Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2016., 19:07   #1381
GTC
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 64
Rikno mi Patriot Blast (totalno neočekivano, jel) kupljen u HGSpotu. Pošto namjeravam uzeti neki drugi SSD sad odmah jer nemam vremena čekati garanciju (i neću ga uzet u HGSpotu), kakve su mi opcije? Da li imam pravo tražiti povrat novca bez obzira na to da li mi mogu dati isti, novi proizvod, ili moram prihvatiti zamjenu? Da li eventualno mogu uzeti nešto drugo (memoriju ili što god) za istu cifru (ili nadoplatiti ak treba), hoće li mi izaći u susret?
Disk je kupljen preko web shopa, i preuzet u poslovnici.
GTC je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 10:05   #1382
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
AKo imaju identičan SSD, dobiti ćeš njega. Ako nemaju onda imaš pravo tražiti povrat.
Doc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2017., 17:30   #1383
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 458
Prije par dana kupljena graficka, postoji li mogucnost povrata novca, ona je u potpunosti ispravna, mislim je vratit i uzet lovu. Jeli to moguce i koji su uvijeti?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 17:45   #1384
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ako si kupio preko webshopa, imas 14 dana s tim da mora biti kao da nije niti otvorena kutija, ako nisi, tj ako si kupio u poslovnici, ide prema volji trgovca i njihovoj politici.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 17:50   #1385
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 458
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Ako si kupio preko webshopa, imas 14 dana s tim da mora biti kao da nije niti otvorena kutija, ako nisi, tj ako si kupio u poslovnici, ide prema volji trgovca i njihovoj politici.
Znaci stvar srece.... kupljena u poslovnici, a vidit cu sutra sta kazu, kupljena prije 3 dana
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 23:06   #1386
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Ako si kupio preko webshopa, imas 14 dana s tim da mora biti kao da nije niti otvorena kutija, ako nisi, tj ako si kupio u poslovnici, ide prema volji trgovca i njihovoj politici.
Samo da se osvrnem na online shoping (nevezano za ovo jer je kupio u poslovnici) ne mora biti kao da nije otvorena, ali prodavač smije umanjiti cijenu u tom slučaju.
Iako postoji članak da kupac ne odgovara za štetu nastalu da bi se ispitala funkcionalnost stvari (znači pakiranje koje ne možeš otvoriti bez da razbiješ tipa seal....) pa bi se ja na to pozvao da je takav slučaj.

Links ima tablicu za to koju možete vidjeti ovdje.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2017., 12:28   #1387
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Da pohvalim ekipu, imam neki Trustov bežični miš, skrol je počeo zajebavat. Za 5 minuta sam dobio novi, odmah sam uzeo još jedan miš i sd karticu koliko su me obradovali s nezajebavanjem zbog 100 kn.
simpleplan je online   Reply With Quote
Staro 23.03.2017., 14:26   #1388
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Moram ih i ja pohvaliti.

Kupio sam RAM, prošlo par dana, ispostavilo se da nije kompatibilan sa Ryzenom, poslao mail s pitanjem za zamjenu.
Rekli da nema problema, donio RAM, pregledali ga, naručili kit koji mi odgovara, idući dan došlo, preuzeo, sve 5.
Bez drame, suvišnih pitanja.... pohvala od mene.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 00:14   #1389
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
HG SPOT ISKUSTVO
ovako, naručio acer predator xb241hbmipr, platio punu cijenu za "novi", kada stigo ja otvorim...
1. zamazan ekran
2. na onim gumenim kockicama ispod stalka prašina
3. sklopka je postavljena na ON, nikad dosad nisam kupio stvar da je bila sklopka na ON
4. metalna ploča na stalku na kojeg se osloni/prikvači zaslon je sav izgreban, i točno se vidi da je skidano X puta

100% izložbeni, žele mi ga podvalit kao "novi", vraćam im ga.
akmaggot666 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2017., 00:53   #1390
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor akmaggot666 Pregled postova
HG SPOT ISKUSTVO
ovako, naručio acer predator xb241hbmipr, platio punu cijenu za "novi", kada stigo ja otvorim...
1. zamazan ekran
2. na onim gumenim kockicama ispod stalka prašina
3. sklopka je postavljena na ON, nikad dosad nisam kupio stvar da je bila sklopka na ON
4. metalna ploča na stalku na kojeg se osloni/prikvači zaslon je sav izgreban, i točno se vidi da je skidano X puta

100% izložbeni, žele mi ga podvalit kao "novi", vraćam im ga.


Oni sve ekrane izlozbene prodaju , štoviše rekli su mi prilikom kupnje da tako posluju i neke primjerke imaju samo po jedan te kad platis spakiraju ti to smetje koje je 300 ljudi grebalo i silovalo.

Ja sam inzistiro na novom zapakiranom pa nije bilo problema , ali inace mi se ta prica gadi poprilicno
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2017., 06:18   #1391
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Oni sve ekrane izlozbene prodaju , štoviše rekli su mi prilikom kupnje da tako posluju i neke primjerke imaju samo po jedan te kad platis spakiraju ti to smetje koje je 300 ljudi grebalo i silovalo.

Ja sam inzistiro na novom zapakiranom pa nije bilo problema , ali inace mi se ta prica gadi poprilicno
zato ce izgubit kupca, sutra im vracam i kupujem drugdje isti proizvod, iako mi ponude bilo što, mogu se j straponom
izlozbeni se prodaju inace s velikim popustom, j im pas m sr.
akmaggot666 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2017., 10:31   #1392
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
hg spot

Ja cesto narucujem od hgspota bez obzira na cijenu premda su konkurentni nemogu reci, glavni razlog je taj da poznam neke ljude tamo i znam da ukoliko bude problem da ce se rijesiti odmah i bez puno problema.

Sa njima sam prezadovoljan opcenito, bude greskica tu i tamo, al sve se odmah rijesi.

Ako ste nezadovoljni sa hg spotom, izrazite nezadovoljstvo i vjerujem da ce rijesiti problem na vase zadovoljstvo. Bar tako kod mene fukcionira.

Zadnje izmijenjeno od: natal. 18.06.2017. u 10:41.
natal je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2017., 10:50   #1393
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor natal Pregled postova
Ja cesto narucujem od hgspota bez obzira na cijenu premda su konkurentni nemogu reci, glavni razlog je taj da poznam neke ljude tamo i znam da ukoliko bude problem da ce se rijesiti odmah i bez puno problema.

Sa njima sam prezadovoljan opcenito, bude greskica tu i tamo, al sve se odmah rijesi.

Ako ste nezadovoljni sa hg spotom, izrazite nezadovoljstvo i vjerujem da ce rijesiti problem na vase zadovoljstvo. Bar tako kod mene fukcionira.
...jer poznaš tamo neke ljude....
Ključni dio.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2017., 11:17   #1394
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
hg spot

Krivo ste me shvatili, nisam tako mislio, ja sam kupac kao i svaki drugi.

Lakse mi je kupovat i raditi sa ljudima koje osobno poznajem i mogu garantirati za njih jer znam da su posteni i da rade ok bez obzira na cijenu koja moze biti visa a i nemora...al necu sigurno ako je neka znj firma jefitnija kupiti kod njih.

Ovo sto sam ja napisao svi tako rade priznali to ili ne.

Ja svakom mogu preporuciti Hgspot i garantirati za njih. Isto tako mogu i futuru, links, uzishop, protis ali perifiram Hgspot.

Ja znam ljude koji su kompove platili po 1000-2000 kn vise nego na bilo kojoj od ovih gore navedenih trgovina. Al ti ljudi poznaju ljude u lokalnim trgovinama, zele raditi sa njima, vjeruju njima i to je to. Daljnja rasprava nema smisla...tako ljudi funkcioniraju pa i ja.
natal je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2017., 11:21   #1395
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor akmaggot666 Pregled postova
HG SPOT ISKUSTVO
ovako, naručio acer predator xb241hbmipr, platio punu cijenu za "novi", kada stigo ja otvorim...
1. zamazan ekran
2. na onim gumenim kockicama ispod stalka prašina
3. sklopka je postavljena na ON, nikad dosad nisam kupio stvar da je bila sklopka na ON
4. metalna ploča na stalku na kojeg se osloni/prikvači zaslon je sav izgreban, i točno se vidi da je skidano X puta

100% izložbeni, žele mi ga podvalit kao "novi", vraćam im ga.


Zato ja nevolim web shopove koji imaju shopove kod nas..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2017., 11:38   #1396
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor natal Pregled postova
Krivo ste me shvatili, nisam tako mislio, ja sam kupac kao i svaki drugi.

Lakse mi je kupovat i raditi sa ljudima koje osobno poznajem i mogu garantirati za njih jer znam da su posteni i da rade ok bez obzira na cijenu koja moze biti visa a i nemora...al necu sigurno ako je neka znj firma jefitnija kupiti kod njih.

Ovo sto sam ja napisao svi tako rade priznali to ili ne.

Ja svakom mogu preporuciti Hgspot i garantirati za njih. Isto tako mogu i futuru, links, uzishop, protis ali perifiram Hgspot.

Ja znam ljude koji su kompove platili po 1000-2000 kn vise nego na bilo kojoj od ovih gore navedenih trgovina. Al ti ljudi poznaju ljude u lokalnim trgovinama, zele raditi sa njima, vjeruju njima i to je to. Daljnja rasprava nema smisla...tako ljudi funkcioniraju pa i ja.

Čekanje odobrenja preko mjeseci i po i slične gadostima sam od njih doživio pa ih ne mogu baš preporučiti...

Za 1000-2000 više pa te zajebavaju a nama izvan ZG webshopovi tipa magazin RS i uzi nude puno bolju uslugu i komunikaciju od poslali smo mail, čekamo odgovor... I tako 55 dana...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 17:51   #1397
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
trebalo im je 5 dana nakon što su dobili dostavljen monitor, da mi uplate 3,5k na račun, dosta brzo, mislio da će biti više problema, barem su to napravili kako treba nakon što su mi dostavili rabljeno monitor, j im p m
akmaggot666 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 13:26   #1398
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ja sa HgSpotom i vracanjem artikala (ispravnih!) i dobivanjem nazad novaca ili kupovinom neceg drugog vec godinama nemam problema.

Pocevsi od prvog ATX-a napajanje koje sam kupio, pa skuzio da mi je trebao AT (kojeg oni nisu imali, pa su mi lijepo vratili novac kad sam se vratio u ducan) do monitora od 4k kuna kojeg su mi bili voljni zamjeniti mjesec dana nakon kupovine.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 18:36   #1399
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Vidim uglavnom sve dobra iskustva sa HG Spot trgovinama i ljudi se uglavnom ne žale previše. Međutim, moja priča je potpuno drugačija, evo mojeg iskustva:

Prošli pon (14. 8.2017) sam bio u njihovoj poslovnici Utrine (centar), i tražio sam mobitel Asus Zenfone Max, za kojeg je na webu pisalo da je dostupan i dobavljiv. Za razliku od većine koja kupuje online, došao sam na prodajno mjesto osobno i želio kupiti navedeni mobitel. I tu počinju problemi - navedenog modela nema na lageru. Ali eto, postoje dva druga, jedan u Puli i jedan u Splitu pa budu povukli onog iz Pule u Zg i obavijestili me kad mob dođe u Utrine.

Drugi dan se nije radilo, bila je Gospa stoga mobitel nije došao, ali u srijedu čekam poziv, međutim mobitel i dalje ne stiže... Tek u četvrtak (mislim, ili možda čak petak) stiže poziv, Asus je stigao. Opet, dođem osobno po mobitel, čekam u redu iza 10, 15-ak ljudi ispred mene i pokupim mobitel sav sretan i optimističan što sam ga napokon dobio.

