Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2023., 20:12   #1
AtOm!c
Premium
Moj komp
 
AtOm!c's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sinj / ZG
Postovi: 42
Samsung Odyssey G5 Zakrivljeni: Puko sam od sebe

Pozdrav.

Da se odma opravdam za glup topic - nemogu podnijet kad za nešto nemam objašnjenja, nije baš često, al sad bogami nemam, pa prije nego počnem razmatrat da se radilo o paranormalnim pojavama preostaje mi još da pitam tu vas koji imate više iskustva s monitorima, panelima i sličnom.

Dakle prekjučer upalim komp, monitor koji imam vec pola godine i sve normalno radilo, ugasim ga, odem leć, probudim se danas i skužim nijansu po sredini kao da se malo odljepio neki sloj s panela, na slici se dobro vidi. Mislim se sigurno je nekakva refleksija, al nemože bit jer je mat. Prođem prstima i osjetim udubinu presavio se.
Upalim ga a ono taj dio po sredini cijeli crn, ne radi, kao da je netko po noći sjeo na monitor, al onako da ga staviš vertikalno pa sjedneš na rub dok je tako okrenut na nož, i onda jer je tako zakrivljen da ga još dodatno opteretiš i skriviš i tako tu po sredini pukne od pritiska.

Uglavnom...preko noći , ničim izazvan...

Imam 2 teorije al ono, lol...
Prva mi je da dok je monitor bio upaljen se ugrijao od rada, pa pošto je klima tukla u njega da se nije naglo ohladio nakon šta sam ga ugasio, jer svaki materijal malo radi tj. skuplja se i rasteže, pa da nije od toga puklo, al mislim ono, klima je bila na 26°c
Druga teorija mi je da je jednostavno tvornički previše iskrivljen jer je 1000R i da mu je dosadilo...možda kombinacija tog dvoje, al ono, nije da nije predviđen da se malo grije i hladi.

Kupljen je tu na forumu, al nov je kupljen 26.1.2023 tako da sva sreća ima još garanciju, ali ja ne znam kako da im objasnim ovo jer će reć da ih lažem i da je očito da sam sjeo na monitor ili nešto, tako da i zbog toga bi volio čut još nečije mišljenje

Slike:

https://ibb.co/9HFwNk1
https://ibb.co/Jym3Nts
https://ibb.co/2SpqjBW
https://ibb.co/b6wgpYV
https://ibb.co/nggRXjt
https://ibb.co/ZB8fC36
https://ibb.co/0D6rP0q
https://ibb.co/qBfKV5z
https://ibb.co/rdjTN9v


Hvala.
__________________
AtOm!c je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 20:35   #2
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Velika promjena u temperaturi prostorije koja je rezultirala naprezanjem materijala? To je jedino što mi pada na pamet
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2023., 22:23   #3
AtOm!c
Premium
Moj komp
 
AtOm!c's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sinj / ZG
Postovi: 42
A kažem i ja to al 26°c... kolika je promjena mogla bit, 3 stupnja
To eventualno ako se monitor ugrijao na npr 40, pa kad se isključio ohladilo ga na 27, al ne grije se toliko ovaj monitor, jako malo.

Sad sam malo se sjetio guglat i našao sam još 2 takva ista slučaja !


https://www.reddit.com/r/Monitors/co..._crack_itself/

https://r1.community.samsung.com/t5/.../td-p/12260011


Užasan proizvod...
__________________
AtOm!c je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 08:30   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ne znam kako će ti proći garancija obzirom da se druga strana može pozvati na fizičko oštećenje ekrana, a to nije pokriveno garom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 13:39   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
da, zaista ovisi o razumijevanju servisa....ne znam šta bi reka, skupi uređaj i tako ode.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 14:07   #6
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Neznam koliko te to boli sto je postao neispravan ili koliko kosta taj monitor ali vjestacenjem vjv. mozes dokazati da nije bilo pada/loma/udarca. Morat ces sam platiti vjestacenje koje poslije porazena stranka nadoknaduje.

Sent from my 2112123AG using Tapatalk
kasko je online   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 14:43   #7
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Frende klima na 26 znači samo i jedino da ona regulira temperaturu prostora na 26 ali zrak koji izlazi iz nje je ovisno od klime do klime temperature 8 do 12 stupnjeva. Trebalo bi biti bliže 8. Tako da ako je tukla klima Direkt u njega vrlo lako moguće da je to uzrok
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 14:57   #8
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ja bi se na tvom mistu proba javit direktno samsungu, jesu li oni upoznati sa tim problemom, i onda imas neki upper hand tu, iako ce te najvjerojatnije otšikanit ali najmanje gubiš. Kojem samsungu nemam pojma probaj prvo eu pa global...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 15:52   #9
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ma 0 bodova, pa na ovim linkovima je upravo Samsung otkanto ekipu kojoj se dogodilo isto. Tako da nazalost nista od garancije, iako moze probati....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 17:11   #10
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Da sve ih je Samsung otkantao a ima ih 3 stranice komentara, doduse jedan od komentara iz Belgije je rekao da ima dokaz od servisera da je moguce uzrokovano "Thermal/build issue" i da ce mu valjda popravit ili sta vec.

