Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2011., 18:26   #211
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Kakve veze molim te lijepo ima blizzard sa dotom? Nit orali nit kopali, mogu samo biti sretni sto je dota drzala wc3 toliko dugo "zivom igrom"...

To je ko da kazes da counter strike mora biti zahvalan half lifeu jer se igra bazira na njihovom sourceu i engineu?!
lol ? pa wc3 je bio itekako živ i prije dote
Ja sam lijepo rekao da veći dio zahvale ide icefrog-u.
Ali ajmo bit malo realni.. tko jos radi stvarno dobre mp igre osim blizzarda ?
Ne pricam sad tu o prosječnim igrama, nego o stvarno dobrim competitive igrama. Ali drago mi je da Valve nije puno fantazirao za dotu 2, već je samo unaprijedio grafu i gameplay.. inače bi se čekalo najmanje godinu dana za balance igre.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 19:48   #212
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Neznam uopce o cem pricas, icefrog je samo nastavio sa dotom, guinsoo i eul su ti koji su napravili igru iz temelja.

blizzard ima samo starcraft medu "dobrim competitive igrama", neznam koju tocno jos ima?
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2011., 19:59   #213
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
wow je itekako competitive igra, mozda ne kod nas, ali vani je. + diablo kad izade.

A sto se tice fps-a, njih ni nema trenutno. Imas cod4 koji jos kolko-tolko zivi, ql i cs.
Novih nema, a to je ono na sta ja aludiram.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2011., 20:01   #214
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ajme,WoW je umro competitive prije kojih godinu dana, competitive comunity se prepolovio.

Sc2 je jedina blizardova igra koja drzi vodu, cod4 nikad nije bio competitive, cs 1.6 je daleko najjaca igra ikad, zatim je tu dota i sad trenutno dota2, pa quake live + fifa.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 00:53   #215
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
bleh
po meni dota je unistila battle net od warcraft 3

bilo je toliko dobrih inovativnih mapa i konverzija drugih igara svih vrsta
cak i nedavno sam naisao na youtubeu kako su neki likovi uspjesno napravili pravu FPS mapu

ali dota je to sve ubila
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 02:08   #216
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Your time has come
November 3, 2011 - Dota Team

Check your email, because the first batch of invites are going out!


Nek se sretnici nestide javit
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 10:04   #217
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ni ja nisam dobio ako su poslani, a vjerujem da jesu jer su se pojavile prve slike mailova

Ali ovo mi je spas

http://dota2hub.com/wp-content/uploa...ta_testers.png

Imam legu koji je u dota2 beti od pocetka, pa cekamo da dobije key da opet haklamo zajedno
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2011., 21:51   #218
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
A LoL bi lako bio najbolji da su malo imali malo više hrabrosti oko skillova. Malo veći domet, i nešto kompleksniji skillovi od "this skill does damage".

Ovi u doti2 su skužili da treba popraviti gui, jedino još da dodaju death recap. To mi grozno fali u HoN-u.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 02:58   #219
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
A LoL bi lako bio najbolji da su malo imali malo više hrabrosti oko skillova. Malo veći domet, i nešto kompleksniji skillovi od "this skill does damage".

Ovi u doti2 su skužili da treba popraviti gui, jedino još da dodaju death recap. To mi grozno fali u HoN-u.
Igra u kojoj fale osnove lane controla kao aggro i deny nemoze biti nimalo dobra igra.

Igrao sam ga i moram priznat da je krajnje jednostavna i "noob friendly"
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 08:40   #220
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Minion aggro itekako postoji u LoL-u, deny ne.

Razlozi zasto nema deny-a u LoL-u, Riot kaze:

"1.It enlarges the early game imbalance between ranged and melee Champions, and we think it is more fun for all Champions to be at least somewhat competitive at all phases of the game.

2.It leads to passive play, and slows down the game. We feel that high-activity; high-action faster games are more fun. By not having denying, there’s a stronger incentive to push. Additionally, it prevents strong lane control which is ultimately about passive play. Team fights more than anything else are what make this genre fun, and faster games mean more team fights.


