Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2007., 16:59   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Exclamation Philips TN LCD monitori (V/C/S/X serija)

Radi ogromne količine spama po forumu, molim da u ovaj thread pišete pitanja vezana za ovu seriju monitora, vaša iskustva, recenzije i sl.

NAPOMENA:
Svi upiti i komentari vezani za serije monitora iz naslova koji se pojavljuju van ovih tema biti će obrisani.

Ovo je bilo nužno zbog bezbroj kloniranih tema/postova.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 26.09.2007. u 17:12.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:53   #2
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
20" Philips 200WS8FS

UVOD:

Pošto vidim da se slabo piše o ovom monitoru, onda ću nabaciti svojih par dojmova.

Radi se o novom Philipsovom modelu, iz njegove S serije, koja bi trebala predstavljati početnu seriju, iza nje slijede još X i P serija (professional)



Ovo bi ljude moglo odbiti, no nemojte brzati sa zaključcima. Monitor ima novu matricu, koja podržava dosta veliki kontrast za TN matricu (800), te prikaz punih 16.7 miliona boja,
za razliku od većine ostalih TN matrica koje prikazuju 16.2 miliona boja, odnosno 6-bit boju, te ditheringom dolaze do 16.7mil. boja.
Odziv je 5ms, black-to-black, što je sasvim dovoljno da bi se u potpunosti izgubio ghosting.
Brightnes (svjetlina) je standardnih 300 za TN matrice, i sasvim je dovoljno, a da istovremeno monitor nije jako svijetal.

No, evo i kompletan popis njegovih teh. specifikacija:

Monitor Philips 200WS8FS, 20'' widescreen LCD

• Veličina: 20.1" (51 cm) TFT LCD display
• Tip zaslona: WSXGA, Anti glare polarizer, RGB vertical stripe

• Vidljivo područje : 433.4 x 270.9 mm (16:10)
• Najveća rezolucija: 1680 x 1050 @ 60Hz
• Preporučena rezolucija: 1680 x 1050 @ 60 Hz
• Vrijeme odziva: 5 ms (Black to Black)
• Veličina točke: 0.258 x 0.258 mm
• Kontrast: 800:1
• Osvjetljenje (brightness): 300 cd/m2
• Boje: 16.7 milijuna
• Video dot rate: 205 MHz
• Horizontalno osvježenje: 30 ~ 93 kHz
• Vertikalno osvježenje: 56 ~ 76 Hz
• Max. kut gledanja:
- Horizontalno: 160°
- Vertikalno: 160°

• sRGB
• Povezivanje:
- Video: Analogni (VGA), DVI-D

• Dimenzije:
- 472.9 x 310.2 x 73 mm (bez postolja)
- 472.9 x 400.4 x 213.6 mm (sa postoljem)
• Težina: 5.3 kg (sa postoljem)



PAKIRANJE I POSTAVLJANJE MONITORA:

Pakiranje je jednostavno, standardno. U paketu se dobiju kratke upute, instalacijski CD, te naponski i VGA kabel. Napomena: DVI kabel se NE isporučuje sa dotičnim modelom (jedna od karakteristika S serije monitora je i jeftinije pakiranje i bundle) malo stiropora, malo najlonskih vrećica, i to je to.
Monitor je vrlo lagan, sa svojih 5.3 kg ne predstavlja problem.
Montaža je vrlo jednostavna, na monitoru je već montirana "ruka" na koju se samo natakne donji dio stalka na kojem monitor stoji, samo škljocne na svoje mjesto. Problem nastaje kada se taj stalak želi skinuti, gdje ga tri para ruku nisu uspjeli u trgovini skinuti, tako da sam monitor donio u rukama sa stalkom montiranim na monitor Ima neke čudne kopčice koje su tvrde ko kamen. Trebao bi šarafciger za skidanje..

Uglavnom, stalak nema podešavanja po visini, niti okretanja monitora oko osi, već se kompletan monitor mora skupa sa stalkom okretati na stolu.. to i ne predstavlja neki problem pošto je stalak ovalnog oblika.
No za razliku od mog bišeg Samsunga 940BW, koji je imao 10 puta bolji stalak od ovog, ovo mi je jeftino. No, monitor ima VESA standard za aftermarket stalak, tako da možete monitor montirati i na zid ili kao već hoćete..
Općeniti dojam same konstrukcije monitora na ostavlja neki dojam, klasična kombinacija srebrno-crne boje, sa ne nekom pažnjom za detalje.
Tipke za postavke monitora su direktno s prednje strane, označene. Lampica koja pokazuje da je monitor upaljen i u upotrebi svijetli blago zelenkasto, dok kad monitor ode u standby svijetli blago narančasto.

monitor na stolu:

PALJENJE I PRVI DOJAM:

Nakon postavljanja, i prvog paljenja, ATI driveri su odmah prepoznali drugi monitor i automatski postavili 1680x1050 rezoluciju, što me je ugodno iznenadilo. Instalirao sam i drivere od monitora, iako ne vidim potrebe za tim.
i onda, blago razočaranje... zašto?

Slika mi se odmah na prvi dojam učinila blijedom, slova slabo čitka na bijeloj podlozi, a contrast jako slab... i nakon dan dva pokušavanja podešavanja monitora u njegovim postavkama, te postavkama grafičke kartice, još uvijek nisam mogao dobiti očekivani prikaz.. za monitor kojemu je deklariran contrast 800, izgledao je slabiji nego na bivšem Samsungu koji je bio deklariran na 500
Meni od monitora je jednostavan i nema previše opcija.
Ono što meni fali je tipka na kojoj bi postojale preddefinirane postavke koje bi se koristile za rad sa tekstom, ili za film, fotografije, kao što je bilo na Samsungu. Također, nedostatak Source input tipke preko koje bi se moglo prebacivati između inputa DVI ili VGA. To se mora raditi kroz meni i nekoliko kombinacija tipki. no opet, to masi ljudi nijepotrebno, pa ni meni.

DOJAM #2

Zahvaljujući kolegi forumašu (Masni Hvala), dobio sam na posudbu DVI kabel koji inače doalzi sa Samsung monitorima.
i... PREPOROD!
Svi nedostaci monitora što se tiče prikaza slike su spajanjem preko DVI kabla i DVI izlaza na grafičkoj su NESTALI!
Slika je kontrastna, bijela boja je definirana i slova na njoj crna, jednom riječju, nemam prigovora.
dokaz: vga kabel DVI kabel


PERFORMANSE:

Krenut ću sa 3D Markom.

Jako ugodan za rad u office, i desktop aplikacijama.
Što se tiče ghostinga, zaigrao sam Enemy territory:Quake Wars i ja ghosting nisam primijetio. Kod video prikaza također.
Backlight bleed-a (probijanje pozadinskog osvijetljenja) nema, a prikaz crne boje je jako dobar.
Sviđa mi se kako monitor prikazuje spektar boja, sve su podjednakog intenziteta, što nije bio slučaj kod Samsunga, koji je u ponekim situacijama znao biti "kričav",
Nikakvog čudnog zujanja nema, niti nekih neočekivanih zvukova ili treperenja slike kod paljenja i gašenja monitora.
Kut gledanja je definitivno bolji nego kod Samsunga, iako je veća diagonala monitora. Normalno kad se monitor pogleda od dolje, slika jako potamni, no to je karakteristika valjda svih TN matrica. No iskreno, tko monitor gleda od dole?
Ako je potrebno, možete monitor nagnuti prema sebi, pošto tu opciju nudi stalak. Ne ide puno, ali dovoljno.
Pošto sam prelaznik sa 19" wide monitora, sa rezolucijom 1440x900, ovo mi je dosta velika promjena, sve mi je sitno, tako da će biti potrebno privikavanje Obrada fotografija je užitak, velika reza definitivno ima svoje prednosti ,a istovremeni rad sa dva word dokumenta stavljenim jedan pored drugog ne predstavlja nikakav problem. A tu je Office 2007, odnsono Word 2007 jako praktičan.

ZAKLJUČAK:


Ja sam jako zadovoljan sa samim prikazom slike i njezinomkvalitetom, te kutom gledanja. pod jednim UVJETOM: Monitor se MORA spojiti sa DVI kablom, jer je inače slika loša. Možda je tome pridonio i moj DVI na VGA adapter, pa onda VGA kabel, pošto mi grafička name VGA izlaz.
Kvaliteta samog kućišta i mogućnosti stalka su osnovne, no što očekivati, na nečemu se mora i ušparati. bolje na stalku nego na matrici

za cijenu od 1800kn koju sam ga platio, sam prezadovoljan, i da sutra idem po drugi monitor, opet bih ga uzeo. A ako bih baš želio vrhunski monitor, onda bi to bio Philips 200WP7ES, no on je dobrano preko 3000kn

eto, nadam se da sam pomogao barem malo.. ako sam što zaboravio napisati, pitajte, ipak ovo pišem u 2 sata u noći
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.10.2007., 12:11   #3
Relja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: zg
Postovi: 64
baš gledam u tehnomaxu ga prodaju 1.699
Relja je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 15:28   #4
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
Evo ja danas uzeo Philips 220WS8FS (2349kn Ve-Mil)i mogu reci samo pohvale... sve sto vrijedi za ovog od 20'' isto je i na ovom od 22'' samo je malo veci... takodjer ga koristim preko DVI kabela i slika odlicna....
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 22:44   #5
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Misak Pregled postova
Evo ja danas uzeo Philips 220WS8FS (2349kn Ve-Mil)i mogu reci samo pohvale... sve sto vrijedi za ovog od 20'' isto je i na ovom od 22'' samo je malo veci... takodjer ga koristim preko DVI kabela i slika odlicna....
za 100kn manje u tehnomaxu u kingcrossu si mogao kupiti crni koji je imho ljepsi...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 23:41   #6
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
za 100kn manje u tehnomaxu u kingcrossu si mogao kupiti crni koji je imho ljepsi...
iz Osijeka sam tako da mi ta kombinacija ne igra.. i najmanje me brine izgled.. bitno da je slika ok.. da patim na izgled vjerojatno bi uzeo nekog bling bling samsunga...
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 13:18   #7
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Misak Pregled postova
iz Osijeka sam tako da mi ta kombinacija ne igra.. i najmanje me brine izgled.. bitno da je slika ok.. da patim na izgled vjerojatno bi uzeo nekog bling bling samsunga...
da patis na izgled, u tom cjenovnom rangu - uzeo bi tog istog philipsa crne boje...samsung je totalni kic sa onim svojim ultrasjajnim lakom...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 14:08   #8
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
da patis na izgled, u tom cjenovnom rangu - uzeo bi tog istog philipsa crne boje...samsung je totalni kic sa onim svojim ultrasjajnim lakom...
i to sto kazes..
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 17:13   #9
Dumba
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: jaska
Postovi: 15
Evo ja sad kupujem taj monitor pa me zanima to u vezi sa tim dvi kablom jernisam bas skuzio , vidim da tu pise da ima dvi , jel ga nema ili kaj??
Philips MONPH-200WS8FS, 20" LCD, widescreen, 800:1, 5ms, DVI-D
Ak nema , di ima kupit??opcenito jel monitor ok ili nije??
Dumba je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 19:40   #10
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Taj monitor ne dolazi sa DVI kablom, ali ima mogućnost spajanja na DVI - kabel moraš kupiti odvojeno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2007., 19:57   #11
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
UVOD:

Monitor se MORA spojiti sa DVI kablom, jer je inače slika loša. Možda je tome pridonio i moj DVI na VGA adapter, pa onda VGA kabel, pošto mi grafička name VGA izlaz.
sudeći po slikama koje si stavio, to nije do DVI kabela nego do onog adaptera. frendu sam nedavno slagao komp koji ima grafu s dva DVI-a a monitor mu ima samo VGA. preko adaptera, slika mu je koma. spojim njegovu grafu na svoj monitor DVI na DVI, slika super. ubacim mu svoju grafu koja ima i VGA i DVI, spojim VGA na VGA, i slika opet super. tako da je najvjerojatnije do adaptera.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 20:00   #12
Relja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: zg
Postovi: 64
kakav je ono monitor koji u getrou ili metrou imaju na akciji? philipsov je za 1500kn ali nisu napisali oznaku :s
Relja je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 21:23   #13
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Kakva je kvaliteta prikaza slike u nekim starijim igrama ako je reza npr 1024x768 ili 1240x1280 kod Philipsa 220WS8FB ? (znaci, bocno na svakoj strani imam dvije crne crte)
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2007., 15:09   #14
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Vidim da se pojavio novi model 22" Philipsa, 220AW8FB. Jel' ga netko malo istestisao, po cemu se razlikuje od WS8 serije?
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 18:23   #15
Destructo
Premium
Moj komp
 
Destructo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Internet
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Lord_Calidor Pregled postova
Vidim da se pojavio novi model 22" Philipsa, 220AW8FB. Jel' ga netko malo istestisao, po cemu se razlikuje od WS8 serije?
Usporedio sam ova dva modela:

22'' Philips 220WS8FB/00
i
22'' Philips 220AW8FB/00

Verzija AW ima Built-in Audio: 1 W RMS x 2 Stereo Speakers i zato je skuplja 200kn..
Destructo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 19:55   #16
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Uzeo 200WS8 i kad god nema slike (crna slika, standby, iskljucen ali ne istekan) grozno pisti. Idem to sutra reklamirat...

Inace sve pohvale za ekran, spojio na DVI.

EDIT: Blesavo. Sad vise ne pisti.

Zadnje izmijenjeno od: Matesonik. 01.11.2007. u 22:59.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 11:04   #17
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
20" se čini uredu jeli postoji i 19" i ako postoji kakva je? naime imam samo 1600kn a trebam monitor (monitor je namjenjen za igranje i surfanje)..............
granata je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 12:09   #18
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Imam Phillips 190C

Prvih mjesec dana monitor je iritantno zujao prvih 5min dok se ne ugrije ako je osvjetljenje izmedju 60 i 90%. To mi je dosadilo pa sam ga rastavio i pritegnuo sarafe a zavojnice zalijepio tekucom plastikom. Sad je OK.

Inace u stand-by modu i kad je iskljucen ima jedan tihi ali iritantan visokofrekventni zvuk "kao da komarac leti okolo" pa ga treba iskjucivati sa mreze po noci ako covijek hoce spavati...

Inace za 1600kn ocekivao sam vise. Prije sam imao Smartvison 19" (to je kineski KTC, kostao je nov 1200kn) imao je jeftin panel al nije niti ovaj Philips puno bolji - nesto ostrija slika ali katastrofalno blijede boje.

Dolazi bez DVI kabela. (znaci dodajte 120kn na cijenu)

"No more Phillips for me"

Ocjena - dovoljan (2)
majk je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 12:26   #19
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
sto bi ti preporucio za te pare majk?
granata je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 12:56   #20
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Citiraj:
Autor granata Pregled postova
sto bi ti preporucio za te pare majk?
Pa tesko je za 1,5k kn kupiti odlican 19" LCD. Mozda neki od Samsungovih modela...

Iskreno, nekidan sam imao prilike raditi na Samsungu SM961BW i danas da imam 2400kn bi uzeo njega...

Mozda sam ja naletio na loseg Philipsa. Stvarno neznam.
majk je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 12:39   #21
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
e sad najbolje da monitor koji dođe 1500kn bude savršen.

razlika između 1500 i 2400 nije mala, pa morap ostojati i neka razlika u kvaliteti kad je već tolika razlika u cijeni. i btw, DVI kabel Roline dođe 60kn.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 10:50   #22
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
Ja stvarno neznam što da uzmem za 1600 kn znam da je to minimalna svota novca ali jbg ako mi možeš nešto preporuči Gabre........
granata je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 10:58   #23
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
philips 200ws8fb, je 100kn vise, al se isplati. A ako je to ogranicenje, onda nesto od 19", koji god ti se svidi zapravo. Nema previse biranja za te novce nazalost.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 11:10   #24
granata
vista sux
Moj komp
 
granata's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: dubrovnik
Postovi: 170
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
philips 200ws8fb, je 100kn vise, al se isplati. A ako je to ogranicenje, onda nesto od 19", koji god ti se svidi zapravo. Nema previse biranja za te novce nazalost.
zanam da nema previše biranja za te novce a znaš li kako se taj navdeni phillips snalazi u igrama
granata je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 11:54   #25
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a majko isusova, pa napisao sam svoj doživljaj, daj se malo potrudi i pročitaj forum malo!

pokušavam ostat pribran ali teško. za 1700kn je Philips 200WS8FS/B (S-srebrni)(B-crni) definitvno BEST BUY i eto njega ti preporučam.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 13:22   #26
Rbec
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Evo,kupio sam preporučeni monitor - 200ws8fb i moram priznati da sam malo razočaran ,te mi je žao što nisam uzeo Samsunga za 300 kn više.Frend mi ima Samsunga i kod njega su jako žive boje,a ja nikako podešavajući kontrast i svjetlinu ne mogu dobiti isti rezultat.
Što se tiče priključka probao sam i sa VGA i DVI kabelom i nema vidljive razlike.
Sad se moram priviknut da nemam idealan monitor.No budući da sam prešao sa 15 inch-nog CRT-a,ipak sam zadovoljan.
Rbec je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 13:41   #27
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
samsung inače ima PRENAGLAŠENE boje, tako da nek te to ne zamara.
a i ti možeš slobodno u postavkama od grafičke kartice poriktati i boje, i contrast, gamu, zasićenost boja, brihtnes, što oš...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 21:31   #28
Rbec
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
samsung inače ima PRENAGLAŠENE boje, tako da nek te to ne zamara.
a i ti možeš slobodno u postavkama od grafičke kartice poriktati i boje, i contrast, gamu, zasićenost boja, brihtnes, što oš...
Hvala.Puno si pomogao.Jedino je zgodno kod Samsunga jer ima MagicBright-dakle automatsko postavljanje parametara za razne načine rada.No i ovo je ok budući da radi.
Rbec je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 22:59   #29
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
evo baš sam i ja sebi malo pojačao Saturation boja.
nisam ni ja bio baš zadovoljan prvih dana, no kad se poigraš sa postavkma, bude ok.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 15:23   #30
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Da i ja pridonesem temi:

prije nekoliko dana sam kupio Philips 220WS8FB u Ve-Milu za 2250kn. Kad sam došao doma imao sam jedan stuck piksel koji je uporno svijetlio plavo jer mi je pozadina tamna. Probao sam ga sredit s nekim softverom ali nula bodova... Onda sam ga izmasirao i to baš muški i sad je sve u redu, nije se vratio (kuc kuc)

Stvar je spojena DVI kabelom i slika je super

Ima i tilt mehanizam što jako dobro dođe

Prije sam imao 17'' Samsunga 730BF i ovo mi je dosta veće... Volim velike ekrane

Fotić je ni vrit ni nimo, ali barem hvata fotke. Ovako to izgleda:

http://img.photobucket.com/albums/v3...a/philips1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v3...a/philips2.jpg

A kad se upali TV kartica, stvarno je slika super, meni trenutno zamjenjuje televizor dok ne upadne neka plazma, može se i iz kreveta gledati:

http://img.photobucket.com/albums/v3...a/philips3.jpg

Sve u svemu, mislim da monitor opravdava cijenu
Zellenny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na