Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2023., 13:49   #2101
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Notepad++ ne postoji za CLI. Nisam bio jednom u situaciji da idem u zatvoreni Datacenter gdje nesmijes nista svoje pristekavat na mrezu, samo sluzbeno ili cak ni to. Dakle imas konzolu i drmaj. Ergo - vim. Koristim ga vec 20 godina. Nikad sranja. Ispravno formatiranje, i u kombinaciji sa tmux/screen niti mi ne dolazi na misao da mi fali ista vise od toga za produktivan rad....al jebiga ocito sam u manjini
Konstantno neki security patchevi za vim, svako malo pa neki novi CVE#. Popularan je, zato je i popularna meta za exploit.
Zakaj bi se zajebaval s tim patchevima svaki tjedan, kad mogu jednostavno puknut gore mcedit i bok.
Ima ncurses, bash extenzije, clipboard, dela preko ssh..
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 14:13   #2102
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 555
Pa sad... Ako se i igraš u VPS-u gdje ti nije potreban GUI jer eto treba ti LAMP ili neki drugi server (ruku na srce GUI samo još uzme rama a na VPS-ovima ga baš nemaš za razbacivanje a i šta će ti GUI) onda si primoran raditi u terminalu, a i tako naučiš gdje je koji konfiguracijski fajl.

Nekoliko godina čačkam po VPS-ovima i za sada mi je dosta nano a u vim sam uletio par puta pa odustao. Morat ću se primiti i njega ali trenutno ne dok ne prođem tečaj za Administratora baze podataka.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 14:40   #2103
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Konstantno neki security patchevi za vim, svako malo pa neki novi CVE#. Popularan je, zato je i popularna meta za exploit.
Zakaj bi se zajebaval s tim patchevima svaki tjedan, kad mogu jednostavno puknut gore mcedit i bok.
Ima ncurses, bash extenzije, clipboard, dela preko ssh..

Odustajem...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 14:54   #2104
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Konstantno neki security patchevi za vim, svako malo pa neki novi CVE#. Popularan je, zato je i popularna meta za exploit.
Zakaj bi se zajebaval s tim patchevima svaki tjedan, kad mogu jednostavno puknut gore mcedit i bok.
Ima ncurses, bash extenzije, clipboard, dela preko ssh..
Kao sto sam prije rekao... neki brkaju rad za po doma i rad sa serverima.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je online   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 15:41   #2105
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Kao sto sam prije rekao... neki brkaju rad za po doma i rad sa serverima.
Zajebi to, kad ima CVE svaki tjedan. Nit mi je dobar vim doma, nit na serveru. A zakaj sam ga koristil prije 10-15g i naučil osnove?
Zato kaj je popularan do te mjere da ga svi ciljano napadaju. A to kaj ga neki vrte u produkciji, kaj se to mene tiče, dok nije moja produkcija zaboli me.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 16:12   #2106
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Zajebi to, kad ima CVE svaki tjedan. Nit mi je dobar vim doma, nit na serveru. A zakaj sam ga koristil prije 10-15g i naučil osnove?
Zato kaj je popularan do te mjere da ga svi ciljano napadaju. A to kaj ga neki vrte u produkciji, kaj se to mene tiče, dok nije moja produkcija zaboli me.
Ti si fakat nadobudan?
Koliko ima exploitable bugova, i na koji nacin??

PS: Sretno sa tvojom produkcijom.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je online   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 16:44   #2107
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Ti si fakat nadobudan?
Koliko ima exploitable bugova, i na koji nacin??

PS: Sretno sa tvojom produkcijom.
Tak je, svakom sretno sa svojom produkcijom. Zakaj bi ja izbrojal koliko ih je? Ima grep, changelog, CVE database, i deri.
Nisam nadobudan (40+) neg mi je pun k* te ekipe kaj s jedne strane reklamira jedan standard za sve, a ispod haube ima 15 standarda za svakog admina posebno.
Redhat i sl. kaj prvo vele jedno a onda se za 2 dana okrenu di vjetar bolje puše. I nisam zbog vaših upitnih izbora srdit, neg zbog stanja stvari općenito.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 17:35   #2108
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Tak je, svakom sretno sa svojom produkcijom. Zakaj bi ja izbrojal koliko ih je? Ima grep, changelog, CVE database, i deri.
Nisam nadobudan (40+) neg mi je pun k* te ekipe kaj s jedne strane reklamira jedan standard za sve, a ispod haube ima 15 standarda za svakog admina posebno.
Redhat i sl. kaj prvo vele jedno a onda se za 2 dana okrenu di vjetar bolje puše. I nisam zbog vaših upitnih izbora srdit, neg zbog stanja stvari općenito.

Pokazi mi software bez Bugova. Ako iznosis neku tezu onda ju potkuj cinjenicama. Taj stav "XY je govno" al kad se pita dobro zbog cega djetinjasto odgovarat - je pa si sam pogledaj mi ide opasno na zivce.

Primjer kako treba kritika izgledat:
https://www.youtube.com/watch?v=o_AIw9bGogo


Ljudi grijese ali zato u OSS svijetu patchevi nastaju jako brzo. Ak aplikacija ima manje Patcheva ne znaci da je sigurnija nuzno, mozda je manje developera zainteresirano. Reko sam ti jednom, ponovit cu ti zadnji put - gledas svijet crno/bijelo i shvacas sve preextremno. Idealizam ne donosi lovu i takvo razmisljanje ne moze uroditi nicim korisnim. Takva ekipa sa takvim stavom nazalost tjera omladinu od Linux okoline. Da nije bilo Red Hat-a Linux nebi postigao ni 10% tolkog uspjeha u Enterprise svijetu kolko je. Dali je savrsen? Ne. Dali je u zadnje vrijeme sve vise kapitalistickih poteza? Da. Al Open Source je i dalje tu. Cekiraj samo RH Upstream projekte. Osim usrane dokumentacije nemas kaj prigovoriti jer toliko gotovih rijesenja ko RH koje su backbone mnogih rijesenja koje u moderno doba koristimo nije ispljunula nijedna druga distra. A to je ono sto normalni ljudi zele - rijesenja problema. Ne filozofije. Fucka ti se za korporacije? E pa probudi se kolega jer ako korporacije ne pocnu masovno nesto koristiti to se slijeva prema desktopu samim time raste i support za isti. Zato je Linux tu di sad je trenutno. Da nije bilo ovog prvog , Linuxa danas nebi ni bilo. Tak jednostavno.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 17:59   #2109
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Taj stav "XY je govno" al kad se pita dobro zbog cega djetinjasto odgovarat - je pa si sam pogledaj mi ide opasno na zivce.
Nit me je neko platil da mu napravim bug report, nit mi se dela nečiji posel za kikiriki.
Kaj bi ti bug report besplatno, a bounty za sebe, ispod stola?
Kao: madwifi je mulac, pa bu mi ispljunul nekaj tu, za kaj bu me upstream platil 4 soma bounty, kak da ne.
Ziher. Da i imam unknown vim exploit na stolu, nebi ga tu ni spomenul.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 18:36   #2110
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
open source community at it's best
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2023., 19:12   #2111
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
open source community at it's best

Nazalost...ironicno