3.It is weird. Killing your own guys?"


I ima smisla.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2011., 10:25   #221
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
3.It is weird. Killing your own guys?"
)))))))))))))))))))))
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 12:04   #222
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Evo kad ovakva sranja napisu developeri LoL-a, onda mi je jasno zasto se igra zove lol, kad je smjesna.


Daklem to nema veze s mozgom, kuzi se koliko razumiju igru...

1.Ako su heroji jednaki, igra nije balansirana, vec upravo dosadna i monotona. Zato manje vise svi melee heroji obicno su jaci od rangea, upravo zato sto su u jednu ruku "hendikepirani" jer su melee, pa treba znat igrat s njima. Ne postoji carry koji je range a da je jaci od meleea, stoga upravo tu vidim prvu stavku olaksavanja igre newbiejima

2.Naprotiv, ne usporava igru, vec obicno farmanje laneova bez mogucnosti denyana usporava igru,jer su igraci fokusirani na farm kad ih nista osim ganka nemoze sprijeciti u tome. Pushanje towera lol? pa nikom nije u interesu da im se pushaju toweri pa se svejedno denya, zasto? zato sto deny ne vodi k tome da se pushaju laneovi... Vazno je znat kontrolirat lane, i kretanje kripova, koliko daleko trebaju stajati, gurati i slicno,a to se moze samo sa mogucnoscu ubijanja obje vrste kripova... Takoder do izrazaja dolazi mindgames za lanecontrol, pa tako igra nagraduje skillanijeg igraca, a ne onog ko je range/melee/itd. U lolu je skilllgap jako mali, upravo zato jer je isto, i onda netko ko je iskusan lasthiter nemoze apsolutno nista napraviti zasranom nubu s druge strane koji neometan moze farmat svoje kripove...


3. stavku necu ni komentirati, jedini ko je ovdje weird su oni, jer deny je upravo jedan od najvecih skillova dote, koliko se stvari zna promjenit denyanjem kripova ili heroja...



Drago mi je da su sami odgovorili koliko ustvari jako malo znaju o igranju ActionRTS-ova ili kako se vec zovu ovi dota klonovi...
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 15:09   #223
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Dota 2 Omniknight

video link : http://www.dota2club.com/2011/dota-2-omniknight/

chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 15:30   #224
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
@ robert7


1. U lol-u na pocetku nisu jaci, takav je lol (usran, jer djeca placu kako je neki heroj OP pa ga nerfaju itd.)

2. Ometas ga, zone-as, ne das mu da farma. Al tu opet dolazi do izrazaja snaga heroja early game. A u lol-u je to sranje nebalansirano, svaki tjedan novi heroj, stari OP/UP heroji ...

3. No comment.


Uglavnom pun mi je kufer lol-a i glupe djecice. Jedva cekam da Dota 2 izadje.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 00:24   #225
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Pa to i je pasivni play. U lol-u odma pokušavaš uništiti neprijateljski tower, a ne naštimavati da creepovi dođu do tvog.

I kako molim te nisu ranged slabiji u lol-u? Imaju nekih 100hp manje i 15ak dmg manje od melee na početku.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2011., 01:22   #226
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Jesil ikada igrao mozda WoW TBC to cemo stavit u fijoku sa Dota 2 a WOW WOTLK eh u tu fijoku ide LoL... Koja je razlika? TBC balanced etc skill, WOTLK burst gg xD = LoL
seno je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 12:24   #227
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Ajme,WoW je umro competitive prije kojih godinu dana, competitive comunity se prepolovio.

Sc2 je jedina blizardova igra koja drzi vodu, cod4 nikad nije bio competitive, cs 1.6 je daleko najjaca igra ikad, zatim je tu dota i sad trenutno dota2, pa quake live + fifa.
bullshit, to ako ti ne pratiš, ne znači da on nije competitive
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 12:48   #228
scp
Premium
Moj komp
 
scp's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 327
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Ajme,WoW je umro competitive prije kojih godinu dana, competitive comunity se prepolovio.

