Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2011., 06:52   #61
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Evo zašto.
Zaradili su ljudi vise love i na glupljim stvarima. To sto su dva buraza napravili popularnu igru i zaradili brdo love na njoj nije stvar izbora programskog jezika nego dobro izvedene igre zarazne do bola za vecinu ljudi, plus savrsen timing.

Ako netko nabada pomalo C, vrijeme potrebno da dodje do stvaranja igre natom nivou za bilokoji OS je jedno 6 mjeseci ucenja i 3 mjeseca iskustva. Sve ispod toga, more power to you, sve iznad - nista cudno. A za ucit ima vjerojatno 5x vise nego sto si on moze zamislit

Btw. totalno blesav primjer, rodney. Ko da ja naguglam u cemu carmack programira i bacim se u ucenje toga jer je on digo lovu.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 08:55   #62
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Btw. totalno blesav primjer, rodney.
Rekao bih da nisi primjetio cinizam u follow upu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 09:12   #63
bliss_zg
bliss_zg - take, muljanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Hmpf.

Ne znam, uciti proprietary jezik s ne bas presirokom primjenom kompanije koja je osudjena da propadne u nekom trenu mi se ne cini bas pretjerano mudro. Pogotovo ako ne znas niti jedan drugi ("pomalo C-a", jelte).

Sto ne podjes putem C++-a ili nekog drugog siroko rasprostranjenog OO jezika?
Kao sto rekoh par postova prije, imam nekoliko ideja koje bih volio ostvariti u smislu iphone aplikacija.

Nije mi jasno cemu cinizam i ostala preispitivanja, trazio savjet jel ima netko tutorial kao Stanfordovi ovi, da pocinje ispocetka i prati to kroz neko vrijeme, a vi ste se nasli preispitivat zasto zelim to.
Ja ne preispitujem zasto je netko od vas programer ili bilo sto drugo, svida vam se to i to radite, ako bi ja volio raditi aplikacije i imam volje za nauciti ne vidim problem.
bliss_zg je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 19:41   #64
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Cinizam je profesionalna deformacija na ovom forumu..
Nitko ti ne kaže da ne učiš, samo ti je bubba na svoj način rekao da ne
počneš od objective c-a, nego kao svi drugi od c/++/#, jave, nečeg
drugog. Ako ništa drugo, za svaki od ovih imaš gomile i gomile kvalitetnih
nastavnih materijala za početnike i one koji to nisu.
Ako razumiješ kako c funkcionira, onda bilo koji od ovih tutorijala prođeš
jako brzo, ali nema ih baš toliko puno koji objašnjavaju detaljno "hello world".
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 20:33   #65
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Rekao bih da nisi primjetio cinizam u follow upu.
A kad tak kazes

Bottom line, da mi je kuna za svakog kog poznajem ili sam susreo na ovom forumu ko se nahypeao na programiranje zbog love i odustao u roku 6h do 2 tjedna, sad bi bio s Bubbom i rodneyem na cevapima i , ja castim.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2011., 23:05   #66
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
trebam pomoc oko odabira tecaja

zavrsio sam CISCO CCNA exploration tecaj (260h, zanimanje 'projektant racunalnih mreza' koje je upisano u radnu knjizicu)
+ zavrsio sam trogodisnji studij i dobio titulu strucnog prvostupnika informatike

gledam sve IT natjecaje za posao i vidim da se dosta trazi poznavanje baze podataka (mySQL, SQL, XML, oracle) pa sam razmisljao da polozim certifikate vezane uz to (mislim da bi mi bilo vise koristi od toga prilikom natjecaja za posao nego da idem na dodatne 2g faksa)

vidim da algebra nudi tecaj MySQL+php u paketu ( http://algebra.hr/stranice/edukacija....aspx?sifra=39 ne svidja mi se kod toga sto bih morao uciti php, koliko znam php se koristi cisto kod web stranica, ili?)

i tecaj "administrator baze podataka (MS Access + SQL http://algebra.hr/stranice/edukacija....aspx?sifra=12 )

sad, koji od ta dva tecaja izabrati (ako se uopce isplati ici na tecajeve za to)?

koja je tocno razlika izmedju MySQLa i SQLa? koji se vise koristi u poslovnom okruzenju? sto je sa oracle bazom podataka (koliko vidim ni nema certifikata za njega)?

