Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 20:25   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
nismo ni mislili da ova zemlja u tome prednjaci

Poticanje energetske efikasnosti
a potiču točno sa čime?

onih par jadno animiranih reklama sa komšijom ga-šparom? sorry ali ako ovaj projekt traje od 2005. više koristi bi bilo da su dali meni za drogu, alkohol i uvaljali lap sa blogom... tamo bi pod utjecajem napisao sve o zelenoj tehnologiji, pa kog uhvati - uhvati.

plin u autu? porez dodatni + nedavno poskupljenje plina.

solarni paneli ili bilo koji alternativni način napajanja domaćinstva sa državnom subvencijom? aha... u diznilendu.

ja sam doma sve žarulje zamijenio štednima u doba kad je jedna bila preko 50kn... puta jedno 10ak rasvjetnih tijela izađe ozbiljnija svota novaca. no što mi to vrijedi kad imam brate 15ak kw u full loadu kuće od 40m2.

jel se država iskazala sa poticajima da meni dođe plin ili gradski vodovod pa da se "skinem" sa struje? aha... svaki priključak po 10k kn + jedno 20m kopanja do kuće od priključka, a zna se da je metar kopanja 800-1000 maraka, vrlo vjerovatno danas €.

hvala zeleni planete, ali nisam ni ja vesla syssao, a u najmanjoj mjeri sam mu ja uklonio zelenilo

naravno da se zalažem za zeleni planet, recikliram, odlažem u označene spremnike i sve, ali kod nas "ozbiljno" zelenilo košta jedno 5 kredita.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:02   #32
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
nismo ni mislili da ova zemlja u tome prednjaci

Poticanje energetske efikasnosti
Mogli bi raspravljati zasto nema nikakve ili gotovo nikakve ucinke na ponasanje ljudi u kucanstvima. Preskocit cemo taj dio i zakljuciti da je kampanja glupa i da je netko drzavu zajebao za lovu (koja je sigurno bila dobra).
IMO njezin osnovni problem je sto ljude odbiju tim idejama o gasenju standbya koje direktno utjecu na komfor i onda vise nitko ne slusa one ostale pametnije savjete.
Danas pricam s covjekom koji je tri godine drzao zamrzivac koji je radio bez prestanka. Nije da nije hladio ali nikada se nije ni gasio. Nedavno je konacno kupio novi i skuzio da ima preko 120kn struje manje mjesecno od tada. Dakle, da ga je kupio cim se stari pokidao ustedio bi duplu cijenu novoga. Ovako je dao preko 4K kn HEPu i preko 2K za zamrzivac. No drzava ga u tri godine u to nije uspjela uvjeriti svojom kampanjom.

Sto se tice svijeta vecih potrosaca koji sam spominjao ranije ja u jednom radnom danu potrosim prosjecno 1000kWh. Nekad manje, nekad vise ali to je neki prosjek. Cijela firma negdje oko 2400, mozda i vise. I sad, to sto po danu pobjegne koji kWh je otprilike kao sto vecinu ljudi ovdje boli k za 1W potrosnje videa u stanbyu. Tu nece nikakva kampanja pomoci, moze jedino kriza i recesija
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 21:06   #33
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
I više od 5 kredita.
A texas, saudi, irak i drugi pumpaju i dalje, mlate pare i puca im za "green"!

A mi neka budemo fensi moderni ekološki svjesni i šparamo 0.5w na sat gašnjem stand by-a?!

Thanks, but no thanks!
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:12   #34
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ali opet je žalosno da smo nakon izuma kotača, vatre i struje došli u doba da si narušavamo svakodnevni konfor stečen evolucijom sa iskapčanjem aparata zbog tih par w uštede, kako bi se mi osjećali bolje i/ili uštedili koju kun, te imali osjećaj pripadnosti zelenom pokretu, a debeli bastrd preko puta izbjegavao stavljanje katalizatora na dimnjak svoje tvornice novčanika od tuljanovih lica.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:12   #35
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
inače pošto mi brat radi kod "trošimira i susjeda gašpara" to što oni potiču, potiču u državnim zgradama tipa bolnice, vojarne jer tamo njih boli dlaka na nožnom palcu za jedno svjetlo više manje...a toga se poprilično nakupi tijekom godine i u broju zgrada koje država posjeduje

ali i što se tiče štednje, spašavanja planeta i ostalo...recimo da se meni pošto ja kesam za struju iz svog džepa osjeti ako mi grijalica radi na max ili na pola, ako mi je sva elektronika na standbyu ili ugašena kad ju netrebam...a za planet...da se u kini zatvori jedna tvornica donjelo bi više koristi nego da se cijeli zagreb prebaci na štede žarulje i turbo ekologiju

btw ako niste znali zagreb je dok je imao staru rasvjetu (prije godinu dvi) izdvajao jednaku količinu novaca za struju godišnje koliko trenutno izdvaja za struju+otplatu nove štedne rasvjete...pa vi sad malo razmislite o štednim žaruljama

btw ako niste znali već kad smo kod očuvanja planeta : toplana/termoelektrana na ugljen radioaktivnija je od nuklearne elektrane + što je štetnija za okoliš...mogli bi dosutra o štednji i ekologiji
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:19   #36
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ali opet nije rješenje da se ide selektirano po državnim ustavama, a ostalom puču se serviraju glupe reklame koje me jedino potiču na promjenu kanala (akcija koja isto troši dodatnu energiju).

