Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2019., 10:18   #421
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
ma domy_os zaboravi Revolut ili bilo kakva fintech rješenja za takve operacije s tolikim iznosima.

A o Revolutovom supportu je bolje i ne pričati.
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 10:45   #422
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
+1

nisam siguran da je pametno na ovakav servis trpat tolike novce.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2019., 11:06   #423
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Nas bilo frka staviti soma eura na racun odjednom, a definitivno ne bi razmisljao o vecim iznosima :/ Vise mi vrijedi neblokiran account i nenatezanje sa supportom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 11:11   #424
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
https://novac.jutarnji.hr/novi-svije...razum/9426782/

vjerojatno ćemo i mi imat mogućnost birat uskoro
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 11:17   #425
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
https://novac.jutarnji.hr/novi-svije...razum/9426782/

vjerojatno ćemo i mi imat mogućnost birat uskoro



U Irskoj Revolut samo nudi Visu, odnosno Mastercard ni ne nude
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 11:19   #426
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
meni ovdje čak paše master, dosta dućana ima popuste i pogodnosti za master/maestro pa eto
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 12:32   #427
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Koliko treba s revoluta na rn u hr? Danas sam nesto prebacivao. Pisalo ocekujte sredstva do 7.10.

Ide li to brze?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 12:39   #428
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Prijenos eura s rev na spanjolski rn mi je trajalo oko 3 radna dana. Mislim da ide brze samo u placenim planovima (priority kod obrade tih transakcija)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 12:41   #429
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Meni je isto tako trebalo 2-3 dana cca
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 15:05   #430
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
bok,

u zadnja 2 dana su mi 2 transakcije dobile status reverted, i vidim da su poništene:
- 1. plaćanje u lokalnoj trgovini, status joj je revereted
- 2. uplata sa moje kartice na Revolut račun, također reverted

može tko pojasniti što ovo konkretno znači?
junkieee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2019., 15:09   #431
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Trgovina ce pokusati naplatu kroz tjedan-dva pa ce ti skinuti pare naknadno. A ovo za top up je definitivno, ako top up nije prosao moras ga ponoviti.

Imaz zabu maestro? Maestro im jos uvijek zna zajebavati
Imas zadnji update aplikacije? Ako nemas, obavezno updejtaj
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2019., 16:45   #432
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Trgovina ce pokusati naplatu kroz tjedan-dva pa ce ti skinuti pare naknadno. A ovo za top up je definitivno, ako top up nije prosao moras ga ponoviti.

Imaz zabu maestro? Maestro im jos uvijek zna zajebavati
Imas zadnji update aplikacije? Ako nemas, obavezno updejtaj
thx. I mislio sam da će se trgovina naplatiti, to je neupitno.

Kartica je Visa electron, preko nje su prošle već 2-3 uplate bez problema. Sad apdejtao sam app na zadnju verziju i stanje računa mi pokazuje da je top up prošao, ali pod transakcijom još uvijek stoji reverted.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 18:55   #433
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
ma domy_os zaboravi Revolut ili bilo kakva fintech rješenja za takve operacije s tolikim iznosima.

A o Revolutovom supportu je bolje i ne pričati.
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
+1

nisam siguran da je pametno na ovakav servis trpat tolike novce.
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nas bilo frka staviti soma eura na racun odjednom, a definitivno ne bi razmisljao o vecim iznosima :/ Vise mi vrijedi neblokiran account i nenatezanje sa supportom
Vidjet ću, ali najvjerojatnije ću odustati, ne nateže mi se s njima, pogotovo kad kažete da je support koma.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2019., 20:17   #434
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Neki moji poznanici koriste Uphold račun+Wirex kartica kombinaciju i nemaju nikakvih problema. Baci oko.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 00:45   #435
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
https://novac.jutarnji.hr/novi-svije...razum/9426782/

vjerojatno ćemo i mi imat mogućnost birat uskoro


Brzi su

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 02:28   #436
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Taman! Kartice imaju UK bin, znaci trebale bi raditi za sporify, apple music i slicne usluge nedostupne kod nas.

Posto imaju UK bin, racunajte na naknade za dizanje love s bankomata (naknada nema s HR bin masterom koji (barem meni) vise nije dostupan :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 03:46   #437
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 124
Vidim da se cesto postavljaju pitanja koje su prednosti/mane Revoluta.

Osobno ga koristim skoro 2 godine i samo jednu situaciju sam imao problematicnu, ali vise o tome u nastavku.

Jako cesto putujem i u potrebi sam za 5valuta, a to su slijedece: EUR, HRK, GBP, USD i CZK. Revolut trenutno nema nikakvog smisla za ljude koji borave u Hrvatskoj, te eventualno putuju na godisnje odmore u trajanju od 15ak dana (pod time racunam skijanja i ljetovanja) i eventualne vikend putnike koji se baziraju u zemljama gdje je EUR nacionalna valuta. Puno povoljnije je koristiti kreditnu karticu i u konacnici placati kunama te prihvatiti tecaj i konverziju svoje banke nego posjecivati lokalne mjenjacnice i muciti se za gotovinom.

Revolut ima smisla ako cesto mijenjate nacionalne valute placanja, jer tako eliminirate svu gotovinu - bila ona papirnata, bilo kovanice, jer eto niti jedna mjenjacnica ne zeli primiti kovanice, a realno uvijek su ih puni depovi nakon putovanja. Novce mozete drzati u bilo kojoj valuti i po potrebi je pretvarati u zeljene.

Primjer Ceske
-Naravno da mozete platiti racun gotovinom u EUR, ali svi ce vam vratiti ostatak u CZK i to po jako losem tecaju - 1EUR=20 do u najboljem slucaju 23CZK
Jedino mjesto gdje uvijek mozete dobiti 25CZK za 1EUR su mali i neugledni kineski/vijetnamski ducani.
-Revolut u trenutku pisanja posta ima tecaj 1€=25,58CZK, istina razlika je zanemariva ali izbjegavate trazenje tih malih i neuglednih ducana kod kojih je moguce promijeniti novce. Vrijeme=novac Takoder pretvarate iznos koji vam je u tom trenutku potreban. U tom slucaju preostaje vam minimalni neupotrebljivi novac.

Radio sam u Srpnju ove godine u Engleskoj, i naravno placu sam primio u GBP i to pogadate na koji racun - Revolut.
U Hrvatskoj ne posjedujem devizni racun na koji bi primio GBP, posjedujem EUR. I preostaju mi dvije opcije primiti placu u HRK ili u EUR. U oba slucaja banka odraduje konverziju za mene. Povoljnici slucaj je primiti iznos u HRK jel je samo jedna konverzija (GBP->HRK), dok u slucaju da zelim EUR banka radi dvostruku konverziju (GBP->HRK, HRK->EUR) Ako se varam molim da me se ispravi, jer meni je bilo tako receno.

U Rujnu ove godine boravio sam na kruzeru, i eto nisam pazio i promakla mi je informacija da se sve transakscije na brodu odvijaju u USD, jer zasto bi se placanja vrsila u USD kad plovimo po Europi. Da nisam imao Revolut, vec normalnu karticu Hrvatske banke, za podizanje gotovine sa bankomata na svaku transakciju, ma kolika ona bila placa se 6,50$ naknade. Ovako sam u protuvrijednosti 200EUR podigao USD bez ikakve naknade i to u vise navrata.

Jedini problem koji sam dosad imao je bio na putovanju iz Napulja u Barcelonu. Posto signala nismo imali cim smo isplovili iz luke, a internet se placao ne malih 40USD po danu, odlucili smo uzivati bez njega. Pri placanju sa karticom transakcija je bila odbijena, sto je sve ostavilo u cudu. Novaca imamo ali jednostavno ne prolazi. Problem je bio sto je u postavkama bila ukljucena sigurnost na temelju lokacije. Mobitel je zadnje registrirao Italiju, a u trenutku placanja vec smo bili miljama daleko od Italije. Spajanje za internet i iskljucivanje te opcije rijesilo je problem.

Takoder ono kaj valja istaknuti kao veliku prednost je slanje i primanje novca - trenutno bez ikakvih nakada i dijeljenje racuna. Dovoljno dugacak je post pa ako nekoga zanima vise slobodno neka pise u DM ili ostavi ovdje pitanje i rado cu odgovoriti.

Blokiranja racuna? Prvi glas. Vise manje sve uplate koje sam primao od raznih poslodavaca i u gore navedenim valutama nisu prelazile 2000€ u protuvrijednosti. Mozda imaju neki limit i provjere zbog eventualnih manipulacija i traga novca od koga dolaze...
p3c3k je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 12:30   #438
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Dobro dakle jel za mene koji recimo odem za vikend u soping do Graza ili Beca ima ikakve koristi Revolut ili jednostavno samo placat Visom od tekuceg?
stops je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 13:10   #439
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
A zašto si ne nabaviš deviznu karticu? Kurs po kojem banka mijenja tvoje kune u € je kriminalan. Kartica za devizni račun ili Revolut bi ti uštedili dosta love jer bi plaćao direktno u €. Kune bi mogao mijenjati na Revolutu u bilo koju drugu valutu po puno povoljnijem kursu od banke.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 13:14   #440
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
E pa dobro zato i pitam. Imam Revolut. Dakle top upam Revolut i promijenim u eure.
stops je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 13:14   #441
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
@stops Nema. Ima ako ćeš dizati cash, onda je vrlo vjerojatno da će te tvoja banka olakšati za cca 50kn po korištenju bankomata, dok s revolut može proći bez provizije.

@coconut koji je to kriminalni tečaj? Mislim da pričaš napamet.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 13:59   #442
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Usporedi tečaj bilo koje banke sa onim HNB-a ili neke lokalne mjenjačnice pa da vidiš razliku. I to bez bankovne provizije! Nedavno sam radio računicu. U usporedbi sa mjenjačnicom, Revolut je bio povoljniji 130kn na 1.000€. A mjenjačnica je bil prilično povoljnija od banke. Ok, odbi proviziju banke na slanje kuna na Revolut i opet ti ostane dovoljno za počastiti ženu/curu večerom.

A konverzija jedne valute u drugu je posebna priča za sebe. Ne da ćeš ispušiti nego će te oderati do gole kože.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 14:08   #443
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 124
PBZ tecaj
1€=7,38HRK

Revolut
1€=7,34HRK

HNB
1€=7,39HRK

U trenutku pisanja posta.
Tako da na 1000EUR imas oscilaciju 50 a ne130HRK. Realno mozemo pricati o 60HRK maksimalne razlike o 1000EUR i to jedino u spici sezone kada omjer HRK/EUR bude maksimalno narusen
p3c3k je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 14:27   #444
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Jasno ti je što se dogodi s Revolut tečajem vikendom?
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 14:31   #445
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 124
Znam, i za naknadu koja se vikendima primjenjuje zbog povecanog koristenja sirom svijeta, nisu oni ludi, treba se nekako financirati. Ali opet, nikada neces vidjeti ni razliku u korist Revoluta koja je na 1000EUR veca od 60HRK
p3c3k je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 14:56   #446
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Hmm, pocetkom srpnja je razlika na 150€ Revolut vs ZABA bila 2X HRK. Razlike mogu biti primjetne osobito ako auto-exchangom uhvatiš dobar tečaj u par sati prije aktivacije vikend tečaja.
Nije puno, ali čovjeka veseli.
Puno veće razlike su kod npr. HUF-a gdje je čak i vikend tečaj nekad bolji od tečaja u bankama ili mjenjačnicama.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 16:19   #447
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Taman! Kartice imaju UK bin, znaci trebale bi raditi za sporify, apple music i slicne usluge nedostupne kod nas.

Posto imaju UK bin, racunajte na naknade za dizanje love s bankomata (naknada nema s HR bin masterom koji (barem meni) vise nije dostupan :/
Standard kartica je sad postala Visa, dok premium i metal su i dalje mastercard.
Ne kuzim zasto ne napraviti opciju da mozes birati mastercard ili visu
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 17:03   #448
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Predpostavljam da ovisi tko zeli koliko biti prisutan na pojedinom tržištu
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 17:12   #449
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Standard kartica je sad postala Visa, dok premium i metal su i dalje mastercard.
Ne kuzim zasto ne napraviti opciju da mozes birati mastercard ili visu
Ovo bi mogao biti problem novim korisnicima u hr jer neki bankomati kod nas (pbz) uredno naplacuju naknadu za dizanje kesha s revolut karticama sa stranim bin-om... Free master kartica je imala hr bin i nema naknada. Stari revolut korisnici sa starim karticama imaju uk bin i imaju tu naknadu. Steta, taman kad su se udomacili eto 'nepovoljne' promjene.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 21:36   #450
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
kul je nama koji vec imamo master, on nam ostaje aktivan, + moze se i visa imat ak se ne varam, simultano
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na