tnx
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 00:11   #67
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Bilo bi ti pametnije da pokušaš naći posao s ovim što imaš jer hrpa papira bez iskustva ti gotovo ništa ne znači. Ja bi na tvom mjestu upisao još dvije godine faksa i pokušao raditi sa strane pa makar i volontirao samo da stekneš što više iskustva. Svi ti tečajevi se bave samo osnovama a tebi treba puno više ako se misliš zaposliti u toj branši.
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 09:18   #68
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Tečaj ti može biti samo dobra podloga za daljnji proces učenja. Ako se misliš zaposlit u tom području, moraš dosta toga sam napraviti. Konkretno ako misliš na tečaj PHP + MySQL, napravi par jednostavnih aplikacija, pa probaj nešto kompliciranije itd.. Druge ti nema.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 11:58   #69
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Gism Pregled postova
Bilo bi ti pametnije da pokušaš naći posao s ovim što imaš jer hrpa papira bez iskustva ti gotovo ništa ne znači. Ja bi na tvom mjestu upisao još dvije godine faksa i pokušao raditi sa strane pa makar i volontirao samo da stekneš što više iskustva. Svi ti tečajevi se bave samo osnovama a tebi treba puno više ako se misliš zaposliti u toj branši.
zasto jos dvije godine faksa? mislim da nema previse koristi od toga a samo cu onda jos izgubiti dodatne 2g koje necu moci raditi

i rad sa strane bi onda podrazumijevao rad izvan branse (jer vecina poslova preko stuca nema veze sa ITom osim tih helpdesk ponuda u tcomu i ostalima, za koje je ionako prevelika potraznja -a ako cu traziti nesto izvan stuca i nemam previse sanse posto nemam stelu)

da, tecajevi se bave osnovama ali ima pozitivna strana kod njih a to je da te primjete prilikom odabira kandidata
mogu reci da mi se kod jedne prijave za posao (posao je ukljucivao rad na svemu sto ima veze sa informatikom, najvise technicka podrska) vise cijenilo sto sam zavrsio cisco nego fax (posto sa ciscom ipak dobijes neko konkretno znanje za usporedbu sa faxom gdje gradivo obuhvaca rad na softveru i hardveru koji moze biti star jedno desetljece..)

tako da bi mi ti certifikati vise sluzili kao sredstvo da me primjete prilikom odabira i onda pozovu na razgovor nego da mi taj certifikat pomogne u samom poslu
jer ionako gotovo svaki poslodavac kad vidi da si svjez sa faxa i nemas radnog iskustva racuna na to da ce morati uloziti u tebe kao radnika pocetnika, tj obrazovati te i uciti radu na odredjenoj opremi
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2011., 19:37   #70
johnson
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: istra
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
vidim da algebra nudi tecaj MySQL+php u paketu ( http://algebra.hr/stranice/edukacija....aspx?sifra=39 ne svidja mi se kod toga sto bih morao uciti php, koliko znam php se koristi cisto kod web stranica, ili?)

i tecaj "administrator baze podataka (MS Access + SQL http://algebra.hr/stranice/edukacija....aspx?sifra=12 )

sad, koji od ta dva tecaja izabrati (ako se uopce isplati ici na tecajeve za to)?

koja je tocno razlika izmedju MySQLa i SQLa? koji se vise koristi u poslovnom okruzenju? sto je sa oracle bazom podataka (koliko vidim ni nema certifikata za njega)?
tnx
iskreno mislim da tečaj za administratora baze na accessu nema smisla...

ako imaš volje naučit uhvati se literature , imaš odličnih materijala na webu da sljedećih 5 god ne digneš glavu s knjige

za knjige:
http://library.nu/

besplatni materijali sa mit-a (ima odličnih stvari za OO prog. , video tutorijali- predavanja, imaš i o projektiranju baza & sql)

http://ocw.mit.edu/index.htm

isto tako stanford ima svoj youtube channel sa besplatnih predavanjima - svakako pogledaj

tečaj mysql + php je ok, naučit bi osnove sql-a i principe oo programiranja, naravno da te tečaj neće spremit za posao odmah, više kao odskočna daska a ostalo na tebi, jbg to je tako i na faxu i svuda

razlika - sql je upitni jezik, mysql je dbms

sa oracle radim , on je više onako, priča za sebe iznad svih baza
općenito oracle certifikati su skupi(čitaj 20000kn+ za basic) i ima ih smisla radit ako te šalje firma i sve plaća

u zadnje vrijeme sve popularije distribuirane nosql baze , npr. apache cassandra

ako si u mogućnosti odradit microsoft tečaje, ovi s upisom u radnu knjižicu..li-la
johnson je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2012., 15:27   #71