Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2013., 11:10   #6721
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
... i krepat će nakon 2k km
Alfa
Reče netko tko vozi forda
(ne vozim alfu da se razumijemo, ali da iole znaš automobilsku povijest ne bi pisao takve majmunarije ). Naravno, posjedovao si alfu pa pišeš iz iskustva, ili to po običaju ide tvoje top gear 'znanje'? Tamo su te sigurno naučili da je alfa imala 5 brzina getribe dok je većina ostalih proizvođača bila još na 3, max 4 brzine, da je alfa imala tada 4cyl motore 1.3 sa 100ks ili 1.7 sa 120-130ks, prije 40+ godina , dok je standard eu auta bio 2.0 i 90ks ili v6 sa 100-120ks....

A fyi, ford je zadnjih 15-20g, takvo ultimativno SMEĆE NEKVALITETNO od proizvođača, da je to prestrašno, to ti pričam i iz vlastitog iskustva, na žalost, a i gledam kod starog i njegovih frendova po servisima na šta to liči, i kako su prvi vlasnici focusa 'oduševljeni' kad im krepa motor nakon 70-80tkm, bez divljanja i redovno servisiran....
Ili transiti sa ovim 2.0tdci motorom, burazu su 2 krepala na 30.000km, treći na 70.000km, užas....

Btw, kad već pričamo o alfi, bio mi je za vikend frend iz švice, kupio je Breru 3.2 jts 4x4, brutalna kolica uživo za vidit i čut, a i sasvim fino ide tih 260 konjića.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 14:50   #6722
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
ah, tu je, dežurni know-it-all

Čekali smo te da nas ispraviš u našim futilnim razmišljanjima i tvoj komentar oko mobitela koje koristimo, auta koje vozimo, ljubimaca koje imamo i klubova za koje navijamo.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
ili to po običaju ide tvoje top gear 'znanje'?
Naravno, mene je Top Gear naučio da je Alfa smeće, dok je tebe Top Gear naučio da su oni pioniri dizajna i da imaju dušu.

Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A fyi, ford je zadnjih 15-20g, takvo ultimativno SMEĆE NEKVALITETNO od proizvođača, da je to prestrašno,
As opposed to Alfa, koja cijeli vijek postojanja nije napravila auto koji nije krepao

Focusinho ovdje pak, prede kao i prvi dan, nijednom nije zaštekao, a kamoli stao.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2013., 15:13   #6723
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ne vidim što ekipa ima protiv talijana.
Evo mog, skoro 200 000 za pet godina, NA benzinac 90ks na plinu.
Vanredni popravci su jedan homokinetički i dva ležaja.
Prvi auto u mojoj obitelji da je toliko potegao.
IMHO auti rikavaju od neodržavanja.
http://i44.tinypic.com/3522ihe.jpg
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 05.08.2013. u 15:21.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 15:28   #6724
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Mora ti biti jasno da tvoj primjerak nije ogledalo cijele talijanske industrije, možeš ti prijeći i 2 milijuna s njime, netko drugi neće ni 20.000, takve usporedbe nemaju smisla.
Ovo za održavanje se podrazumijeva, to je najbitnije u cijeloj priči.

Ali pravo je pitanje zašto ta kvalitetna alfa gasi svaki model koji krene proizvodit?
Alfisti po forumima hvale 159 na sva zvona, a u isto vrijeme Alfa gasi proizvodnju tog modela, prodaja ne ide.
Pa sad i ovo gašenje novih modela, nešto tu ne štima.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:02   #6725
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Isto ko i onaj fochusino gore. U dlaku isti uzorak, jedno jedino vozilo.
Kako rekoh održavanje. Ulje na 10 000, ulje kočnica na 50 000 i ulje mjenjača na 100 000. I normalno, lagano skratit servisni interval na zupčastom.
A što se alfe tiče, koliko je 159 već na tržištu? Normalno da se gasi.
Najveći problem FLAR grupe je politika vodstva firme i manjak modela.
Pa i Fiat Bravo je već 5-6 godina na tržištu bez facelifta.
Preskupi Punto i Panda, prodavanje američkih vozila u Europi i slične nebuloze.
A što se kvarova tiče, i balkancima omiljeni vauvau je imao problema s motorima samo takvih zadnjih 5-6 godina. Od lanca (koji su izbacili) do dizni i turbina, problema s podmazivanjem na najačem 1.4 TSI.
Dajte se ljudi riješite navijanja za određenu firmu.
FIAT se trenutno šlepa na Južnu Ameriku i proboj u SAD sa 500 modelom.
Inače bi bili u puno većim problemima nego što jesu.
Zašto? Pa zato jer ih vodi tip koji je napravio onaj flop od Multiple, a ne tip koji je napravio Lanciu Deltu (onu prvu) i Fiat Tipo. Eto zato su u problemima.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:06   #6726
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Kupiš Ladu i ne zamaraš se glupostima i predrasudama Manje više sve je isto, samo što češ kod talijana i francuza to jeftino platit, mislim na kvarove.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:27   #6727
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Kupiš Ladu i ne zamaraš se glupostima i predrasudama Manje više sve je isto, samo što češ kod talijana i francuza to jeftino platit, mislim na kvarove.
Upravo u tome i je bit svega,kupiti auto koji ti pase cijenom i izgledom i amen, a ove spike tipa hammerovih nebuloza i internet pameti bez realnog iskustva u praksi su sasvim tipicne filozofije po forumima,tako i krenu brijacine o strasnoj nekvaliteti neke marke... Ljudima mora biti jasno da je vrijeme kvalitetnih auta zavrsilo prije skoro dvadeset godina,sve poslije je toliki fuseraj da je iskljucivo stvar srece na sto ces se natrefiti. @hammer-tvoj fikus je ako se ne varam jer si jednom negdje stavio fotke, redizajn, a u njih cini mi se da nisu isli ti srotavi 1.4 i 1.6 motori nego je novija generacija koja nije imala istu problematiku. Ali zato su opet failali s 2.0 dizelima i jebg,saga se nastavlja.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:28   #6728
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@Pomo
Pa u balkanizmu svaki Coure Sportivo ode plućno krilo i brže hrđa auspuh Kako god okreneš i Alfisti svako jutro popiju kafu na dok servisu!

Lako je pričati o fauveu kad ostali ne znaju voziti kako treba. Za tvoju informanciju, dizne su riješene nakon 2006 . Turbine riknu o vlastitom načinu vožnje.
Znaš, upravo radiš na ono "rekla-kazala"

Ali slažem se s tvojoj tvrdnjom održavanja i samo baš svaki. Svaki auto je dobar i samo održavanje traje. Jedino mi sviđa 147-ca

Ford u mojoj obitelji bio najgori auto.

Lada Niva Daleko najmanje kvaljiva. Servis svake 4 godine i peglaj.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:44   #6729
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
@Pomo
Pa u balkanizmu svaki Coure Sportivo ode plućno krilo i brže hrđa auspuh Kako god okreneš i Alfisti svako jutro popiju kafu na dok servisu!

Lako je pričati o fauveu kad ostali ne znaju voziti kako treba. Za tvoju informanciju, dizne su riješene nakon 2006 . Turbine riknu o vlastitom načinu vožnje.
Znaš, upravo radiš na ono "rekla-kazala"

Ali slažem se s tvojoj tvrdnjom održavanja i samo baš svaki. Svaki auto je dobar i samo održavanje traje. Jedino mi sviđa 147-ca

Ford u mojoj obitelji bio najgori auto.

Lada Niva Daleko najmanje kvaljiva. Servis svake 4 godine i peglaj.
Znam ja kad su dizne riješene, odnosno nisu.
Rješenja nema. I kad zamijeniš dizne i dalje rikavaju, reparirane navodno malo manje. Tako da je ta serija groblje da ga 'ebeš.
Za zamijenit 4 dizne treba pljunut da moš solidan rabljeni gradski auto kupit.
A ta serija Passata je jako popularna na cesti.
Po rekla kazala imaš i snimku BMW x5 po netu kako kroz turbinu pije ulje dok se nije mašina razletila.
Tvrdim da prosječan 'rvat loše održava svoj auto ili je kupo drlog od šoderaša pa pljuje po nekoj firmi.
A tvrdim jer sam i sam popušio auto radi lošeg održavanja.
EOD od mene, jer ovaj topik ionako po meni nema što tražit na ovom forumu, pogotovo s ovim fanboy raspravama.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 16:51   #6730
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Ja mislim da si sam "fanboy"
Promjenjene su Siemensove umjesto Boshove dizne. Audi,Škoda i Seat imaju odavno Boshove pa nisu imali problema.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2013., 16:53   #6731
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ja mislim da si sam "fanboy"
Promjenjene su Siemensove umjesto Boshove dizne. Audi,Škoda i Seat imaju odavno Boshove pa nisu imali problema.
Da ta linija ima samo problema sa diznama,bilo bi to super,ali tu je jos more problema sa mjenjacima,plivajucim zmasnjakom, elektronikom....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2013., 17:01   #6732
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Da ta linija ima samo problema sa diznama,bilo bi to super,ali tu je jos more problema sa mjenjacima,plivajucim zmasnjakom, elektronikom....
toj firmi je problem ime jer nakon ovog , nema vise kvalitetnog vwa na cesti. Nakon keca , dvice, nesto sitno trice, i dvije serije passata koje sam vozio/vozim, za njih je sve duja bog i batina i uvjetno receno ovaj passat 1.9 tdi GT 110ks koji za sad nije imao nekih "vecih" kvarova osim set kvacila za koji treba pljunuti kakvih 1k eura al ajd "potrosni" materijal pa mu prastam. Jedini auto kojeg mi je zao sto su moji prodali je ovaj gospodin, jest da ti od 0-100 treba vikend i da ima 85 ks i 4 brzine (200D), ali je to ladja na cesti koja se u 8 godina niti jednom nije pokvarila.Od tada samo zvijezda i jednog dana ce opet kod mene bit zvijezda
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote