Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2013., 18:44   #31501
Mitsuoka
Samsung Mob!ler
Moj komp
 
Mitsuoka's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Split
Postovi: 162
Baš zato sam spomenuo svoj slučaj jer sam malo čudan
Prvo što sam rekao kad sam sjeo na Renesisov Pitch je bilo: Ovo je ogromno

lnače, dimenzije tijela su mi
Visina 191cm otprilike jer se odavno nisam mjerio
Dužina nogu 87 cm
Torzo 65cm ako se dobro sjećam
Širina ramena 45cm
Dužina ruku 64cm

Na to mi Canyon preporučuje 18,5" M dok neka logika nalaže da bi trebao voziti L/XL na svoju visinu
Mitsuoka je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 19:07   #31502
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Tebi triba custom sa takvim dimenzijama
Vuco, ja bi na tvom mistu gleda nešto dimenzijama približno Enduru M.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2013., 19:26   #31503
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Vuco nemoj bit lud i uziam išta ispod 600mm TTa. Ja sam furao donedavno 580mm, prešao na 615mm i doživio narodni preporod. Leđa me ne bole, a na spustu mogu okačit kratku lulicu i imat okretnost i sve što želim. Ako ti paše 610mm uzmi ga opet, zašto bezveze mjenjati.
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 19:34   #31504
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Nije tu samo TT u pitanju, vidi se da je Vuco napravio DZ.

Koliko god tupio o svom epicu s 615TT, to se ne mora uopće preslikati na bilo kakav enduro bicikl.
Tebi u XC race geometriji paše da sjediš i budeš ispružen, to je tak jasno, ali meni sigurno ne bi pasalo.

Meni je stumpy L ok, bolji od L pitcha za dva koplja, ali lošiji od M pitcha trenutno. Enduro M(axov) je od onog što sam probao najbolje lego, iako sam njega probao par stotina metara samo, ali lakoća dizanja na zadnji mi je

Cannondale prophet L mi odgovara isto vrlo dobro. Direktno ga još nisam usporedio s M pitchem.

Kupovati na slijepo je najteže nažalost i za svu egzotiku nemamo gdje probati.

Kako god, isključivo je na pojedincu da odluči koja veličina bicikla mu odgovara.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 20:46   #31505
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Trebao bih pomoc: ovako

Kupio sam si novi straznji tocak, naba 135mm za 8 i 9 brzina kazetu no ja sam stavio 7 i spacer posto je original bajk 3x7 sa krancom (3x7 šifteri trenutno gore)

Pitanje dali bi ako kupim deore xt pogon 9/10 brzina to sljakalo na 7sp kazeti?

Nisam pri novcima pa idem upgrade dio po dio, lakse mi je dat 1500kn za xt pogon pa onda lagano izmjenit ostalo

Hvala

edit, u planu je imat 3x9 system

ovaj bicikl se upgrade - http://www.bikepedia.com/QuickBike/B...e#.UVdCNldXqvg

Zadnje izmijenjeno od: vedran031. 30.03.2013. u 20:51.
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 21:31   #31506
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
jbt xt pogon

ono sto trebas upgradeati su redom:
- vilica (min 700kn rabljeno)
- kocnice + kotaci (400kn + 500kn, sve rabljeno)
- pogon + lanac + kazeta (800kn, novo Deore klasa)

3x7 ili 3x9 je stvarno zadnje na što trebaš gledati, osim ako se ne voziš po cesti, ali onda imaš krivi bicikl.


ps
Ima li netko neku jeftiniju 30.9 sic stangu u ormaru, pod krevetom i slicno, da je na 2 sarafa jer sam zadnju na jedan sjebao pa vjerujem da cu i drugu. Ne bih bas davao 400kn za thompson elite i slicno, recesija.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 21:37   #31507
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Vidim ja ljudi su tu zabrinuti za moja koljena train harder sissy, nebu meni bilo niš

još jedan vikend imam ligu, danas sam sa rasturenom ložom odigrao 4 meča, i dva para

za 2 tjedna sam ko nov i pojest ću to sljeme, na 0, 90 ili 180 hoda, ne dira me niš
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 21:39   #31508
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Vidim ja ljudi su tu zabrinuti za moja koljena train harder sissy, nebu meni bilo niš
Tak i ja mislim, al bome se osjeti da se koljena troše više, pogotovo meni koji ima veću kilažu od tebe perolakog
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 21:39   #31509
Shoshy
Gear breaker!
 
Shoshy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Sljakat ce ti taj pogon s tom kombinacijom, al kvragu zasto dajes 1500kn za pogon?
Hash ti je fino nabrojo na sto mozes bolje potrositi te novce
__________________
Baraba style!
Shoshy je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 21:49   #31510
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Inace da se malo nadovezem na diskusiju o geometrijama. Uzeo sam starog Reigna 2007 prije jedno pola godine, koji sume jos nije vidio, i ono sto sam prvo primjetio je dugacki chainstay, bas se kuzi razlika. Stari talon je bio velicinu veci (M vs S) ali chainstay na njemu je osjetno kraci. Nisam jos siguran jel pomak na bolje il losije jedino Ne bi nikad rekao da ce se tih centimetar i pol tolko osjetit. Also, setback na sic stangi me jebeno smeta, opet centimetar i pol, a nakon 5min voznje se bas osjeti razlika.
Kaj ocu rec. Vuco, probaj bike prije, ziher da ces napraviti zadacu i da se kuzis u to sve vise nego ja ali mozes popusiti par somova kuna na zamjeni rame zbog neke gluposti. Doduse ak imas para i gust ti se zajebavat sa bajkom to i nije neki problem za ulozit u hobi.
hash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2013., 21:49   #31511
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Shoshy Pregled postova
Sljakat ce ti taj pogon s tom kombinacijom, al kvragu zasto dajes 1500kn za pogon?
Hash ti je fino nabrojo na sto mozes bolje potrositi te novce
prosle godine kupljeni kotaci, ove godine lanac i kazeta,xt mi je nekako za prave momke, puno se vozim (mjesecno oko 1000km,70% cesta 30% sume) i vecimo brze voznje.

a sad dal bi mi deore il slx bio bolji izbor neznam vidit cu

ja sam mislio da xt pogon kosta 2000kn al vidim da je u rog jomi 1399
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 21:56   #31512
Shoshy
Gear breaker!
 
Shoshy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
prosle godine kupljeni kotaci, ove godine lanac i kazeta,xt mi je nekako za prave momke, puno se vozim (mjesecno oko 1000km,70% cesta 30% sume) i vecimo brze voznje.

a sad dal bi mi deore il slx bio bolji izbor neznam vidit cu

ja sam mislio da xt pogon kosta 2000kn al vidim da je u rog jomi 1399
Tebi bi bolje bilo uzet si neku XC jurilicu (tipa neki 29er) nego da se mucis na voltage-u. Dat 1500kn za pogon je suludo, al tvoji novci, radi sta oces s njima
__________________
Baraba style!
Shoshy je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 21:57   #31513
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Po meni se ne isplati davat tolku lovu za XT, imas Deore za 70E u bajkmaniji sto ti je nekih 450kn ak imas kako pokupiti u Sloveniji ali siguran sam da ce ti za punu cijenu (525kn) bilo tko od ljudi tu s foruma pokupit to u Slo i poslat ti u Osijek.
Svako malo netko ide u Slo, za 100kn zaradit nije neka zajebancija, a opet ti ustedis 1000kn koje onda ulozis u pristojnu vilicu.

+ ovo kaj Shoshy kaze, za taj tip voznje idealno, al tvoja lova tvoj gust.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 22:05   #31514
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Zato sam dosao ovdje da vas pitam i cujem savjete, aste me napali

O SLO nisam razmisljao al imam prijatelja u ZG pa cu vidit.

Poslije pogona bi sredio mašinicu lanac i kazetu a onda vilu, za kocnice nisam siguran jer me i ovaj v-break baca na nos kad malo jace stisnem a sta bi tek bilo sa hidraulikom

a nis pogledat cu sta ima deore klasa pa vidit kako dalje, mene samo uviti zanima dal bi 9/10 pogon deore/slx/xt radio na 7sp kazeti al izgleda da bi, pa kad to sredim idem dalje
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 22:14   #31515
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
A ubo nas je u oko xt pogon na onakav bicikl XT pogon je pretjerivanje ali ako vec dajes hrpu love za bajk onda si covjek priusti. Uz onu vilicu, koja daleko najvise utjece za offroad voznju od bilo cega nema smisla tolko love ubaciti u pogon.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 22:25   #31516
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
To je vise bajk za asvalt zato mi vilica i kocnice nisu glavni cilj, trenutno sam mislio ove godine 3x9 xt, posto sam mislio da je to najbolje ulozeno-dobiveno

