Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.05.2011., 13:25   #61
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor vranjba Pregled postova
onda bi se super proveo, lik od 130 kila koji misli da se konta u komp + PTSP
ali došao sam i drugi put kod njega po 200 kn imao je viruse neke i slao spemove
ha čuj, nisam ni ja baš mali

sve se to da riješiti, samo treba dresirati čovjeka da te poštuje i cijeni.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 18.05.2011., 13:48   #62
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
mene je sram -.-
vi tu radite dzabe a meni osoba sama dala 400kn za win7 + antivirus i skype
a inace dobivam 50kn po dvb-t prijemniku sto je jedno vrijeme bilo svaki dan po dvoje
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2011., 16:39   #63
Groza
Strašni
Moj komp
 
Groza's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Split
Postovi: 128
U Splitu je bar šta se tiče mene jako dobra situacija, ja ne mrdam ispod 200kn(osim naravno rodbini i jako bliskim frendovima) i posla ima, ljudi se vraćaju, daju preporuke drugima...
I u potpunosti se slažem s Tor-om, nemojte degradirati struku i prodavati vaše znanje u bescijenje.
P.S. Za gore navedena 2 posla od 50 i 100kn ja bi uzea min. 500kn.
Groza je offline  
Staro 18.05.2011., 16:49   #64
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
@siloman

Da mi je samo znat gdje si nasao tu musteriju...

Kod mene u mom kvartu, ili nitko ne kupuje komp, ili ih briga kaj im komp se nemoze upalit koliko je zatrpan svim glupostima, njima je rijesenje kupit laptop, normalno s predinstaliranim winsima, i kad im kazes da te barem poslusaju pri kupnji novog lapa, niti to ne naprave, nego kupe prastaru kramu kaj im netko u trgovini uvalja da se rijesi starih zaliha...itd.

Znam mnogo ljudi koji godinama ni ne ociste komp od prasine, kukaca, NLO-a itd., briga ih...

Jos mi je baka sa svojih 65 godina najbolja, uvijek joj sredim problem neki, cak i preko telefona, uvijek dobijem nesto za to...i sve super

Zanima me gdje i kako opcenito nalazite poslove slaganja, sredivanja, uljepsavanja i ko zna ceg kompova?
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline  
Staro 18.05.2011., 17:32   #65
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Preko ljudi, potrudis se da se zna da radis po potrebi i jave se musterije kojima nesto ne radi, ili imaju neki problem, uglavnom preporuka na taj način.
Router je offline  
Staro 18.05.2011., 21:14   #66
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
100 kn max
iNoob je offline  
Staro 19.05.2011., 03:19   #67
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Nemojte se sramiti uzimati novce za vaše izgubljeno vrijeme. Ja sam tek nedavno počeo jer mi je lagano pukao film. Od tada, mogu se pohvaliti, sve manje i manje posla . Uvijek ima neki mali u susjedstvu koji se kuži u kompjutere i koji će napraviti nešto za 0 kuna. Ne bude baš to TO i možda čak ni nativna rezolucija uopće ne bude ispravno namještena. Glavno da se vidi slika. Neš ti problema.

Samo za referencu, instalacija orginal Windoza sa driverima u Ve-Milu je bila 180 kuna prije nekoliko godina.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 19.05.2011. u 03:26.
tutix je offline  
Staro 19.05.2011., 10:09   #68
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
To sam već jednom napisao prije ohoho godina pa ću samo da ponovim - ispod 250 kn ni screensaver ne mijenjam. Rušite posao, profesiju, povjerenje i kredibilitet cijele struke s takvim ciframa. Što prije to shvatite, biće bolje i vama i svima oko vas.
potpis ko kuća.

kome je previše, uputim ga u prvi servis... mene nisu prekjučer na obveznom osiguranju pitali da li mi je 2600kn previše, isto tako ni na registraciji nisu pitali da li je 900kn previše (namjerno sam uzeo ove primjere zbog daljnje rasprave o zagrebu).
syss je offline  
Staro 21.06.2011., 17:32   #69
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Uh, umalo ispadoh posprdanac.

Kolega od kolege s posla, inače doktor medicine po struci, traži konfiguraciju nekakvu solidnu, brzu etc. (takav je opis imao kao da treba komp za raketnog znanstvenika)

E sad, znaci neka firma mu je ispostavila račun od 4300 kn za komp sa win7 i gore redom E5800/4gb rama/neimenovana ploča sa integrušom/500 gb HDD i sve ostalo noname.

Pošto me je kolega preporučio tako ja preko maila pošaljem ugrubo konfiguraciju koja je cijenom 300 kn skuplja ali moćnija duplo x4 PII/4gb ddr3/1TB WD blue/Asrock 880G/GT210/SS430W + Win7 + Office 2007. Znači složeno ono fino, po mjeri, najbolji omjer uloženo - dobiveno a da i sam vidi da nije krama pošto se jerbo kuži i "zna". (uhlavnom cijeli nastup doktora je stvarno ponižavajuć)

Sve u redu, čovjeku paše, ali nešto on počne kemijat prek telefona da ovo ono, on misli(nudi) da je u redu cijena za dostavu/slaganje/instalaciju svega 300 kn za trud ono, baš tipa: Ja sam direktor svemira i kao doktor svi su niža bića. On meni počne bit ce to dovoljno, vamo tamo, da se i on kuži u informatiku jer ima doma AJfon ( ) a to znači da zna "znanje"...

Ja reko gospodine, u ovom slučaju ja sam taj koji će vam gotovu konfiguraciju dostaviti na kučni prag, i kao takav JA Ču odrediti cijenu, i nedolazi u obzir da vi meni uvjetujete...bilošto.

- Mislio sam mu uzeti 100 kn po satu, odnosno 300-400 kn, možda i kunu više jerbo imam se šta vozikati do dugog selaštajaznam.
Naravno, za 300 kn nebi se zezao sa takvim prco-mudcima da mi netko plati, uglađena gospoda koja sve zna, al bi da im se za 5 banki sve složi jer su doktori.
Kako sam lud bio, još velim kolegi da se nebudem više čuo sa tim njegovim "doktorom".

pas masters

Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Pa realno i ne kužim koji je problem osim što si mu htio uvaljat office 2007 umjesto 2010
10ka je, pobjeglo mi

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 21.06.2011. u 18:33.
Halos je offline  
Staro 21.06.2011., 17:50   #70
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Pa realno i ne kužim koji je problem osim što si mu htio uvaljat office 2007 umjesto 2010
FitzTN je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2011., 20:57   #71
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Znam takve tipove, htjeli bi da dobiju sve po cijeni iz trgovine a da im sve to još netko posloži, instalira i pospaja doma za istu cijenu (čitaj - badava). A kad on treba negdje guknut, onda ne pusti glas ako nije cifra barem 300 Eura. Natezao se ja jednom sa takvom mušterijom, naplatim ja 150 kn za sat vremena posla, ali stvarno puni sat, a on meni počeo filozofirati kako su u Oglasniku cijene intervencija po 100 kn, čak i manje, da me ne bi zvao da je znao da ću toliko naplatiti. Ja gledam, slušam i ne vjerujem, oko čega se natežemo, pitam, oko 50 kn? Pitam, kad vam dođe majstor za veš-mašinu ili frižider i kad vam naplati 300 kn za izmjenu gumice koja košta 20 kn to je sve OK? Kažem mu da ću vratiti sve u stanje koje je bilo prije mog dolaska, nazvat ćemo nekog iz tog Oglasnika i još mu ponudim da ću ja platiti trošak tog popravka ako Oglasnik-serviser sve obavi za manje od 2 sata. Naravno da ga je to ubilo u pojam, platio i sve OK. Zvao me još 2-3 puta i nije više nikad prigovarao.
Sinac je offline  
Staro 21.06.2011., 21:12   #72
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Zaradi na komponentama 5-10% i još 400 kn pa te on spusti na 300 i misli da je faca i opet si na istom ako ne i boljem.

Dogovori s prodavačem da ti da ponudu uvećanu mrvicu proforme za lika, odnesi mu je, predstavi mu je, dogovorite posao: složiti ćeš je, instalirati win, antivirus, player, pdf reader i donijeti mu do praga. to je to. uzmi (dio) novac unaprijed.

Složi doma sve, instaliraj i slično, spakiraj, dofuraj mu je na vrata, izvolite, hvala, doviđenja.
Dr. svemira će znat ukopčati to sve zar ne?

Nemoj se ljutiti na njega nego na sebe, svi mi griješimo i dajemo nekad ponude bez da uračunamo pizdarijice (kiša, snijeg, dead on arrival, DVI-I umjesto DVI-D) i onda zaradimo manje ili ništa.

tskarda je offline  
Staro 21.06.2011., 21:15   #73
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
....DVI-I umjesto DVI-D....
Hahaha, ovo me ubilo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 21.06.2011., 23:04   #74
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Ma mislim kemijanja, veća je fora kakvu čovijek spiku baca, znaš ono, pa kasnije veli, nije bed, budem ja instalirao office i to ( da nebi dao 100 kn više... i sl.).

Olfo znaš, fina gospoda, pa reko da složim kak spada komp, da čovijek bude zadovoljan vamo tamo, nisam mislio naplatit masno, al kad mi je uletio sa dam ti 5 banki za 3 gajbe jabuka šemom, puko mi je film...
Definitivno fulanac, znam se sad postavit ubuduće ako me kakva "gospoda" bude zvala

@sinac - dobra špreha . Kak si mislio vratit u stanje prije tvog dolaska?

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 21.06.2011. u 23:24.
Halos je offline  
Staro 21.06.2011., 23:22   #75
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma kloni se takvih. Ja sam imao posla sa sličnim "doktorom", ali taj je bio diplomirani znalac. Na kraju sam mu rekao da mi nije niš dužan, ali i da me nikad više ne zove
Brko je offline  
Staro 22.06.2011., 00:03   #76
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ja odmah u startu kažem, evo ti pa si sredi sam/a kad si tako pametan/pametna. Ne zovu me često, ne znam zašto .
Al kad zovu, onda i plate.

Čovjek mi kaže da mu je puno 50 kn za sređivanje kućne mreže, rekoh, nek ti t-com sredi onda i on ladno platio 500 kn. Mislim ono, wtf? Pa koji smo mi kuratz u toj priči? Zadnje budale?

Za promjenu ulja, u ovlaštenom servisu, plaćaju, a za ozbiljnije stvari, kao slaganje kompa i instalacija svog potrebnog software-a, ne bi platili. Ko ih je**.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 22.06.2011., 00:18   #77
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
sve manje i manje radim posao servisera.. ne radim i to mi je ipak većinski prihod, ali ja to više ne mogu izdržat.. dok se zaposlim, više me nitko neće vidjet doma radi gluposti..

recite šta oćete, ali ja više tak ne mogu.. možda sam i ja kriv, vjerojatno jesam, što sam ih naučio da mene zovu za svašta, i naplatim malo, ali meni se jednostavno neda raspravljat s nekim ako mi kaže, ej to je previše novaca.. gle, imaš servis i njima si nosi..

i da odmah kažem jednu stvar.. nije isto selo ili grad... ja nisam nikad uzeo preko 200kn.. čak ni 150 ak se ne varam.. a obavim posla kojeg vi nebi ispod 400kn radili.. i kao što neko kaže, za 2-3 mjeseca se opet javljaju, neš ne valja..

mislim, ja sebi radim instalaciju jednom godišnje.. winsi rade ko novi.. ja neznam šta oni naprave u tih mjesec dva.. danas me zove ženska, djeca bi igrala "onu, znate, GTA srbija", i nešt neće, šteka.. a komp s integriranom grafikom koji ne tjera ni deer hunter 1965..

i sad bi ja trebo sutra kod nje.. neznam, ja mislim da ja steliban od 26 godina to nemam više zašto radit, makar sam bez prihoda.. ima klinaca koji to isto mogu popravit za lizaljku..

frend, mlađi 2 godine od mene, isto se time bavio, sad radi 2-3 godine, ima plaću 7000kn i boli ga kita za 100-200kn, svo koji ga zovu kaže im nazovite njega (mene jel) jer se njemuu jebe za nečiji tuđi komp..

jbga, neznam šta da kažem.. svagdje je drukčije.. vjerovatno me ljudi manje i cijene, jer kao ono, ne radim, nemam primanja, pa će mu i 50-100kn bit dosta..
T0mB1ll je offline  
Staro 22.06.2011., 01:02   #78
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ispod 300 kn ne instaliram Win, bar do sada nisam ni jednom.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 22.06.2011., 01:17   #79
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ljudi, revolucija! jučer/prekjučer na e-hrvatska hitna pc služba!!!

mimo reklame nejednom sam iza njih išao sređivati komp i naplatio posao
syss je offline  
Staro 22.06.2011., 06:43   #80
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ispod 300 kn ne instaliram Win, bar do sada nisam ni jednom.
XP ili 7?
Ako je za sedmicu, za XP bi trebalo uzeti 500kn min., čisto zbog svih mogućih drivera i gluposti, pogotovo na laptopima

Što se tiče pc službe, neće oni dugo. Ne znam koliko naplaćuju, ali ima previše kvartovskih geekova + raznoraznih spodoba sa njuškala i rasvjetnih stupova da bi opstali.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 22.06.2011., 08:17   #81
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
XP ili 7?
Ako je za sedmicu, za XP bi trebalo uzeti 500kn min., čisto zbog svih mogućih drivera i gluposti, pogotovo na laptopima

Što se tiče pc službe, neće oni dugo. Ne znam koliko naplaćuju, ali ima previše kvartovskih geekova + raznoraznih spodoba sa njuškala i rasvjetnih stupova da bi opstali.
Ti to malo previše cijeniš XP je malo "teže" instalirat ali W7 je next - next - next. tako isto i za drivere sa win updatea.
Baja 001 je offline  
Staro 22.06.2011., 11:47   #82
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
dali vam se ikad dogodilo da nakon što nekom sredite komp,njemu za 3-4 mjeseca sve pocne stekat i nades neki virus i ti napravis reinstall wina i sve opet divno krasno ali pri naplati cak smanjis cijenu od zadnji put a ljudi bez dlake na jeziku te mrtvi hladni pitaju da nisi ti njima poslao taj virus da bi opet doso i popravio komp i onda se jos tamo nesto prijete :O
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline  
Staro 22.06.2011., 11:50   #83
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
i za xp isto ima rijesenje za next next istina malo duze traje, posto nije integrirano, ali odradjuje svoj poso...tako da uzeti 500kn nekom za xp bi bilo malo previse...nisam nikad uzeo preko 200kn osim ako nije bilo spasavaj podatke, kupuj nove dijelove i sve sto tome vodi


EDIT: siloman, sto manje zna, manje me pita...ti znas svoj poso a on je taj koji nagadja...gospodine nije to bio virus samo ste zatrpali komp glupostima, kupujte orginale i bit ce sve pet
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline  
Staro 22.06.2011., 11:52   #84
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor siloman Pregled postova
dali vam se ikad dogodilo da nakon što nekom sredite komp,njemu za 3-4 mjeseca sve pocne stekat i nades neki virus i ti napravis reinstall wina i sve opet divno krasno ali pri naplati cak smanjis cijenu od zadnji put a ljudi bez dlake na jeziku te mrtvi hladni pitaju da nisi ti njima poslao taj virus da bi opet doso i popravio komp i onda se jos tamo nesto prijete :O
Hahahaha, Ne još uvijek Prošli tjedan sam slagao komp za kuma od poznanika, izbor komponenti, instalacija po njegovim prohtjevima i spajanja na neke uredjaje,i uzeo sam 600kn za sve.Čovjek nije ništa rekao na cijenu, osim Ok. I uvalio mi laptop i netbook za nove instalacije windowsa jer su pune virusa, 300kn komad i ja sam rekao dati 50kn popusta jer će sam doći sljedeci ponedjeljak po to kad se vrne sa odmora. Eh, da je uvijek tako ... Ma uvijek stav Moj posao košta toliko i toliko, ako vam ne paše, široko vam polje. Ko je pacijent u startu,ostat će pacijent i kad treba platit,i sa takvima je bolje ne poslovati.
Router je offline  
Staro 22.06.2011., 12:14   #85
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Ma ja to deren za manje love 200 - 400 ovisno o procjeni, naravno uvik mi je bolje više po nižoj cijeni...

Šta se tiče sranja i to, ima san par problema. Ono kao nisan napravio dobar posa, lipo san reka lovu na sunce, ja ti vratin image pa ćeš vidit. Triba imat stav, i stat iza toga šta se napravi. Virusi su stvar koja nije ovisna o tebi nego user.

Jedan put san napravio scenu sa historiem punim XXX stranica i sranja, onda se malo tenzije smire
Baja 001 je offline  
Staro 22.06.2011., 13:12   #86
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ma ja to deren za manje love 200 - 400 ovisno o procjeni, naravno uvik mi je bolje više po nižoj cijeni...

Šta se tiče sranja i to, ima san par problema. Ono kao nisan napravio dobar posa, lipo san reka lovu na sunce, ja ti vratin image pa ćeš vidit. Triba imat stav, i stat iza toga šta se napravi. Virusi su stvar koja nije ovisna o tebi nego user.

