Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2009., 10:37   #151
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Grofaz Pregled postova
Al to ne bi trebalo imati nikakve veze s situacijom kada vraćaš proizvod u prvih 7 dana.
Upravo tako, kakve veze ima servis sa vracanjem ispravne robe.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 10:44   #152
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Zar vi zaista očekujete da će vam oni platiti poštarinu za ispravnu komponentu koju vraćate jer vam se npr. ne sviđa njena boja? Ne bi vam je ni ja platio, a čisto sumnjam da bi bilo koja druga prodavaonica platila poštarinu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2009., 10:51   #153
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Čemu polemika?U smjeru prema trgovinu/servisu iz bilo kojeg razloga,potrošač plaća poštarinu.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 10:57   #154
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zar vi zaista očekujete da će vam oni platiti poštarinu za ispravnu komponentu koju vraćate jer vam se npr. ne sviđa njena boja? Ne bi vam je ni ja platio, a čisto sumnjam da bi bilo koja druga prodavaonica platila poštarinu.
vidim da ti ne citas bas sve
vec sam prije napisao "U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu (ok, to se roba donese vama)" dakle, trosak je na kupcu, sad dal salje postom ili sam donese, svejedno. mene ne muci trosak vracanja nego ovaj nebulozni servis.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:04   #155
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Čemu polemika?U smjeru prema trgovinu/servisu iz bilo kojeg razloga,potrošač plaća poštarinu.
Mmmmm, ne bas. U slucaju kvara, prema clanku 427 ZOO-a, korisnik nista ne placa. Ni vamo ni tamo.
Druga stvar je u slucaju povrata opreme u slucaju kupnje na daljinu. Normalno je da ide na servis na pregleda li je ispravno, ali zakon jasno kaze da dodatni troskovi prodavaca ne smiju biti fakturirani kupcu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:16   #156
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Mmmmm, ne bas. U slucaju kvara, prema clanku 427 ZOO-a, korisnik nista ne placa. Ni vamo ni tamo.
Druga stvar je u slucaju povrata opreme u slucaju kupnje na daljinu. Normalno je da ide na servis na pregleda li je ispravno, ali zakon jasno kaze da dodatni troskovi prodavaca ne smiju biti fakturirani kupcu.
da, tako je. evo primjer. ako ja uzmem monitor npr 21" sa hd rezom, dodjem doma i vidim da mi je sve presitno i vratim ga isti dan, nije potrebno ici u servis a i oni mogu u ducanu prikopcati monitor pa pogledati jel radi. da, zakon kaze da potrosac ne snosi troskove koje je prodavac pretrpio i da se mora vratiti cijeli uplaceni iznos.
nadam se da ce protis ovo komentirati
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:42   #157
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
da, tako je. evo primjer. ako ja uzmem monitor npr 21" sa hd rezom, dodjem doma i vidim da mi je sve presitno i vratim ga isti dan,
Za ovo "vidim da mi je sve presitno" bi ti ga sa zadovoljstvom nabio na glavu, ukrasio cvijecem i isplatio lovu na blagajni.

Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
nije potrebno ici u servis a i oni mogu u ducanu prikopcati monitor pa pogledati jel radi. da, zakon kaze da potrosac ne snosi troskove koje je prodavac pretrpio i da se mora vratiti cijeli uplaceni iznos.
Ne mozes za svaku opremu biti siguran da je 100% ispravna, tj. da ju korisnik nije sj**** i vratio nazad kao "ovo necu i tocka". Negdje se granice moraju povuci.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 11:56   #158
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Za ovo "vidim da mi je sve presitno" bi ti ga sa zadovoljstvom nabio na glavu, ukrasio cvijecem i isplatio lovu na blagajni.

Ne mozes za svaku opremu biti siguran da je 100% ispravna, tj. da ju korisnik nije sj**** i vratio nazad kao "ovo necu i tocka". Negdje se granice moraju povuci.
Jao sta smo agresivni
Gle to je bio samo primjer. a to sto oni sebe moraju osigurati dal monitor valja, to nemaju pravo naplatiti. dajte neka ih netko skypne da komentiraju ovo jer vidim da inace nece nista biti.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 12:09   #159
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
Jao sta smo agresivni
Nisam, nisam, samo sam nekad radio slican posao pa znam kakvi su krajnji korisnici nasi dragi...

Citiraj:
Autor Ninja23 Pregled postova
Gle to je bio samo primjer. a to sto oni sebe moraju osigurati dal monitor valja, to nemaju pravo naplatiti. dajte neka ih netko skypne da komentiraju ovo jer vidim da inace nece nista biti.
Ne mozes primjerom definirati generalne procedure, zato se i zakoni pisu "opcenito". Naravno da je monitor dobra i jednostavna solucija, sto kad je, recimo, disk za server, UPS od 60 kVA, egzoticni adapter, rezervni dio za kolor printer od 20k eura i slicno. Tu je problem.
I da, nemaju pravo naplatiti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 12:24   #160
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nisam, nisam, samo sam nekad radio slican posao pa znam kakvi su krajnji korisnici nasi dragi...
I ja sam radio, konkretno u hgspotu i tamo se moze pogledati monitor prije kupnje i oni su svima rekli da se u roku od 2 dana moze bez problema vratiti proizvod i dobiti natrag novce.tako da tamo stvarno sve super sto se tice provjere a i eventualnog povrata jer naravno, ako ti nesto ne pase kod toga sta si kupio, neces sad to drzati tjedan dana, vrati se drugi dan i svi sretni.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2009., 17:15   #161
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova


ja bi savjetovao svim da to ne rade jer vjerovatno monitor vise nikad nece vidjeti, dok ne dobijete servisnu primku da je netko preuzeo i zaprimio monitor kao da ste ga ostavili negdje na cesti. A kad si vec to sve napisao po kojem to clanu posaljes tuzbu i za sta??? ako proizvodac daje garanciju da monitor ima manje od 9 pixela onda ako imas 2 to ti ne ulazi u jamstvo, samo ce ti naplatiti pregled. Ne ide to za tuzenje samo tako, moze i firma tebe tuziti zbog klevete i rusenja ugleda firme i zaracunati ti pad prometa za 2 godine i kamate ako to tako gledas

Ne, ne.. krivo shvaćeno totalno.
Ovako, kupim monitor i primjetim da ima bad pixela no ne vraćam ga zbog toga niti ga reklamiram zbog toga kod vas nego ga jednostavno vratim jer sam ga kupio na daljinu i jer imam 7 dana fore da vratim proizvod po članku 45 ne navodeći razloge.

Koji servis, koji pregled, koji pismeni zahtjev za raskid ugovora ? U kojem to zakonu piše, koji su to članci ? Neki interni samo za vašu trgovinu ?

Dakle da karikiram, stanujem 2 ulice dalje i kupim online monitor, ispostavi se da ima 1 bad pixel i ja ga fino vratim po članku 45 uopće ne spominjući bad pixele, donesem ga osobno i vi ga morate zaprimit.... jes možda bezobrano ali možete mi stavit soli na rep....

Svako vaše ponašanje koje ide protiv članka 45 sa nekakim dodatnim zahtjevima, pregledima i sevisima samo ide vama na štetu ako se podigne tužba da niste ispoštovali članak 45... koji crni bad pixeli...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 18:40   #162
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Joj daj prestanite s tim famoznim zakonima...pročitajte članak 49., a onda DETALJNO cijeli zzp. (hint. - <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 10"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 10"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CGAME_O%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]-->o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu). Kakav prekid unutar 7 dana ili vraćanje pa ne kupujete vi gaće prek kataloške prodaje već IT prek neta..ko mala djeca ste, on je meni ovo ja sam njemu ono,pa je onda on meni itd...

hello! je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 18:44   #163
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Nemamo svi kopiju zakona pri ruci, ako si već sam načeo onda možeš i malo detaljnije objasnit.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 18:53   #164
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Ma i bolje da nemate...niš pametnog..evo ga..
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298920.html
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 19:05   #165
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Koji servis, koji pregled, koji pismeni zahtjev za raskid ugovora ? U kojem to zakonu piše, koji su to članci ? Neki interni samo za vašu trgovinu ?
Članak 47.; stavak prvi.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298920.html
žile je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 19:17   #166
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Ma to je samo "oblik raskida ugovora"...no dalje čitaj..
članak 49.
Osim ako stranke nisu drukčije ugovorile, potrošač nema pravo na raskid na temelju članka 45(Pravo na raskid ugovora). i 46(Rok za raskid ugovora ako potvrda prethodne obavijesti nije dostavljena). ovoga Zakona ako je riječ o ugovoru:
-bla bla bla
-bla bla
- o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu

edit. op pa ja sam zabrio to si stuca citirao...al eto sada i objašnjenja što sam htio napomenuti
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 19:27   #167
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Samo što je tu problem što se to može odnositi na ama baš sve, pogotovo u situaciji ekonomske krize. Nema toga što nije ovisno o fluktuacijama na financijskom tržištu.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 19:33   #168
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Pa da...to i ja znam...mislim da će neke izmijene i nadopune tu ić...al do tad nema vraćanja...osim ako nije unaprijed dogovoreno...obično imaju navedeno 2 dana za te povrate, bar mi se čini tako nisam provjeravao sada. Al da i nije kriza mislim da taj IT sigurno spada pod taj tip robe..
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 19:43   #169
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Dobro, predvidio sam pisanu obavijest no kako bi se oni mogli pozvat na stavak "o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu" ako se cijena proizvoda za tih 7 dana nije promjenlia ?

Mislim, lako za tu pismenu obavijest, 3 min posla napisati je no ovaj stavak se može odnositi na barel nafte a ne monitor koji drži cijenu par mjeseci pa čak i poskupi koju kunu ponekad zbog fluktacije dolara.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 19:47   #170
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Dobro, predvidio sam pisanu obavijest no kako bi se oni mogli pozvat na stavak "o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu" ako se cijena proizvoda za tih 7 dana nije promjenlia ?

Mislim, lako za tu pismenu obavijest, 3 min posla napisati je no ovaj stavak se može odnositi na barel nafte a ne monitor koji drži cijenu par mjeseci pa čak i poskupi koju kunu ponekad zbog fluktacije dolara.
Točno to. Ako se cijena u tih 7 dana nije promijenila to jednostavno nije artikl kojem cijena ovisi o fluktuacijama.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 19:48   #171
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Pa zato što u toj svojoj biti nije važno što se s cijenom događa glavno je da je to brokerska roba i da je njena cijena ovisna o fluktuacijama na tržištu...možda bi se dalo tu sada ić na nekakav sud pa izvlačiti presudu jel je ili nije "vruća roba"
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 21:35   #172
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Ma to je samo "oblik raskida ugovora"...no dalje čitaj..
članak 49.
Osim ako stranke nisu drukčije ugovorile, potrošač nema pravo na raskid na temelju članka 45(Pravo na raskid ugovora). i 46(Rok za raskid ugovora ako potvrda prethodne obavijesti nije dostavljena). ovoga Zakona ako je riječ o ugovoru:
-bla bla bla
-bla bla
- o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu

edit. op pa ja sam zabrio to si stuca citirao...al eto sada i objašnjenja što sam htio napomenuti
Osim ako stranke nisu drukčije ugovorile - imas kakav potpisani ugovor?

Edit: naravno, mislim na financijsko trziste - ono nema veze s ovom temom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 21:53   #173
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Osim ako stranke nisu drukčije ugovorile - imas kakav potpisani ugovor?

Edit: naravno, mislim na financijsko trziste - ono nema veze s ovom temom.
nisam ziher da te razumijem... al budem odgovorio svejedno onak kak sam shvatio...
nemaš, no ovdje se misli na kupovinu koja je tip ugovora...tj. kod toga se smatra kupovina gdje ti na računu recimo piše imate pravo povrata robe unutar 2 dana ako ste zabrijali s bojom uređaja ili nešto pa Vam nevalja..to je unaprijed drukčije ugovoreno..
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:14   #174
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
nisam ziher da te razumijem... al budem odgovorio svejedno onak kak sam shvatio...
nemaš, no ovdje se misli na kupovinu koja je tip ugovora...tj. kod toga se smatra kupovina gdje ti na računu recimo piše imate pravo povrata robe unutar 2 dana ako ste zabrijali s bojom uređaja ili nešto pa Vam nevalja..to je unaprijed drukčije ugovoreno..
Gdje se to smatra? Zakon jasno definira da odredbe protivne ovom zakonu su nistavne.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 23:08   #175
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
stuc je sve lijepo opisao. i kakve fluktuacije i sl, pa nije to barel nafte.

@hello pa lijepo pise za kupovinu online, dakle na nevidjeno da imas pravo vratiti proizvod jer nisi vidio sta kupujes a i u prilog tome ide i to sto oni ne garantiraju da su opis i slika tocni. sto se tice clanka 49 to znaci da ako nije nista dogovoreno, nemas pravo na povrat u tim slucajevima a ako se dogovorite, imas. ovaj clanak ne iskljucuje clanak 45 nego samo pise da nemas pravo na povrat u navedenim slucajevima.

a clanak 48, ok to se posalje mail da se raskida ugovor o kupnji monitora u skladu sa zakonom, clankom 45 i gotovo. sve je po zakonu i oni nemaju sta prigovarati ili nesto naplacivati jer ih se onda moze i tuziti a to im sigurno nije u interesu.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 10:59   #176
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
[quote=Ninja23;1319286]stuc je sve lijepo opisao. i kakve fluktuacije i sl, pa nije to barel nafte.