U nas kako je neko spomenio imaš pravo na vještaka, i ako dobiješ nekog koji zna čitat engleski samo mu treba dati ovaj link... 30 panela kojij puknu tocno po sredini oh what the coincidence
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2023., 22:48   #11
AtOm!c
Premium
Moj komp
 
AtOm!c's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sinj / ZG
Postovi: 42
Bio sam danas u Mall.hr i moram ih pohvalit da su zaprimili reklamaciju.

Počeo sam spiku sa "nećete vjerovat, ekran puka sam od sebe...", a djelatnik se nadovezao sa "po sredini jel?"

Također je rekao da će slat mail Samsungu u vezi ovog pa će valjda prihvatit činjenicu da im pucaju ekrani.

Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Frende klima na 26 znači samo i jedino da ona regulira temperaturu prostora na 26 ali zrak koji izlazi iz nje je ovisno od klime do klime temperature 8 do 12 stupnjeva. Trebalo bi biti bliže 8. Tako da ako je tukla klima Direkt u njega vrlo lako moguće da je to uzrok
Zanimljivo, nisam zna da na taj primitivni način rade, al ima smisla tj. i istina je. Ova moja stalno puše al na momente baš počne ladno, dok ne dosegne temperaturu, onda opet samo puše.
Znači ustvari ga je svako 15-20 min naglo hladila, pa ga malo pusti...i tako je stiska i opušta cijelu noć.

Također ovo se dogodilo baš sad u ova 3 dana kad sam prvi put ustvari palio klimu u toj sobi, a već pola godine koristim monitor.

Svejedno iako sad vjerujem da je stvarno to uzrok, mislim da je početni uzrok to da su oni izsilovali taj panel da bude tako jako zakrivljen i da je pre zakrivljen na pre maloj površini (27'').
Pa ne mogu dozvolit da im proizvodi pucaju ako upališ klimu u sobi kolko god grijala i hladila, svi imamo klime i sad će mi opet dat isti monitor...
__________________
AtOm!c je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 21:17   #12
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ja sam svojevremeno gledao G9 i bio mi je favorit kad sam krenuo na user exp. Od pucanja ekrana, krepavanja ekrana, hrpe problema i sve za kraj Samsung otkanta. Reko fala, dzenja.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 22:22   #13
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Ne znam koliko ta teorija sa klimom drži vodu.
Ja u svom "urediću" (3x2.5m) držim klimu na 20 stupnjeva i ona radi maltene stalno. Imam AOC Agon AG352UCG6 i nikad ništa (a bas je direkt ispred klime).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 22:25   #14
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor AtOm!c Pregled postova
i sad će mi opet dat isti monitor...
Dodatnu klimu samo za monitor da održava konstantnu temperaturu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2023., 23:14   #15
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Ne znam koliko ta teorija sa klimom drži vodu.
Ja u svom "urediću" (3x2.5m) držim klimu na 20 stupnjeva i ona radi maltene stalno. Imam AOC Agon AG352UCG6 i nikad ništa (a bas je direkt ispred klime).
Teoretski moguće da je, kod tebe je još bolje što stalno radi na 20 pa održava stalno istu temperaturu. A i možda njegova baš piri na monitor a tvoja preko monitora.

Možda je tvoj manje osjetljiv, možda je xy razlog.. ali da je moguće, moguće je. Elektronika je osjetljiva na nagle promjene temperatura, zbanse orositi a materijali se kod naglih promjena skupljaju/šire
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 05:43   #16
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Ma nije ga klima ubila. Promjena temp bi mu naškodila da je nagla, npr sa +40 uletiš na 5 stupnjeva i slični eksteremi.
Ali baš je muški puknuo, po meni nemaju šta odbijati garanciju i prebacivati na korisnika, pa fino se vidi da su plastike na monitoru neoštećene. Da je pao ili nešto slično, sigurno bi se vidilo.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2023., 09:02   #17
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Samsung GX je fail od ekrana, ništa drugo.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 12:18   #18
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Jesu javili šta iz Malla?
dinos3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na