Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2021., 00:01   #1
baksiboi
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2021
Lokacija: Split
Postovi: 1
Custom tipkovnica, pomoc

Doslo je vrijeme da se upgradea tipkovnica i razmisljam sastavit custom, ali imam par pitanja i par varijanti pa ako se netko vec bavio pls nek odgovori.

Dakle, prvo me zanima koliko bi dosla carina sa stranica npr kbdfans.com, mislim da se nalaze u kini. O tome djelomicno i ovisi koju varijantu cu uzet.

Prva varijanta (ako carina bude nekakav manji postotak) je klasicni tofu 60% sa dz60rgb pcb, alu plate, stabilizatore jos moram provjerit isplati li se pljunut 25 eura na durock ili da uzmem obicne plate mount i svakako ih sredim, switcheve jos razmisljam bi li nk creams s iste stranice ili gateron yellows ili nekakve klonove holy pandi (bogohuljenje znam, ali nema ih za normalnu cijenu, samo aftermarket, a koliko vidim po reviews klonovi su prakticki isti po osjetu i zvuku.).

Druga varijanta je dosta jeftinija, skoro sve isto kao prva samo bi uzeo neki plasticni case sa aliexpressa pa kasnije upgradeao na tofu aluminijski. (ova varijanta mi je nekako i najlogicnija s omjerom kvalitete i cijene)

Treca varijanta ako ova prva ispadne s carinom ultra skupa bi bila uzeti barebones verziju gk68x i opet klonove holy pandi.

Naravno uz to sve i odgovarajuci lube itd.

Sto se tice tipki ne planiram jos biti super entuzijast i uzeti gmk i slicno, vise gledam ovako neke pbt do ~300 kn. Jedini problem je sto cu morat uzet npr. xda profil ako se odlucim na ovu trecu varijantu sa gk68 zbog interferencea north facing switcheva i cherry tipki. Iako cujem da stem holy pandi je duzi nego inace pa negira taj problem (moli se strucnija osoba da potvrdi). Svakako u prva 2 slucaja mi ne predstavlja problem jer je dz60 south facing.

Eto izbrletao sam zadnjih par tjedana proucavanja i listanja svih mogucih stranica, pa molim da mi netko pomogne.

Zadnje izmijenjeno od: baksiboi. 30.01.2021. u 00:23.
baksiboi je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na