Ne to je još i gore...pa prije padne cijena 260gtx-ici nego cijena 95-ice na Ini..


U svakom slučaju jednostavno je, samo nečete čitati bez predrasuda več svi kak im paše sve shvačaju...nema vračanja robe koja je nestabilne cijene i gotovo...moš ti vratit npr. perilicu za rublje ali grafulju ne.
Članke nemate šta povlačiti 45. i 46. jer se ne odnose na tu robu tako da ih nemorate ni čitati...po meni je najbolje da nejdete na to več se odmah u startu dogovorite u dučanu s ljudima kak Vama paše i bok nema problema...npr. pitaš dal se može zamijeniti/vraiti monitor ako ima mrtvih piksela...ukoliko nemože odeš u drugi dučan gdje će ti to dat..a ne kasnije po sudovima hodati zbog točkice na ekranu...svašta
hello! je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 11:43   #177
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Ma to je samo "oblik raskida ugovora"...no dalje čitaj..
članak 49.
Osim ako stranke nisu drukčije ugovorile, potrošač nema pravo na raskid na temelju članka 45(Pravo na raskid ugovora). i 46(Rok za raskid ugovora ako potvrda prethodne obavijesti nije dostavljena).
Malo imate problem sa tumačenjem zakona.

Šta bi ovo značilo ??
Dakle, ako ja sa protisom nisam potpisao nikakav dodatni ugovor prilikom kupovine, u slučaju vraćanja robe po članku 45 i 46 moram dostavit pisanu obavijest.

Dakle da zaključimo, uz pisanu obavijet moguće je raskinuti svaki ugovor, tj. vratit proizvod unutar tih 7 dana uz jedino moguće dostavne troškove jer ne šaljemo robu na servis nego raskidamo ugovor po članku 45 i 46.

Ovaj stavak "o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu
" također pada u vodu i nema šanse da se na njega pozovu ako se cijena nije promjenila ili je to bila neka zanemariva promjena u vidu par kuna...

Grafe nešto prije nego monitori mjenjaju cijenu tako da je mislim sasvim dovoljno 2 dana za utvrdit dali monitor ima bad pixela pa ako ima odmah poslat pisanu obavijest i raskinuti ugovor po članku 45 i 46.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 12:22   #178
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
U svakom slučaju jednostavno je, samo nečete čitati bez predrasuda več svi kak im paše sve shvačaju...nema vračanja robe koja je nestabilne cijene i gotovo...
Ma kakve j***** nestabilne cijene?

Shvaca li itko sto je fluktuacija financijskog trzista? Kakve to veze ima s IT opremom?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 12:24   #179
Ninja23
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zg
Postovi: 21
vidim da stuc jedini kuzi
@hello pa o cemu ti pricas, onda po tebi se taj zakon za nista ne vrijedi.
jer i za misa, tipkovnicu, printer, sve se onda moze pozvati na fluktuacije na trzistu. lako tebi reci odes u drugi ducan. ako je u protisu nesto 150 kn jeftinije, zasto ne bi tu kupio?a stos je u tome sto i drugi ducani di je skuplje nedaju to pravo vracanja, cast iznimkama. ali oni se mogu pozvati na to da si kupio nesto u ducanu, dakle vidio si sta kupujes. PONAVLJAM kod online kupnje ne vidis sta kupujes i tu vrijedi taj zakon.
Ninja23 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 18:23   #180
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
To sam prilično siguran da je ne moguće odgovorit. Ne postoji deklaracija "roba podložna fluktuacijama na financijskom tržištu". Da postoji, taj stavak bi bio nepotreban u zakonu. Onda bi rekli: "osim za to to i to". Ovako pisan kako je, može proć pod bilo što - a to vrli pisatelji zakona sigurno nisu slučajno ostavili.

No da se neka trgovina proba na to pozvat u ovom slučaju ne da bi išo do suda ako treba nego majkemi. Baš me zanima kako bi se objasnilo da je roba kojoj se cijena ne mijenja roba kojoj je cijena podložna fluktuacijama na tržištu, jebote top lista nadrealista.
Grofaz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na