Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2022., 14:42   #571
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Mislim da sam skužio što me zeza. Android box (H96Pro+ koji radi na CoreELEC-u). Kada njegov HDMI isključim, sve radi kako treba. Kada je on uključen, dolazi do problema i do neprepoznavanja HDMI portova i na TV-u i na soundbaru. Restart Android boxa popravi situaciju, ali ne zauvijek. Pratit ću, očito je implementacija za taj box loša.
Inače, imam i dalje to kašnjenje zvuka kada MaxTV uštekam u TV pa preko ARC u soundbar.
Ako MaxTV prijamnik uštekam u soundbar, tada nema kašnjenja.
Zaključujem da mi je problem u mom Philps 65PUS7803 TV-u gdje se optereti procesor kada se uključi audio izlaz na DD+ pa onda dolazi do kašnjenja od cca. 200ms.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
Ja sam ti tako imao kasnjenja sa philips soundbarom i philips tv-om, bilo usb film, ps5 ili obican tv signal, nakon pola sata krene kasnjenje i jedino reboot soundbara pomogne

Sad imam lg soundbar, postavke su iste kao sto su bile i dok sam philips imao i sad nemam nikakvih problem, radi sve bez greske

Digital out format: multichannel bypass
Digital out delay: bypass

Pa si vidi sa tim opcijama hoce ti pomoci
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 18:43   #572
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Nažalost, čini mi se da Philips TV nema audio passthrough opciju. Šteta.


Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2022., 19:14   #573
G20Titan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 45
Nažalost, čini mi se da Philips TV nema audio passthrough opciju. Šteta.

Trebalo bi pod format digitalnog izlaza pisati višekanalno (premošćenje) pa provjeri još jednom
G20Titan je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 21:23   #574
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor G20Titan Pregled postova
Nažalost, čini mi se da Philips TV nema audio passthrough opciju. Šteta.

Trebalo bi pod format digitalnog izlaza pisati višekanalno (premošćenje) pa provjeri još jednom
Imam to, da, ali mi daje u potpunosti drugačiji i lošiji zvuk nego kada je izlaz namješten na DD+ (za Atmos).
Probam namjestiti na tu opciju i pustiti nativni Atmos da testiram.

EDIT: ne ide. Nema promjene, odnosno kada namjestim taj kao passthrough, zvuk je lošiji nego kada je opcija izlaza na DD+, a ne mogu niti playati file s nativnim Atomosom.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?

Zadnje izmijenjeno od: Warrior. 03.12.2022. u 23:02.
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 08:46   #575
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ne možeš jer ti TV nema eARC nego ARC
Kad uključiš passthrough TV ne proslijedi TrueHD prema soundbaru nego ili 2.0 ili AC3 (DD) zapis (ako postoje)
Kad uključiš na TV-u DD+ on, pretpostavljam, radi transcoding, zvuk je bolji nego 2.0 ili AC3 ali ti dolazi do kašnjenja jer mu izgleda preoptereti procesor (ili samo nije softwerski dobro riješeno)

SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 11:03   #576
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Ne možeš jer ti TV nema eARC nego ARC

Kad uključiš passthrough TV ne proslijedi TrueHD prema soundbaru nego ili 2.0 ili AC3 (DD) zapis (ako postoje)

Kad uključiš na TV-u DD+ on, pretpostavljam, radi transcoding, zvuk je bolji nego 2.0 ili AC3 ali ti dolazi do kašnjenja jer mu izgleda preoptereti procesor (ili samo nije softwerski dobro riješeno)



Upravo to i pišem gore. Da, u pravu si. Na kraju ispada problem u TV procesoru, zapravo.
Ali i dalje mi ne neobjašnjivo kada već postoje opcije pomaka zvuka i na TV-u i na soundbaru, da obje opciju idu samo u +, a ne i u - pa da riješim problem.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 00:38   #577
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Koji Philips tv? Sad sam pogledao i u postavkama pod napredno pa format digitalnog izlaza vidim opciju "višekanalno" i "višekanalno (premošćenje)".

Btw., došao sam na temu zbog druge stvari, nisam planirao dodat soundbar (kabeli su ukopanom kanalu u zidu), ali mi posljednje vrijeme iskaču reklame (najčešće emmezeta) philipsovih soundbara po nekim simboličnim cijenama, 400-500kn ili 800-900kn.

Da li ima svrhe to kupovati tj. da li se dobije išta bolje od standardnih tv zvučnika?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 14:44   #578
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Koji Philips tv? Sad sam pogledao i u postavkama pod napredno pa format digitalnog izlaza vidim opciju "višekanalno" i "višekanalno (premošćenje)".
Ma sve je to jasno, a opet istovremeno ništa više ne kužim.
Znači, ako za TV izlaz stavim opciju višekanalno i višekanalno (premošćenje), nema razlike u zvuku. Ako stavim izlaz Dolby Digital Plus, onda je zvuk nekako drugačiji i uz 200ms kašnjenja. Pod drugačiji, mislim nekako bolji, puniji, više basa (izvor zvuka nije DD+ niti Atmos).
Ali kada na TV-u pustim Atmos izvor (ne nekomprimirani TrueHD jer ga ARC ne može prenijeti, nego Atmos komprimirani upakirani u DD+), soundbar mi prikaže na svom displayu da je ulaz Atmos bez obzira stavio ja TV/ARC izlaz na višekanalno, višekanalno (premošćenje) ili Dolby Digitay Plus. Pa kako sada to? Ne bi li Atmos trebao biti prenošen preko ARC-a samo kada je izlaz na DD+?
Sve mi to čudno smrdi...
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 08:52   #579
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Trebala bi mi dva zvučnika za sobu od 10 kvadrata. Stavio bi ih u kutove. Trebaju mi za glazbu i filmove. Imate preporuku što kupiti? Je li bolje kupiti dva zvučnika i staviti u kut ili jedan soundbar koji bi stavio na sredinu zida na visinu od dva metra?
Trenutno imam Creative Peeble na zidu. Spajam zvučnike na laptop.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 08:57   #580
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2022., 09:05   #581
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Djeluju super. Šalju ti shopovi u hr? Ništa ne kužim njemački.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote