Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2017., 20:43   #3391
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Natjeraj je!
Jedino s nekin bench programon, ovako u igrama na 2560x1080 na max neide, vjerojatno jer je i case dobro prozračen
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 21:28   #3392
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ima li tko RX 480 sapphire Nitro+ ako moze provjeriti dali mu se grafa downclocka/throttla sa 1340 na nize u igrama na stock postavkama kad krene udarat u 75C? Dakle cisti stock bez ikakvog diranja.
Teško je u igrama doći sa tom karticom do 75C , jedino da se prtlja po postavkama ventilatora i podesi da na višim temperaturama imaju manji broj okretaja od tvornički predviđenih .
Kada sam je kupio gazio sam je sa svim mogučim testovima i grafa nije throtlala .

BTW zar ti nemaš Sapphire R9 Fury Nitro OC ?
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2017., 21:33   #3393
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Meni je rx470 nitro stock isla do 80c
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 21:42   #3394
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Meni je rx470 nitro stock isla do 80c
U kojim uvjetima rada ?
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 22:37   #3395
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Teško je u igrama doći sa tom karticom do 75C , jedino da se prtlja po postavkama ventilatora i podesi da na višim temperaturama imaju manji broj okretaja od tvornički predviđenih .
Kada sam je kupio gazio sam je sa svim mogučim testovima i grafa nije throtlala .

BTW zar ti nemaš Sapphire R9 Fury Nitro OC ?
Otisla putevima gospodnjim. Za dotu ce mi i 480 bit prejaka a ovu sam utrzio malnereko vrhunski

Btw gledam po netu da kartica bez problema dolazi do 75c i da zna spustat klokove do cca 1250. Al ako kazete da ne ide onda super uvjjek mogu manualno smanjit target temp a dignut rpmive ventovima na max.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 22:53   #3396
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
U kojim uvjetima rada ?
u online fps-ima ,na dvije zaredom defektne naletio , staces
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 23:05   #3397
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Natjeraj je!

Stavi i koji pasivac od Arctica na VRM i memoriju, da ne odu prije tog venta

Vent je bar lako zamjenjiv - ovo dvoje nikako
Nisam dobio u paketu nikakve pasivce, dobio sam samo backplate, to je tako zamišljeno. Iako i ja mislim da bi dobro došli pasivci i sa prednje strane. Trebam kupiti one ježiće ko za VRAM, jer imam samo 10-15mm do finova hladnjaka.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 00:07   #3398
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa kolko si ti love onda popušio s tim mjenjanjima? Sa prodajama 10 komada minimum nekih 2 soma kn? Čudan neki hobi

BTW da nisi u svim tim mijenjanima gtr zamjenio sa rs?
Zaradio toliko cca, ali necemo sad o tome. Ni jedna nije bila nova, tj po cijenu u ducanu
Ma jok, referentnjaca je u pitanju bila

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ok, znači kod nvidije je kriv cooler a kod AMD-a cooler ne igra nikakvu ulogu?
Malo mi je cudno da ti bas niti jedna graficka nije uspjela drzati boost u igrama.
Da, kod Nvidije temperatura ogranicava clock, na sto mi softwareom nemozemo utjecati, osim ubrzavanjem venta. Kod AMD.a je tak svejedno koji cooler imas gore ako si dobio cip, koji nije ni trebao zavrsiti u toj grafickoj, jer ne drzi taktove, ohladiti ga nemozes.

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ima li tko RX 480 sapphire Nitro+ ako moze provjeriti dali mu se grafa downclocka/throttla sa 1340 na nize u igrama na stock postavkama kad krene udarat u 75C? Dakle cisti stock bez ikakvog diranja.
To ti je normalno za Polaris, los primjerak cipa imas. Pogledaj malo koliko struje vuce, prva pomoc ti je undervolt.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 00:43   #3399
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ček, po tebi postoje gpu koje ni pod kojim uvjetima ne mogu držati ni boost clock ma što radio? To je nemoguće, jer ne postoji proizvod (bilo cpu ili gpu) koji se ne može barem malo overclockirati (naravno u iole normalnim uvjetima), a kamoli doći do boost clocka. BTW da naglasim da pri tome ne pričam o tome dali na stock postavkama dolazi do max boosta ili ne u xy igri, nego si jasno napisao da nikako ne može držati boost (znači ni uz čačkanje, bilo power limit itd.), te da se ne može nikako ohladiti... Pa eto dečko u postovima iznad tvog stavio aftermarkert cooler i dobio štajaznam 15-20C bolju temperaturu

Znači ili si nešto pobrko ili si fakat dobio gpu za reklamaciju. To je onda defektan proizvod koji reklamiraš tj. ne možeš tvrditi da je to standardi feature čitave serije.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 00:45   #3400
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Kod AMD.a je tak svejedno koji cooler imas gore ako si dobio cip, koji nije ni trebao zavrsiti u toj grafickoj, jer ne drzi taktove, ohladiti ga nemozes. ... To ti je normalno za Polaris, los primjerak cipa imas. Pogledaj malo koliko struje vuce, prva pomoc ti je undervolt.
Ja sam prvo dobio rx 470 koja nije mogla držati 1226 boost niti kad bi ju undervoltao do maksimuma i u isto vrijeme digao power limit na +50%. Na tim postavkama se grijala kao luda, potrošnja kao pri OC-u. Pri stock postavkama radila je na 700-900MHz i udarala u power limit. Katastrofa. Odmah sam ju reklamirao, dali mi drugu istu takvu. Ova je pak sušta suprotnost. Na stocku rijetko kada gubi boost, laganim undervoltom drži boost 100% i potrošnja pada osjetno. S druge strane, može se clockati dobro s odgovarajućim coolerom.

Evo test Witchera 3, Ultra sve osim shadows - medium i foliage distance - high, hairworks off. 1440p scaling jer je na 1080p CPU bottleneck. Da, usred Toussainta pri 70ak FPSa je i7 Haswell bottleneck, OC grafe ne radi razliku veću od 1-2%, baš me zanima kako bi se tu snašao jedan G4560. Napravio sam isti put kroz centar Toussainta na stock i OC, mjereno frapsom.

1226MHz Frames=3961, Time (ms)=75640, Min=47, Max=60, Avg=52.366
1380MHz Frames= 4318, Time (ms)=75703, Min=52, Max=65, Avg=57.039

Ravno +5 FPS-a u svemu, odnosno oko +9%.

EDIT: Manuele, upravo o tome pricam, ima takvih čipova. Taj koji sam prvi dobio nije mogao držati 1226 ni pri 180W potrošnje, znači +50% Stavi na njega bilo koji hladnjak i drži ga na 50°, ne pomaže, udara u power limit, undervoltat ga ne možeš niže, jer gubi stabilnost.

Zadnje izmijenjeno od: kurc. 27.01.2017. u 00:52.
kurc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2017., 00:56   #3401
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ček, po tebi postoje gpu koje ni pod kojim uvjetima ne mogu držati ni boost clock ma što radio? To je nemoguće, jer ne postoji proizvod (bilo cpu ili gpu) koji se ne može barem malo overclockirati (naravno u iole normalnim uvjetima), a kamoli doći do boost clocka. BTW da naglasim da pri tome ne pričam o tome dali na stock postavkama dolazi do max boosta ili ne u xy igri, nego si jasno napisao da nikako ne može držati boost (znači ni uz čačkanje, bilo power limit itd.), te da se ne može nikako ohladiti... Pa eto dečko u postovima iznad tvog stavio aftermarkert cooler i dobio štajaznam 15-20C bolju temperaturu

Znači ili si nešto pobrko ili si fakat dobio gpu za reklamaciju. To je onda defektan proizvod koji reklamiraš tj. ne možeš tvrditi da je to standardi feature čitave serije.
Postotak takvih, smece cipova je vrlo velik, samo sto 95% everyday usera nece ni skuziti da im je amd uvalio tvrdi.
Nisam to rekao, undervoltom, povecanjem brzine venta se daju oblazit posljedice. Medutim, to nije rjesenje, zelim stavit karticu u komp i zaboravit na nju, pritom imajuci performanse koje su navedene.
To se moze sa Polarisom, ako imas srece
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 01:25   #3402
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Postotak takvih, smece cipova je vrlo velik, samo sto 95% everyday usera nece ni skuziti da im je amd uvalio tvrdi.
Nisam to rekao, undervoltom, povecanjem brzine venta se daju oblazit posljedice. Medutim, to nije rjesenje, zelim stavit karticu u komp i zaboravit na nju, pritom imajuci performanse koje su navedene.
To se moze sa Polarisom, ako imas srece
E pa ja te tako nisam shvatio. Također nisi li jednom tvrdio (mislim da si bio ti) da ti gpu ne drži ni base clock? Onda na kraju nije ispalo tako. Onda si kukao da ti ne drži boost, te da imaš defektnu gpu pa sam ti linkao recenziju gdje recenzent u istoj igri, sa istom gpu kao ti ima u bobu isti clock kao i ti.

Tako da što se tiče boldanog tu nisi u pravu - pa imaš navedeno. Ako misliš da svaka polaris gpu drži max boost clock u apsoultno svakoj igri pri stock postavkama - onda nisi pogledao niti jednu recenziju npr.

Dakle takve gpu su ti u recenziji - dobiješ oni što si platio (naravno tu ne računam gpu koje su za reklamaciju).
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 08:10   #3403
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007