Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2014., 20:30   #1
Espejo
Registered User
 
Espejo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2
Zvuk , Zvučna KATASTROFA

Pozdrav ekipa!
Molim Vas pomoc!
Dakle komp mi je radio na zvučnoj od miksete tj eksternoj zvučnoj spojenoj sa fire wire kablom, na miksi mi je tad i svijetlio fire wire kao znak komunikacije sa računalom... ( tascam fw 1884 ) i sad odjednom više nemogu uspostavit vezu računala sa miksetom, sve se smrzava ovo ono komlikacijeeeee... uglavnom onaj uaa bus driver mi je sa žutim usklicnikom, ono što mi je najviše čudno je to kako sam sto puta instalirao nove windowse uvijek sam imao u device menageru Multimedia Audio Controler kojeg sada više nema uopće ( NULA BODOVA! ). No sad mi više niš nije jasno, recimo da mi je riknula integrirana zvučna dali bi to imalo veze ako koristim eksternu? Joj više ništa neznam,molim Vas pomagajte. Kak da opet uspostavim vezu sa miksom?
Espejo je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2014., 21:09   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
možda ti je firewire kontoler odapeo. Probaj nabaviti PCI firewire kontoler pa preko njega spojiti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.03.2014., 21:25   #3
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
I to obavezno neka ima Texas Instruments (TI) chipset ili u krajnjoj nuždi LSI/Agere jer sve ostalo (Nec, Ricoh, VIA pogotovo) ima tendenciju da ne radi kako treba ili ne radi uopće. Firewire je čudljiv standard i samo ta 2 proizvođača rade kako treba sa FW zvučnima.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2014., 10:09   #4
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Frendu tascam mikseta radi samo na Texas instrument čipu od firewire-a i to je morao kupit PCI firewire karticu jer na ploči firewire mu je imao neki drugi čip.
Što se supporta Tascam-ovog tiče užasan je i flešanja novog firmware-a isto užas.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2014., 11:16   #5
Espejo
Registered User
 
Espejo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2
Hvala vam ekipa! Al imam texas instrument čip i sve mi je radilo savršeno, ali da objasnim možda kako sam sve to valjda uspio zeznut... u kompu sam imo dva odvojena harda, na jednom sam imo samo call of duty i instaliranu integriranu zvučnu, a na drugom sam imo samo produkciju i onda sam ih po potrebi prespajao, i tak ja jednom odem malo da poubijam ekipu haha i odjednom nemam zvuka na tom hardu di mi je igrica instalirana,ono nista nula bodova ( iz device menagera mi je nestao al baš nestao Multimedia Audio Controler, i kad sam prespojio na drugi hard ni tamo ga nije bilo na totalno odvojenom hardu na totalno drugim windovsima, od onda nemogu nit uspostavit vezu sa miksom, da opet sada pojasnim vezu sa miksom, utor za firewire mi svijetli cim se spoji s kompom ali mi ne svijetli led koji označava komunikaciju sa računalom... A kupio sam si nove monitore i sad vise nisam normalan...moram čut kak rade joooooooooj!!! I sad me zato zanima koliko da to sve baš ima veze sa karticom od firewire u kompu jer ionako prodajem miksu pa mi je bolje onda kupit eksternu zvučnu i riješit se svih problema...

E i da ovo je kao onaj p.s. haha
Ak miksetu koristim ko eksternu zvučnu dali mi išta znači uopče recimo ako mi je rikla integrirana zvučna, to što mi je nesto Multimedia Audio Controler iz device menagera ili što mi je pod žutim uskličnikom UAA bus for Hig Definition Audio?
Espejo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na