Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2011., 08:33   #1
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
HTC Hero root i custom ROM

Pozdrav,
napravio bi root HTC Hero (t-mobile verzija istog) kako bi na njega mogao staviti froyo..
našao sam dosta info po netu ali moram priznat da je nekom ko se prvi put sreće s tim na netu jednostavno previše informacija i na kraju ne znam ni di mi je glava..
pa samo par jednostavnih pitanja za slučaj da je neko radio root na HERO..

1. kolika je mogućnost da zeznem mob
2. koji je najjednostavniji root postupak za HERO
3. koji custom ROM staviti (dosta mi je bitno da mi sve radi osim možda kamere i HTC sense mi nije toliko bitan), ono što mi je tu važno , ako je moguće, da baterija traje nešto duže i da je brži ,neke sam našao na ovom linku Top 5 Best Android 2.2 Froyo Custom ROMs For HTC Hero
4. ako stavim taj custom Froyo, imam li kasnije problema na Marketu ili s kakvim updateima

vjerujem da su pitanja onako li la ali totalno sam se pogubio s previše informacija odjednom po netu..

hvala unaprijed
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 09:11   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Vodič:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=645253
Nakon puno roma i igranja, ovo trenutno vozim i radi mrak - đinđer 2.3.4:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=932377
Naravno, ovdje imaš ostale, pa se igraj do mile volje:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=512
Šanse da nešto sjebeš su vrlo male, ako se držiš uputa. Kad ga rootaš i instaliraš recovery (pogledaj vodič, sve ti bude jasno) napraviš backup i udri do mile volje s isprobavanjem. Drži se uputa iz vodiča i nećeš ništa zeznuti.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2011., 09:14   #3
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
e super, to za newbies aman taman za mene...

znači đinđer ti radi na hero baš bez beda ?

hvala,lp
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 09:17   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
jap, sve radi, brz, nema nikakvih problema. Ali probaj sve pa vidi što ti se sviđa, svi su jako hvalili Elelinux-6.2.0-Hero-Speedmachine-v3 no meni nije sjeo. Sve je stvar ukusa i individualnih zahtjeva tak da...
E da, na ovom đinđeru nemaš sense UI, no meni ne fali previše.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 09:21   #5
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
ma super, htio sam baš takav odgovor, to radi i doviđorno, trenutno mi se ne da isprobavat 10 ROM-ova da vidim koji mi paše ...

sense UI mi nije ni bitan, pogotovo ako dobijem malo na bateriji i brzini..

thnx
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2011., 15:39   #6
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
evo hvala na savjetu, sve odradio bez imalo problema, šljaka super..

još 1 kratko pitanje sad..mogu li uzeti novu sd karticu, na nju prebaciti sve sa stare, i da sve šljaka ili moram neki napraviti neki format i điđe ..

lp

EDIT : podržava li hero SDHC kartice i ako ne koju class bi trebao uzeti da app2sd i video playback radi kako spada ?

hvala,lp

Zadnje izmijenjeno od: schetz. 23.05.2011. u 17:12.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 13:15   #7
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
pozz
zanima me da li je isti postupak rootanja kakav je kod HTC Hero da li bi mogao isto tako npraviti za svoj HTC Tattoo pošto moj ima staru verziju Android 1,6 pa sam mislio staviti neku noviju verziju kao što je kolega tor predložio Elelinux verzija 6,2,0?
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2011., 13:36   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
evo hvala na savjetu, sve odradio bez imalo problema, šljaka super..

još 1 kratko pitanje sad..mogu li uzeti novu sd karticu, na nju prebaciti sve sa stare, i da sve šljaka ili moram neki napraviti neki format i điđe ..

lp

EDIT : podržava li hero SDHC kartice i ako ne koju class bi trebao uzeti da app2sd i video playback radi kako spada ?

hvala,lp

Nisam vidio ovo - da, ja sam prebacio bez problema, trenutno imam cl.10 16 GB i radi sve ok.
Citiraj:
Autor lkw_pkw Pregled postova
pozz
zanima me da li je isti postupak rootanja kakav je kod HTC Hero da li bi mogao isto tako npraviti za svoj HTC Tattoo pošto moj ima staru verziju Android 1,6 pa sam mislio staviti neku noviju verziju kao što je kolega tor predložio Elelinux verzija 6,2,0?
Nisu isti mobovi, stoga pronađi upute za svoj. U teoriji - sve je to uz sitnije iznimke isto, od roota pa nadalje. No nekad neka sitnica može značiti razliku između ispravnog i s+ebanog uređaja. Uglavnom, ja ne bih ukoliko ne nađeš konkretan vodič za svoj mob, koji je već netko isprobao, prijavio greške itd. U dosta slučajeva i isti modeli različitih davatelja usluga igraju ulogu (Hero i G2 - isti racku, no neke sitnije razlike ispod haube i evo ti sranja).
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2011., 11:15   #9
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
evo da prijavim, na kraju sam se ipak poigrao s par ROM-ova (addictive je definitivno) i najbolje mi radi floyo 1.2.0 , nema uopće force close-sa i mob leti, stvarno leti , čisto za info
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 15:12   #10
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
cisto informativno me zanima dal se isplati stavljati novi ROM na Tattoo da li ce sporije raditi moguce da ce vise trositi bateriju?
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2011., 15:54   #11
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
pa iskreno, ja sam stavljao custom ROM da bi mi radio brže i manje trošio bateriju i to sam i postigao tako da bi u biti vjerojatno bilo dobro pročitati malo što koji rom nudi koliko je stabilan itd..jedino tako možeš zaključiti da li ti se isplati ili ne, ali mislim da će ti drugi (čitaj : tor) vjerojatno i pametnije odgovoriti na ovo...ako ništa bar konkretnije
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2011., 09:29   #12
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
evo uspio sam napraviti root ROM na HTC Tattoo
http://theunlockr.com/2010/03/30/how...he-htc-tattoo/
za svaki custom ROM se radi iznova procedura znaci kreiranje SDKAndroid mape pa preko cmd se iscitava kod sa tim se kodom skida goldcard.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na