Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2009., 16:42   #151
MORH
Premium
Moj komp
 
MORH's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: okolica crikvenice
Postovi: 101
unlock je da mi moze radit na druge mreze kako sam ja to zamislio a meni treba samo jb. nista idem si dat malo truda i potrazit taj rebel sim.
hvala
__________________
pomalo
MORH je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2009., 12:00   #152
Svxyzab
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 9
Oke vjerujatno je ovo vec receno po tisučeti put ali kupio sam polovni Iphone i sad ubacim svoju VIP karticu i nakon utipkavanja PIN-a on reče "no service"...
Šta da napravim?
Drugo, kak da znam koji imam Firmware, tamo u settingsima general piše modem Firmare 02.28.0, valda je to to... dali sad za jailbreak moram vracat verziju verziju 2.2 kako da to napravim?
Po mogucnosti hocu izbjeci upotrebu itunesa i opcenito prenosa podataka preko Wi-Fi-a, i vidim da postoje alternative iphone file managera kao I-funbox..., Može li mi neko ukratko reci šta kako i gdje dalje, jer s ovim nemogu ništa

I još me zanima software za windows koji omogucuje backup iphona, znam da ima jedan za Mac OS
Svxyzab je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2009., 12:18   #153
Viperpitbull
Banned
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Svxyzab Pregled postova
Oke vjerujatno je ovo vec receno po tisučeti put ali kupio sam polovni Iphone i sad ubacim svoju VIP karticu i nakon utipkavanja PIN-a on reče "no service"...
Šta da napravim?
Drugo, kak da znam koji imam Firmware, tamo u settingsima general piše modem Firmare 02.28.0, valda je to to... dali sad za jailbreak moram vracat verziju verziju 2.2 kako da to napravim?
Po mogucnosti hocu izbjeci upotrebu itunesa i opcenito prenosa podataka preko Wi-Fi-a, i vidim da postoje alternative iphone file managera kao I-funbox..., Može li mi neko ukratko reci šta kako i gdje dalje, jer s ovim nemogu ništa

I još me zanima software za windows koji omogucuje backup iphona, znam da ima jedan za Mac OS

Ovako kaj se tice toga da ti neardi sa VIP karticom to je zato sto je LOCKAN na T-COM ali ima jedna dobra strana imas dobar MODEM FIRMVARE pa se da Softwerski otkljucati znaci treba ga JB i onda staviti JelowSnow na njega da bi radio na sve Kartice.
Sa iFunBoxom mozes sve i svasta raditi na iPhonu samo ga skini sa NETA ali iTunsi su ti potrebni pogotovo ako ces htjet staviti OS 3.0 jednog dana isto tako nerazumijem sta je tako lose na iTunsima??

ako neznas kako napraviti JB onda mi se javi pa se dogovorimo jer moras paziti da se stavi CUSTOM Firmware koji nedize BASEBAN jer inace nista od UNLOCKA na druge Kartice

A za BACKUP imas iTunse i neznam AMA bas Nikoga tko ima MAC i da koristi nesto drugo osim iTunsa za BackUp iPhona jer je jednostavan i sve radi kako treba
Viperpitbull je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2009., 12:41   #154
Svxyzab
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 9
Dobro puno hvala za tako brz odgovor, tu ima tona JB Tutoriala, a ništ ne kontam... skino sam novi Itunes 8.2.... i onak conectam iphona i on pročita kao ime-nekog phone i ljepo se puni, to je zasad ok... Inace mi iphone treba za muziku, filmove, PDF-e, možda pokoja igra i aplikacija...
Cut cemo se preko PM-a

