Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2017., 14:19   #9781
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
Nema potrebe, sve sam jasno napisao.
Nisi, kopirao si dio web stranice koji prikazuje u kojoj poslovnici je model dostupan.
Čisto sumnjam da je jedan komad i to izložbeni dostupan za akciju u petak, ali to će ljudi sami provjeriti ako budu naručivali. Između ostalog, koga zanima neka si telefonski provjeri da li je samo taj komad na akciji.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 14:28   #9782
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
A dobro...mislim da je dostupan samo 1 izlozbeni primjerak kako pise, nismo mi Amerika da bi Black Friday bio kakav treba biti.
Lak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2017., 14:41   #9783
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Svrbe me prsti za Sony Bravia KD-55XE9005
Taman za PS4 PRO i mkv
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 15:20   #9784
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Stiga Grundig 55", montiran na zid, gleda se sa točno 3 metra.
Nemam nikakvu zamjerku, Bnet izgleda dobro, FHD filmovi takodjer.

Da je 65" nebi se žalia al za 3200kn nemoš bolje

Od smarta san proba youtube,radi uredno.

Edit:
TV ima jebeno dobar zvuk. Tvornicki soundbar sa DTS
Ovaj model https://www.elipso.hr/audio__video/t...DIG-55GFW6628/
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 17:10   #9785
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
To bila neka akcija? Sad je za cash 5k.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 17:23   #9786
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
To bila neka akcija? Sad je za cash 5k.
Black vikendn u elipsa,stavia san tu na temi prije par stranica.
Ugl su svi brojali kako je Grundig smece od tva, meni je dobar, kupia san da ga gledan a ne vrsin doktorat nad njin.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 17:53   #9787
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Objasnjava da si se digao na noge oko necega sto bi svatko normalan shvatio kao salu i postao defanzivan oko televizora malih dijagonala iako ti je savjet sasvim pogresan cak i po tvojim tablicama. Sto bi se dogodilo da sam rekao da je kao ekran mobitela, glava bi ti eksplodirala? Uozbilji se i skrati spammaru.
Uopce nisam postao defanzivan i svi podaci koje navodim su tocni. Uostalom vidjet ces i sam da sam ovdje preporucivao vece dijagonale. Meni je samo glupo to sto ljudi kupuju ogromne dijagonale kojekakvih no name brandova ili njemackih propalih brandova koje su kupili turci i na njima gledaju SD signal a mogli su kupiti kvalitetniji tv poznatog brenda ali manje dijagonale i imali bi i bolju sliku a i dulji vijek trajanja TV-a. Ako se vratis unazad mozes vidjeti da je od toga i krenula nasa rasprava. Ja sam samo napisao da nisu uvijek najveci televizori i najbolji i da to itekako zavisi od rezolucije i udaljenosti a cinjenica je da je vecina kanala sa naseg govornog podrucja jos u SD rezoluciji. A to da li tvoj los smisao za humor treba shvatiti kao salu govore i sljedeci komentari:


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Koja su ovo preseravanja, meni je dovoljan 27" TV kojeg gledam s 3 m udaljenosti, a ovome je 49" "tablet". Stvarno si udari šamar i sjedi.
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
dobro Rista, prećero si ga covjece, kakav tablet sa 49" xD

Sent from LG G2
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Očito neki nisu dovoljno stari, nekad su udaljenosti bile 4-5 dijagonala TV-a ove tablice sa dijagonalama su bedastoće.
55" za gledati s 3 metra je katastrofa
Btw, koji je engleski naziv za ove pojave na televizorima black crush, bleeding itd, ne kužim te hrvCke izraze, na što se to odnosi?

Zadnje izmijenjeno od: Vade_Darther. 21.11.2017. u 18:11.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:17   #9788
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Lak Pregled postova
A dobro...mislim da je dostupan samo 1 izlozbeni primjerak kako pise, nismo mi Amerika da bi Black Friday bio kakav treba biti.
Black friday još nije niti počeo.Vjerojatno će nabaviti još količina.Nije to EOL model
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:21   #9789
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Svatko tko kupi OLED imati će u određenim situacijama black crush. No, taj ne plače, jer ima ostale beneficije.
Mene kod OLED-a smeta bijela boja koja je plavkasta. Kada sam išao kupiti TV reko da vidim ono full bijelu boju, brate to je nekakava plavkasto bijela ( istu stvar imam ina iphonu X nažalost ) zato sam uzeo XE90.
Makar, ruku na srce, ove što sam ja gledao LG B7 i C7 slika je da se smrzneš, ali! Kad je full tamna scena, tu je black crush ( da se to popraviti s povećavanje brightness-a ) ali onda nemaš crnu u ostalih 80% slučajeva kakva priliči takvom ljepotanu pa je opet meh
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:28   #9790
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Ako se vratis unazad mozes vidjeti da je od toga i krenula nasa rasprava.
"Rasprava" je krenula od toga da si izvukao SD od nikuda i automatski pretpostavio da je "losa slika sa 3m" sto je naravno, bullshit. 49" uopce nece nuzno izgledati bolje na SD, pogotovo 4K kojemu 75% piksela pokazuje "izmisljeni" sadrzaj, na 1080p materijalu. Mozemo pretpostaviti da manji TV ima bolji scaler jer je 4K ali posto se radi o jeftinjaku, ni to ne mora biti slucaj.

Izdvojeni komentari mislim da najvise govore o sami sebi Spamas i puno se ponavljas a malo toga kazes.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2017., 18:30   #9791
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
...Meni je samo glupo to sto ljudi kupuju ogromne dijagonale kojekakvih no name brandova ili njemackih propalih brandova koje su kupili turci i na njima gledaju SD signal a mogli su kupiti kvalitetniji tv poznatog brenda ali manje dijagonale i imali bi i bolju sliku a i dulji vijek trajanja TV-a. ...
Ne gledaj tuđe novčanike.

Nekome je normalno dat 8k za mobitel, nekome 10k za 50" , nekome 50k eur za bmw.
Svako ima svoje gušte. Ja ću za tv dat manje,al ću za nešto drugo,meni bitnije, dati više. I to je to.

I ne gledam SD signal, nego FHD serije i filmove jer je tv spojen na PC/HTPC

A ona slika sa dijagnalama i udaljenostima je dobra, meni sa 3m taman ovaj 55" FHD.

Propali njemacki brandovi meni uredno rade u stanu godinama, dok renomirani Samsung 40" placen 4700kn riknia nakon 2ipo godine,i renomirana Bosch perilica suđa od 5k kn otišla pumpa vode 2 tjedna nakon isteka garancije. Dok propali njemacki brand ima 5 god garancije i BMK oće crknit za 5 god, ionako će bit vrime za nešto novo/veće/bolje.

Ali to je sve generaliziranje,i ponavljam,svako kupuje ono što hoće.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:36   #9792
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
OLED je buducnost TV tehnologije i jedan fino zaokruzen proizvod. Da, ima i on neke mane ali su one minorne spram ogromnih mana koje ima LCD/LED tehnologija. Steta samo sto su toliko skupi ali vec od sljedece godine krece izgradnja 3 nove tvornice za masovnu proizvodnu OLED panela i ocekuje se da ce cijena znacajno opasti:

Citiraj:
LG Display is investing close to 10 trillion won ($8.86 billion) to open three new large-scale OLED production plants for large panels, and early research is indicating that production expansion of the sort that LG Display is proposing will be large enough to actually expand the market for large OLED panels, especially TVs, as a whole. Approximately 2.8 trillion won is set to be invested into the creation of a 10.5G line at a plant in Paju, 1.8 trillion won is earmarked for an 8.5G line at a plant in Guangzhou, China, and finally, 5 trillion won is intended to fund the creation of a 6G line at Paju that will specialize in flexible OLED panels for products like digital signage and curved TVs.

Estimates put LG Display’s 8.5G OLED production capacity at around 60,000 units per month by the end of the year, and double that once production begins at the Guangzhou plant. The planned 10.5G line, meanwhile, will likely be producing around 30,000 panels per month once production begins in 2020. LG Display’s total expenditure for the expansion of OLED manufacturing is estimated to be around 16.8 trillion won ($14.89 billion), between now and the second half of 2020. This large-scale investment will result in an extra 120,000 8.5G OLED panels per month and another 30,000 10.5G panels, when all is said and done, meaning an extra 150,000 panels per month will join the market, driving supply up and prices down, which will allow for cheaper consumer applications, and a wider variety of more innovative uses of the company’s display technology, some industry watchers believe.

If the figures that have been estimated thanks to this early research all end up holding true, OLED TV shipments should hit 1.7 million per year by the end of 2017, and four million units per year by 2020. This, of course, is just a guess on how LG Display’s massive investments and increased production will affect the market. Other companies will react in kind, and some may do so in unexpected ways, such as ramping up production on a massive scale to compete with the Seoul-based panel manufacturer, or dropping out entirely in the face of overwhelming competition. Samsung Display will almost certainly be one of the most interesting competitors to watch between now and 2020, especially since the company apparently plans to build the world’s largest OLED factory over this period.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:47   #9793
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
49" uopce nece nuzno izgledati bolje na SD.
Naravno da hoce izgledati bolje SD program na 49" nego na 55" sa iste udaljenosti i ti to dobro znas ali iz nekog razloga odlucujes da pises gluposti.
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Spamas i puno se ponavljas a malo toga kazes.
Ja jedno te isto pisem i ponavljam jer ocigledno ti treba vise puta ponoviti da bi ti nesto shvatio za razliku od tebe sto pises razne stvari ali sve nasiroko i nista konkretno.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:51   #9794
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ne gledaj tuđe novčanike.

Nekome je normalno dat 8k za mobitel, nekome 10k za 50" , nekome 50k eur za bmw.
Svako ima svoje gušte. Ja ću za tv dat manje,al ću za nešto drugo,meni bitnije, dati više. I to je to.

I ne gledam SD signal, nego FHD serije i filmove jer je tv spojen na PC/HTPC

A ona slika sa dijagnalama i udaljenostima je dobra, meni sa 3m taman ovaj 55" FHD.

Propali njemacki brandovi meni uredno rade u stanu godinama, dok renomirani Samsung 40" placen 4700kn riknia nakon 2ipo godine,i renomirana Bosch perilica suđa od 5k kn otišla pumpa vode 2 tjedna nakon isteka garancije. Dok propali njemacki brand ima 5 god garancije i BMK oće crknit za 5 god, ionako će bit vrime za nešto novo/veće/bolje.

Ali to je sve generaliziranje,i ponavljam,svako kupuje ono što hoće.
Imam i ja mixer Vivax, radi 7 godina ali to ne govori o tome da je to dobar brand. Radio sam u TV servisu 2 godine i najmanje Sony, Samsung i Panasonic TV uredjaja je zavrsavalo kod nas dok je tih kineza i turaka raznih brandova bilo kao u prici. A naravno da ne gledam tudje novcanike nego samo govorim sta bi bilo pametnije uraditi ali svako naravno kupuje za svoj novac ono sto hoce i o tome sam vec ranije pisao. Nisam ja ovdje dosao da nagovaram ikoga na bilo sto i svi moji prijedlozi su zasnovani na cinjenicama.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 18:54   #9795
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Pa činjenica je da je bolje uez 55" od 7k kn nego od 3.2k kn. Niko nije lud.
Kao što je činjenica bolje imat BMW5 nego Yuga. Pa opet.

poanta je proći "bang