Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2020., 20:18   #31
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
kugla je najbolja bila na marble-u. šteta da je kritično ne-podržan. imam ga na stolu, ali ne mogu više nać nigdje stari marble scroll.
novi marble scroll ne radi sa logitech optionsima, već traži setpoint, a mx ergo ne radi sa setpointom.

ima netko stari marble scroll.exe ? to je onaj koji je imao opcije za definirati radi svih botuna na njemu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2021., 17:03   #32
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Hvala na trackball temi zbog koje sam konačno odlučio kupiti nešto i nisam požalio.
M575 sam vidio kao jeftiniju varijantu (380 kn) a opet dovoljno dobru da isprobam hoće li mi odgovarati.

Ukratko, super sam zadovoljan. Inače koristim MX Mastera 3 i još se navikavam na trackball (evo, 24h) i jedino što mi nedostaje je mag-scroll kotačić. Kad i to riješe, upgrejdam se momentalno jer vidim da će ovo biti super rješenje za moje potrebe (3D CAD i tu i tamo neka strategija) i probleme s medijalnim živcem na desnoj ruci.

Kupio sam grafit crnog, ovaj bijeli mi se nikako ne sviđa i zbog toga sam malo čekao ali isplatilo se.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2021., 17:24   #33
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Ja sam skroz prestao koristiti misa (MX Master 1). Sluzi mi samo za navigiranje na android boxu... Privatno i poslovno sam na MX Ergu i to je to, skroz se naviknuo. Jednom kada nas vrate u urede morat cu razmisliti o trackballu za po doma... Jedini uvjet ce biti podrska za barem 2 uredjaja.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2021., 16:19   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
kvaliteta izrade, ako je m570 bio loš, ovo je još gore. kao prvo estetski - vide se svi spojevi plastike, baš crta, umjesto da je iz jednog komada kao na m570.
Stavljam sliku malocas uslikanu, s onima koji su mi pri ruci:



Nazalost, sve manjkavosti koje si nabrojao na temu MX-a i M570, spadaju u prije spomenuti problem kontrole kakvoce koju Logi za trzista i revizijama isporucuje. Modeli na kojima pise samo Logi, su revizija 3, a imali su ih po onme sto sam iscitao 4 sve skupa. Ta zadnja ima neusporedivo finiji scroll kotac, doduse ne daje verifikaciju bilo kakvim zvukom, osim tiho hrapavim zvukom pokreta. Dok ima M570 koji kao da idu po brus papiru dok se pomicu. Zadnji znaju imati senzorski problem, cudnih horizontalnih prekidanja, posebno kad imas vise od tri monitra, jako iritantno.

MX ergo sam prvi valjda probao koji je usao u Germaniju, u ducanu, bio je izlozen za testiranje i bas je vidno kvalitentno bio sastavljen. Sto je zapravo porazavajuce naspram onoga kako opisujes svoj primjerak. Porazavajuce oscilacije u kvaliteti.

Kasnije sam ga kupio sebi, da se malo sazivi da dobijem dojam, ali nije legao. Polozaj i podesavanje, kad god sam uzeo M575, primjerak kojeg sam kupio nakon, niti minute ne ostavljaju da mi bolje lezi.

S druge strane velika je stvar da je Logi uopce revidirao postojeci i jos izbacio novi model. Jer do koje godine unazad, kad god sam pitao (a nisam jedini) o novim modelima, dobivao sam mlake i neodredjene odgovore.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imamo temu i o Ergu Kod mene je sad vec 8mj s perixx kuglicom http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299433 Kotacic maltene niti ne koristim, ali da je los, los je. DragToScroll skripta radi odlicno, linkovi su u Ergo temi pa probaj.
Probaj jednom prilikom noviji M575.

I oni koji misle da se track ne treba cistiti - itekako ga treba cistiti. Katkad me podsjeca na mehanicke miseve od Amige, a bas od tada sam i poceo koristiti prve trackball uredjaje od Logija. Nekad se staklo senzora mora stapicem malo pocistiti, posebno kod onih koji nisu koju godinu ocistili unutra. Jer rotiranje kugle u velikoj prljavstini, moze ubacivati, dok ne shvatite da je unutra mala krpica od prljavstine. Naizgled minorna okom, ali cim ju maknete kugla prodise preciznoscu. A imate i kojekakve ideje na temu lubrikacije po webu,koja i postojecu kuglu ucini jos ugodnijom.