Obavim još par sitnica i idem natrag doma, otvorim kutiju kad ono šok - mobitel NIJE zapakiran u najlon, očito da je već bio vađen van a kad ga okrenem naopako vidim da mu je zadnja maskica oštećena, slova koja čine logo "Asus" su počupana iz plastike. Sav bijesan i ljut zovem HG Spot i dobijem gospodina koji mi ga je prodao. Sve ljubazno i kulturno objasnim o čemu je stvar, i on meni isto tako kaže da nema problema, i neka nazovem Web Shop..? Bez ikakve logike ili razmišljanja, ja zovem Web Shop i objasnim situaciju vrlo ljubaznoj gospođi, koja me zbunjeno pita za broj računa od web trgovine. Međutim, Asus NIJE kupljen preko web trgovine, kupljen je na prodajnom mjestu. Stoga se zahvalim i zovem OPET Utrine, da vidim što i kako dalje.

Ponovno objasnim što se dogodilo, i pitam da li je moguće zamijeniti uređaj za isti ali ispravan i neoštećen. Međutim stiže novo (neugodno) iznenađenje, ovaj model je sad već dosta star i nema ga više u ponudi (niti ga je moguće naručiti) ali postoji još jedan u Splitu pa budu njega naručili i stvar riješena. Naravno, to je bilo u subotu, kad servis više nije radio... (iako u tom trenutku nisam ni znao da trebam u servis, iz konteksta sam izvukao zaključak da se javim na prodajno mjesto, blagajnu)

Prođe dan-dva i dobijem poziv od trgovine, mobitel je stigao i mogu ga pokupiti kad mi odgovara. Opet, idem u HG Spot, uđem u prodavaonicu i obratim se prodavaču koji mi odgovara da nema pojma o čemu pričam, a da je za takve stvari zadužen servis, pa neka se njima obratim. Jedini problem je u tome što servis radi do 18 sati, a bilo je 18:30 stoga sam (baš da se slikovito izrazim) "poljubio vrata" i vratio se natrag.

I onda konačno, ranije danas (prije nekih sat, sat i pol) odem OPET u HG Spot, ovaj put u njihov servis sa svim papirima, potvrdama i uputama međutim nastaje problem - prošlo je tjedan dana žalbe koje sam kao imao za prijaviti kvar, zbog čega oni sumnjaju u moju priču?! Mobitel sam im ostavio (tražili su i račun), sve ostaje u servisu i budu mi se javili kad se stvar "provjeri" Mislim, sve fino i ljubazno, i došao sam miran i strpljiv ali otišao bijesan i ljut, rekavši im (s obzirom na okolnosti) da sam trebao tražiti povrat novaca a ne trošiti svoje vrijeme i trud na igrice sa njihovim servisom i prodavaonicom. I da stvar bude još bolja, napisali su mi krive osobne podatke, prezime sa krivim slovom stoga da su mi i išli recimo slati email, ne bih ga nikad dobio! Pa ih opet nazovem i ispravim osobne podatke, da bi mi gospodin rekao kako je već sve potvrđeno i kako budem (sutra?) dobio svoj novi Asus.

Stvarno, što bi se reklo pametnom dosta! Svakako budem razmislio prije sljedeće kupovine u HG Spotu... Ispod sve te ljubaznosti i nazovi profesionalnosti se kriju veliki propusti i površnost.
  Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 19:50   #1400
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Jel na webu pisalo da je bas dostupan i u trgovini u utrinama? Ha cuj, da je moglo lakse i bolje moglo je, ali s obzirom da se sve u tjedan dana rjesilo, i dobro je kako zna biti... Slazem se da ispadaju neprofesionalni. Iako imam pozitivna iskustva s njima, sto se tice reklamacija i kupovina, zaposlenici u prodavaonici bas nekad neznaju raditi svoj posao pa se gubi vrijeme.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 19:51   #1401
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
To je super iskustvo, nemam pojma o čemu pričaš....

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 20:46   #1402
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Jel na webu pisalo da je bas dostupan i u trgovini u utrinama? Ha cuj, da je moglo lakse i bolje moglo je, ali s obzirom da se sve u tjedan dana rjesilo, i dobro je kako zna biti... Slazem se da ispadaju neprofesionalni. Iako imam pozitivna iskustva s njima, sto se tice reklamacija i kupovina, zaposlenici u prodavaonici bas nekad neznaju raditi svoj posao pa se gubi vrijeme.
Mislim da je, ali kako je prošlo više od tjedan dana, moguće da ga i stvarno nije bilo. Ali su zato Pula i Split imali po jedan, dakle postojao je način da se uređaj nabavi. Jedini problem je u tome što su i Pula i Split imali po samo jedan primjerak koji je (najvjerojatnije) bio izložbeni model i imao onu vezicu, senzor protiv krađe zaljepljen na stražnju stranu. Pa kad su to micali i skidali, najvjerojatnije su strgnuli i Asus logo.

Ali to je moja osobna pretpostavka - mene kao krajnjeg kupca uostalom to i ne zanima. Mob sam u potpunosti platio (i to bez ikakvog popusta), stoga problem i dalje ostaje u njihovoj komunikaciji i organizaciji. I sve bi još vjerojatno prošlo "ispod radara", da sam danas otišao u servis i napokon dobio zamjenski poklopac ili mobitel. Uostalom, gospodin s kojim sam bio u kontaktu, prodavač je navodno osobno naručio zadnji preostali primjerak iz Splita. Ali točka na "i" je bilo to što su oni mene išli provjeravati (i rekli mi da pričekam dan-dva ili više), jer kao zašto se nisam odmah žalio, zašto sam čekao tjedan i pol? A siguran sam da postoje zapisi i zaprimljena pritužba još od prvog dana, kad sam ga prvi put dobio i otvorio kutiju... U stvari, da ironija bude još veća oni su vidjeli (u servisu) da je naručen primjerak iz Splita, i siguran sam da je morala postojati neka napomena ili objašnjenje ali eto. Što je, tu je - tako da sad nakon 10 (i više?) dana od kupovine novog mobitela, i dalje ga nisam u mogućnosti koristiti pa se služim prastarim Samsungom od prije 4, 5 godina kojeg sam našao u ladici. Barem sad znam (i iskreno se nadam) da je stvar riješena i eto provjerena, pa ga VALJDA budem sutra dobio, ispravnog i neoštećenog. Ako ne, javim se ovdje sa više informacija

Citiraj:
Autor shanta Pregled postova
To je super iskustvo, nemam pojma o čemu pričaš....

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Ti to ozbiljno ili me samo zaje...?
  Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 08:10   #1403
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Ispalo je da bi bilo bolje da si ga naručio online nego što si ga išao osobno kupiti kod njih.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 22:19   #1404
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ispalo je da bi bilo bolje da si ga naručio online nego što si ga išao osobno kupiti kod njih.
Istina, u potpunosti se slažem! Ali eto, situacija je takva kakva je, a ono najbitnije je to da je problem sa mobitelom napokon riješen. Trebalo je dosta strpljenja i vremena (kao i spominjanja ključnih riječi tipa "zaštita potrošača, "loša reklama" i slično) ali bilo kako bilo gospodin iz HG Spota mi je danas osobno dovezao mobitel na adresu. Nov, zapakiran i bez ikakve štete
  Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 23:10   #1405
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Trebalo je dosta strpljenja i vremena (kao i spominjanja ključnih riječi tipa "zaštita potrošača, "loša reklama" i slično)
Ne, te riječi uopće nisi trebao spominjati i stvar bi svejedno bila uredno riješena.
Poklopilo ti se par pehova, praznika, vikenda, radno vrijeme, pa se sve odužilo ali ne vidim potrebu za nekakvim ispraznim prijetnjama "zvat ću ove ili one".
Zovi koga hoćeš, ne trebaš to njima u trgovini spominjat jer je prejadno, imaš svoja prava i ako ih znaš ostvariti onda ih ostvari.

Sve si mogao riješiti isti dan kad si kupio telefon, ako vidiš da nešto ne štima, vratiš se odmah u trgovinu i tražiš pare nazad i dobio bi ih.
Ali ti se zivkao okolo, pa ovi povlače drugi telefon vamo-tamo itd.
Normalno da će se odužiti.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 23:40   #1406
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ne, te riječi uopće nisi trebao spominjati i stvar bi svejedno bila uredno riješena.
Poklopilo ti se par pehova, praznika, vikenda, radno vrijeme, pa se sve odužilo ali ne vidim potrebu za nekakvim ispraznim prijetnjama "zvat ću ove ili one".
Zovi koga hoćeš, ne trebaš to njima u trgovini spominjat jer je prejadno, imaš svoja prava i ako ih znaš ostvariti onda ih ostvari.

Sve si mogao riješiti isti dan kad si kupio telefon, ako vidiš da nešto ne štima, vratiš se odmah u trgovinu i tražiš pare nazad i dobio bi ih.
Ali ti se zivkao okolo, pa ovi povlače drugi telefon vamo-tamo itd.
Normalno da će se odužiti.
Uz svo dužno poštovanje, ne slažem se. Mislim da ne shvaćaš situaciju - nije se stvar otegnula zbog mene ili zbog toga što sam (ili nisam) rekao. Stvar se samo zakomplicirala iz tog razloga što su mi nabavili oštećeni mobitel - to je sve. A kako je riječ o starijem modelu kojeg više nema na lageru (i više ga ne budu naručivali, izgleda da sam doslovce dobio zadnji primjerak), bilo je pitanje gdje nabaviti zamjenski. Naravno, da su mi rekli kako je nabavka zamjenskog nemoguća, svakako bih tražio povrat novaca i cijela bi priča tu završila. Ali ne, oni su sasvim fer ponudili zamjenski uređaj, i rekli da neka ništa ne brinem, da se sve bude riješilo. I onda dođem u servis drugi dan, gdje me valjda njih petero (od šefa servisa pa do tipa na pultu) gledaju sumnjičavim pogledom, i još mi kažu kako ništa ne mogu napraviti jer prvo moraju provjeriti cijelu priču. I još mi prigovore da se nisam odmah žalio, a cijeli cirkus traje preko tjedan dana! A to da su mi potpuno nov mobitel uzeli i zadržali na servisu uopće nema smisla spominjati, tim više što su doslovce ispred mene rekli da oni to ne popravljaju. Pa zar nisu onda mogli jednostavno zamijeniti taj poklopac, i svi bi bili sretni?!

I odjednom gle čuda - žalim se upravi i spomenem svoja prava (kao i zaštitu potrošača), da bi se cijela situacija odjednom riješila unutar 24 sata. Vrlo brzo i ljubazno, onako kako je trebalo biti i prvog dana. Slučajnost ili ne, presudite sami - meni kao kupcu je samo bitno da napokon imam mobitel koji radi OK, i nije razbijen.
  Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 11:45   #1407
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
A da si kojim slučajem na prodajnom mjestu otpakirao mobitel i provjerio ga, ništa od ovog se ne bi dogodilo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 22:58   #1408
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
30.11 narucio podlogu za mouse preko webshopa. Dobio potvrdu narudžbe.

Danas je 05.12, još uvijek nemam nikakvu potvrdu da je roba poslana niti ništa.

Mislim da je ovo prvi i zadnji put da koristim ovaj webshop


EDIT:

Danas (06.12.2017) stigao paket dostavom. Nit me itko zvao niti ništa. Čudna malo praksa, ali dobro bar je došao.

Zadnje izmijenjeno od: oxer. 06.12.2017. u 15:34.
oxer je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 23:08   #1409
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Dostava doma?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 23:34   #1410
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Da, uzeo dostavu doma posto mi se ne da zavlaciti u grad, a i ovako podloga iz ZG dolazi.
oxer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na