Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2016., 08:46   #271
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pa dobro, ne moramo sad odmah razrađivati dalje ideju
Ko nije pusio piljevinu hrastove kore, ne zna sto je zivot.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 09:46   #272
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Jesi se usput kamenom, il nožem brija, gledajući svoj veličanstven odraz u kristalno bistrom žuborećem potoku?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 09:57   #273
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
@1v@n takoder, slazem se u potpunosti.

Nazalost s druge strane alkohol, cigarete i ostali otrovi su kod nas najjeftiniji dok sve sto je zdravo je i cjenovno u nebesima, tako da nije samo ni narod kriv. U vecoj bijedi i neimastini, za ocekivati je da ce se ljudi okrenuti pizdarijama.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 10:50   #274
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Nazalost s druge strane alkohol, cigarete i ostali otrovi su kod nas najjeftiniji dok sve sto je zdravo je i cjenovno u nebesima, tako da nije samo ni narod kriv. U vecoj bijedi i neimastini, za ocekivati je da ce se ljudi okrenuti pizdarijama.
Kaj mislis da bi povecavanjem trosarina na cigare i cugu organski brokolj i leblebija tresnula na rekordno niske razine?

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Jesi se usput kamenom, il nožem brija, gledajući svoj veličanstven odraz u kristalno bistrom žuborećem potoku?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 11:51   #275
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ne znam jel sam kvalificiran za komentiranje ovdje
No, kako je naše zdravstvo puno benefita, toliko su ti benefiti u nekim slučajevima greške. 'Besplatno' - ok, čekanje i nestručnost - nije ok.
Džabe meni besplatan CT kada CT čekam dva mjeseca a imam agresivni melanom. Džabe ženi besplatna operacija kada su sjebali sve što su sjebat mogli + klasično doktorsko izdrkavanje na pacijentima koji se usude nešto pitati ili kontrirati. Odem kod privatnika, platim i čovjek s poštovanjem odradi pošteno sve što treba u minimalnom roku. Moj glas ide tom modelu. I još mi svaki mjesec ostane 1500kn u džepu.

Osobno planiram otići na NZ sa ženom. Razlozi su slijedeći:
- urušavanje HR mirovinskog sustava
- skori ekonomski i socijalni kolaps države
- mentalitet (nisam mislio da ću ovo ikad reći, ali nakon što sam proputovao svega i svačega, zbilja smo na samom dnu ljestvice kao najgori ljudi ikad igdje ičega - ne svi, ali u ovoj državi je velika količina lijenog i lopovskog ljudskog šljama koja uvijek ispliva na površinu)
- trusno područje, ali ne što se potresa tiče, već skorašnjih nemira i sukoba

Razlozi zbog kojih još nisam otišao:
- strah od "što će biti ako se dogodi"
- bez nekih 5000€ ne mogu ni prismrditi dole, a svaki moj pokušaj štednje država uvijek nekako riješi u svoju korist (troškovi kućanstva, nameti, kazne, vozila, bolesti i sl.)

No i to će se zbrojiti, strah će se prevladati i zbilja preporuka svakome je da ide čim dalje odavde.

Susjed radi u Berlinu, početak je bio grdi (vuče te nešto nazad uvijek, sjeta) ali sada čovjek živi, putuje, upoznaje ljude, ima slobodnog vremena koliko mu treba i novaca da nema brige oko ničega.
Brat radi u UAE/Dubai u Siemensu, isto se teško privikao na vremenske uvjete, no probio se i tuče ogromne novce, putuje, ljetuje, ima odlične radne uvjete i prijateljske kolege (stalno ističe Fince kao najbolje ljude koje je ikad upoznao).
+ primjeri tu s foruma = može se i treba se ići van, tko je od volje i mogućnosti. Mojih 5 centi.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 13:28   #276
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kaj mislis da bi povecavanjem trosarina na cigare i cugu organski brokolj i leblebija tresnula na rekordno niske razine?
Sa dobrim razlogom ima manje pusaca u zemljama gdje je kutija 10 eura, a najjeftinija boca vina 10e u supermarketu. Cijena otrova itekako ima utjecaj na prodaju.
Nije ni stvar samo u cijeni otrova, nego i u cijeni alternativnih zdravih opcija, u hrv to su VIP namirnice koje si malo tko moze priustit.

Jasno mi je i da se ljudi snalaze i kupuju duvan ispod sanka na placu, ali motivirat ljude da se truju djabe je osnova za nezdravi zivot. O hrani da i ne govorim.

Cisto primjera radi, u Dublinu supermarketi imaju veliku ponudu organic proizvoda (mlijeko, jaja, meso, voce, povrce), uz regularne bullshit proizvode.
Zacudili biste se koliko je minorna razlika u cijeni izmedu organic i bullshit proizvoda. Malo tko uzima u obzir ovakve stvari kada razmislja o inozemstvu.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 05.01.2016. u 13:34.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 14:26   #277
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da se nadovežem na Irsku, zadnji put kad sam bio u Dublinu, bilo je zabranjeno pušiti na cesti tj vani na otvorenom.
I istinski sam uživao u pubovima nema dima
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 15:09   #278
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Čekaj, to samo znači da je Friday i u Hrvatskoj puno radio za razliku od prosjeka? Odakle onda konstatacija "netočno"? Naravno da je sve individualno i ovisno o tome odakle si krenuo i kakav posao i gdje na kraju nađeš. Zato se i dijele iskustva - za uvid u neki prosjek a ne za poništavanje tuđih
Pa ja sam odmah u postu napisao da je dao individualno iskustvo, ne znam ja kaj si ti citao i ciji post.

Friday je u Irskoj isto ko i ja, tak da ja sam dao svoje misljenje uvezi Irske a on svoje. Po meni njegova tvrdnja da se radi manje u Irskoj je netocna, a tako sam se i izrazio. Jer da se radi manje, glupost je napisati, ako se radi vise u rvackoj, jel, di su pare? Kaj nam onda gospodarstvo ne raste? Ajmo opet samo vladu i politicare krivit, a nimalo nas same i nas usrani mentalitet.

Generalizira se za pojedine sektore, u proizvodnom sektoru etc, u Irskoj se radi vise.

Ne vezano za quote:

Citam od pocetka ovo u ovoj temi, i nimalo me ne iznenadjuje koliko ljudi ne zna za normalnu argumentiranu raspravu. Od kad sam dosao u Irsku skuzio sam kakvi tuljani najcesce i najvise pisu i pametuju, recimo, po grupi na fejsu "Idemo u Irsku". To su naravno oni koji rade za Irski minimalac, s kojim je, vjerujte, neisplativo uopce dolazit ovdje ako bas nisi kruha gladan. Jer ta placa omogucava stan, rezije, hranu, i sitnu ustedjevinu. Ali takvi svejedno pametuju najvise i misle da su Boga za jaja primili, ne.

__________________
Pošten trgovac: 1
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 16:42   #279
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Citiraj:
Autor kameni_zg Pregled postova
To su naravno oni koji rade za Irski minimalac, s kojim je, vjerujte, neisplativo uopce dolazit ovdje ako bas nisi kruha gladan. Jer ta placa omogucava stan, rezije, hranu, i sitnu ustedjevinu. Ali takvi svejedno pametuju najvise i misle da su Boga za jaja primili, ne.
Nevezano uz to sto oni misle, ispada da jesu pametniji posto za hrvatski minimalac mozes pokriti dvoje od navedenog.
__________________

3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 16:48   #280
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Pa svakako je isplativije i bolje nego biti nezaposlen.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote