Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2015., 14:59   #931
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
To te ja pitam (doduše u mene je sad druga grafa).

Ja ne mislim ništa kemijat sa svojom, ali moram zbilja provjerit - ako su stavili plastični cover umisto aluminijskog radi uštede onda su stvarno moroni (bolje ništa ne stavljat nego plastični izolator topline).

Jednostavno bi tija da mi grafa potraje, a ne da crkne zbog VRM-a (trenutno je jamstvena naljepnica na vijku -.-)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 16:37   #932
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
@cuks

Na koliko si otprilike drža te ventove (ili taj iznad VRM-a), i da li je naponska regulacija bila "gola" ispod S1, imala mali heatsink, ili full cover blok?
Imao sam male memorijske heatsinkove. Ventovi su bili rucno regulirani preko potenciometra (na full, ali u ljetnim uvjetima gdje je temp u prostoriji bila oko 30C valjda )

Ako netko treba imam zalmanov heatsink za vrm-ove, bas za ovu karticu, nov.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 16:53   #933
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Moja bivša 4890 je radila više od godinu dana s GPU na oko 120°c, dok nije memorija crkla tako da nemaš brige na tih sitnih 80 stupnjeva.

Zadnje izmijenjeno od: suedamA obmaR. 14.01.2015. u 16:59.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 18:10   #934
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Citiraj:
Autor cuks Pregled postova
Ako netko treba imam zalmanov heatsink za vrm-ove, bas za ovu karticu, nov.
Imaš li možda cijeli neki aftermarket cooler za nju?
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 18:25   #935
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Jbg. te 4890 nisu trajne, brzo ih vrag odnese. Meni je memorija isto crkla, pokušavao je spasiti na sve načine ali ništa.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 18:26   #936
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Problem je vjerovatno u tim padovima koje si stavio od 2,5mm pošto su originalni 0,5 ili 0,75mm.Taj problem se i meni pojavio na 6970 nakon skidanja takvog turbina hladnjaka i zamjene padova debljim.Naručio tanje padove i temp se spustile.Na kraju sam stavio drugi hladnjak jer me ta turbnina izluđivala koliko je glasna.Stvar je u tome što što hladnjak bolje naliježe na VRam nego na VRM zbog rasporeda vijaka(bar je na mojoj tako) i ne stisne dovoljno pad naročito tako jako predebel.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 18:55   #937
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Meni se sve čini da je bolje micat te covere šta iz jednog komada "hlade" VRM i memu, puknit AC S1 s pričvršćenim 2x120mm ventovima, te popratit temp u loadu.

Takvi setup radi odličan propuh po ciloj kartici, osim ako ventovi nisu npr. cca 500 okretaja.

Dosad nikad nisam ima susret s turbinskim coolerom, a skoro sve kartice mi je hladija Scythe Musashi s 2x10cm ventovima na 2000rpm-a (HD 4830, 6850, 7850), mirija sam liti bez klime u sobi

forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1933606&postcount=135

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=468
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 19:12   #938
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Kao sto Drvoje kaze
Accelero S1+ 2x120mm ventilatora+ tkzv. "Red plate" od orig.hladnjaka i deri.

Pogledaj post #759 ove teme.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 19:29   #939
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
forum.pcekspert.com/showpost.php?p=1689422&postcount=759



Šteta jedino šta ti pri ruci nije bija još jedan vent od 120mm za dvostruko zadovoljstvo
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 20:25   #940
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Evo što kaže par sati igranja GTA 4



Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Problem je vjerovatno u tim padovima koje si stavio od 2,5mm pošto su originalni 0,5 ili 0,75mm.Taj problem se i meni pojavio na 6970 nakon skidanja takvog turbina hladnjaka i zamjene padova debljim.Naručio tanje padove i temp se spustile.Na kraju sam stavio drugi hladnjak jer me ta turbnina izluđivala koliko je glasna.Stvar je u tome što što hladnjak bolje naliježe na VRam nego na VRM zbog rasporeda vijaka(bar je na mojoj tako) i ne stisne dovoljno pad naročito tako jako predebel.
Pa.. Mislio sam da će na kraju biti pre tanki. Uspoređivao sam ih sa originalom i onda stavljao. Kažem, pola milimetra su tanji nego što treba.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 13:22   #941
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Nema šanse da su originalni padovi 3mm.Kako si uspoređivao sa originalom kada su već rabljeni, znači 2x do 3x su deblji na krajevima nego u sredini.Ja sam za tri kartice kontaktirao proizvođače za debljinu termal padova i niti jedni nisu bili deblji od 0,75mm.Ali opet sve je moguče iako mi je to jako teško za povjerovati, naročito jer sam iskusio indentične probleme.Jer nije sve niti u debljini padova nego u njihovoj provodljivosti topline koja se mijenja sa njihovom debljinom.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 14:44   #942
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Imaš li možda cijeli neki aftermarket cooler za nju?
Nemam :/
Samo mi je to ostalo.

Kao sto decki kazu, najbolja je solucija s1, red backplate, 2x 120 ventovi i dodatni heatsink jezici na VRM-ove. Tako sam bar ja imao i bilo je super.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 19:48   #943
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 225
ma to su ti normalne temperature za 4890.
ja sam imao 4870, i te temperature su u furmarku išle do 120C.
i još uvijek radi. imao i Accelero Twin Turbo II, temp na gpu pao za 20C an vddc skočio za toliko.
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 20:37   #944
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Kažem, grafu sam dobio, sredio ju, pa se sad raspitujem za svaki slučaj. Još i bolje da su ok. Nevjerojatno mi je koliko je ta 5 i pol godina stara grafa još sposobna. Nisam neki gamer, no u većini igara samo maknem antialiasing i sjene, a ostalo ostavim odvrnuto do kraja u 1080p-u i nikada mi framerate ne padne ispod 35fps-a, čak ni u neoptimiziranom GTA 4 (je, ok, igra iz 08', ali opet), a sve to ide u kombinaciji s haswell refresh celeronom za 250kn
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 21:37   #945
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
A jesi naša usporedbu (igra mi je odlična i svojedobno je zavila mnoge u crno zbog hadrwerskih zahtjeva )

Ja je odigra na 7900GS odronu kad je GTA IV tek izaša za PC (odlino se grafa držala bez obzira na TWIMP program)

Citiraj:
The GeForce 7900 GS has 20 pixel processors, 7 vertex processors, 256-bits memory bus, and comes clocked at approximately 450 MHz/1320 MHz for core/memory, which should provide slightly lower performance than the 7900 GT. The GeForce 7900 GS is powered by the graphics chip code-named G71....
A ti baciš usporedbu te igre sa svojom HD4890 koja je spejsmotherfuckerstrawarship za moju bivšu



Ako je virovat onom smeću zvanom Game debate ta može pokrenit i GTA V iz 2014 (navodno je HD4870 min.)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 22:21   #946
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Vidim sad baš jednu na forumu za 400kn, ako ju čovjek proda za te novce, iskušati ću i ja sreću Sada je grafa u kompu jer eto, desilo se, no nikako mi ne paše u budget power saver build, kad sama vuče preko 1XXW. Eventualno bi tražio nešto moderno istih performansi, no do 70W max.

Nisam još istraživao, no postoji li neki način kako ju undervoltati i eventualno smanjiti taktove iz biosa, da bi malo još smanjio buku i grijanje?

A za 7900GS Draw distance na 10% i mora raditi
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 22:30   #947
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ma koji draw distance razbojniče, 7900GS je TWIMP grafa

Uglavnom osim modificiranja/flashanja biosa grafe, ili namontiranja S1 s ventovima, ne vidim izlaza - čak i da nađeš nešto softverski iz windoza to bi bila slaba pomoć.

Uvik ti ostaje Njuškalo
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2015., 10:52   #948
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Malko sam se igrao sa jednom Safirkom doduše 4850.
Single slot turbinska varijanta
Upališ komp otpadnu uši od buke a temperature na idleu 90+
Nakon odstranjivanja dvocentimentarskog tepiha od prašine iz rebara hladnjaka i par kapi mašinskog ulja u vent situacija dosta bolja, vent prestao rondati a idle oko 75 stupnjeva.
Međutim hladnjak se vrtio na 16% samo.. nije mi vrag dao mira pokrenem furmark ode temp na 87 ali vent samo 45% na automatici pa sam kontao da su te temperature normalne tj tako je posloženo u driverima/biosu šta ja znam.
Kako je grafa s kompom išla dalje u prodaju radi svog mira kupcu rečem da uzme 2 8cm venta pošto u kejsu nije bilo nijednog dodatbog ventilatora.
Na opće iznenađenje pala idle temperatura na ugodnih 45 stupnjeva.
Očekivao sam pad ali ne tako radkalan sa samo 2 zvrkavca od 8cm.

Zaključak ova debata oko temperatura od prije koji dan 100 stupnjeva sigurno nije normalna čak ni za ovaj single slot najjadniji hladnjak, rekao bih da obavlja posao sasvim OK u iti malo provjetrenom kućištu.
6Finger je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na