A polovno xt dal to ima smisla? (pogon, sifteri i masinice) lanac i kazeta novo

Sad vise nista neznam Nema u osijeku nekih brda i dolina za xc, bar ja mislim

Kontao sam si ulozim 3000kn u nove xt dijelove i bajs je gotov, a posten xc bajk je barem 1000eura novi ako se nevaram. Rado bi ja uzo stumpjumpera za 3000 eura i bio frajer al

Zadnje izmijenjeno od: vedran031. 30.03.2013. u 22:36.
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 22:46   #31517
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tak i ja mislim, al bome se osjeti da se koljena troše više, pogotovo meni koji ima veću kilažu od tebe perolakog

upgrejdaj si kvadriceps pa nebu bilo trosenja

cucanj ovo ono
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 22:57   #31518
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Da si to renesisu rekao prije par godina možda on sad ne bi imao problema s koljenima...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 23:16   #31519
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Nemaju svi istu anatomiju, netko ne "trpi" čučnjeve.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 23:49   #31520
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Nema to veze, svaku vježbu možeš modificirati, recimo moje lijevo rame ne voli bench, pa sam ga modificirao da se ne spuštam skroz do prsa, imam malo širi hvat, i sve je ok

ja navijam da Vuco upikne nekaj sa 170+ hoda pa da javi dojmove sa prvog spusta
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2013., 23:58   #31521
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
E sad da nema veze, nikako se ne mogu složiti s tim. Ok nije da ih nitko ne može raditi.
Ok za ostale vježbe, ali čučnjeve je teško modificirati.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 00:02   #31522
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
E sad da nema veze, nikako se ne mogu složiti s tim. Ok nije da ih nitko ne može raditi.
Ok za ostale vježbe, ali čučnjeve je teško modificirati.

Polučučanj, čučanj s vodilicom, polu s vodilicom, postoje varijacije s vodilicom...
možeš se igrat i sa podloškom ispod pete... vjeruj ima načina, tak sam i ja mislio zbog prokletog bencha, kojeg stvarno ne volim, ali može se sve izvesti

sad idem spavat, jer sam umorniji od Stavrosa
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 00:41   #31523
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
umorniji od Stavrosa



bagro, svima koji slave (a i ne slave, dobrih želja nikad na odmet), sve najbolje povodom Uskrsa !


aaaste ga zavukli s vucinom bajkom
ja želim da brzo riješi ovo čudo i bez puno stanke sredi drugoga !
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 01:51   #31524
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
E da, i ja se pridružujem čestitkama svima koji slave (a i onima koji samo koriste izliku da pojedu dobro i popiju dobro ) za ovaj Uskrs.

Puno jaja i puno potrošenih kalorija na bicikliranju želim!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 07:03   #31525
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
prosle godine kupljeni kotaci, ove godine lanac i kazeta,xt mi je nekako za prave momke, puno se vozim (mjesecno oko 1000km,70% cesta 30% sume) i vecimo brze voznje.

a sad dal bi mi deore il slx bio bolji izbor neznam vidit cu

ja sam mislio da xt pogon kosta 2000kn al vidim da je u rog jomi 1399
Ukratko:

Elem,

Ovako sam ja krenuo: kupio sam MTB bajs, pa sam vidio da mi se to sviđa, onda sam krenuo s njim na posao pa mi bio trom. Onda sam kupio tanje gume 26*1,75), napravio u 1.5 god ravno 13000 km i onda sam skužio da mi MTB nije najbolji izbor za cestovne fure tipa poso-kuća i okolo, bio sam i u Međugorju (Mostaru) biciklom prošle godine: 600 km u 5 dana, 120 km/dan sa bisagama...

E, onda sam odlučio ovo: uzet trekking bicikl za do posla i okolo se vozat cestom, a ostavit MTB samo za šumu i sve van ceste. Trekking je u pravilu jefitniji od MTB, jeftiniji dijelovi, ali ih nema baš puno u ponudi. Ja sam taman naletio na jednog focusa, xl, blue ridge na kojeg sam okačio nosač + bisage tako da nemam na leđima ruksaka i manje se znojim, nema opterećenja...ma poletio sam bukvalno, lakse se suše leđa...

Trekking bicikli su sa 28'' gumama (obručima) i osjetno brže ubrzavaju, furaju...Cijena nakon što sam ga sastavio bila je cca 2500kn, doduše jeste polovni iz 2004. god., aluminijska rama, Focus, a ostale dijelove sam preko drugara uzeo neke polovne, neke nove i nije me puno izašlo sve skupa (deda). Elegancija, eXtra. Gledaj da napred ima vilicu sa što manje hoda tipa 40mm (tolko ja imam i to je super, iako su rijetke), uglavnom se prodaju sa 100mm što nije loše, ali nije potrebno, jer su to uglavnom low-end proizvođači kojima ne radi kako treba lock-out pa bezveze propada i kada ne treba i usporava te ali to nije tolko zamjetno u vožnji. Izbjegavaj krutu vilicu napred zbog kvalitete naših drumova. Gore su eXtra v-brake kočnice koje upariš sa eXtra paknama i to je pjesma (clarks pakne i neki dan sam išo cestom na Sljeme, max brzina na spustu 68.3 km/h i koče eXtra).

P.S. ovo sam ja napravio nakon što sam brdo love bacio na delove za mtb koje sam jeo po cesti (isto sam vozio cca 70%druma, a 30% šume).

Živi bili pa se vozali!

Čestit i blagoslovljen Uskrs, Aleluja ili kako bi se reklo: ČbU,A (onima koji slave, a ostalima ugodan odmor i zalet na Sljeme, Psunj, Mosor..., aBd uskoro)

Pohrani.com
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 07:13   #31526
Irvin
Registered User
 
Irvin's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
@ Vuco, uf baci pogled (nisam siguran za veličinu doduše, L piše)!
__________________
B-tension crew, pomičemo granice, kosti...sve
---
Biciklo je najbolji izum, odma posle toalet papira
Irvin je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 11:19   #31527
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Sretan uskrs svima

@ Irvin, kuzim se donekle u bicikle i razlikujem treking, mtb,ht,fs i to nije problem nego ovaj moj 26mtb mi je ajmo rec dosta, snage i kondicije za gazit ga imam i previse (koliko imam snage sa 29erom bih poletio ) vilica i kocnice su mi ok, posto se vozim vise asvalt al znam skrenit na neki blagi makadam

Mislio sam umjesto acera pogona i masinica stavit xt da to glatko ide i mjenja brzine, nek me novo izade do 3000kn i to je gotov bajs

cak za kazetu i lanac bi nasao nesto jeftino jer bih potrosio

sto jest jest vjerovatno je puno 1400-1500kn za xt pogon al sam si milslio kupim sad i miran sam 10 godina (naravno sajbe bi promjenio kad su gotove)

Koliko vidim ti irvin imas iza xtr masinicu ccc

Koliko je xt bolji od deore za "gradski bicikl" ili xt od slx?

---
Nista odlucio sam, posto vise koristim straznje brzine nego prednje onda cu uzet napreijd slx iza xt a pogon deore valjd ce bit dosta jak za mojih 95kg misica

Ako mi nakon toga prorade xc apetiti onda samo uzmem dobru vilu i hidraulice kocnice jel?

Zadnje izmijenjeno od: vedran031. 31.03.2013. u 11:39.
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 12:19   #31528
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Sretan Uskrs svima.
Eto pošto ste svi relativno blizu, pozivam najhrabrije kojima ne smeta vrijeme da dođu sutra na 3. kolo sajmenih dana u Dugo Selo.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 12:49   #31529
danielzg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
Sretan Uskrs svima Vedran,osobno ako vec bi tak slago bajk rade bi uzeo prednji mjenjac deore,strazni isto a pogon xt,mjenjace lako strgas..xt je skup al se isplati jel traje i relativno je lagan..kupio sam novi pogon xt prije valjda 3god i jos su sve originalne sajbe na njemu...ako se puno vozis bolje je imat bolji pogon nego mjenjace..jedino neznam kolko je pametno stavit neki slabiji lanac da nepojede sajbe....
danielzg je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2013., 13:17   #31530
Lovrix
Premium
Moj komp
 
Lovrix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Eto pošto ste svi relativno blizu, pozivam najhrabrije kojima ne smeta vrijeme da dođu sutra na 3. kolo sajmenih dana u Dugo Selo.
Daj me nemoj zezat, kaj nisu sajmeni dani u DS 14.4? Sutra ne znam dal ću stić, u kolko su sati trke? Daniel jel bi išao ti da zajedno uletimo u rekreativce?

I svima sretan Uskrs!
__________________
Inter siamo noi
Lovrix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na