Jedan put san napravio scenu sa historiem punim XXX stranica i sranja, onda se malo tenzije smire
hahahha za ovo zadnje Ja uvijek stojim iza svog posla, računalo ostavljam čisto i napravim par SS-ova iz nekih programa te to pohranim kao znak kako je sve ostavljeno tiptop,a za sve što kasnije bude, Sorry ali sam si kriv.
Možda bi i uzeo manje za ovo zadnje, ali računalo je bilo 9000kn, plus igranje sa mrežnim kabelom i hdmi za veliki lcd koji ide posebno,sve u svemu ispalo je 100% kako je mušterija htjela.
Router je offline  
Staro 22.06.2011., 13:56   #87
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Da se i ja nadovežem sa nekim svojim iskustvima

Uglavnom ne naplačujem (do sad) rad jer uglavnom imam neku indirektnu korist od osoba kojima rješavam proleme s kompom pa se na kraju iskompenziramo, ali sam s godinama "petaljanja" po tome došao do nekih zanimljivih zapažanja:

-osoba misli da ako ste vi "ekspert" za njihov problem i da vam treba 5-30min da ga rješite, da je to kikiriki i da to vrjedi čašu soka, hvala ili eventualno 50kn. Trebate se zahvalti, odjebat ih u rukavicama i dat im posjetnicu od najskupljeg servisa u kvartu, problem rješen.

-kada vas ista osooba u 5g. "hebe" svakih 6mj. oko istog problema koji joj objasnite i date na papiru kako sama riješiti u 2min i to nije u stanju zapamtiti (kronična nezaineresiranost i ništa drugo), odjeb u rukavicama (date im posjetnicu od najskupljeg servisa u kvartu, problem rješen).


Meni kada automehaničar prodaje spiku i na pisanih 180kn/h (realno 400-500kn/h) u obraz laže (a imam obrazovanje veće od njega 10x po tom pitanju) i uzima novce, kada mi vodoinstalater bez 8 razreda osnovne škole bahato uzima 150kn za dolazak (a živi u istoj zgradi) i kada mi taksist za 8km noćne vožnje zagrebom uzme 200kn onda sam i ja odlučio od sada pa ubuduće više cijeniti svoje znanje, trud i prvenstveno vrijeme. 100kn dijagnostika + 150kn radni sat + ako se treba djelovima natezat po oglasnicima i riskirat

Nekako sam mišljenja da sam ovo trebao davno napraviti, jer koliko god nama suludo bilo, postoje osobe koje nisu u stanju "skurit" DVD bez da im diktiraš proces preko telefona, osobe koje gase komp na produžnom kablu i osobe koje na službenom laptopu instaliravaju klincima kojekakva sranj@ pa plaču kako im poslovne aplikacije i posao vrijedan stotine tisućća kuna ne radi i "brejka". Isti takvi vama za svoje usluge nabijaju nerealne cifre i netreba se sramiti reć:

-Gle, instalacija windoza je 200kn, moj dolazak 50kn (u kvart) a driveri i igrice još 100-200kn....hvala i doviđenja

@EDIT
Za laptope i kompove starije od 5g cijena ide 50% gore!
Uber Gosu je offline  
Staro 22.07.2011., 21:07   #88
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
pozdrav,evo imam pitanje,ako ima tko iz Vž,trebao bi nekog da mi formatira win na laptopu i stavi nove..nije formatiran godinama i vec je pun sra*a i jako spor..

mozete poslat ponude/cijene na PM pa cu vam se javit.. (ali samo Varaždin)
MuroF je offline  
Staro 10.08.2011., 09:09   #89
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Evo mali update:

prije mjesec dana preko kolege s posla dobio jedan fuš kod jednog gospodina (naglašavam ovo GOSPODINA) koji se bavi autoservisom.

Zovem i pitam što treba, on veli da mu ne radi bluetooth na laptopu i da su već bila dvojica iz računalnog servisa gdje je kupio laptop i da nisu uspjeli popraviti kvar te je sav očajan. Bluetooth mu treba radi bežične autodijagnostike. Došao tamo, napravio stvar za 5 minuta, gospon me pita koliko je ceh, ja velim gle daj mi za kavu i benzin, sram me to naplatiti.

Frajer izvadi 200kn i da mi u ruke. Ja velim hvala.

Zove me za dva tjedna - instaliraj mi jedan program autodijagnostike. Dođem gore, instaliram program za jedno vuru vremena (dva DL DVD-a), podesim spajanje programa i uređaja za dijagnostiku i to je to. Pita koliko je ceh, ja rekao gle 400kn (moj je crack za program, a i prog je odličan). Frajer da i veli da ako nije dosta, da samo velim, spreman je platiti još.

To je npr čovjek koji cijeni moje znanje i moje vrijeme. Bez previše pitanja i filozofije. Nisam znanje pokupio na cesti kao ni on. Eto, nakon dugo vremena, naletio ja na dobrog čovjeka za fušanje.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 10.08.2011., 09:18   #90
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Bogami, dobro si to ubo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na