Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2020., 14:39   #5551
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nemoj tako, TC7200 je avion u usporedbi prema nekim šroteksima koje daju / stavljaju neki ISP - ovi.
Sve si skužio, origigi router prebaci u Bridge mode za Internet konekciju, iza staviš svoj pošteni i miran si.

Inače su to neke stvari koji ljudi ne vide prilikom šaltanja između operatera i spojnog puta,
svi vide / gledaju nofčiće a ne vide ili ne kuže support, uređaje, karakteristike tih uređaja, ...
Imaš kakav prijedlog za drugi router a da nije preskup i ima ok wifi.
Ili neki koji mogu nakačiti direkt na konverter da ne koristim uopće Iskon router jer je ogroman.
I da, u bridge mode preko szk ili? Nema te opcije u Administrator postavkama...

Thx
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 15:02   #5552
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Isprike, sad sam tek stigao odgovoriti.
Na pola metra sam laptop stavio za test zbog jačine signala, normalno da ću ga spojiti kablom.
Problem koliko vidim je ako više uređaja koristi wifi za net router se zblersira i počinje prekidati.
Tipa, HEOS vrti internet radio, laptop i 2 moba u isto vrijeme. Pa stane Heos, pa ne radi YT i slično a Speedtest pokazuje punu brzinu 200/100.
Očigledno router ne može hendlati to sve a Technicolor od Bnet-a koji je isto "smeće" nije imao problema sa manjom brzinom.
Ovo si u pravu, isto imam Iskon optiku i isti router i malo malo se znao zblesirati kada je veliki broj uređaja bio zakačen na njega. Internet se koristi za dva spojena stana pa je podosta korisnika bilo online odjednom.
Problem sam riješio tako što sam ja ostavio router od ISP-a i pogasio na njemu wifi te kupio bolji AP i sada mi sve radi perfektno što se bežične mreže tiče.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 15:20   #5553
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Pazi sad ovo, imam interneta na Heosu i Androidu a na windowsima ne 😁
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 15:50   #5554
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Nije problem. Uzmete cisco spa112.

Sent from my Huawei P10 Lite using Tapatalk
Kako onda dalje? Tko nudi SIP trunk za privatne osobe i kako se skrenu cijene?
mann je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2020., 16:22   #5555
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
@9800pro
Da, zoveš SZK i kažeš da na ovom njihovom ugase WiFi (to možda možeš i sam) i da Internet konekciju prebace u Bridge mode,
obavezno neka ti izdiktiraju / potvrde user i pass za Internet konekciju.
Nakon toga spojiš svoj router, uneseš ovaj user / pass za PPPoE i pjevaš.

E sad, koji router zavisi o nofčićima, na par mjesta sam instalirao ovaj > https://www.nabava.net/routeri/tp-li...-4lan-65982551
cca 500 Kn, ima dosta opcija, guest WiFi, dobro hendla xy korisnika i dobro pokriva prostor signalom (jedan veći Cafe / Restoran), ...

@mann
Jedno je upotrijebit SIP gateway (cisco spa112) za tel. od domaćeg operatera gdje treba igrati mačke i miša dok otkriješ sve potrebne podatke i parametre. Ne treba ni spominjati da ih namjerno sakrivaju. Isto tako da to igra kad je optika u pitanju.

Druga je varijanta za alternativne VoIp operatere koji rade preko klasične Internet konekcije, tada se SIP gateway spaja kao i svaki drugi klijent (pc) na mreži, parametre ti da operater, jedino u nekim slučajevima treba podesiti PortForward u gl. routeru.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 07:50   #5556
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@9800pro
Da, zoveš SZK i kažeš da na ovom njihovom ugase WiFi (to možda možeš i sam) i da Internet konekciju prebace u Bridge mode,
obavezno neka ti izdiktiraju / potvrde user i pass za Internet konekciju.
Nakon toga spojiš svoj router, uneseš ovaj user / pass za PPPoE i pjevaš.

