Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2018., 07:00   #211
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kako misliš "crysis je nastavak Far Crya"? Dijele samo dio imena zbog CryEngina i firme CryTek koja je napravila Far Cry 1 i Crysis serijal.

Crysis serijal je canonical, Far Cry je zamišljen drugačije nakon što je ĆubiSoft preuzeo pravo na ime.

Crysis je dobar prvi + Warhead. Sve kasnije je kenjaža. FC3 i FC4 su odlične igre i majka za Crysis 2 i 3 po priči.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 08:07   #212
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa dobro je i rekao, više je crysis nastavak fc1 nego fc2. Od okoliša, enginea, gameplaya, feelinga napucavanja općenito. Osim priče naravno, no to je uvijek zadnja stavka kod većine fps-a. Čak je i to kod crysisa bliže fc1 jer imaš te non-human neprijatelje za razliku od fc2. Doslovce su samo ime kupili i nastavili po svom.

Dok se kod ovog ipak vidi da ga je pravila ista ekipa, na istom engineu. Moram taj warhead odigrat, potpuno sam zaboravio na isti.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 08:18   #213
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
I ja mislim da je u ono vrijeme bilo dosta govora o tome da je Crysis nastavak FC1, čisto zbog onih "vanzemaljaca" ili što su već. FC2 je došao naknadno kao nešto sasvim novo i različito od FC1, pa je tako serijal FC otišao u sasvim drugom smjeru.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 09:00   #214
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 09:36   #215
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa dobro je i rekao, više je crysis nastavak fc1 nego fc2. Od okoliša, enginea, gameplaya, feelinga napucavanja općenito. Osim priče naravno, no to je uvijek zadnja stavka kod većine fps-a. Čak je i to kod crysisa bliže fc1 jer imaš te non-human neprijatelje za razliku od fc2. Doslovce su samo ime kupili i nastavili po svom.

Dok se kod ovog ipak vidi da ga je pravila ista ekipa, na istom engineu. Moram taj warhead odigrat, potpuno sam zaboravio na isti.
Pa niti jedan Far Cry nema nastavka to su stand alone igre sa svojom pričom koja se ne nastavlja u novoj igri

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 10:29   #216
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
IIRC Far Cry 1 je bio u stvari tech demo, koji je nakon sta je odusevio ljude pretvoren u full time game. Trigeni u FC1 su genetski modificirane zvjeri, nisu nikakvi alieni.

Crysis osim CryEnginea ne djeli ama bas nista sa FC serijalom.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 16:04   #217
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Čabe ste krečili. Dosta!
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 16:08   #218
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 16:09   #219
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
dobro dajte vise, tema je FC5
nego tko kupuje sutra?

preload je poceo, cujem da je igra 29gb, nisam ziher jel to PS4 il PC, ne cini mi se nes puno posto je kakti ogromna mapa.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 17:07   #220
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Ne kupujem odmah suigurno. Prvo da vidimo jel je čemu, a drugo da cijena padne
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 17:26   #221
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 17:50   #222
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
preload je poceo, cujem da je igra 29gb, nisam ziher jel to PS4 il PC, ne cini mi se nes puno posto je kakti ogromna mapa.
Zašto malo, pa koliko dodatne teksture u odnosu na prethodnike mogu imati gb?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 18:05   #223
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
dobro dajte vise, tema je FC5
nego tko kupuje sutra?

Inače preferiram ovakve naslove pred kojekakvim futurističkim FPS-ovima, ali Ubisoft mi je uspio zgaditi cijeli koncept. Skroz sam nezainteresiran.

Zapravo, mogao bih ga i uzeti jednom kad bude na nekom sniženju - pod uvjetom da postoji opcija micanja apsolutno svega s ekrana. Ne mogu opisati koliko me iritira npr. pokazatelj pravca u kojem se moraš kretati, a kojeg nije moguće ugasiti. Više čak i od forsiranih skriptiranih animacija koje nije moguće preskočiti (a kladim se da ih ni ovdje neće faliti).
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 18:18   #224
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Zašto malo, pa koliko dodatne teksture u odnosu na prethodnike mogu imati gb?
pa ono danas je normalno da samo update neke igre bude prek 15gb, a pojedini AAA naslovi su i debelo preko 50+gb tak da mi je za jednu novu open world AAA igru ovo nekak premalo
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 18:52   #225
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Inače preferiram ovakve naslove pred kojekakvim futurističkim FPS-ovima, ali Ubisoft mi je uspio zgaditi cijeli koncept. Skroz sam nezainteresiran.

Zapravo, mogao bih ga i uzeti jednom kad bude na nekom sniženju - pod uvjetom da postoji opcija micanja apsolutno svega s ekrana. Ne mogu opisati koliko me iritira npr. pokazatelj pravca u kojem se moraš kretati, a kojeg nije moguće ugasiti. Više čak i od forsiranih skriptiranih animacija koje nije moguće preskočiti (a kladim se da ih ni ovdje neće faliti).
Pa HUD možeš maknuti.

Mene više smeta što je svaki FC nakon jedinice užasno dosadan. Copy paste svega, od mape do misija, do negativaca. Tako da mi je više manje svaki nakon prvog dijela užasno naporan za igrati.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 20:01   #226
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Ništa neočekivano. Nije tu ni moglo biti iznenađenja, prokušani recept je korišten


Jedino me malo čudi da toliko naglašavaju politčku korektnost u igri koja bi trebala obilovati usprotnim. Valjda drugačije to ameri ne bi prožvakali
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 22:12   #227
sti
Premium
Moj komp