Sc2 je jedina blizardova igra koja drzi vodu, cod4 nikad nije bio competitive, cs 1.6 je daleko najjaca igra ikad, zatim je tu dota i sad trenutno dota2, pa quake live + fifa.
Fail.
COD4 promod S&D je bio competitive od prvog dana kad je nastao, dan danas je jos uvijek i više nego aktivan...
scp je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 13:41   #229
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Daklem momci, competitive igra nije igra koju igra mizeran broj igrača i čiji turniri su poprilično smješni što se prizefonda tiče.

Nadalje, u COD4 ne postoje profesionalni igrači, jer nitko od njih nema plaču, najbolje što dobe je eventualni lansupport i to isključivo samo fnatic i LLL, ostali dobijaju partial support ili ti djelomican.


Daklem, igrao sam cod4 vjerojatno više nego vas 2 zajedno na natjecateljskoj razini, broj lanova samo u cod4 na kojima sam bio penje se preko 10-ak ( pricam o lanovima, a ne o susretima kod susjeda pere u podrumu ).

Dakle da malo argumentiramo, najjači lan turnir ikad u cod4 sto se prizepurse tice je imao prizepurse od cini mi se ( nisam siguran ) 7,000$, sto je prosjek ONLINE natjecanja u cs-u, sc-u, doti 1 i doti2 (koja je trenutno u beta fazi)

To pricam o igrama na PC-u, konzole necu mjesati.

Sad vi meni recite po cemu je cod4 competitive, ako pricamo o punom smislu te rijeci?

Ako idemo doslovnim prijevodom, onda je i PONG competitive, jer ga ja i moj susjed pero i dan danas znamo baciti jedan protiv drugog


@scp, samo ispravka malog netocnog navoda, cod4 se poceo igrat "natjecateljski" otkad je izasao pam4 za cod4, promod je dosta kasnije izasao

Toliko o povijesti
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 14:00   #230
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
Razlozi zasto nema deny-a u LoL-u, Riot kaze:

"1.It enlarges the early game imbalance between ranged and melee Champions, and we think it is more fun for all Champions to be at least somewhat competitive at all phases of the game.

2.It leads to passive play, and slows down the game. We feel that high-activity; high-action faster games are more fun. By not having denying, there’s a stronger incentive to push. Additionally, it prevents strong lane control which is ultimately about passive play. Team fights more than anything else are what make this genre fun, and faster games mean more team fights.


3.It is weird. Killing your own guys?"

1. heroji nesmiju biti "balansirani" nit u early, nit u mid nit bogami u lategame-u, i to je upravo smisao igre

2. deny vodi pasivnoj igri isto ko jelc prema veganskoj prehrani.

3. ne nije cudno, manje zlo za vece dobro
domis je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2011., 14:12   #231
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Daklem momci, competitive igra nije igra koju igra mizeran broj igrača i čiji turniri su poprilično smješni što se prizefonda tiče.

Nadalje, u COD4 ne postoje profesionalni igrači, jer nitko od njih nema plaču, najbolje što dobe je eventualni lansupport i to isključivo samo fnatic i LLL, ostali dobijaju partial support ili ti djelomican.


Daklem, igrao sam cod4 vjerojatno više nego vas 2 zajedno na natjecateljskoj razini, broj lanova samo u cod4 na kojima sam bio penje se preko 10-ak ( pricam o lanovima, a ne o susretima kod susjeda pere u podrumu ).

Dakle da malo argumentiramo, najjači lan turnir ikad u cod4 sto se prizepurse tice je imao prizepurse od cini mi se ( nisam siguran ) 7,000$, sto je prosjek ONLINE natjecanja u cs-u, sc-u, doti 1 i doti2 (koja je trenutno u beta fazi)

To pricam o igrama na PC-u, konzole necu mjesati.

Sad vi meni recite po cemu je cod4 competitive, ako pricamo o punom smislu te rijeci?

Ako idemo doslovnim prijevodom, onda je i PONG competitive, jer ga ja i moj susjed pero i dan danas znamo baciti jedan protiv drugog


@scp, samo ispravka malog netocnog navoda, cod4 se poceo igrat "natjecateljski" otkad je izasao pam4 za cod4, promod je dosta kasnije izasao

Toliko o povijesti
Bio na 10-15 lanova

2 u sloveniji
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 02:17   #232
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Daklem, lijepo je imati frenda u beti, svi stari useri bete su dobili 2 gifta na poklon, pa sam tako i ja dobio cast igrat dotu2

Sad je na 70% skidanja, javim dojmove )))
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 11:30   #233
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Daklem, lijepo je imati frenda u beti, svi stari useri bete su dobili 2 gifta na poklon, pa sam tako i ja dobio cast igrat dotu2

Sad je na 70% skidanja, javim dojmove )))
Blago tebi, eto konačno da je i netko sa foruma dobio beta key.
Svakako javi dojmove dok mi ostali nestrpljivo čekamo svoje key-eve.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 11:41   #234
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nebudi škrt makar sa skrinšotovima
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 12:31   #235
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ah, jucer oko 2ujutro sam dobio key, odigrao 2 gamea, i danas ujutro na posao

Kad dodem doma danas s posla onda cu vam pobacati SS-ova par, igra graficki izgleda odlicno, ali ne opet prebljestavo. Grafiku sam pobacao do maximuma, sve se vrti divno i krasno, laga nema, netcode je odlican ( jos jedino postoji mali response delay koji ce popraviti, ali se u igri ne primjecuje toliko ).

Dakle, kao sto rekoh, odigrah 2 gamea, i moram rec da je puno bolje nego dota po pitanju fluidnosti i mehanike, imao sam problema sa lasthitanjem, malo je drugacije tj trazi privikavanju radi drugacijih animacija i slicno ( u doti1 se kvalitetno i brzo nafarmam, ovdje sam prvi veliki item imao tek u 30min )


Svida mi se pomicanje kamere sa mišem, nekak ko da scrolla ekran po ekran, pa se puno lakse navigira kamerom preko miša. Nadalje, iako sam pratio apsolutno svaki turnir, te znam kako koji spell izgleda u Doti2, dogodilo mi se par situacija di nisam znao ko pije ko placa, ali opet to pripisujem privikavanju

Feeling je vise nego odlican, dobar Dota štih igranja, u malo čudnoj, boljoj varijanti.

Moram priznati da sam oduševljen igrom bio jučer, stvarno je breath of fresh air nakon Dote.

Malo se još teško navikavam na shopping ( itemi se kupuju desnim klikom! ), ali dobra stvar je da ima search pa upises koji item trazis da ne lutas puno :P

Zvuk je odlican, interakcija izmedu likova i itema je super, stalno se dobacuju, prepucavaju i slicno, stvore jedan napeti ambijent.


Minimap je daleko precizniji sad, moze se pritiskom na ALT dobiti imena heroja umjesto klasicnih tockica, pa je lakse znat di se ko u kojem trenutku nalazi.



Ako se jos necega sjetim javim, ali uglavnom prvi dojmovi su vise nego odlicni!
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 18:57   #236
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 19:02   #237
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kako funkcionira ovaj quick buy?

Lijepo izgleda, iako vjerujem da će se svi morat malo priviknuti na ipak izgledom drugačije heroje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 19:26   #238
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Isto ko i u doti, samo sto je sve na jednom mjestu,a potrebno je samo da imas unit blizu shopa da ti se prebaci na tebe, inace ti ide u stash ( dota1 ring onaj na spawnu ).

Treba se priviknuti, ali sve lakse i lakse je
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 01:13   #239
KarloB
Jedem skoro svaki dan.
Moj komp
 
KarloB's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: LV426
Postovi: 272
You lucky bastard.
Oš prodat?
__________________

KarloB je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 13:44   #240
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ni za milju kuna ;D

Nego nasao sam najvecu manu igri, daklem stisao sam zvuk na 25-30%, i svejedno kad nade na matchmakingu match, onaj "Your game is ready" zvuk me skoro ubije, toliko je glasan i iznenadujuc da mi srce oce stat...
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na