Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2010., 15:01   #1
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
HDD želi biti formatiran zbog virusa

Poštovanje ekipa,

može pomoć:
Tata mi ima neki stariji komp (nije sad važno kakav, AMD 1700+ itd.) s maxtorovim diskom 80GB koji je savršeno funkcionirao do pred neki dan. Prilikom bootanja TrenMicro antivirusni program mi kaže kako je disk zaražen virusom i da mogu nastaviti bootati ili dobiti dodatni info. Infa naravno nema, a nastavak bootanja rezultira crnim ekranom i mrtvim hodom.

To je sistemski disk, naravno.

Izvadio sam ga iz njegovog kompa i ubacio u ladicu, i spojio na svoj laptop kao storage disk. Komp ga ocita kao E drive, ali kad kliknem na njega kaže mi da ga moram formatirati.
Ne mogu ucu i njega ako ne kliknem na format, kao što je nekad bilo sa starim pokvarenim disketama.

Probao sam s programmom RECUVA pristupiti disku, ali piše da mu je nepoznat device i ništa ne skenira.
Ima dosta važnih podataka na disku. Imate li nekih načina da skeniram disk, pristupim mu ili izvršio recovery podataka?

HVALA!


EDIT:
AV skener nema smisla (Avira) jer ne očitava ništa, odnosno 0 fileova. Također, kad idem na properties diska, on piše da ima 0 bytova
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2010., 15:27   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Digni sistem sa Hiren's Boot CD-om jer se programi dižu direktno sa cd-a. Druga solucija je neka live distribucija Linuxa pa c/p metodom spasiti podatke na drugi hard.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2010., 15:34   #3
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Digni sistem sa Hiren's Boot CD-om jer se programi dižu direktno sa cd-a. Druga solucija je neka live distribucija Linuxa pa c/p metodom spasiti podatke na drugi hard.
pod uvjetom da je hdd ispravan!


jesi ispušta kakve čudne zvukove,dal napravi spin prilikom paljenja?
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2010., 15:38   #4
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Coconut: kakvog mi smisla ima hirens boot ako mi ne očita podatke ni kao data disk u drugom kompu??

Inače, ne ispušta čudne zvukove - pokrene ga normalno, kratki spin up i to je to. Od onda tišina. Ali se tiho vrti, čujem ga, i grije se.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2010., 16:00   #5
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Valjda je mislio da sa Hiren's-ovim alatima provjeriš stanje diska, provrtiš Combofix sa njega, ako nisi siguran da li je do HD-a ili virusa.

U svakom slučaju, jedini način za izvući podatke bi ti mogla ostati kakva live distribucija.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na