nekom podrumu. Mala prostorija, nešto malo veća od prosječne ostave, sa nekakvim okomitim (i nezgodnim) stepenicama... Sjećam se i imena - HG Spot
Ah, Brune Busica 11. Tada jos Sredisce nije bila pomodarska mahala...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:16   #788
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
da ,bila su to ljepša vremena.
Sjecam se prvog OC-anja na asusici P3B-F ,celka 700@1050,još uzeo neki veliki Titan cooler u HGSpotu ...
Cisti adrenalin.
Onda sam zabrijao na dvoprocesorske p3 ,no nisam imao love ,tek prije godinu i pol opet neka nostalgija pa uzeo Intel SAI 2 i 2 tulca na 1.4....san ispunjen...
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 09:44   #789
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
amigaši... jel vam poznata ova lokacija?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 15:37   #790
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Dodes tamo po komp, a ono ko da si u pekaru doso

Radili su cudo jedno, kompovi su se prodavali ko krafne
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Moj prvi komp, Celer 333A je bio iz te prčije od podruma

Ono kad je trećinu cijene računala bio HDD od 4GB.
Da, išlo im je sasvim OK, tako da i ne čudi što su izgradili vlasitu zgradu, na današnjoj adresi. Naravno, kako su se proširili i povećali, tako im je kvaliteta otišla "južno", a broj prigovora udvostručio. Imao sam i osobno više negativnih iskustava, od RAM memorije (i neljubaznog prodavača), pa sve do prenapuhanih cijena i dugog čekanja na preuzimanje robe.

Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
da ,bila su to ljepša vremena.
Sjecam se prvog OC-anja na asusici P3B-F ,celka 700@1050,još uzeo neki veliki Titan cooler u HGSpotu ...
Cisti adrenalin.
Onda sam zabrijao na dvoprocesorske p3 ,no nisam imao love ,tek prije godinu i pol opet neka nostalgija pa uzeo Intel SAI 2 i 2 tulca na 1.4....san ispunjen...
P3B-F je monstrum, kažu najbolja Slot 1 matična ikad napravljena! Imam jednu, uparena je sa Pentium 3 procesorom (pravi Slot 1) na 733MHz, sa 256MB SD-RAM i Voodoo3 3000 grafičkom

Nego, u vezi coolera... Vjerojatno misliš na nešto poput ovog ovdje?

Znam da je navedeni ThermalTake (GoldenOrb?), ali su prodavali iste pod imenom Titan, sa jedinom razlikom u boji aluminija
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2016., 16:12   #791
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Prva OC ploča (barem koliko se ja sjećam): ASUS P55 T2 P4.
Preko jumpera volt mod (nedokumentirani) za AMD K6 2.
Dizanjem FSBa na 83 MHz sa 300 na 500 MHz, EDO ram, brisao pod sa pentačem 233 MMX za upola manje novaca.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 16:51   #792
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
ovakav je bio:
https://goo.gl/images/3BRKTm

ploca je ba odlicna,pokusao je nabaviti al puno novaca trazili za nju pa sam nabaavio sai2+2*1.4Tulci+3gb ecc ddr za 400kn tu na forumu.

mislim da je sa nekom Abit-icom bila bok uz bok jel BE6/BH6 ne sjecam se .

imao prije nje P2B-F i kasnije P5B-F sa e2140 ili 2160 ne znam no proc je bio na 1.6 a radio bez problema na 3.2Ghz to je bio zadnji overklok izlet....ahhhhh
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 17:24   #793
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
da ,bila su to ljepša vremena.
Sjecam se prvog OC-anja na asusici P3B-F ,celka 700@1050,još uzeo neki veliki Titan cooler u HGSpotu ...
Cisti adrenalin.
Onda sam zabrijao na dvoprocesorske p3 ,no nisam imao love ,tek prije godinu i pol opet neka nostalgija pa uzeo Intel SAI 2 i 2 tulca na 1.4....san ispunjen...
Ja sam digo 200mmx na 233 .