PS. Itunes nisam registriro na netu
Svxyzab je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2009., 13:04   #155
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 08:00   #156
Svxyzab
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 9
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Govno od QuickPwn mi baci: "The IPSW file you selected does not match any firmware version QuickPwn suporta bla bla bla, bla bla bla..." ako selektiram Fichev pwnani iPhone 2.2.1 firmware 221custom ili active, BTW nisam napravio one korake u Itunesu sa restore ili šta več...
Svxyzab je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 10:42   #157
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Zato jer imaš 2.2 na iphoneu, a pokušavaš jailbreakati sa 2.2.1 - skini ovdje 2.2 FW, a ovdje Quickpwn 225-2 (ako već nisi) i prvo napravi jailbreak sa 2.2 FW-om.
Nakon toga u iTunesima Shift+Restore i odaberi fichin custom firmware.
Ne zaboravi prije restorea napraviti backup u iTunesima (ako ti trebaju poruke, fotke, mailovi, kontakti koje trenutno imaš).
Morat ćeš aktivirat iPhone preko iTunesa (sa Tmobile karticom). Nakon toga instaliraj yellowsnow (iz cydije) i stavi vip karticu.

Nikako ne klikaj Check for update ili samo restore u iTunesima, nego Shift+Restore i onda biraš već prije skinuti FW.

Javi kak je prošlo
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2009., 11:48   #158
Svxyzab
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 9
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Zato jer imaš 2.2 na iphoneu, a pokušavaš jailbreakati sa 2.2.1 - skini ovdje 2.2 FW, a ovdje Quickpwn 225-2 (ako već nisi) i prvo napravi jailbreak sa 2.2 FW-om.
Nakon toga u iTunesima Shift+Restore i odaberi fichin custom firmware.
Ne zaboravi prije restorea napraviti backup u iTunesima (ako ti trebaju poruke, fotke, mailovi, kontakti koje trenutno imaš).
Morat ćeš aktivirat iPhone preko iTunesa (sa Tmobile karticom). Nakon toga instaliraj yellowsnow (iz cydije) i stavi vip karticu.

Nikako ne klikaj Check for update ili samo restore u iTunesima, nego Shift+Restore i onda biraš već prije skinuti FW.

Javi kak je prošlo

Opaa... Odradio sam sve (stavio sam Fichin 221activate FW) do onoga kad bi trebo preko Cydije downloadat yellowsnow, niti imam tmobile karticu niti wi-fi... pa mi ni dalje ne prima Vipovu karticu, al izgleda da je JB, ka mi tak piše i u iFunboxu

PS. navodno ima nekakva QuickPwn verzija, vjerujatno Unofficial 3, koja omogucuje za vrijeme jailbrejkanja odabir Cydiinog softwera za direktnu instalaciju (kao npr. yellowsn0w) , to sam negdi vidio al nemogu više nači gdi :P

Ili ovo:
Code:
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=957

Zadnje izmijenjeno od: Svxyzab. 11.06.2009. u 13:12.
Svxyzab je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 13:55   #159
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787

Zadnje izmijenjeno od: flajpan. 16.06.2009. u 14:14.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2009., 15:10   #160
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Eh ,koliko vidim ,kako god okrenuli,necemo biti zadovoljni. Ili ce BB ostati atri bugovit BB s kojih ce ljudi popizdit, ili ce izbacitoi novi BB koji se opet ne moze otkljucati. kako god okrenes,banana.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2009., 15:18   #161
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Ja se nadam da će sa final doć novi, stabilniji baseband, ali i s propustom koji dev-team koristi za yellowsnow
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 19:55   #162
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Izaša je novi iPhone OS 3.0 konačno !
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 20:55   #163
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Izaša je novi iPhone OS 3.0 konačno !
Okej...
Kaj je ovo i zakaj ne mogu aktivirat iFon?

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 21:32   #164
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Okej...
Kaj je ovo i zakaj ne mogu aktivirat iFon?

I ja sam dobio tu poruku, valjda neki bug, ali telefon je aktiviran.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 22:16   #165
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Evo ja sam konacno uspio... Sad jos cekam jailbreak.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 22:25   #166
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Serveri za aktivaciju su bili down zbog tolike navale

Final je isti kao i GM koji smo instalirali prije tjedan dana...

Jailbreak i Ultrasnow čekajte službeni na http://blog.iphone-dev.org/
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 22:30   #167
MORH