E sad, koji router zavisi o nofčićima, na par mjesta sam instalirao ovaj > https://www.nabava.net/routeri/tp-li...-4lan-65982551
cca 500 Kn, ima dosta opcija, guest WiFi, dobro hendla xy korisnika i dobro pokriva prostor signalom (jedan veći Cafe / Restoran), ...

@mann
Jedno je upotrijebit SIP gateway (cisco spa112) za tel. od domaćeg operatera gdje treba igrati mačke i miša dok otkriješ sve potrebne podatke i parametre. Ne treba ni spominjati da ih namjerno sakrivaju. Isto tako da to igra kad je optika u pitanju.

Druga je varijanta za alternativne VoIp operatere koji rade preko klasične Internet konekcije, tada se SIP gateway spaja kao i svaki drugi klijent (pc) na mreži, parametre ti da operater, jedino u nekim slučajevima treba podesiti PortForward u gl. routeru.
Da, ta alternativa me zanima. Sip trunkovi postoje ali kod naših isp najcesce u poslovnoj ponudi. Ovi drugi su osjetno skuplji.

Jer da ti iskon da privatno sip trunk I pppoe user za net Fritz rijesi sve elegantno.

Sent from my Lenovo TB3-850M using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 09:47   #5557
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Ne znam da li je itko do vas korisnik Iskon.TV usluge, ali dali ste primijetili kako su uveli "nove" programe i nazive istih?
Jako lijepo od njih što HRT ima u HD-u u osnovnom paketu, a ako želiš gledati u FullHD onda treba platiti dodatni HD paket
Pa kakav to jazavac moraš biti ako se OTA emitira u FullHD pusti svima 1080 kome linija to dopušta, a ne ovako cicija biti... Uffff, baš me krenulo jutros
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 12:45   #5558
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
iskon tv, od kad je iskon pod HTom, sve vise odlazi u k.. ocito planski.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 13:10   #5559
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Cijela ta lazna trzisna utakmica po meni je suluda. Sve do jednoga koji je do THT spojiti sa THT-om i bok. Imamo A1, THT, ove nove United grup (tek dolaze) i koji mali koji je jos nezavisan.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2020., 19:05   #5560
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
iskon tv, od kad je iskon pod HTom, sve vise odlazi u k.. ocito planski.
Što se tiče interneta za sada sam zadovoljan, 200/100 mi je uvijek bilo na raspolaganju kada sam testirao brzinu.
Jedino taj TV, to me bode abnormalno, da moram plaćati HD paket za pi7d@rije u FullHD-u koje su inače free. I da, RTL, Nova i sl. programi koji se emitiraju u HD-u OTA - njih uopće nema na listi (samo SD).
Ne znam kako je kod ostalih operatera, ali bilo bi u redu da ako je OTA FullHD da ga puste i nama koji imamo mogućnosti.

Edit: Zanimljiva akcija, Cinestar TV Premiere programi su free, kako kažu u kampanji u HD-u i 5.1 zvuku. ali na Iskonu opet samo SD free...

Zadnje izmijenjeno od: the chosen one. 10.04.2020. u 19:16.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 11:02   #5561
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ja sam prezadovoljan Iskonom. 200/100 (samo net) bez ugovorne obveze 179,90 kn. I stavio svoj mikrotik, veza stabilna već preko godine dana bez ijednog problema.
Jedino službu za korisnike je jako teško dobiti, ali do sad nisam imao problema tako da nisam niti trebao njihovu službu.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 11:28   #5562
popo1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 216
Pa kako onda znaš da ih je teško dobit ?
popo1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2020., 15:25   #5563
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ekipa, jel ima tko Kodi i da normalno vidi SMB share na mreži? Meni od kad sam stavio Iskon Kodi mi ne vidi SMB share, samo NFS. I Kodi na Libreelecu i na Androidu TV-u ga ne vide.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 12:57   #5564
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Ima li negde info o prosirenjima optike u skorasnje vrijeme?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 13:01   #5565
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Nisam ziher da opće Iskon vuće svoju optiku. Prije bi reko da to radi T-HT pa onda eventualno ako ti dozvole da koristis njihovu optičku infrastrukturu. Baci oko na https://www.t.ht.hr/objave-gradnje-opticke-mreze a s vremenskim odmakom sva (i drugi ISP-evi) gradilišta možeš pratiti na http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 13:20   #5566
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Ekipa, jel ima tko Kodi i da normalno vidi SMB share na mreži? Meni od kad sam stavio Iskon Kodi mi ne vidi SMB share, samo NFS. I Kodi na Libreelecu i na Androidu TV-u ga ne vide.
Meni je Kodi na Nvidia Shieldu vidio uredno SMB share koji je bio upiknut u Asusov RT-AC58U do neki dan kad sam razmontirao takvu postavu, tako da ne vjerujem da je ISP ovdje kriv.

Da, uz Iskonov router koristim i Asusa jer mi je kud i kamo bolji domet.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 13:30   #5567
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ti si imao drugačiju kombinaciju, RT-AC58U ti je "držao" mrežu,
on ima default router (nije precizno naveo koji)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 10:27   #5568
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Imam InnboxV51 i već sam lud, svaki dan neko sranje.
Te pada brzina, te stane mreža i net, te na androidu radi a na winsima ne ili obrnuto.
Technicolor je za ovo Cisco...
Vjerovatno ću uzeti TP-Link AC2300 i staviti ga na bridge...ovo nije za upotrebu uopće kako je sada.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 11:10   #5569
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Velcome to the club
Sad znaš zašto toliko mrljamo ovdje o šroteksima koje daju ISP - ovi.

Sad, hoćeš li ići na taj TP-Link AC2300 ili bi ti "bilo dosta" neki jeftiniji ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 12:08   #5570
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
iskreno neznam. Ovaj ima par dobrih recenzija i kao "najbrži je" i cijena mi je ok, cca 850kn.
Potrebe su mi: 2 moba na wifi-u, 4 LAN uređaja, da radi stabilno, da wifi transfer radi normalno, možda kakav QoS zbog video streaminga i IPTV-a. Stan je 40m2, znači nije preveliki.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 12:27   #5571
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Mislim da bi sve navedeno mogao dobiti jeftinije sa C1200 (baš se tako zove):
https://www.tp-link.com/en/home-netw.../archer-c1200/
https://www.uzishop.hr/routeri/40677...-b-g-n-ac.html
spominjao sam ga više puta, ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 12:37   #5572
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ja stvarno ne znam šta vi radite na tim mrežama doma, ali imam W724 Ci od HT-a i WiFi ide preko Ubiquiti AP, na WiFi su nakačena 2 TV-a, laptop, tablet, Switch, 2 mobitela, PS4, Roku i još tri WiFi kontrolera za LED trake, a kabelom su spojena dva HD MaxTV-a i PC.

To je oko 13 uređaja spojeno na WiFi. AP, PC i Pi su na nekom vulgaris D-link switchu koji je spojen u router jer ostanu samo 3 porta slobodna kad se ušteka ONT.

Sad kad smo doma se obično vrti ili MaxTV HD ili 4K Netflix skoro stalno, preko laptopa se radi remote desktop, Skype, sluša se i radio preko weba, ja prebacujem fajlove na NAS i s njega, skidam neke serije više manje punom brzinom od 200 megabita pa idu direktno na NAS i stvarno nisam imao nikakvih problema radi kojih bi razmišljao o tome da stavljam neki svoju router u bridge.

Ili je moj usage manje zahtjevan nego se to meni čini, ili sam dobio neku super turbo verziju routera
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 12:50   #5573
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Pa recimo, gledam IPTV preko LAN-a, pustim nešto skidati na laptopu isto putem LAN-a i IPTV stane.
Ili slušam internet radio na HEOS-u isto na LAN-u i onda pustim YT na mobu koji je na 5G wifi-u i internet radio stane.
Ili kad se radi u isto vrijeme na 2 moba na 5G, na laptopu na LAN-u i internet radio+IPTV na LAN-u router poludi i sve stane pa ga moram restartati.
I takve slične gluposti stalno.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 12:57   #5574
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
@Exomaniac
Nisi korektan prema sebi ili prema nama
WiFi si prebacio na Ubiquiti AP i time automatski "olakšao" posao gl. routeru a da ne govorimo koliko je taj AP po specs kvalitetniji ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 13:14   #5575
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Exomaniac
Nisi korektan prema sebi ili prema nama
WiFi si prebacio na Ubiquiti AP i time automatski "olakšao" posao gl. routeru a da ne govorimo koliko je taj AP po specs kvalitetniji ...
Da nisam korektan onda bi izostavio to da imam AP 😅

Da, stvarno nisam razmišljao o tome koliko AP olakša posao routeru, router i dalje odrađuje DHCP i sve, AP je više manje samo bežični switch recimo, ne znam koliko to što WiFi ne radi smanji opterećenje na router.

Ne želim ja biti nekorektan prema nikome, ali evo, iskreno nisam razmišljao koliki bi utjecaj mogao AP imati.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 14:05   #5576
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ma shvatio si šta sam mislio pod korektan, krivu riječ sam stavio

O da, WiFi zna dosta opteretiti, pogotovo ako je router baziran na jednom SoC - u (čitaj sve u jednom chip - u).
Nije samo "bežični switch", ima tu još posla kojeg obavlja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2020., 18:10   #5577
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Cijela ta lazna trzisna utakmica po meni je suluda. Sve do jednoga koji je do THT spojiti sa THT-om i bok. Imamo A1, THT, ove nove United grup (tek dolaze) i koji mali koji je jos nezavisan.
HT-u treba Iskon jer im HAKOM ne dopušta da nude niže cijene, zato i razdvajaju sad HT i Iskon u premium i budget-friendly providere.

Ono što HT mora u dogovoru s HAKOM-om nuditi po cijeni od 300-tinjak kuna bez pregovaranja u Iskonu dobiješ za skoro sto kuna manje. A sad, ove mogućnosti za popuste ne koristi baš previše ljudi, to je HT-u ostavljeno kao mogućnost da zadržavaju korisnike i sl.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 16:34   #5578
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
popusio kitu kod Iskona. nisam produzio ugovor automatski, podigli cijenu sa 190kn na 290kn u sutu, zatrazio novu ponudu..249kn najmanji AKCIJSKI paket

ali jos uvijek jeftiniji od svega drugog dobavljivog meni, koji su to supci! IZ T-coma koji umjerno dizu cijenu cijelog trzista.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 22:03   #5579
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Prijatelju, svi dižu cijene. U maksimalno najboljem slučaju možeš dobiti ISTU cijenu.

Rijetko tko dobije nešto jeftinije ali tu je potrebno puno blefiranja, natezanja, živciranja, a i sreće da ti je konkurencija dostupna sa svojim maksimalnim paketom opreme.

Kod mene recimo mene nema optike, samo Bnetov (A1) HFC. Čime da ja njih ucjenjujem, Tekomovim VDSLom i paricom koju sam odavno precvikao i iščupao iz zida po cijeni 50 kn većoj nego imam Bnet

Ne znam kako je kod tebe, je li ti A1/Bnet dostupan, ali da to znaju i da to provjeravaju nakon što im uputiš "pretnje" o odlasku - da.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 18:18   #5580
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Finooo je Iskon dignuo cijenu; sa cca 240kn mjesečno na 300kn za istu uslugu (200/100 + Tel + 2xTV prošireni i regionalni paket + HBO Premium).

To je "trenutno najbolja ponuda", jer na moj upit da li može po istoj (prošloj) cijeni da potpišem odmah na 24mj - NE MOŽE
the chosen one je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na