Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2010., 13:39   #1
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
(riješeno) Besplatni USB bootable antivirus

Pozdrav svima, dakle tražim nekakvu free verziju antivirusa koju bih mogao puknut na USB stick pa da mi preskenira komp prije dizanja windowsa.
Nisam već nekih 5-6 godina imao potrebu za takvim nečim pa sam i pozaboravljao koji su bolji a koji su lošiji antivirusi, tako da može i tu neka preporuka.
Naime nije za mene, nego za jednog klinca kojem sam prije nekih godinu dana slagao komp, i pobrao je nešto, a nezna ni sam šta, (neznam ni ja jer nisam još vidio o čemu se radi) i nemože uopće pristupit nijednoj particiji, a ima nekakvih slika i uspomena koje bi volio sačuvati, pa da probam maknuti nametnika barem privremeno dok mu to ne riješim.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 13:42   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Skini combofix, stavi na stick, pokreni na tom kompu. Valjda otvara stick..?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2010., 13:52   #3
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Si razmisljao da stavis Linux na USB i prekopiras sve vazne stvari na drugu particiju/stick/ext.HDD?
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 13:53   #4
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Mozes skinuti hirens boot cd i instalirati ga na stick.U zipu imas instrukcije za instalaciju na USB.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 14:18   #5
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Si razmisljao da stavis Linux na USB i prekopiras sve vazne stvari na drugu particiju/stick/ext.HDD?
To mi je stvarno zadnja opcija ako već budem morao rušit OS, onda ću mu tako napravit backup, ali kao što sam rekao, neznam šta je točno pokupio, nadam se da ću saznati poslijepodne kad odem do njega, a iskreno nemam volje i danas se za**bavati sa bekapom i friškim instalacijama svega i svačega jer sam jučer isto tako volontirao kod drugog frenda od 6 popodne do 1 ujutro za džabe.
Morat ću to početi nekako naplaćivat jer mi već lagano ide na živce, očito imam previše prijatelja neznalica pa svi zovu mene, a meni glupo naplatit.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 15:19   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kao što je rekao kolega gore, imaš na Hirensu neki AV, a ne moraš ga staviti na stick jer se diže direktno sa cd-a.

OT: počni naplaćivati, pa ćeš imati manje prijatelja, a više vremena za sebe. Ljudi trebaju shvatiti da tvoje znanje i vrijeme košta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2010., 15:45   #7
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kao što je rekao kolega gore, imaš na Hirensu neki AV, a ne moraš ga staviti na stick jer se diže direktno sa cd-a.

OT: počni naplaćivati, pa ćeš imati manje prijatelja, a više vremena za sebe. Ljudi trebaju shvatiti da tvoje znanje i vrijeme košta.
Na ovo odmah dobiješ potpis!

Imam ja jednoga kojem svako malo "nešto ne valja s XP-om". Sad ga roknem 150 za instalaciju i po 5 za svaki driver/gadget/šta god. Ne mogu ti opisati koliko su ti Windows-i dugotrajniji kad su skuplji.

Za svaki slučaj si poneseš jedan CD sa Ubuntu-om, pa kad kaže da mu je ovo skupo, hitiš mu ga na stol i kažeš: "Evo, ovaj ti dam mukte, pa raspali..."
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2010., 00:18   #8
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Skinuo Hiren's ali sam prije toga skinuo i Kaspersky Rescue disc koji sam u međuvremenu zapržio na cd.
Uglavnom, uspio je instalirat ono s**nje internet security toolbar koje mu je blokiralo AVG, pristup dokumentima, internetu itd, no Kaspersky ga je uredno riješio.
Kasnije sam još izvrtio i Aviru sa Hiren's-a i Combofix, Combo je još našao nekih sr*nja po registry-ju i uredno ih pobrisao, tako da bi to sad trebalo biti to.
A pokupljeno je sa fejsbuka, neki klinac mu je poslao link "pogle kak su mi haknuli komp", ovaj kliknuo na njega i eto ti vraga

No ima jedna čudna stvar.
Nakon što sam zapržio i Kasperskog i Hiren's na cd-e, iste nisam mogao pravilno pokrenuti na svom kompu, a ne kužim zašto, svaki dođe na pola učitavanja, znači pokrene boot sa cd-a, kod Kasperskog mi učita početni ekran, no koju god opciju nakon toga odaberem, krene i jednostavno u pola loada stane i tako stoji u nedogled.
Sa Hiren's-a mi pokrene npr mini XP i mini Ubuntu, ali mi ništa iz XP-a ili od dodatnog sadržaja neće pokrenuti.

Jel ima netko kakvo objašnjenje?
Ne vjeruje da mi je komp zaražen jer poznam dobro koji procesi trebaju biti a koji netrebaju, i ne vidim nikakvih sumnjivih, niti imam kakvih problema u radu sa OS-om, ili kakvih naglih promjena u opterećenju procesora i slično, dakle komp radi sasvim normalno.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2010., 15:00   #9
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Možda neispravan cd-rom, doduše dosada sam imao samo obrnute situacije da čita a neprži, kod tebe vidim je obrnuto pošto si zapržio taj cd ( mala šansa al opet za pola minute provjeriš)
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2010., 00:03   #10
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ma ispravan je, normalno mi sve učitava (filmovi, glazba, ostale datoteke), samo eto te bootable stvari mi neće pokrenut pravilno.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na