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 22:56   #794
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
ovakav je bio:
https://goo.gl/images/3BRKTm

ploca je ba odlicna,pokusao je nabaviti al puno novaca trazili za nju pa sam nabaavio sai2+2*1.4Tulci+3gb ecc ddr za 400kn tu na forumu.

mislim da je sa nekom Abit-icom bila bok uz bok jel BE6/BH6 ne sjecam se .

imao prije nje P2B-F i kasnije P5B-F sa e2140 ili 2160 ne znam no proc je bio na 1.6 a radio bez problema na 3.2Ghz to je bio zadnji overklok izlet....ahhhhh
Čekaj ... puno novaca Za P3B-F?! Misliš danas ili onda kad je bila nova? Jer ja sam svoju nabavio za nekih 50-ak kn prije kakvih 2-3 godine, ako se dobro sjećam

Imam oba modela (BE6 & BH6), s time da je BH6 bila "obična" Slot 1 matična, dok je BE6 i BE6-II imala dodatni ATA133 kontroler, pa je na nju bilo moguće spojiti do 6 ATA uređaja. Ipak, uopće ne bih želio uspoređivati Asus i Abit, jer su sve Abit ploče iz onog vremena imale problema sa kondenzatorima, dok Asus u pravilu rade i dan-danas!
  Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 08:18   #795
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Dečki to je još sve mlado 😄
Za ovim se slinilo puno prije: http://retromash.com/nash/wp-content...hotIITurbo.jpg
Imao sam Quickshot 1 al ovo je bilo ko original iz aviona 😄
I kad smo već kod lokacija, se sjeća netko onog dućana na Jukićevoj gdje su se prodavale original kazete za C64?

Sent from my G2
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 08:42   #796
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
ti quickshotovi su bili zakon u vrijeme ,odmah se sjetim sensible soccer-a na Amigi ,hakl u dvoje.

di si kupio P3B-f za 50kn?
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 09:55   #797
Kinez
Premium
Moj komp
 
Kinez's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Split
Postovi: 111
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Dečki to je još sve mlado 😄
Za ovim se slinilo puno prije: http://retromash.com/nash/wp-content...hotIITurbo.jpg
Imao sam Quickshot 1 al ovo je bilo ko original iz aviona 😄
I kad smo već kod lokacija, se sjeća netko onog dućana na Jukićevoj gdje su se prodavale original kazete za C64?

Sent from my G2
Uf što je skup ovaj jojstick sada, dvije godine sam ga tražio dok nisam prošle godine upecao jednog sa njuškala za ajmo rec normalne novce, za oko 150 kn. Tu i tamo zaigram C64 s njim
__________________

[Opteron 165 + TT 120]***[TwinMos 4x512 MB CL2]***[DFI NF4 LanParty]***[ATI HD4850]
[Hitachi 1TB HDD]***[Seasonic S12G-650G Gold 650W]***[Razer Lycosa]***[NZXT Beta Black Metal Edition, SCYTHE Kaze Master II KM05-BK]***[Samsung 22" B2230]

Kinez je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 11:50   #798
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Dečki to je još sve mlado 😄
Za ovim se slinilo puno prije: http://retromash.com/nash/wp-content...hotIITurbo.jpg
Imao sam Quickshot 1 al ovo je bilo ko original iz aviona 😄
I kad smo već kod lokacija, se sjeća netko onog dućana na Jukićevoj gdje su se prodavale original kazete za C64?

Sent from my G2
To sam već i zaboravio da je postojalo. E Quickshot joystick. Zakon.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 15:25   #799
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
di si kupio P3B-f za 50kn?
Preko Njuškala Samo potraži Slot-1 matične, ili čak samo "staro računalo", većina ljudi (prodavača) nema pojma što se unutra nalazi i koliko to zapravo vrijedi Ako je i ne nađeš trenutno, ne znači da jedna bude "iskočila" prije ili kasnije.

Eto, provjerio sam kakvo je stanje sa P3B-F i vidim jednu za 150Kn. Preskupo, ali tip koji ju prodaje je ionako premazan svim mastima, poznajem ga nažalost... Samo čekaj da se pojavi neka realna ponuda pa je kupi.
  Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 17:23   #800
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ah, Brune Busica 11. Tada jos Sredisce nije bila pomodarska mahala...
Aaaa vremena uvozenja robe iz vana na crno, prodaje bez poreza, i slicno....
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 18:27   #801
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Eee, da, to su bila zanimljiva vremena. Sjećam se čekanja u redu u hodniku jedne firme koju nećemo sad imenovati tamo u Drežničkoj (ili je bila Slunjska), ravno veleprodaja, lijevo u sobi iza zatvorenih vrata maloprodaja, skladište u podrumu
Zanimljivo kako je Trešnjevka i okolica bila neka meka tih inf. firmi, stari Vemulj je ako se dobro sjećam nekad dio u Baštijanovoj, onda ona Infogama, ne znam više koja je ulica bila itd. itd.
Pa onda švercanje robe iz SLO gdje je bio manji porez nego naših tadašnjih 26.5%
Gleda carinik matičnu, što je sad to, reko to je matična s ovog računa, a gore napikani keksi, procesor i par kartica kojih nema na računu
Kad smo već kod starog hardvera, evo jedan P133, u podrumu stoji već neko vrijeme, nikako naći case i napajanje to sam zagubio negdje:
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 21:53   #802
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Sto napraviti od stare P233mmx masine, dajte ideje. Cak sam nasao jos original zapakiran maxtor hdd od par Gb.
Samo se vise ne sjecam.kako instalirati gore OS bez usb podrske, odnosno boota s usba

Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 22:51   #803
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Sto napraviti od stare P233mmx masine, dajte ideje. Cak sam nasao jos original zapakiran maxtor hdd od par Gb.
Samo se vise ne sjecam.kako instalirati gore OS bez usb podrske, odnosno boota s usba

Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk
HiFi sustav, retro gaming mašinu, Linux Puppy mašinu, ima bezbroj mogućnosti OS instaliraj preko CDa. Ako nemaš CD, svakako ga stavi, i po mogućnosti si nabavi USB kontroler karticu.
  Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 19:54   #804
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Obavijest za sve one koji se bave starim hardverom, i vole ga testirati...

Poznati proizvođač Futuremark, koji stoji iza 3DMark benchmark alata je dozvolio slobodno skidanje i korištenje svih starijih verzija, uključujući 99Max, 2000 i 2001(SE).

LINK je dostupan na službenoj stranici, uživajte!
  Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 20:22   #805
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Hm... isprobavajuci razne stare tipkovnice, cherry membranske mi djeluju dosta dobre jer se lako ciste, popravljaju i medju ugodnijima su za tipkanje. Ima ih ugodnijih (membranskih), ali se tesko ciste.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 08:03   #806
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
amigaši... jel vam poznata ova lokacija?
Jel tam bio dućan od one firme što je bila zastupnik za Commodore? Mislim da su bili iz Čakovca.
Ak se dobro sjećam mislim da sam tamo vidio A1200 u izlogu...
cane je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 08:25   #807
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova

Kako na Velesajmu nisu imali ništa od navedenog, poslali su me u malu prodavaonicu, koja se nalazila blizu Velesajma, u nekom podrumu. Mala prostorija, nešto malo veća od prosječne ostave, sa nekakvim okomitim (i nezgodnim) stepenicama... Sjećam se i imena - HG Spot
Te strme stepenice su noćna mora. Još ako je sklisko a nosiš gore/dolje novi 19in Samsung CRT. Jaojao.
I ADM dok je bio na Pešči je imao strme stepenice, onda onaj HGspot u podrumu one obiteljske kuće na Trešnjevci a sad vidim novi Instar "megastore" na Zagrebačkoj ih isto ima. Al barem nisu od jeftine i skliske imitacije mramora.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2016., 08:35   #808
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Imam za preporučit stvarno ok yubito kanal za ekipu ovdje

The 8-bit guy


Zanimljivo je pogledati tu i tamo nešto, baš pravi flashback prošlosti
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 02:18   #809
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Pričao sam u temi o nadogradnji mojeg RetroMaster 2000 sustava, ali nisam ga nikako stigao napraviti ... sve do danas!