mislim sa jedne strane država nešto hoće napraviti u "svojim redovima" što se tiče ekologije da bi dobile zlatne zvjezdice u malu knjižicu od nadležnih, a te svoje namjere namiruju iz raznih poreza i nepostojanjem ikakvih subvencioniranja zelene tehnologije kod građanstva.

great succes
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:21   #37
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ali opet nije rješenje da se ide selektirano po državnim ustavama, a ostalom puču se serviraju glupe reklame koje me jedino potiču na promjenu kanala (akcija koja isto troši dodatnu energiju).

mislim sa jedne strane država nešto hoće napraviti u "svojim redovima" što se tiče ekologije da bi dobile zlatne zvjezdice u malu knjižicu od nadležnih, a te svoje namjere namiruju iz raznih poreza i nepostojanjem ikakvih subvencioniranja zelene tehnologije kod građanstva.

great succes
a pa neće ići uokolo po kućama ko jehovini svjedoci NHF
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:35   #38
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a pa neće ići uokolo po kućama ko jehovini svjedoci NHF
I da krenu dobili bi isti tretman
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:43   #39
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Isprike. Napisao sam
"recimo u Slavoniji ", ali nisam naglasio recimo (neš ti 2D komunikacije).

Spomenuo sam Slavoniju zbog rijeka koje mogu poslužiti za hlađenje nuklearke. S obzirom na obrazovanje (bolje reći znanje) velike većine ljudi u HR tak je svejedno di ju stavio kaj se tiče reakcija neobrazovane rulje.

I uz elektranu nema uopće zračenja, te je najefikasniji način za proizvodnju električne energije.
Pa nešto se pisalo da bi MOŽDA u Slavoniji gradili NE pa sam mislio da na to ciljaš.
To možda je najefikasniji način za proizvodnju električne energije,zasad,ali da nema zračenja možeš pričati djeci u vrtiču...
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:53   #40
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
Hahahaha

Jesi ti ozbiljan? Ali stvarno!
Sori, nemam komentara i ispod časti mi je komentirati nešto vezano uz nuklearnu energiju i nuklearne elektrane nekom tko mi kaže kao argument Černobil

To je kao da kažem nekom tko je bolestan da ne ide doktoru jer će mu ovaj samo pustiti krv.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 21:54   #41
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Hahahaha

Jesi ti ozbiljan? Ali stvarno!
Sori, nemam komentara i ispod časti mi je komentirati nešto vezano uz nuklearnu energiju i nuklearne elektrane nekom tko mi kaže kao argument Černobil

To je kao da kažem nekom tko je bolestan da ne ide doktoru jer će mu ovaj samo pustiti krv.
Đisus,a ja se nemam vremena raspravljati s...

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 28.01.2010. u 21:57. Razlog: bez vrijeđanja molim :-)
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:00   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Đisus,a ja se nemam vremena raspravljati s...
Primi se knjige i nauči nešto prije nego se kreneš vrijeđat!
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:03   #43
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Primi se knjige i nauči nešto prije nego se kreneš vrijeđat!
A ti nauči hrvatski pravopis jer ne vrijeđam sebe nego tebe LOL.
To bi bilo sve od mene na ovoj temi hah
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:12   #44
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
A ti nauči hrvatski pravopis:
Zaboli me za HR pravopis. :P
Ali mi je drago da tebe živcira!
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 22:32   #45
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a pa neće ići uokolo po kućama ko jehovini svjedoci NHF
ma nisam ni mislio na to, piše ti gore koja jedino pomoć može djelovat kod nas - novčana. samo velim da je država kriva direktno za kolektivnu zelenu nesvijest.

eno prošle godine izgrađena prva hrvatska zelena kuća, sa btw. ogromnom financijskom pozadinom privatne osobe... 2009 ffs, pa u 2009 postoje nordijski gradovi kojima vlakovi idu na skuhane lešine krava za ime kristovo, a auti vide benzin jedino ako odu u susjedni grad.

Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Pa nešto se pisalo da bi MOŽDA u Slavoniji gradili NE pa sam mislio da na to ciljaš.
To možda je najefikasniji način za proizvodnju električne energije,zasad,ali da nema zračenja možeš pričati djeci u vrtiču...
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
jeeeez

na ovoliku razinu neinformiranosti nisam mislio da ću naići u ljeto gospodnje 2010.

pitaj samo u sisku kako je sa "zelenom" rafinerijom i nadležnim tijelima koji rade mjerenja tla, zraka i vode.
syss je offline