Hvala na poveznicu iz teme m570/m575 teme, zanimljivo da pretrazivanjem nisam nasao.

Ostaje mi upitnik za model Elecom Huge trackball. Toliko razlicitih misljenja nisam jos procitao, a bas bi ga volio testirati.



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 30.01.2021. u 16:25.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 16:28   #35
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
da malo dignem temu


logitech k520 tipkovnica + miš m310 .. set


miš dobila svoje guma / plastika sa lijeve strane
poderala se



šta sad gledat, koja je pristojna zamjena ? Naravno tom setu
Ili je moguče kupiti bilo koji logitech miš i uparit na ovu tipkovicu tj njezin reciver ?
Ili pa kupit neki novi setup, a da je čim bliže logitech ultra X tipkovnici .. neprežaljena, sredila mi ju žena usasivačem
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 17:32   #36
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
To je unifying kombo mis+tipkovnica. Kupi bilo koji mis koji podrzava unifying receiver iuparis ga na postojeci receiver

Kud bas u ergo temu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 19:52   #37
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Pitanje za ekipu s ergom: kakav je switch na middle click kotačiću?
Imam M570 skoro godinu dana i počeo je crkavati ovih dana. Nakon što smo prebrodili početne probleme oko receivera i trzavog trackinga, razradio se vremenom i taman se priviknuo da mi radi skoro kao stari trackman, onda je odlučila krepati ta tipka koja se najmanje koristi. Inače je užasno tvrd taj klik, jako loše.

Pa da se ne zeznem s ergom ako je isto takva situacija
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 21:05   #38
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
U usporedbi s mx masterom 1, meni je srednji klik na ergu precizniji, vise je clicky i bolje ga osjetim kad ga stisnem (koristim cesto srednji klik u 3D-u). Na masteru je malo bolji filing skrolanja, jasniji su koraci. Ne svidja mi se njegov srednji klik, da budem iskren.

Oba misa traze skoro pa jednaku silu stiskanja srednjeg klika.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 23:45   #39
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
U dilemi sam da li da ga reklamiram. Ako dobijem novog, morati ću ga opet razrađivati mjesecima dok se kuglica i ležajevi ne poslože ili da ga otvorim i prelemim drugi switch Pod uvjetom da nađem odgovarajući, sudći po kliku, vjerojatno je neki čudan model.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 15:46   #40
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
normalno se ponaša srednji klik, koristim redovito. da li je bolji nego na m570, nisam 100% siguran.
meni su na m570 svi botuni išli više puta u krasan qurac, imam vrećicu (vjerojatno fejk) omrona doma. ove zadnje sam maznuo iz nekog logitech miša i ti se još drže.
krepali su mi i oni back/fwd gore lijevo ali njih sam morao s ibeja naručit, sad rade i one.

na mx ergo još nije ništa krepalo ali jednostavno je gadan, ona guma je sva nikakva. neznam dal to ulazi u jamstvo.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2021., 16:23   #41
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Je, u godinu i pol sto ga imam vec se vide izlizana mjesta po gumi gdje mi se naslanja ruka. Nije tako ruzno, vidi se kad ides gledati... Al za godinu-dvije ce sigurno izgledati losije. Jbga, periferiju furam po 5+ godina pa cemo vidjeti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2021., 17:42   #42
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Zbog te gume nisam htio ergo, recenzije su bile loše po tom pitanju. 570 mi ima super one povišene fw i back tipke, samo je taj middle pretvrd. A ja ga koristim dosta kao paste funkcija. Select + middle, linux default kombo.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 09:06   #43
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Godinu dana kasnije "mis" izgleda isto kao u proslom postu. Povrsina gdje ga dodirujem rukom se ocito samo malo "ispolirala" i postala sjajna. Nema naznaka da ce biti ista losije od ovoga. So far so good!

Imam ga sad tocno 2 god i 8 mj, koristi se 8h za posao + nesto malo privatno. Prezadovoljan kao i prvog dana, nema nekih mana na vidiku. Koristim ga s Perrix kuglicom i isprintanom bazom s dodatnih 15° nagiba (ukupno 35°).

Cujemo se dogodine
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 13:26   #44
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
ajmo malo oživiti temu.

kupujem si trackball za u firmu i htio bi si opet prebacit to na lijevu ruku, desna me već lagano boli pa da ju opustim skroz.

i sad se nećkam, za lijevu ruku je dostupan samo KENSINGTON ORBIT SCROLL RING - ovo https://iponcomp.hr/shop/proizvod/ke...ackball/203070


marble već godinama nije dostupan i nema scroll ionako pa jbg. ovaj kensington mi je malo visok mi se čini.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 13:49   #45
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Nemoj uopće kod nas gledati, imaš na amazonu dobar izbor.
Pogledaj Kensington slim pro, taj im je niži.
Probao sam dosad Adesso T50 i definitivno je previsok, ali meni bolji od tog kensingtona.
Provjeri Elecom, jedni od rijetkih proizvođača koji imaju u ponudi modele baš za lijevu ruku. Imam nešto iskustva s njihovim modelima s kuglom ispod palca, doduše za desnu ruku, bili su ok, ali meni ponešto premali.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 14:58   #46
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
moram u HR, kupuje mi firma. nemaju proceduru za kupovinu van HR i ne kanim ju uvodit.

uzeo bi ja logitecha bez puno razmišljanja ali stvarno bi si htio opustit malo desnu ruku.



ipon i ronis imaju neke sitnice.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 15:15   #47
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
A da, previdio sam da firma kupuje.

Stavi običnog miša na lijevu ruku za početak
Orbit je IMHO loš iz više razloga: manja kuglica, taj scroll ring mi se ne sviđa itd.
Ako se već kupuje trackball radi ergonomije, onda ideš full, a ne s polovičnim rješenjem :-)


Svojedobno sam ovako imao, ali mi je bio previsok ovaj Adesso. Zanimljivo je da se taj model može ugraditi u dasku od stola što je izvrsno rješenje.
Kroz koji tjedan mi stiže kensington slim pro s amazona pa ćemo vidjeti kako se taj ponaša


c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 16:28   #48
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
nemogu lijevi miš nikako. nemam motoriku. trzavo, nikako.
marble mi je bio super u lijevoj ruci ali fali mi scroll. uzeo bi ga od doma ali znam da ću popizdit na skrol, a i ne nosi mi se u firmu nešto od doma.

do 100eur nemam neki izbor. ili onaj kensington, ili logi m570/ergo.
probao sam vertikalne miševe (to sad koristim na desnoj ruci) ali i dalje to mrda zglob.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 19:24   #49
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
normalno se ponaša srednji klik, koristim redovito. da li je bolji nego na m570, nisam 100% siguran. meni su na m570 svi botuni išli više puta u krasan qurac, imam vrećicu (vjerojatno fejk) omrona doma. ove zadnje sam maznuo iz nekog logitech miša i ti se još drže.
Za utjehu, iste boljke imaju i konkurenti, nazalost. Logitech zato ima jednu od najgalantnijih politika na temu reklamacije, posebno ako do danas nikad nisi od njih dobio zamjenu. 99% po novome, neces cak ni unifying stick morati slati, sve ce ti ostaviti, a ti ces dobiti potpuno novi M570. Ako nisi, kontaktiraj podrsku, stavi koju sliku, par jasnih recenica na temu, recimo, kako ti omroni rikavaju, te dobivas za par dana novog.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
na mx ergo još nije ništa krepalo ali jednostavno je gadan, ona guma je sva nikakva. neznam dal to ulazi u jamstvo.
Na drugim modelima s losom gumom, koja je jedno vrijeme bila kao posast kod Logija, skinuo sam s Balistollom do "kosti" svu gumu do plastike. Kad guma postane labilna, masni ljepljivi osjecaj je odvratan, najradnije ga covjek bacio.

Ma i njega mozes reklamirati i dobiti novi. Meni su cak mijenjali model za kojeg uopce nisam imao racuna. Vazno je samo dobro sloziti komunikaciju.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ajmo malo oživiti temu. kupujem si trackball za u firmu i htio bi si opet prebacit to na lijevu ruku, desna me već lagano boli pa da ju opustim skroz. i sad se nećkam, za lijevu ruku je dostupan samo KENSINGTON ORBIT SCROLL RING - ovo https://iponcomp.hr/shop/proizvod/ke...ackball/203070
Od Kensingtona, najpouzdaniji model je Expert trackball, on im je kruna. Velika je steta da nisu napravili nasljednika umirovljenog Expert Pro modela, koji je bio iznad svega: Expert Pro

Mada, nekima je bio prevelik za ruku, ali sve je subjektivno, za bilo koji model trackballa.

Orbit ima profinjeniji scroll, uvijek je imao, ali M570 mi je drazi od konkretnog Orbita kojeg navodis.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Svojedobno sam ovako imao, ali mi je bio previsok ovaj Adesso. Zanimljivo je da se taj model može ugraditi u dasku od stola što je izvrsno rješenje. Kroz koji tjedan mi stiže kensington slim pro s amazona pa ćemo vidjeti kako se taj ponaša
Vidim da spominjes Elecoma, jos ih nisam prilike isprobati. Samo sam vidio u ducanu vani model Elecoma koji je navodio da moze i bezicno i zicno se spajat. Cinio mi se rasporedom napucanih gumbi, vise kao mis, manje kao trackball, ali samo okativno, nisam mogao probati.



Lijepo izgleda Adesso, jesi imao famozni problem, da iznenada gubi komunikaciju? ili je to kasnije popravljeno?

..
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 19:26   #50
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
molim brisati, višak
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2023., 19:31   #51
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nemogu lijevi miš nikako. nemam motoriku. trzavo, nikako.
marble mi je bio super u lijevoj ruci ali fali mi scroll. uzeo bi ga od doma ali znam da ću popizdit na skrol, a i ne nosi mi se u firmu nešto od doma.

do 100eur nemam neki izbor. ili onaj kensington, ili logi m570/ergo.
probao sam vertikalne miševe (to sad koristim na desnoj ruci) ali i dalje to mrda zglob.

Ja rokam bez problema i običnim mišem lijevom rukom
Što se tilče scrolla, mapira se kombinacija, ja imam na M570 back tipka + kuglica. Drži se back tipka i za to vrijeme imaš brzi skrol na kuglici i po horizontali i vertikali. Odlična kombinacija.
Jedva čekam isprobati ovaj kensington, taj ima skrol na kuglici, dok se vrti oko vertikalne osi. Nezgodno je kod kensingtona ako se prenosi na drugi komp ili laptop što mapiranje tipki je u softveru. dok recimo ovaj adesso sa slike gore mapiranje tipki pamti u epromu i nakon podešavanja ne treba poseban program/driver.



Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Za utjehu, iste boljke imaju i konkurenti, nazalost. Logitech zato ima jednu od najgalantnijih politika na temu reklamacije, posebno ako do danas nikad nisi od njih dobio zamjenu. 99% po novome, neces cak ni unifying stick morati slati, sve ce ti ostaviti, a ti ces dobiti potpuno novi M570. Ako nisi, kontaktiraj podrsku, stavi koju sliku, par jasnih recenica na temu, recimo, kako ti omroni rikavaju, te dobivas za par dana novog.

Meni M570 ima koma trzavu kuglu. Middle click ubija prst koliko je tvrd.



Citiraj:
Vidim da spominjes Elecoma, jos ih nisam prilike isprobati. Samo sam vidio u ducanu vani model Elecoma koji je navodio da moze i bezicno i zicno se spajat. Cinio mi se rasporedom napucanih gumbi, vise kao mis, manje kao trackball, ali samo okativno, nisam mogao probati.
Imao sam stariji Elecom XT3DRBK i bio je premali za moju ruku. Šteta jer je IMHO kvalitetniji od M570.



Citiraj:
Lijepo izgleda Adesso, jesi imao famozni problem, da iznenada gubi komunikaciju? ili je to kasnije popravljeno?
Ne, nisam to primijetio, ali nisam ga tako dugo imao, odbile me tvrde tipke.
Scroller mu je na nezgodnom mjestu i ne baš zupotrebljiv.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 00:19   #52
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Meni M570 ima koma trzavu kuglu. Middle click ubija prst koliko je tvrd.
Necu biti ni prvi ni zadnji, koji ce ti reci da ovisi o modelu, odnosno, o seriji koju si dobio od 4 dostupne M570, do M575, za kojeg kolega tvrdi da je kugla "hrapava" a meni se cinila normalna na malo pokretanja. Jedan M570 kojeg sam mijenjao, doslovno kao da je kugla "narasla" u plastici, stalno je zapinjala, mada ni povecalom nisam vidio prepreku. Drugi rade odlicno, uz zub vremena i odlazak gumbi, ali to lako obnovimo.

A opet za crtanje, Logi Cordless Optical, pere pod sa svim modelima koje sam koristio, jedino bi Expert i Expert Pro Kensington usporedio kuglom, stepenicu vise. Cordles Optical odavno umirovljen, ali po zalihama, drzi i do 4x vecu cijenu nego kad je bio novi.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne, nisam to primijetio, ali nisam ga tako dugo imao, odbile me tvrde tipke. Scroller mu je na nezgodnom mjestu i ne baš zupotrebljiv.
Bas sam citao osvrte, neki u nebo dizu polozaj scrolla, a nekima ne pase.

Steta sto su u nepravedno zapostavljenoj kategoriji, naspram miseva. Sansa da isprobas na jednom mjestu, barem 50% ponude, ravna je cudu. S druge strane, sreca da se i dalje koriste, pa Logi i ostali, jos nisu digli ruke.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 00:37   #53
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Koristio sam skoro 10g Logitech Trackman Wheel, nakon 7g mijenjao jedan switch. Nakon 10 su izgleda ležajevi zaglavili jer kuglica ide jako teško. Ali taj je imao nevjerojatno gladak hod, M570 nije niti blizu. Probao sam kuglicu od starog wheela staviti u M570, ali je ne očitava uopće.
Ekipa dosta mijenja kuglicu na M570, ali zaboravio sam od koje točno marke i modela.
Stiction ga isto jako zeza. E, da, moj od prvog dana osjetno trzavije ide horizontalno nego vertikalno
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 07:04   #54
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Na Ergu sam stavio Perixx kuglicu. Osjetna razlika od prvog sata rada s njom. Original kuglica sa desetak dana rada je i dalje u kutiji, kada ih zamjenim tocno osjetim koliko je "ljepljivija".
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2023., 08:20   #55
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
moj 1st gen m570 je imao masivnih problema s botunima (svima), ali kugla nije ni hrapava ni niš. taj dio je ok. povremeno treba očistit ležajeve ali to treba svugdje.



obzirom da ne vidim izbor, uzet ću i kensington orbit i m575 i koristit ih u kombinaciji.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 14:51   #56
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
evo kako to izgleda, na kraju se počastio sa oba :P
da je marble imao prsten, bio bi odličan.

ovo je OK ali nije to ta ergonomija koju je imao marble.




jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 01:22   #57
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
@c-shadow: na kojem amazonu si ubo slimblade pro, kod nas ili preko bare? Nema ih ni za lijek :/ Bacis koji komentar kako te sluzi? Fali li ti mozda nagib na njemu koji bi pratio prirodniju poziciju ruke/zgloba?

Gledam ga najvise iz razloga sto podrzava dvije bezicne veze, ima solidne tipke + setup do 8 kombinacija po aplikacijama, scroll koji nadam se radi bolje nego na Expertu gdje prsti vole zapinjati za ring, mogucnost 3D printanja baze s nagibom (ali to uzimam sa zrnom soli jer to podize trackball i cudno mi izgleda).

Brine me samo sto nemam pojma kako cu ga transportirati sa sobom na relaciji kuca-posao.

Zadnjih mjesec-dva me palac poceo zuljati na mx ergu. Najvise kada radim repetitivne taskove u excelicama i tako neke gluposti. Jednostavno se pocne kociti i osjecam umor u palcu. Kada modeliram nisam primjetio tolike probleme.

Pa sam se vratio na mx mastera i odmah pozalio - vratila se ona bol u podlaktici dok radim. Jbt misa mogu jos koristiti samo kad nesto igram ili surfam...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 15:10   #58
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
@Xlr,

napisah davno, tko puno crta, ili bas ima veliku frekvenciju koristenja kugle, njemu za ergonomiju je najbolja sredisnja kugla, po mogucnosti sto veca. Tako da sto vise prstiju sudjeluje te radi manju tenziju, a ujedno i vecu preciznost. Bas zato za crtanje i duge repeticije, OTC mi je i dalje bez premca.

On je "dosadan" i nepotreban za surfanje, generalno dekstop/laptop koristenje, jer palcani su poprilicno manji, te vise nego dovoljni, a da i ne spominjem uljesuru od prijemnika OTC-a, naspram minijaturice M-ova.

Mx kod dugog rada, trebalo bi imati uzdignutu ruku dok ga koristis, da ruka nije spustena na stol, te da rasteretis saku, ali to je gotovo nemoguce kad se zadubis u rad i vecini ce ruka pasti na stol.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 15:58   #59
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
@c-shadow: na kojem amazonu si ubo slimblade pro, kod nas ili preko bare? Nema ih ni za lijek :/ Bacis koji komentar kako te sluzi? Fali li ti mozda nagib na njemu koji bi pratio prirodniju poziciju ruke/zgloba?

Gledam ga najvise iz razloga sto podrzava dvije bezicne veze, ima solidne tipke + setup do 8 kombinacija po aplikacijama, scroll koji nadam se radi bolje nego na Expertu gdje prsti vole zapinjati za ring, mogucnost 3D printanja baze s nagibom (ali to uzimam sa zrnom soli jer to podize trackball i cudno mi izgleda).
amazon.de.
Ubaciš si u keepu pa čekaš da ti dođe notifikacija.
Evo ti nabrzinu recenzija:
Kugla - velika je i lako se kreće, bolje od adessa i M570
Ne prljaju se toliko ležajevi kao na M570 kojeg sam svaki 2. dan trebao čistiti, ovoga doslovno tjednima ne čistim.
Cursor se dosta glađe kreće nego na M570 gdje je koma trzav. Nije savršeno, ali moguće se treba još malo razraditi. M570 je trebalo dosta vremena da se razradi.
Koristim ga preko njegovog donglea, nema problema s vezom, brzo se pali iz standbya. Dogodilo mi se nekoliko puta da bi na 1-2s prestao reagirati, nije se čak niti čuo zvuk skrolanja. To pripisujem moguće nekim smetnjama na vezi, ipak je to 2.4Ghz komunikacija. Nisam testirao BT niti žično.
Tipke su tvrđe nego M570 i nekako mi nisu baš 100% legle po pitanju pozicije. Volim skrolati prema vrhovima prstiju, a onda su mi ponekad gornje tipke predaleko. Koristim default layout, zasad.
Scroll preko kuglice - ovo mi je super.
Baterija traje jako dugo, punjen je kad sam ga dobio i još se nije potrošila.
Položaj ruke, hm, ioako je dosta nizak, meni je još uvijek malo previsok pa zglob malo pati. Razmišljam da ispilim rupu u stolu i ugradim ga unutra, ali nikako vremena. REkao bih po tom pitanju, ništa bez podloge ispred njega, kao što ima kensington expert ali šira malo. Moram istražiti možda se nađe nešto gotovo na amazonu ili ebayu. I opet bi mi ta ruka bila nekoliko cm više na stolu od lijeve, čini mi se da bi se naginjao na drugu stranu.
Baza s nagibom? Ne čini mi se to kao dobra ideja, ispod kuglice su 3 ležaja koji sad jednoliko raspoređuju masu kugle. Ako nagneš udesno ležati će sve na jednom ležaju i mogao bi se prijevremeno potrošiti.
Nisam ga stigao puno koristiti, recimo da sam još u fazi prilagodbe, ali jako je osjetljiva kugla na pomak, hoćeš kliknuti i ako nisi skroz digao prste s kugle, hoće se pomaknuti u trenutku klika.
Nekako ga za precizni drag&drop izbjegavam, trenutno mi je slimblade na desnoj ruci, a to radim lijevom običnim mišem ili uzmem M570. Nisam ambidexter, ali skoro kad su miševi u pitanju.


Citiraj:
Brine me samo sto nemam pojma kako cu ga transportirati sa sobom na relaciji kuca-posao.
Rekao bih - nikako, IMHO preveliko je to za transport.
Ako ga okreneš kugla ti ispadne taj čas, ne drži se to unutra kao na ergu i ostali "paličnjacima"

Citiraj:

Zadnjih mjesec-dva me palac poceo zuljati na mx ergu. Najvise kada radim repetitivne taskove u excelicama i tako neke gluposti. Jednostavno se pocne kociti i osjecam umor u palcu. Kada modeliram nisam primjetio tolike probleme.
Hm, čudno. "Žulja" te jagodica prsta na kuglici ili neki drugi problem?
Meni se na M570 i na prethodniku (Trackman Wheel) to nije događalo, ali me ponekad kad bi pretjerao znalo stiskati malo u ovom zglobu gdje se palac drži za šaku.
Usput, ima netko ideju kako zamijeniti ležajeve na Logitech Trackman Wheel neka podijeli info, volio bi oživiti legendarnog djedicu

Citiraj:

Pa sam se vratio na mx mastera i odmah pozalio - vratila se ona bol u podlaktici dok radim. Jbt misa mogu jos koristiti samo kad nesto igram ili surfam...
Nešto krivo radiš. Mene nikad nije bolila podlaktica od miša, obično zglob. Obrati pažnju da li lijevo - desno više radiš zglobom ili cijelom podlakticom.
Ako imaš dovoljno mjesta na stolu i lijevo desno radiš cijelom podlakticom, dakle iz lakta, ne bi te trebala boljeti podlaktica.
Jedino kad sam ja osjetio mišiće podlaktice bilo je nevezano za miš/trackball je kad bi dulje vremena držao stistnute tipke i radio drag&drop po ekranu. Moguće ti imaš kod modeliranja baš takav use case.
Dobro ti veli Visage, nema do velike kugle za tako nešto.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 19:40   #60
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Mx kod dugog rada, trebalo bi imati uzdignutu ruku dok ga koristis, da ruka nije spustena na stol, te da rasteretis saku, ali to je gotovo nemoguce kad se zadubis u rad i vecini ce ruka pasti na stol.

...
Ma da, ruka lezi na stolu. Jos mi je ergo tiltan za 30ak ° na custom bazi tako da je maltene vertikalni trackpad, ruka je lijepo opruzena.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
...

Hm, čudno. "Žulja" te jagodica prsta na kuglici ili neki drugi problem?
Meni se na M570 i na prethodniku (Trackman Wheel) to nije događalo, ali me ponekad kad bi pretjerao znalo stiskati malo u ovom zglobu gdje se palac drži za šaku.
Usput, ima netko ideju kako zamijeniti ležajeve na Logitech Trackman Wheel neka podijeli info, volio bi oživiti legendarnog djedicu

Nešto krivo radiš. Mene nikad nije bolila podlaktica od miša, obično zglob. Obrati pažnju da li lijevo - desno više radiš zglobom ili cijelom podlakticom.
Ako imaš dovoljno mjesta na stolu i lijevo desno radiš cijelom podlakticom, dakle iz lakta, ne bi te trebala boljeti podlaktica.
Jedino kad sam ja osjetio mišiće podlaktice bilo je nevezano za miš/trackball je kad bi dulje vremena držao stistnute tipke i radio drag&drop po ekranu. Moguće ti imaš kod modeliranja baš takav use case.
Dobro ti veli Visage, nema do velike kugle za tako nešto.
Generalno me pocela boljeti podlaktica s misem jer sam na misu cesto koristio pan n scroll i sl. akcije u 3D-u sa vise stisnutih tipki. Naravno da imam claw grip i micem misa iz zgloba. Nazalost nisam trazio 3D misa na vrijeme, pa sam prvo presao na erga. Kasnije je uletio i 3D mis i sad je to melem za rad.

Ali... Kada se zalaufam u rad samo s trackballom onda me palac pocne zatezati kako si i ti rekao, u zglobu. Probao svasta, od sensitivityja do promjena nagiba. Opcenito preferiram visi sensitivity jer mi onda palac manje radi (dva ekrana), a mana je sto ti zafali finoce u pokretima. Pokusavam kombinirati dva sensitivityja s precision tipkom ali mi je to malo neintuitivno pa ga ne koristim bas cesto. I onda, logicno, zadubis se u rad, radis male pokrete, grcis palac i kontroliras taj pomak... I valjda zato boli. Da ne kazem kako i nakon par godina nemam onu apsolutnu preciznost s palcem. Jednostavno se ponasa kao da je drven haha. Ajmo reci da sam na 88% preciznosti u radu.

Hvala za review!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na