Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2020., 13:28   #1
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
ZTE MF286R - WiFi Problem

Pozdrav, koristim A1 Homebox (sad flatbox) sa routerom ZTE MF286R. Ušao sam u postavke i nisam ništa posebno podešavao osim naziva mreža i šifre mreže, jer mi ovo A1 sučelje i ne dozvoljava neko posebno podešavanje.

I sad gledam, imam dvije WiFi mreže, na 2.4 i 5Ghz. Ponavljam, promijenio im samo imena i šifre. I kad se udaljim malo od rutera ovu 2.4Ghz mrežu vidi, signal je na 3/4 i radi dobro. A 5Ghz mrežu mi uopće ne hvata, znači doslovno moraš biti na 3-4 metra od routera da bi je mogao hvatati.

Imate li neki savjet što napraviti i kako ga natjerati na bolji signal. Bitno mi je jer sam testirao brzine i na 5Ghz mreži mi je brzina osjetno brža.

Bi li bilo pametno tražiti novi firmware po netu pa ažurirati router, koliko vidim verzija softwera je B04, automatski ne nalazi nikakav update. A opet, vidim da ljudi znaju brickat router i da znači poći po zlu...

Pa ako može pomoć.

Hvala
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 14:13   #2
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
5ghz i radi na toj udaljenosti ako ne uložiš u poštene ap-ove.
moj hap ac ima takvo sranje od 5ghz wifija da radi doslovno u istoj prostoriji , čim se maknem iza zida - gotovo, nema signala.

zato postoje pošteni AP-ovi koje možeš kupiti u slobodnoj prodaji i time si proširiti pokrivenost. ako se uzdaješ samo na router od isp-a, nećeš se usrećit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2020., 17:39   #3
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor lujito Pregled postova
Pozdrav, koristim A1 Homebox (sad flatbox) sa routerom ZTE MF286R. Ušao sam u postavke i nisam ništa posebno podešavao osim naziva mreža i šifre mreže, jer mi ovo A1 sučelje i ne dozvoljava neko posebno podešavanje.

I sad gledam, imam dvije WiFi mreže, na 2.4 i 5Ghz. Ponavljam, promijenio im samo imena i šifre. I kad se udaljim malo od rutera ovu 2.4Ghz mrežu vidi, signal je na 3/4 i radi dobro. A 5Ghz mrežu mi uopće ne hvata, znači doslovno moraš biti na 3-4 metra od routera da bi je mogao hvatati.

Imate li neki savjet što napraviti
Nabavi router sa postenim 5GHz WiFi-em, ili kupi neki posteni 5GHz WiFi extender, kao recimo ovaj u mom potpisu (RE450) kojeg jeftino prodajem
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 14:06   #4
cickova
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zg
Postovi: 15
mislim da taj šrot od ruteram ima na odabir tri razine snage odašiljanja wifi signala. da ti nije na najslabijoj?
cickova je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 14:33   #5
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Nije, na najjačoj je... Dobio sam ga besplatno, pa se ne žalim, al da ne valja - ne valja
lujito je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na