Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2020., 22:54   #151
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Da malo dignem temu pošto ju iz nekog razloga nisam mogao srčom pronaći pa sam zajebom otvorio novu

Ima tko TROTEC TTK 72 E da mi kaže kakav mu je i iskustva s njim.
Imam trotec 100s , oduševljen sam. Nakon mene kupili punac, sestra/slabiju 68 verziju/ , šogorica i kum. Nema digitalne kontrole nego analogne

Stara ima gorenje 20ku i 72e na vikendici. Isto je ok ali ovaj 100s je puuuno jači od ovih slabijih modela i za 90 kvadrata je a 72 je za 50tak kvadrata.

Rade svi sad već 2 godine bez problema

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 20:52   #152
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
kako je osvjezena tema pa mi je neprocitana, a OCD mi ne dopusta da prodjem bez citanja dopalo me jedno pitanje

plan je ofarbati neke prostorije u stanu u prvom i drugom mjesecu. kako zivim u rijeci, to je obicno mokro i vlazno vrijeme, prakticki najgore kao i 9-11 mjesec za vlagu. kako bi htio cekati proljece, ali me nece biti doma tada da li bi mogao pomoci neki od vasih uredjaja koji koristite? znaci, ofarbam zid pustim ga da se susi, ali ako je oblacno i vlazno vani upalim odvlazivac svakih par sati cisto da smanji vlagu i pospjesi susenje? ne bi mogao raditi stalno, jer izolacija nam je super tako da sa zatvorenim prozorima bi isusilo farbu, a htio bi izbjec da puca i sl.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 21:02   #153
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ovi Trotec (moj, ali vjerojatno i svi ostali, a vjerojatno i druge marke) imaju "smart" nacin rada. Konkretno, na mom mozes postavljati vlaznost od 30% do 80% u inkrementima po 10% i onda ti se pali/gasi ovisno kako vlaga raste/pada. Tako da ga ne moras paliti svakih par sati nego ga samo ostavis upaljenog i praznis posudu kad se napuni.

Za boju pojma nemam, mozda da googlas specifikacije same boje pa mozda pise na kojoj vlaznosti se preporuca susenje, ako takav podatak uopce postoji.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 22:09   #154
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Na isti nacin sam (o)susio stan kad sam farbao i izmedju svakog sloja boje. Nisam znao da boja moze popucati zbog toga, srecom nije. Iako je boja bila suha, miris je nestao tek nakon 5-6 dana (4 sloja kemopola).

Smart nacin je praktican i funkcionira, svakako nabavi higrometar pa prati stanje ako bude zbilja potrebno. Ili pusti prozor na ventus da kompenzira isusivanje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 11:49   #155
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
mozda sam malo pretjerao da boja popuca, to se rijetko desava kod farbanja zidova u bilo kojoj kuci jer je tesko vlagu spustiti na toliko niske razine.

ali dobro je znati da ima Smart nacin rada a higro metar imam od Sensiba s kojim pratim temp i vlaznost stana cisto kad vani pada kisa dok u stanu susimo robu.

hvala na odgovorima. tko zna, mozda me vrijeme i posluzi na tjedan dana pa necu ni morati koristiti odvlazivac.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2021., 22:57   #156
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Naručio danas preko weba TTK 68 E i BONECO X200 higrometar pa javim kakvi su kad pokupim.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 05:59   #157
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
U zadnje vrijeme voda mi je supertvrda, a inače bude prilično tvrda.
Stan mi je pun bijele prašine, skužio sam da je uzrok ovlaživač prostora, točnije 2 ovlaživača.
Mogu brisati prašinu svaki dan.
Vidim da postoje ulošci za demineralizaciju vode za određene proizvođače/modele ovlaživača. Mogu li ja to ubaciti u bilo koji ovlaživač? Koristi li netko možda te uloške?
npr. ovaj
Ideja o tenkiranju destilirane vode mi se ne sviđa, trošio bih 200kn mjesečno na tu vodu i zauzima puno skladišnog prostora.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 08:04   #158
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Nama brita filter za vodu izvuce dosta kamenca, barem ako je suditi po kuhalu za vodu, casama itd. Koristimo je vec godinama za pice, kuhalo za vodu nikad cisce. Brita vrc nikad nije razvio tragove kamenca u sebi. Case takodjer. Zapravo kuhalo ulovi kamenca samo kada onih par puta kuham vodu za pastu - ali vodu iz špine.

Jedan filter mi traje 2mj, tebi bi mogao trajati i duze jer ovlazivac ne pije toliko vode kao covjek (valjda).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 19.01.2021. u 18:44. Razlog: dotjeran tekst
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 17:51   #159
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
Samo za informaciju, svaki klima uređaj ima opciju odvlaživanja, za uređaje od oko 3,5 kW / 12000btu, je to 1L na sat.

Odvlaživači su bacanje para ako je već instalirana klima u prostoru.

Ne pričam za profi odvlaživače koji se koriste za isušivanje betona u novogradnji ili nakon poplave.

Pa tko razumije shvatit će.
northeus je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 18:42   #160
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Većina ih nema opciju grijanja i odvlaživanja u isto vrijeme, pa pored klime koja isušuje trebaš imati drugi izvor grijanja. Odvlaživač u prostor ne vraća hladan zrak kao što to klima radi i takav vraćeni zrak je puno lakše ugrijati jer ne nosi vlagu u sebi, bliže je sobnoj temp (nekad i topliji jer ujedno preuzima toplinu kompresora odvlaživača) itd itd... Već smo prošli tu temu

Ne pričam ni ja o profi odvlaživačima, samo ovi civilni. Doduše ne oni od 300kn u Plodinama
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 21:45   #161
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor northeus Pregled postova
Samo za informaciju, svaki klima uređaj ima opciju odvlaživanja, za uređaje od oko 3,5 kW / 12000btu, je to 1L na sat.

Odvlaživači su bacanje para ako je već instalirana klima u prostoru.

Ne pričam za profi odvlaživače koji se koriste za isušivanje betona u novogradnji ili nakon poplave.

Pa tko razumije shvatit će.
Da bi klima odvlazivala mora i hladiti. Što po zimi nije baš moguće . Tko razumije shvatiti će

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2021., 21:53   #162
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor northeus Pregled postova
Samo za informaciju, svaki klima uređaj ima opciju odvlaživanja, za uređaje od oko 3,5 kW / 12000btu, je to 1L na sat.

Odvlaživači su bacanje para ako je već instalirana klima u prostoru.

Ne pričam za profi odvlaživače koji se koriste za isušivanje betona u novogradnji ili nakon poplave.

Pa tko razumije shvatit će.
Onda zimi možeš komotno samo rastvorit prozore i zatvorit radijatore jer je zrak prilično suh pri niskim temperaturama. Doslovno isti efekt
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 18:12   #163
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor northeus Pregled postova
Samo za informaciju, svaki klima uređaj ima opciju odvlaživanja, za uređaje od oko 3,5 kW / 12000btu, je to 1L na sat.

Odvlaživači su bacanje para ako je već instalirana klima u prostoru.

Ne pričam za profi odvlaživače koji se koriste za isušivanje betona u novogradnji ili nakon poplave.

Pa tko razumije shvatit će.
Eno kolega Amd u klima temi kaze pravu situaciju, a i ja sam ovo mislio da klima isusuje, kad ono nije, i Shelly H&T potvrđuje, tako da cu i ja sebi troteka izgleda kupit prostor 25m2 visina 2.6m

Koji model da uzmem, volio bi da ga mogu i preko shellya palit gasit, pa da ne bude neka digitala gdje moram pritiskat botune da se upali u slucaju tipa nestanka struje? Moze i digitala ako se pali samostalno na dolazak struje.

Koji bi model preporučili, ovako sta iskustva imate, da se sam upali nakon bestanka strujey i da se zadovoljni. I ako. koze koja slikica u prostoru tog cuda za cca 30tak m2 da dobijem dojam veličine.
TTK 53 E?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 03.04.2021. u 18:39.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 19:37   #164
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Ttk 69 ima touch kontrole, ali se dobro ponasa s tim pametnim uticnicama i na nestanak struje - nastavi raditi kad se vrati struja.

Klima, barem ove koje sam vidio, ne isusuje u normalnom modu (hladjenje, grijanje). Mod isusivanja postoji ali radi samo kao hladjenje i ok je za po ljeti. Zimi nikako. Trotek uz klimu mi je majka i bog.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 20:09   #165
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Kod mene klima bome drži na 50% vlagu kod grijanja. Trotec roka u kupaoni i u sobi gdje se rublje suši.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 21:23   #166
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Koja klima? moja sensira nece

Inace nemam izolaciju sjeverno orijentiran stan, vjerojatno jento problem.

@xlr tenks to mi. je bitno, vjerojatno onda svaki nastavii radit, Volio bih što manji uredjaj.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 21:38   #167
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Vivax. Inače je uz centralno 70% bilo uvijek.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2021., 21:44   #168
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Klima ne može grijati i odvlazovati. Mora hladiti da bi odvlazivala
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 00:04   #169
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
TTK 100 radi deset godfina ko zmaj
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 07:52   #170
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
A nekoliko komada (za koje znam),ttk69 crklo nakon garancije, uključujući i mog.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 17:19   #171
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Uzeo sam početkom godine TTK 66 E u eKupi na akciji (oko 1100kn)

Kontroliram ga preko Sonoff TH koji doduše nije nešto precizan i brz (drifta +7% RH), ali sam uzeo u obzir to kod podešavanja triggera, uglavnom sam zadovoljan setupom. Održavam 50-55% RH i preporučio bih svakome tko ima problema sa vlagom. Meni je recimo po zimi eliminirao rosu sa prozorskih stakala i rješava mi problem prevelike vlage nakon tuširanja u kupaoni (nemam ventilaciju). Po ljeti očekujem da će isto odraditi što se tiče "sparine".

Puno sam proučavao i doktorirao te ovlaživače (posebno Trotecove) pa ako nekog nešto zanima, rado ću podijeliti

Možda se s vremenom nadovežem sa kakvom fotkom ili zaključkom, dosta toga sam dokumentirao.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 17:58   #172
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Smeta me kod troteca što je nakon jedne sezone prohrđao neki spoj na isparivaču i sad kaplje prljava voda u spremnik. Nisam jedini, mi oga god pitam ista stvar.
Isparivač često ostane vlažan, dobro bi došao neki program koji bi to isušio malo prije gašenja, kao što recimo imaju klime - ugasiš, a ona vrti još malo da se osuši. Ovako je podloga za razvoj plijesni i smrada.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 18:04   #173
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Definitivno bi bilo super da vent moze ostati raditi koju minutu duze... Kod mene nije toliki problem s vlaznim isparivacem koliko s malom lokvicom koja ostaje u "bazencicu" gdje je spoj za vanjsku cijev. Ta lokvica se usmrdi na ustajalu vodu i zasmrdi kod sljedeceg paljenja. Al nis strasno jer prodje nakon minutu. Ubacim unutra par onih tableta za okapnicu par puta godisnje i bok.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 12:32   #174
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Update, neki dan sam cistio svog ttk 69e starog ravno 4 godine i primjetio sam tu hrdju koju c-shadow spominje. Pri dnu isparivaca na spoju cijevi i isparivaca. Ne sjecam se da sam to prije vidjao. Cistim ga par puta godisnje kada i kucnu klimu. Nadam se da ne bude stvaralo probleme kasnije... Ovaj se i nakon 4 godine (imho) debelo isplatio koliko se naradio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 13:15   #175
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Koliko ti bude prljav odvlaživač iznutra?
Mi koristimo pretežno preko jeseni/zime kad je povećana vlaga. Model 51E.

Nisam primijetio da se ništa posebno zaprljalo niti da je bilo plijesni ili sličnoga na isparivaču. Ne tretiram ništa posebno. Frend mi veli da on svojeg starijeg mora često čistiti i to ne samo isparivač nego i kondenzator pokraj kompresora. Rastavljao sam 51E i nisam uspio doći do tog dijela, malo je zeznut za kompletno rastaviti i očistiti.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 14:33   #176
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Iskreno, jako malo se zaprlja. Napravim to samo zato jer se donja posuda i okapnica isprljaju. Nema plijesni.

Zna proci 7-10 dana prije nego operem filter nakon sto me upozori lampicom - e on se nakupi prasine. Nisam bas marljiv oko toga, a radi nam cijelu godinu (susi robu u kupaoni).

Raskopam ga jednom godisnje i ocistim ventilator ako bude crnoga po lopaticama i usisam prasinu oko kompresora kad se nakupi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2021., 16:17   #177
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
bas sam danas cistio
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 20:10   #178
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pozdrav, imam par pitanja.

Imam Boneco higrometar i TTK 68E na Bonecu piše 47% vlage, na Troteku 60% koji je točan ? Imam i pročišćivač zraka na njemu je skoro ko na Troteku isto, da li ovaj Boneco krivo pokazuje ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 20:48   #179
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pozdrav, imam par pitanja.

Imam Boneco higrometar i TTK 68E na Bonecu piše 47% vlage, na Troteku 60% koji je točan ? Imam i pročišćivač zraka na njemu je skoro ko na Troteku isto, da li ovaj Boneco krivo pokazuje ?
A neka logika mi govori da ako dva uređaja mjere jednako taj boneco ne valja. Tesko da su obadva ta druga pokvarena a i da mjere isto
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 21:35   #180
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Ista stvar i kod mene, taj boneco pokazuje manju vlažnost u usporedbi s xiaomi mija 2 termo-higrometrom. Imam ta dva xiaomija i oba pokazuju istu vlažnost tako da njima više vjerujem. Imam troteca ttk100e i on je bliže xiaomiju nego bonecu po prikazu vlažnosti.
spaceman je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na