Već dosta dugo imam problema sa matičnom koja zeza, prvo je počelo sa zamrzavanjem programa a onda su se javili i drugi simptomi poput USB portova koji ne rade, itd. Kolege sa TechPowerUp foruma i ja smo raspravljali o ovome, i složili se da je problem najvjerojatnije chipset, s obzirom da sam ploču ionako dobio pod neispravnu i uspio je popraviti. Bilo kako bilo vrhunac je bio danas, kad se mašina prvo nije htjela podignuti, a jednom kad sam ga uspio dobiti da radi, nije se mogao ugasiti... Pametnom dosta što bi rekli, pa sam napokon odlučio poduzeti konkretne mjere


Vrijeme za nadogradnju!


Već sam puno toga napisao o RetroMaster 2000 sustavu, ali kao što i sami možete vidjeti, ovo nije vaše prosječno računalo... Stoga sam ga morao rastavljati dio po dio, kako bih uopće mogao napraviti prostora za rad. Počeo sam sa PCI & AGP karticama!


Zatim sam počupao 40GB Maxtor HDD (radi OK ali mi kapacitet više nije dovoljan) i neispravan DVD-RW koji samo čita CDove


I na kraju povadio sve sa matične, pripremio je za vađenje van. Morao sam naravno skinuti Jet7 turbinu jer u protivnom ne bih mogao izvaditi matičnu van.


Ovo ovdje je stara ASRock K7VT2 matična... Namjeravam provesti dodatna testiranja i vidjeti da li je vrijedna spašavanja ili ne. Jer u suprotnom ide u otpad!


Glavna jezgra RetroMaster 2000 sustava, AMD Athlon 1800+ na 1533MHz. Slika je snimljena dok je procesor još bio na ASRock matičnoj


I napokon... Vrijeme je da malo začinimo stvari Ovo ovdje je Asus A7V8X-X, jedna od najboljih Socket 462 matičnih ikad (po mišljenju dosta korisnika). Ovom prilikom se želim zahvaliti @dtomas-u na tome što mi ju je ustupio Sama instalacija je prošla bolje nego što sam očekivao, ploča je samo "skliznula" na mjesto, bez ikakve muke.


Jedini problem koji sam imao je ovaj ovdje, sa RAM modulom... Naime kvačica od Jet7 je skoro dodirivala memoriju, ali eto i to sam riješio... Najveći problem je bilo "nasaditi" memoriju u slot, bez da je oštetim ili napravim kratki spoj!


OK, ploča instalirana... Vrijeme za DVD i floppy pogone!


Zatim nove hardove... Koristim 40+80 kombinaciju, gdje će 80GB biti Windows XP a 98-ica bude išla na onaj od 40GB. Ako mislite da je to previše prostora varate se! Naime imam punu ladicu starih igrica i softvera, i namjeravam ih sve podignuti - ipak je ovo ultimativna retro mašina!


Ovo dalje je samo stvar vraćanja komponenti natrag na mjesto, sa manjim izmjenama i novim cable management-om


Da budem potpuno iskren, nisam baš 100% zadovoljan kako je sve ispalo (po pitanju nereda), ali još uvijek je sve dovoljno čisto i jasno da se mogu sve komponente vidjeti i prepoznati. Što naravno znači da sam morao dosta kabela povući sa stražnje strane, ali to i nije neki problem...


Par završnih izmjena i eto ga! Moj novi i nadograđeni RetroMaster 2000


Instalacija software-a, benchmark testovi, instalacija Windows-a i ostalo dolazi uskoro!
  Reply With Quote
Staro 20.09.2016., 03:13   #810
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Ajde ako netko naleti na Compaq Deskpro 2000 s Pentium 166 procesorom neka me cimne. Volio bih to nabavit ponovo
Cuky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na