Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2010., 02:50   #901
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Jedno pitanje, imam Samsung T260HD monitor, kupljen prije cca. 1 godinu.
Garancija je, koliko znam, 2 godine.
Vec dulje vrijeme imam 1 mrtvi piksel. Kad sam kupovao, netko mi je rekao da samsung ima zero pixel toleranciju.

Zanima me, da li ja mogu monitor zamijeniti/traziti povrat novca (sto mislim da ce teze ic u Protisu) ili ipak samsung vise nema zero pixel toleranciju?
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 09:07   #902
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Jedno pitanje, imam Samsung T260HD monitor, kupljen prije cca. 1 godinu.
Garancija je, koliko znam, 2 godine.
Vec dulje vrijeme imam 1 mrtvi piksel. Kad sam kupovao, netko mi je rekao da samsung ima zero pixel toleranciju.

Zanima me, da li ja mogu monitor zamijeniti/traziti povrat novca (sto mislim da ce teze ic u Protisu) ili ipak samsung vise nema zero pixel toleranciju?
Prvo, riješi ovu nedoumicu "netko mi je rekao da ima zero pixel toleranciju".
Ako je to točno, odeš prodavaču ili u ovlašteni servis i tražiš novi jer vrijede uvjeti onakvi pod kojima si uzeo opremu. Povrat novca zaboravi, dužni su ti riješiti problem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 12:22   #903
StBobi
Premium
Moj komp
 
StBobi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 151
Ja sam kupovao u protisu,par puta i nisam imao negativnih iskustava
StBobi je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 14:48   #904
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
naručio TV kod njih prije 3 dana, još nisu nikakvu ponudu poslali ni odgovorili
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 17:29   #905
GLAVATAR
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 21
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Čitam i čitam i mogu samo reć da nisam niti jednom imao problema u Protisu, zasad su jedina zamjerka prekratki odgovori na mail, pa su potrebna 2-3 maila da se dobije puna i prava informacija.
Nedavno sam uzimao djelove za HTPC i bilo je točno prema dogovoru, čak su djelovi došli ranije od planiranog.
Moram dodat da sam jednom dobio odgovor u 21h a poznato je da rade do 20, i zato, palac gore.


nisu dijelovi stigli ranije od planiranog, nego si ti dobio tuđe dijelove, netko drugi je zato svoje rezervirane dijelove čekao puuuno duže od planiranog

[QUOTE=Protis;1794473]

Citiraj:
imamo memoriju samo nemamo 20 vrsta vec par koje se najbolje prodaju, ostale idu po narudzbi
a zasto mi onda nije ponuđena niti jedna od tih 20? zasto sam svoju novu, nekoristenu i neispravnu memoriju morao slati na servis?!
Citiraj:
Trudimo se imati najjeftinije cijene koje mozemo i nekakav nivo usluge, ne da budemo najbolji vec dovoljno dobri, uz takvu marzu ne mozemo imati prostor od 600 kvadrata i hostese i 10 milijuna eura robe na lageru..
niko nije ni rekao da morate imati 600 kvadrata, hostese, milione eura i ostala sranja.......ovo nisu nikakvi argumenti, nego bezvezno lupetanje, jer ne znate sta bi drugo rekli, a da zvuči suvislo.

ako je istina da imate samo 0,5% nezadovoljnih kupaca, kao sto tvrdite, zasto onda toj nekolicini "nezadovoljnika" na neki način ne nadoknadite štetu, bar simbolično? razlozi tipa "događa se" i "imamo brdo zadovoljnih kupaca" su neprihvatljivi

sta meni znaci sto 100 ljudi prije mene s vama nije imalo problema? sta ja imam konkretno od toga? apsolutno nista!
bili krivi vi, vas dobavljač, uvoznik, serviser, neko peti, ako kupac nije kriv, u duhu dobre poslovne suradnje trebali bi mu bar simbolično pokusati nadoknaditi štetu kao znak isprike, meni se niko nije niti usmeno ispricao.

primjera radi, dok sam kupovao proteine u trgovini još manjoj od vase, gdje radi samo 1 djelatnik, na svako pitanje sam dobio odgovor i bas se vidilo da covjek radi posao koji voli, nista mu nije bilo tesko za objasniti, u par navrata sam tamo dobivao besplatne proteinske cokoladice, energetske napitke samo zato jer sam kod njih ostavio dosta novaca, a nije bila u pitanju nikakva isprika, niti sam imao s njima ikakvih problema...
druga trgovina, ako se to uopce i moglo zvat trgovinom, rijec je o uredu gdje se roba dizala nakon telefonske narudžbe (onda još nije bilo web shopova) naručio sam proteine s okusom čokolade, a lik mi je donio s okusom jagode, koje mi je zamijenio 2 dana poslije i u znak isprike mi dao bočicu vitamina
treća firma, isto je riječ o proteinima, isto sam ostavio par tisuca kn u trgovini, lik mi je dao malo jači popust i malo pakiranje proteina s novim okusima da probam, jer sam im vjeran kupac
ovo govorim iz razloga da vidite kakv je njihov odnos prema kupcima - tako da vam razlog "male firme" pada u vodu, ovo su isto jako male firme, još manje od protisa pa vode računa o klijentima.

vi se ponašate ko da kupcima radite uslugu sto su dosli nesto kupiti od vas, ko da bi klijenti trebali biti vama zahvalni, a ne obrnuto!

kad vec userete stvar, mogli bi kao znak isprike (sad govorim napamet) dati CD-e, podlogu za miša, markere i tako neke jeftinije sitnice ili nekom gestom se ispričati, cisto da kupac dobije dojam da vam je stalo, firma ne bi propala za tako male stvari, koje se po vama jako rijetko dešavaju(samo 0,5% nezadovoljnih) - ali toga kod vas nema, propali bi u roku tjedan dana da tako radite, jer je postotak daleko veći od spomenutog i zajebi su puuuuuuno učestaliji

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 18.12.2010. u 21:08.
GLAVATAR je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 18:33   #906
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Nije uzeto u obzir koliko ljudi ne zna za ovaj forum da podjele loša iskustva....
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 19:55   #907
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Nije uzeto u obzir koliko ljudi ne zna za ovaj forum da podjele loša iskustva....
Pa to barem nije problem. Siguran sam da veći dio PCEkspertovaca ima acc na forum.hr koji je forum za mase i ima bitno veću posjećenost.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 20:06   #908
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
kad vec userete stvar, mogli bi kao znak isprike (sad govorim napamet) dati CD-e, podlogu za miša, markere i tako neke jeftinije sitnice ili nekom gestom se ispričati, cisto da kupac dobije dojam da vam je stalo, ....

Kad protis zajebe - zajebe tako da bolje da ti daju bocicu apaurina, prozaca ili neceg slicnog nego podlogu za miša
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 20:07   #909
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
nisu dijelovi stigli ranije od planiranog, nego si ti dobio tuđe dijelove, netko drugi je zato svoje rezervirane dijelove čekao puuuno duže od planiranog
Nemoj se ljutiti, ali nagađaš. Sad ispada da su svi koji su dobili ranije naručeno, dobili tuđe.
Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova
...primjera radi, dok sam kupovao proteine u trgovini još manjoj od vase...

...treća firma, isto je riječ o proteinima, isto sam ostavio par tisuca kn u trgovini...
U ovome slučaju, uspoređuješ kruške i jabuke. Ne zato jer se radi o 2 različite branše, već zato što trgovine suplementima imaju ne 50% marže, već i preko 300-400%. To što si ti dobio vitamine koji dođu 30kn je lijepa stvar, no ti si debelo preplatio ono prije.
Tako je i nedavno aktualno i kupovina guma u SLO, bicikla i djelova u SLO, hardvera iz Italije i tako...

No slažem se sa tobom da bi odnos prema kupcima trebao svugdje biti jednak i na visokoj razini.
Ja sam kupovao u Protisu, imao 1-2 zamjene (jer su krivi artikal dali starome), no nikada nisam imao ikakvih problema. Ako je bilo žurno nešta, onda sam dao više novaca gdje sam odmah na ruke dobio predmet koji sam htio i tako se riješio neugodnosti. Ukoliko stvar nije bila hitna, onda sam išao na jeftiniju verziju (Protis ili neki drugi web shop, najčešće Protis jer mi je blizu) onda sam uzeo u obzir da će možda doći do kašnjenja iako kažem - to se još u mome slučaju nije dogodilo.

Isti odnos bi trebale sve trgovine imati, no kako nisu niti svi kupci jednaki - tako nisu niti sve trgovine.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 22:15   #910
Thundercool
Plebium
Moj komp
 
Thundercool's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 156
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Jedno pitanje, imam Samsung T260HD monitor, kupljen prije cca. 1 godinu.
Garancija je, koliko znam, 2 godine.
Vec dulje vrijeme imam 1 mrtvi piksel. Kad sam kupovao, netko mi je rekao da samsung ima zero pixel toleranciju.

Zanima me, da li ja mogu monitor zamijeniti/traziti povrat novca (sto mislim da ce teze ic u Protisu) ili ipak samsung vise nema zero pixel toleranciju?
Ako protis odbije suradnju ili tvrdi da oni ne produzuju Samsung-ovu "Zero Pixel Garanciju" javi se na 062 7267864 iliti 062 SAMSUNG od ponedjeljka do petka u vremenu od 8 do 18 sati.
Mozda oni pritisnu Protis.
LP
Thundercool je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 22:19   #911
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Onda se registrirajte i ocijenite ih na onoj njihovoj stranici.

Inače, volio bi da se član Protis predstavi imenom i prezimenom ovdje na forumu da znamo s kim razgovaramo (Vemilovi i HG-Spotovi P.R.-ovci su se ovdje predstavljali s imenom), ipak je ovo vrsta reklame. I da, volio bi znati što je s ovim kupcima koji se javljaju ovdje da ne dobijaju ponude mailom. Nije mi jasno kako se uspiju nečiji zahtjevi preskočit.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2010., 20:24   #912
GLAVATAR
Banned
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 21
[QUOTE=Vuco;1797241]
Citiraj:
Nemoj se ljutiti, ali nagađaš. Sad ispada da su svi koji su dobili ranije naručeno, dobili tuđe.
sumnjam da nagađam, i ovaj iz protisa je rekao da znaju prodati vec rezervirane komponentne
Citiraj:
U ovome slučaju, uspoređuješ kruške i jabuke. Ne zato jer se radi o 2 različite branše, već zato što trgovine suplementima imaju ne 50% marže, već i preko 300-400%. To što si ti dobio vitamine koji dođu 30kn je lijepa stvar, no ti si debelo preplatio ono prije.
Tako je i nedavno aktualno i kupovina guma u SLO, bicikla i djelova u SLO, hardvera iz Italije i tako...
nisi shvatio sta zelim reci, nisam tu govorio o marži, nego o poslovnoj politici malih tvrtki, obzirom da u protisu tvrde da je usluga losa zbog male zarade i kao mali su i sl...
ove firme su također male, ali je odnos prema kupcu totalnio drugaciji.

kad vec pricas o cijenama, taj lik sto je imao ured je bio cca. 30% jeftiniji od regularnih cijena u trgovinama, znaci cijene su mu bile kao sto su danas u sloveniji (o proteinima pricam), kod nas je to skuplje nekih 50-60%, a ne 300-400%, provjeri cijene na netu u americi na sluzbenim stranicama prozvođača pa ćeš vidit...al to je vec offtopic

P.S. mjesecna zaliha multivitamina kosta malo vise od 30 kn

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 18.12.2010. u 21:09.
GLAVATAR je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2010., 20:41   #913
Zebran
Premium
Moj komp
 
Zebran's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Bedekovčina
Postovi: 146
Evo...10.12.2010. uplatio sam narudžbu putem internet bankarstava. 13.12.2010. dolazi mi e-mail da je uplata vidljiva na njihovom računu.
15.12.2010. paket je bio kod mene. Volan koji sam naručio radi, pržilicu još nisam ugradio... Sa ostalim naručenim artiklima je sve O.K. Back to the Need for speed...
__________________
Zebran je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 21:07   #914
Hrc555
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: th
Postovi: 12
[QUOTE=Protis;1794473]Evo kako smo dobili odgovor iz inspektorata. Kupnja na daljinu je kada se ugovor sklopi izvan poslovnice firme. U ovom slucaju ugovorom se smatra racun. Racun izdajemo kada izdajemo robu ili saljemo postom. Ako uplatite virmanom ponudu i dodete kod nas po robu dobijete racun i robu i nama potpisete jednu kopiju racuna da ste preuzeli robu, ako saljemo overseasom dobijete robu i racun i "postaru" potpisete da ste preuzeli. Ako ste kod nas preuzeli robu i racun to se smatra kupnjom u maloprodaji jer ste imali priliku pogledati sta preuzimate, ako vam postar donese onda niste mogli pogledati sta preuzimate dok ne otvorite paket i u tom slucaju imate pravo vratiti robu nazad i dobiti povrat sredstava po zakonu i kao sta sam vec pisao za to ne naplacujemo nikakvu proviziju.

Citiraj:
Autor GLAVATAR Pregled postova

imamo memoriju samo nemamo 20 vrsta vec par koje se najbolje prodaju, ostale idu po narudzbi
da nam se ne isplati ne bi ni radili ali usluga ce sigurno biti losija nego u hg spotu jer kod nas trgovci nemaju vremena pola sata pricati sa kupcem i objasnjavati mu specifikacije i sta ja znam sta jer dnevno imamo oko 400 kupaca sto je oko 36 na sat, dakle oko 3 min po kupcu kod dva trgovca
postoje ljudi koji su spremni izdvojiti vise novaca u trgovini gdje ce dobiti bolju uslugu za 20% vecu cijenu i postoje kupci koji ce se radije informirati na internetu i kupiti kod nas po 20% jeftinijoj cijeni uz uslugu kakvu imamo
i takodjer smo svjesni da ce uvijek biti kupaca koji nece biti zadovoljni jer koliko se mi trudili uvijek ce se desavati greske i svaki dan od 400 kupaca 2 budu nezadovoljna ali posto je to 0,5% zadovoljni smo rezultatima
Po forumima uglavnom pisu nezadovoljni kupci jer ovi zadovoljni nemaju razloga pisati, ako kupim salamu u konzumu i sve je ok necu pisati na forumu da je salama bila super ali ako kupim pokvarenu onda ce biti prevaranti u konzumu prodaju pokvarenu salamu
Za sada su nas ocjenila 424 kupca i prosjecna ocjena je 4.0 sa cime smo vrlo zadovoljni i sto je jos bitnije zadovoljstvo kupaca je u rastu (prije par mjeseci je bila 3.6) tako da smatramo da dobro radimo
Tko radi taj i grijesi pa tako i mi, svaki dan nam se dogodi da nesto krivo narucimo ili zaboravimo ili ponekad kriva stvar dode ili drugi kolega proda nesto sta je rezervirano i slicne stvari i zbog toga imamo ta dva nezadovoljna kupca ali opet sa druge strane tu je tih 398 zadovoljnih
Ponekad su se dogodile neke stvari koje nisu trebale ali to nastojimo reducirati sto je moguce manje
Trudimo se imati najjeftinije cijene koje mozemo i nekakav nivo usluge, ne da budemo najbolji vec dovoljno dobri, uz takvu marzu ne mozemo imati prostor od 600 kvadrata i hostese i 10 milijuna eura robe na lageru...
Molim da ne kakate previše jer ne govorite istinu. Kod Vas kupujem samo tinte za 15 kuna ali ako mi još jedan put ne vratite mojih 50 lipa, 80ak lipa ili slično, moglo bi Vam se nešto slučajno zaletiti u glavu Ipak su to moje pare i ako na računu piše 51,13 kn, onda to nije 52 kune kako kažete da košta Boli me đon za tih par lipa ali ne želim da mi rastu rogovi jer se ne radi o tih par lipa nego o podcjenjivanju jer niti ne želite vratiti tih "par" lipa ali Vas jako svrbi ako netko slučajno nema 50 lipa ili kunu koje vi zanemarujete.

Kako sam se u nekoliko navrata morao svađati sa raznim trgovcima i detaljno proučavati ZOO i ZZP, već sam se usavršio u pisanju raznih pismena, prigovora i zahtjeva da mi se vrati moj novac makar mi se više ne sviđala boja stvari koju sam kupio. Mogli bi se svi malo opametiti pa Vam malo zagorčati život jer npr. nema adekvatnog prijevoda manuala kako kaže članak 13, stavak 2 i 3.

Znate li da je "U slučaja spora ... teret dokaza je na trgovcu." ? ? ? Pa se vi dokazujte i sudite sa mnom da li je komponenta ispravna ili ne i plaćajte vještačenje koje ću tražiti i za koje sam 100% siguran da će biti u moju korist jer svaku komponentu mogu isprobati u nekoliko različitih računala. A vi ćete mi još i platiti kamatu, te sve troškove koji proizađu iz parnice

Znaš li koliko u samo zadnjih nekoliko stranica ima "Postupci koji predstavljaju zavaravajuću poslovnu praksu" ?

Znaš li da su mi i ekipa iz Europatrade-a koja slovi kao tvrd orah, vratili pare bez problema iako sam im platio na 12 rata American Express karticom? A ja dobio keš na ruke

Pročitajte si članak 424 ZOO! ! ! "
ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja."

Ne znam više koji je članak ali piše da se može vratiti i do mjesec, pa čak i do 6 mjeseci od dana kupovine ako ima nekakav nedostatak i da kupljeno morate zamjeniti identičnom stvari, ako je moguće naravno ili istih karakteristika. Informirajte se malo kod onih koji su prije bili u Ilici a sada su se preselili...ako ne znate koga treba pitati, pitajte u Društvu za zaštitu potrošača

Samo se Vi i dalje nastavite tako ponašati pa ćete imati sve više i više kupaca. Ja sam ih već toliko odgovorio da sam Vam napravio dosta veliki manjak u blagajni a sve zbog arogancije, bahaćenja, totalne neljubaznosti i nekulture, neuvažavanja sasvim opravdanih reklamacija i sličnih ispada. A ja i sam potrošim znatne količine novaca na informatičku opremu. Izračunajte si koliki gubitak si radite sa tom svojom politikom prema kupcima.

Pogledajte kako radi ekipa u Magazin RS-u, kako se sve može odmah testirati, odmah se zamjeni makar i na njihovu štetu itd, a sve jer žele privući kupce, i žele da im kupci budu zadovoljni a to je jedini put prema uspjehu.


Hrc555 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 11:03   #915
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Koji likovi. Zovem ih, zauzeto, par sekundi poslije zovem-zvoni i nitko se ne javlja.
I tako u nekoliko navrata.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 11:20   #916
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Koji likovi. Zovem ih, zauzeto, par sekundi poslije zovem-zvoni i nitko se ne javlja.
I tako u nekoliko navrata.
Hehe, i ja ih zvao maloprije, isti slucaj.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2010., 12:48   #917
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Koji likovi. Zovem ih, zauzeto, par sekundi poslije zovem-zvoni i nitko se ne javlja.
I tako u nekoliko navrata.
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Hehe, i ja ih zvao maloprije, isti slucaj.
daj se dogovorite, mislis da oni mogu obraditi toliku kolicinu poziva u tako kratkom roku
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote