Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2016., 16:17   #181
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Dolazi mi Nexus 5X drugi tjedan, ima tko kakve savjete i slično vezano za mobitel?

U US kupljen za 1740kn (puno?), 32 GB model, international version...
To je 300$ i to je puno za stari model na zalasku, s tim da su sada na rasprodajama po 220$
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 16:33   #182
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
To je 300$ i to je puno za stari model na zalasku, s tim da su sada na rasprodajama po 220$
Slažem se, ali na nisam stigao ugrabiti na rasprodajama tipa newegg...a bijeli model odmah otiđe...

Ovaj kojeg sam uzeo je bijeli, 32GB i za EU tržište...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 17:09   #183
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Slažem se, ali na nisam stigao ugrabiti na rasprodajama tipa newegg...a bijeli model odmah otiđe...

Ovaj kojeg sam uzeo je bijeli, 32GB i za EU tržište...
Kupio sam ga sebi nedavno (za 2.5k hrk u hr)
Nije best buy, baterija je 'ok' (hint imao z3c prije pa sam razmazen trajanjem baterije )

Razlog zasto sam ga kupio, hw je ono sto meni treba, velicina taman ok za citat knjige na njemu i ono najvaznije.. redoviti update od googlea

nakon 3tj koristenja: 8/10
Ove googleove stock aplikacije mi nisu sjele bas, pogotovo camera. Sony ima puno bolju camera app pa zato ocjena nize i zbog baterije jos jedna nize
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 14:49   #184
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Počeo je rollout Nougata:

http://www.phonearena.com/news/How-t...ht-now_id84411

Tko se usudi staviti neka javi da li sve radi (da li ima neke iritantne bugove itd...)
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 15:56   #185
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ekipa vidim javlja iste probleme kao na DP5 (bug s statusbar ikonama, nepostojeci doze, koma baterija) tako da vjerojatno ce se to jos peglati s vremenom.

Ako koga zanima, jedini link koji trebate kliknuti je ovaj:
http://arstechnica.com/gadgets/2016/...ic-smartphone/
I ove godine su napravili odlican review!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 15:59   #186
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ekipa vidim javlja iste probleme kao na DP5 (bug s statusbar ikonama, nepostojeci doze, koma baterija) tako da vjerojatno ce se to jos peglati s vremenom.

Ako koga zanima, jedini link koji trebate kliknuti je ovaj:
http://arstechnica.com/gadgets/2016/...ic-smartphone/
I ove godine su napravili odlican review!


Pitam jer cura ima 5x, bolje pričekati dok dođe neki update da se bugovi isprave
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 16:19   #187
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ja osobno ne idem na 7.0 dok ne speglaju bateriju da bude svaki dan ista i predvidiva. Ne da mi jednu noc dropa 2+ %/h. Sitni bugovi me ne smetaju, ali su glupavi. Koristio sam DP2, 4 i 5 iirc...

Kada izadju custom romovi samo cu ga testirati kao dual boot. MM ce jos neko vrijeme biti daily driver
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 17:06   #188
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Nabavio 6P. Iste minute otkljucao bootloader, rootao, custom recovery pa PureNexus stavio gore. Odusevljen fluidnosti i mogucnostima. Ne vidim ni jedan razlog da predjem na 7.0 sve dok ne izbace PureNexusa baziranog na istome
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 17:46   #189
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Moderator bi komotno mogao tvoj post spojiti u moj jer dijelimo moje misljenje. Dodaj gore i francov kernel sa powersave profilom i imas zlatni combo Cestitke na prinovi, nek te dugo sluzi!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2016., 17:51   #190
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Moderator bi komotno mogao tvoj post spojiti u moj jer dijelimo moje misljenje. Dodaj gore i francov kernel sa powersave profilom i imas zlatni combo Cestitke na prinovi, nek te dugo sluzi!
Francov kernel je vec gore, obavio sam domacu zadacu prije nego sam dobio mobitel.

Da ce me dugo posluziti - sumnjam. Preglomazan je, iako odlican mobitel za ekipu koju velicina istoga ne smeta. Cekam da OnePlus otvori opet narudzbe za nasu drzavu, onda ce 6P vjerojatno na prodaju.

No tko zna, mozda na kraju i ostane
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 07:18   #191
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Meni je Franco kernel trzav sta god napravio Ali zato ElementalX i odgovarajuci governor, sve leti a baterija dobra Nisam vjerovao da sa iskljucenim touchboostom moze biti tako fluidan ali jest.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 08:43   #192
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Imho dosta to ovisi od nacina kako koristis mob. Dugo sam koristio elementalx na N5, bio mi je vrh. Franca nisam mogao ni zamisliti. Onda sam fleshao hellscore i to je bilo to, max sto sam mogao izvuci iz N5ice a da ne steka (previse).

Na 6P sam odmah fleshao elementalx. Onda s vremenom se poigrao s governor profilima jer sam citao da ekipa bez beda radi 6-7h SoT. Kita labudova, u mom slucaju dobivam samo trzav mob i skoro pa isti SoT. Pa sam probao franca i nakon nekog vremena skuzio da radi puno bolje, cak i po pitanju baterije mi je bio bolji, a sve na stock postavkama. Na kraju sam samo kupio njegov app i prebacio na powersave profil postavke (nizi taktovi i gpu). Tu sam izvukao malo i to je to. Mob trzne tu i tamo, nije da me puno smeta. Neki dan sam ugasio cpu boost opciju pa jos testiram kako to izgleda. Zasad ne vidim razliku kao sto si i sam rekao.

Nijedan governor profil mi nije dao neki napredak pa sam odustao od toga jer valjda za moj nacin koristenja moba to ne igra ulogu, dunno :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 10:01   #193
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ako ne disableas touchboost nijedan governor nece ciniti vidljivu razliku!

Meni je elementalx daleko bolji. Franco trza cak i kad skrolam u google now :/ Mogao sam onda Samsunga ostaviti

Jos jedna stvar koja drasticno utjece na bateriju, barem nacinom kojim ja koristim mob, je crna layers tema. Znaci ne samo sucelje nego i vecina aplikacija. Osim sto izgleda cool, SoT je ohoho veci.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2016., 10:17   #194
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Jasno mi je to za touchboost, sve sam radio po ps-u.

Probao i crne teme... Meh Nisam osjetio neki napredak, vjerojatno zato jer samo tapatalk, g+ i youtube (od onoga sto puno koristim) postoje u full black temi. Ovo ostalo je ograniceno i izgleda ruzno/bugovito pa pustam stock temu (npr wa, tg, instic, chrome). Druge appove jako rijetko i koristim pa mi teme tamo ne trebaju i nemaju efekta.

Crne teme dosta znace, evo cisti primjer: Ingress kad igram po danu sa visokim osvjetljenjem i po noci s manjim, uvijek cucla 15-17%/h. Igra ima vecinu crnila na ekranu i to valjda ima ulogu inace ne mogu objasniti istu potrosnju neovisno o brightnessu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 10:37   #195
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Kamera na 6p je jednostavno prebrutalna. Pojede bilo kojeg sammya i iphonea za dorucak. Osoba sam koja ne koristi kameru previse, poneka slika djece i to je to. No ovaj HDR+ na Nexusu 6p je jednostavno toliko dobar da me mobitel natjerao da na odmoru slikam more, planine, itd.

P.S.
Presao na 7.0 ipak, cisto iz dosade. Memory management nije bas nesto posebno, split screen radi odlicno, a najvise koristim brzo prebacivanje u zadnju aplikaciju koristenu.

Ipak cim ulovim vremena vracam se na purenexus i povucem backup
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 10:53   #196
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@Mileni, jel bu 6p isel na bubanj?

Cekam 5X, a nikak da dojde sa servisa, ovaj 7.0 me privlaci a i trenutno imamo prvi u svijetu Nougat
zvonac je offline   Reply With Quote