Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2018., 10:27   #11581
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Bijah u trgovini i gledao SD kanale na Samsungu 7000 i 7400 side by side. Razlika sa 4m udaljenosti jedva vidljiva, ali je na ovom 7400 malo bolja boja, širi kut gledanja i nešto oštrija slika s manje artefakata. Ipak je nešto bolji prikaz SD rezolucije od serije 7000.
Inače, 3 prodavača su mi rekla da SVI, ali baš SVI LCD paneli su 50/60Hz. Nema panela sa 100Hz ili 200Hz, samo OLED paneli. Ovi što na LCD-u navode veće Hz, to su samo marketinški trikovi i drugi naziv za interpolaciju frameova i onaj "soap opera" efekt.
U Sancti su ti to rekli? Koj poslovnica ako smijem znati?

Pa to je nesto najgluplje sta ti moze netko reci, sve visoke klase LEDa su 100hz fizickih.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 10:35   #11582
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
lcd
led
oled

to su dvije ili tri različite stvari? pitam čisto jer warrior priča o lcd, a robert o led panelima.
za sada sam na plazmi i 600hz
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2018., 12:03   #11583
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
LCD - LCD sa CCFL(flouroscenta cijev) osvjetljenjem
LED - LCD sa LED osvjetljenjem
OLED - Svaki piksel je zasebni LED(3 ili 4 ledice po pixelu)
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 13:08   #11584
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Vec duze vrijeme gledam za neki dobar OLED tv i sad se to nekako spustilo na jednu razinu da bi uzeo slijedeci TV
https://mobilmedia.hr/tv-lg-oled55b8pla-proizvod-2750/

pa da se ne zaletim rekoh da pitam ovdje da li je ok i da li ima neki bolji za slicnu cijenu. C8 ne bi uzimao jer razlike izmedju njih dvoje mi nisu vrijedne 2500kn razlike u cijeni koliko C8 dodje u Sancti.
U SD LG C8 dođe 11.700 kn sa 10% popustom na newsletter, s time da uz njega dobiješ 1.800 kn mobitel LG Q7 (prodaš ga nešto ispod te cijene i došao si na cijenu u Mobilmedije), i imaš 5 godina garancije. Na MM linku ne piše garancija.

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
lcd-led-oled to su dvije ili tri različite stvari? pitam čisto jer warrior priča o lcd, a robert o led panelima.
za sada sam na plazmi i 600hz
Postoji stvarno mnogo tipova i varijanti matrica. Najrasprostranjeniji su TN koji se koristi za jeftinije PC monitore, IPS sa širokim kutem gledanja i dobrim bojama, VA sa nekoliko puta boljim kontrastom ali manje svjetlijom slikom i užim kutom gledanja. TN-IPS-VA su svi LCD varijante. Postoji i OLED sa odličnim kontrastom i punim kutom gledanja bez degradacije slike i najnovije LED matrice koje su izašle ove godine i nekoliko su puta skuplje u odnosu na IPS-VA-OLED.

Sve TN-IPS-VA matrice mogu imati dva tipa pozadinskog osvjetljenja: CCFL koji se više ne koristi i LED koji može biti u izvedbi sa trakama sa strane ili otpozadi. Za napomenuti je da je Samsung QLED nešto kvalitetniji LCD televizor sa VA matricom i LED pozadinskim osvjetljenjem i ne treba ga mješati sa OLED-om. OLED i ovaj novi LED su najbliže tehnologiji plazme budući da ne trebaju pozadinsko osvjetljenje zato jer svaki pixel kao i kod plazme svijetli za sebe.

Budući da si se navikao na dobar kontrast i brzinu koji pruža plazma vjerojatno nećeš biti zadovoljan sa IPSom, stoga je najbolje da uzmeš nešto sa VA matricom i 100Hz kao što su Sony serija 8-9 ili Samsung serija 8 i QLED. LG i Philips uglavnom nude IPS matrice. LG ima nešto 50" sa VA matricom, dok Philips ima VA u cijeloj seriji 7 ali sa dosta lošom izvedbom. Ukoliko novci nisu problem bolju sliku u odnosu na svoju plazmu jedino ćeš imati ukoliko se odlučiš za OLED.

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 14.10.2018. u 13:18.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 14:12   #11585
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
U SD LG C8 dođe 11.700 kn sa 10% popustom na newsletter, s time da uz njega dobiješ 1.800 kn mobitel LG Q7 (prodaš ga nešto ispod te cijene i došao si na cijenu u Mobilmedije), i imaš 5 godina garancije. Na MM linku ne piše garancija.
Imas li mozda kod za 10% popusta? malo nema forme za dodat se u newsletter.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 14.10.2018. u 14:21. Razlog: vrong kvout
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 14:49   #11586
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Bijah u trgovini i gledao SD kanale na Samsungu 7000 i 7400 side by side. Razlika sa 4m udaljenosti jedva vidljiva, ali je na ovom 7400 malo bolja boja, širi kut gledanja i nešto oštrija slika s manje artefakata. Ipak je nešto bolji prikaz SD rezolucije od serije 7000.
Inače, 3 prodavača su mi rekla da SVI, ali baš SVI LCD paneli su 50/60Hz. Nema panela sa 100Hz ili 200Hz, samo OLED paneli. Ovi što na LCD-u navode veće Hz, to su samo marketinški trikovi i drugi naziv za interpolaciju frameova i onaj "soap opera" efekt.
Mislim da moj Sony 55XF9005 ima 120Hz panel.

Poslano sa mog Samsung Note 8
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 14:56   #11587
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
U SD LG C8 dođe 11.700 kn sa 10% popustom na newsletter, s time da uz njega dobiješ 1.800 kn mobitel LG Q7 (prodaš ga nešto ispod te cijene i došao si na cijenu u Mobilmedije), i imaš 5 godina garancije. Na MM linku ne piše garancija.



Postoji stvarno mnogo tipova i varijanti matrica. Najrasprostranjeniji su TN koji se koristi za jeftinije PC monitore, IPS sa širokim kutem gledanja i dobrim bojama, VA sa nekoliko puta boljim kontrastom ali manje svjetlijom slikom i užim kutom gledanja. TN-IPS-VA su svi LCD varijante. Postoji i OLED sa odličnim kontrastom i punim kutom gledanja bez degradacije slike i najnovije LED matrice koje su izašle ove godine i nekoliko su puta skuplje u odnosu na IPS-VA-OLED.

Sve TN-IPS-VA matrice mogu imati dva tipa pozadinskog osvjetljenja: CCFL koji se više ne koristi i LED koji može biti u izvedbi sa trakama sa strane ili otpozadi. Za napomenuti je da je Samsung QLED nešto kvalitetniji LCD televizor sa VA matricom i LED pozadinskim osvjetljenjem i ne treba ga mješati sa OLED-om. OLED i ovaj novi LED su najbliže tehnologiji plazme budući da ne trebaju pozadinsko osvjetljenje zato jer svaki pixel kao i kod plazme svijetli za sebe.

Budući da si se navikao na dobar kontrast i brzinu koji pruža plazma vjerojatno nećeš biti zadovoljan sa IPSom, stoga je najbolje da uzmeš nešto sa VA matricom i 100Hz kao što su Sony serija 8-9 ili Samsung serija 8 i QLED. LG i Philips uglavnom nude IPS matrice. LG ima nešto 50" sa VA matricom, dok Philips ima VA u cijeloj seriji 7 ali sa dosta lošom izvedbom. Ukoliko novci nisu problem bolju sliku u odnosu na svoju plazmu jedino ćeš imati ukoliko se odlučiš za OLED.
S tim da nažalost još uvijek OLED kaska iza plazme sa slikom u pokretu. Tu je još uvijek skoro ko tipični LCD.

Koliko zadnja generacija oleda može iscrtati linija u pokretu..?
Plazma je tu u 1080 linija i motion je savršen... Ples koliko sam pratio je bio još uvijek na 300ak
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 15:27   #11588
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Oled je za mene svemirski brod naspram plazmi.

Poslano sa mog Samsung Note 8
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 18:00   #11589
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Dobro je, ipak nije starship destroyer.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2018., 18:12   #11590
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Imas li mozda kod za 10% popusta? malo nema forme za dodat se u newsletter.
Pauziraj ghostery ili što već imaš instalirano u browseru i imaš for