Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro Jučer, 10:05   #241
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp

E-mil's Avatar

Datum registracije: Jan 2009
Znači zaključak bi bio, uzeti i5-10400 + neku B560 ploču (ili ipak nešto iz generacije prije)?

Koja je uopće razlika izmedju B560 i H570? Gledam u HGSpotu slične cijene, oko 950 kn.
E-mil je online   Reply With Quote
Staro Jučer, 10:16   #242
The Exiled
McG
Moj komp

The Exiled's Avatar

Datum registracije: Feb 2014
Nove 500 serije ploče podržavaju RAM OC opcije, dok prijašnje to nisu nudile, a sve ostalo je stvar opreme i kak kome odgovara.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 10:18   #243
Mladenxy
Premium
Moj komp

Mladenxy's Avatar

Datum registracije: Feb 2007
Nemaš nikakve koristi od B560 i desete generacije procesora, pogledaj video koji sam stavio, čak ni memoriju ne možeš dizati preko 2666 mhza, imaš jedan M.2 slot, nemaš pcie 4.0.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 11:39   #244
The Exiled
McG
Moj komp

The Exiled's Avatar

Iskreno, koji god procesor da stavi, to je mrtva platforma, jer čak i Rocket Lake nativno nudi samo jedan NVMe PCI-E 4.0, dok je uopće upitno tko će ionako skupe Gen4 diskove stavljati na budžet platformu.
EDIT:
Citiraj:
Citiraj:
In this review we check out the cheaper (Core i5-11400F) 6-core part; it has a 4.2 GHz All core turbo tied to a 65W TDP, however, it is possible to alter these power limits as PL1 and PL2 states are not considered "overclocking" by Intel, and that means you'll see a lot of varying performance on the several motherboard brands. Core i5-11400F has 6-cores/12-threads clocked at 2.60 GHz, with an up to 4.40 GHz Turbo Boost and 4.2 GHz all-core boost. This mainstream processor lacks Boost 3.0, Thermal Velocity Boost, and Adaptive Boost. Each core has a 512 KB dedicated L2 cache, and the cores share 12 MB of L3 cache. Intel gives the Core i5-11400F a little additional leeway. PL2 is 154 watts for 28 seconds. Then, according to the specifications, a brake is applied going back to PL1 with 65 watts. The reason why we tested with motherboard optimizations enabled is that the Achilles heel of the 1400F is the all-core base and turbo clock,. That base clock will lower itself to 2600 MHz on all cores to stay in line with the 65W TDP. We've seen immensely different results in our Z590 motherboard reviews. Settings like power duration and all-core frequency vary per board and brand.
Izvor: Guru3D

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. Jučer u 15:34.
Staro Jučer, 16:28   #245
Starsylph
Registered User

Datum registracije: Oct 2010
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ne računaj previše na bolju dostupnost. Alder Lake dolazi krajem godine, nema smisla proizvesti hrpu Rocket Lake procesora kad će uskoro trebati uvaliti novi procesor, matičnu i RAM . Ovo je izašlo samo da Intel može na prezentaciji rekordnih zarada reći da imaju novi procesor i da su opet "gaming king", barem prema njihovim mjerilima .

Nisam posve siguran da će alder lake doći ove godine. Možda zen3+ ove, alder lake sljedeće.
Starsylph je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 16:32   #246
The Exiled
McG
Moj komp

The Exiled's Avatar

Stiže sigurno ove godine (1 - 2), jer Intel već užurbano radi na pripremi i promociji. Još Rocket Lake nije stigel kak spada, ovi su već počeli gurati Alder Lake.
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno