Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2019., 13:13   #45091
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Evo klasika kako se rade clanci u novinama/portalima, kad nije Audi, BMW, Mercedes onda u clanku nema spomena o tome premda je tragedija velika i gadna prometna.

https://net.hr/danas/crna-kronika/tr...bori-za-zivot/

Znaci posto je u pitanju Skoda i Renault (cini mi se megane?) onda se u clanku kaze "osobni automobil", znaci nije tako strasno bitno i netreba click bait kao "BMWom presao u suprotnu traku i usmrtio...." premda je poslledicno veca nesreca/tragedija nego ona na naplatnim kucicama od neki dan jer tamo srecom nitko nije poginuo....
clickbait kad je "premium" auto (pa makar staro 30godina kao onaj s 'kamatarkom' nedavno), nista drugo :shrug:

a u boljim drzvama ima preium auta na svakom koraku pa im portali nisu tako nabrijani kao nasi. Em jos stave maks 2 slike, vise teksta.

nego, netko je spomenuo da je taj lik izasao iz komune? a da skupa s njim ode u zatvor i onaj koji ga je pustio? ..ah ne, nismo u tako uredenoj drzavi..
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 14:33   #45092
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
clickbait kad je "premium" auto (pa makar staro 30godina kao onaj s 'kamatarkom' nedavno), nista drugo :shrug:

a u boljim drzvama ima preium auta na svakom koraku pa im portali nisu tako nabrijani kao nasi. Em jos stave maks 2 slike, vise teksta.

nego, netko je spomenuo da je taj lik izasao iz komune? a da skupa s njim ode u zatvor i onaj koji ga je pustio? ..ah ne, nismo u tako uredenoj drzavi..
Komune su dobrovoljne afaik. Tako da nemojmo dizati hajku.

Ali kedno zanimljivo pitanje. Zasto ne bi ponistili vozacku ovisnicima o alkoholu i drogama?
Ne moramo to "loosely" definirati mi ljudi, zna se sto je u psihologiji ovisnost i klasificira se kao bolest.
Dakle ako ti se dijafnosticira ovisnost o opijatima pod kojima se ne smije uoravljati vozilom, a ovisnost znaci da to moras konzumirati, ne mozes (ili ne zelis) si pomoci... Kako to da ti je vozacka dozvola jos valjana kada je 95% da ces voziti pod utjecajem opijata o kojem si ovisan?

I da ti se vozacka smije vratiti tek nakon sto si X vremena dokazano cist.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2019., 14:39   #45093
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Komune su dobrovoljne afaik. Tako da nemojmo dizati hajku.

Ali kedno zanimljivo pitanje. Zasto ne bi ponistili vozacku ovisnicima o alkoholu i drogama?
Ne moramo to "loosely" definirati mi ljudi, zna se sto je u psihologiji ovisnost i klasificira se kao bolest.
Dakle ako ti se dijafnosticira ovisnost o opijatima pod kojima se ne smije uoravljati vozilom, a ovisnost znaci da to moras konzumirati, ne mozes (ili ne zelis) si pomoci... Kako to da ti je vozacka dozvola jos valjana kada je 95% da ces voziti pod utjecajem opijata o kojem si ovisan?

I da ti se vozacka smije vratiti tek nakon sto si X vremena dokazano cist.
Nisam isao za tim da su dobrovolje, da, prezestoko sam reagirao. No onda oni koji vodu komune, mogu dati procjenu je li netko sposoban upravljat vozilom ili ne. Upravo ono sto si rekao u zadnjoj recenici.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 15:03   #45094
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Živiš u zemlji koja ne uzima vozačku narkomanima, pijancima, PTSP, a ni osobama koje su imale moždani. Dakle ljudi koji ne mogu hodati niti upravljati sa jednom stranom tijela mogu imati i dalje vozačku.


Ma sve je idiotizam

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 15:37   #45095
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Nisam isao za tim da su dobrovolje, da, prezestoko sam reagirao. No onda oni koji vodu komune, mogu dati procjenu je li netko sposoban upravljat vozilom ili ne. Upravo ono sto si rekao u zadnjoj recenici.
Osobe koje vode komune nemaju medicinskog znanja za tako nešto, niti su odgovorne za oduzimanje vozačke
Trebalo bi ovisnika poslati na testiranje kod Dr medicine rada i na razgovor sa psihijatrom.
A kad smo na toj temi, ista stvar je i sa PTSP om, epilepsijom i još par bolesti, pa svi uredno voze.


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 16:02   #45096
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Osobe koje vode komune nemaju medicinskog znanja za tako nešto, niti su odgovorne za oduzimanje vozačke
Trebalo bi ovisnika poslati na testiranje kod Dr medicine rada i na razgovor sa psihijatrom.
A kad smo na toj temi, ista stvar je i sa PTSP om, epilepsijom i još par bolesti, pa svi uredno voze.


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Mislim da je tema koju smo ovdje pokrenuli puno vaznija od visine kazni.

Ja sam za podizanje brzine na autoputu (jer kreteni ce i dalje voziti 180 po guzvama, a mi cemo najebat kad se vozimo 155 po praznoj suhoj cesti, sa novim gumama i ispravnim autom), ali i poostravanje kazni za sve koji voze bez vozacke, cesce kontrole i po danu...

Sve drzave imaju ogranicenja brzine koja ovise o uvjetima na cesti. Napravite digitalne znakove. Prazan autoput i suncam da n? 160. Suncam dan, ali guzvetina ispred tebe ? 120.
Pljusak? 100.

I kamere sa rigoroznim kaznama za prekrsitelje.
Trenutnih 130 je neka zlatna sredina, jer prije nije bilo tehnickih mogucnosti za dinamicke promjene (samo oni veliki displejevi, sada mogu postaviti puno malih).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 16:28   #45097
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Vecina nasih autocesta nije prilagođena da se smije voziti 160km/h, a pri tome mislim na nedostatak odbojnih ograda, znakova postavljenih bez pravilne zaštite, stupova od nadvožnjaka bez zaštite i slično.
Mislim na ovakve situacije: https://i.imgur.com/vrfM3T2.jpg i https://i.imgur.com/CzZqKQV.jpg
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 16:46   #45098
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Vecina nasih autocesta nije prilagođena da se smije voziti 160km/h, a pri tome mislim na nedostatak odbojnih ograda, znakova postavljenih bez pravilne zaštite, stupova od nadvožnjaka bez zaštite i slično.
Mislim na ovakve situacije: https://i.imgur.com/vrfM3T2.jpg i https://i.imgur.com/CzZqKQV.jpg
Ok to su sve validne poante, ali koliko vidim to se sve isto tako moze naknadno ugraditi? Politicari ionako fino zarade kad su neki javni radovi
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 19:27   #45099
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
S obzirom da je svugdje u europi uglavnom ogranicenje 130, ne vidim bas razlog na podizanje ljestvice na 180. 130 je sasvim dovoljno, samo treba dosljedno i cesto kaznjavati prekoracenja. Realno, mozes se kod nas voziti oko 145-150, a da si unutar granice sa svim onim olakotnim kalkulacijama. Nema se potrebe voziti brze od toga.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 19:33   #45100
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
ST u jednom smjeru 200kn .
-->
Sto se tice ogranicenja to zavisi dali Njemacku smatras Europom ?

po meni bi trebalo biti 150 na autoputu s obzirom koliko puta placamo cestarinu (gorivo, tehnicki, i sam autoput) moglo bi s eto malo bolje krpati i poraditi na sigurnosti i onda podici limit na 150.

130 je bilo nekad savim dovoljno ali nekad ni nije kostalo ZG--->ST u jednom smjeru 200kn .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.07.2019., 20:02   #45101
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
S obzirom da je svugdje u europi uglavnom ogranicenje 130, ne vidim bas razlog na podizanje ljestvice na 180. 130 je sasvim dovoljno, samo treba dosljedno i cesto kaznjavati prekoracenja. Realno, mozes se kod nas voziti oko 145-150, a da si unutar granice sa svim onim olakotnim kalkulacijama. Nema se potrebe voziti brze od toga.
180 je previse. A razlog "to nitko drugi ne radi" mi nije dovoljno dobar.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 22:26   #45102
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Ma samo da na većini segmenata bude 130 pa da se vozi bez straha 150, a ne da su ograničenja 100 pa te već na 135-140 zaustavljaju.

Elven, zar misliš da neki pametniji i bogatiji narodi već nisu napravili studije koje pokazuju utjecaj ograničenja brzine na niz parametara? Mislim, tih 130 sigurno nije izvučeno iz guzice kao što se kod nas neke stvari rade.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 23:11   #45103
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Ma samo da na većini segmenata bude 130 pa da se vozi bez straha 150, a ne da su ograničenja 100 pa te već na 135-140 zaustavljaju.

Elven, zar misliš da neki pametniji i bogatiji narodi već nisu napravili studije koje pokazuju utjecaj ograničenja brzine na niz parametara? Mislim, tih 130 sigurno nije izvučeno iz guzice kao što se kod nas neke stvari rade.
Sigurno jesu radili studije... 1990?
Drugi problem je sto se nijedan politicar mece usuditi podignuti ogranicenja, jer cim netko pogine, oporba ce graknuti na onog ko je izglasao zakon (makar se prekrsitelj vozi pijan 180 na sat i nije mu bitno dal je ogranicenje 130 ili 140).

Trece nedavno je u engleskoj povecano ogranicenje brzine za kamione i otkrili su da se smanjio broj nesreca.

Na kraju dana nije toliko bitno koliko je ogranicenje, ali mi je glupo da je jednaka kazna kad se netko vozi 160 po suhom i sa novim gumama ili netko tko se vozi 160 po kisi, na groznim gumama.

U idealnim uvjetima ogranicenje brzine bi ovisilo o autu, vozacu i vanjskim uvjetima. Ali prije cemo doci do autonomnih vozila, nego kompjuterizacije koja bi to omogucila.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 23:41   #45104
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Sigurno jesu radili studije... 1990?
Drugi problem je sto se nijedan politicar mece usuditi podignuti ogranicenja
A šta tebi znači jel voziš 140 ili 170 na auto cesti?
Što ćeš točno dobiti s povećanjem brzine? Jel ti toliko grozno sjediti u autu da želiš što prije izaći iz njega i doći na odredište 7 minuta ranije?
Čitam tvoje postove i ne kužim im svrhu, ti bi ovo ti bi ono, kao da će se ovdje na forumu to odlučiti.

Ljudi se školuju za prometne stručnjake, rade analize, gleda se praksa iz drugih država i to se prenosi na zakone i promet.
Nemoš ti iz glave bubati koliko bi trebalo biti ograničenje jer očito nisi stručnjak i u svakom slučaju uvijek je bolje da je manje.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 00:28   #45105
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
A šta tebi znači jel voziš 140 ili 170 na auto cesti?
Što ćeš točno dobiti s povećanjem brzine? Jel ti toliko grozno sjediti u autu da želiš što prije izaći iz njega i doći na odredište 7 minuta ranije?
Čitam tvoje postove i ne kužim im svrhu, ti bi ovo ti bi ono, kao da će se ovdje na forumu to odlučiti.

Ljudi se školuju za prometne stručnjake, rade analize, gleda se praksa iz drugih država i to se prenosi na zakone i promet.
Nemoš ti iz glave bubati koliko bi trebalo biti ograničenje jer očito nisi stručnjak i u svakom slučaju uvijek je bolje da je manje.
1. Pricas o analizama, pa da vidim kako si tocno dosao do 7 minuta razlike u odnosu 140 i 170? Koja je to ruta? Ili mozda bubas bezveze? Kao sto si bubnuo 170, cifru koju ja nisam nijednom spomenuo.

2. "Ljudi se skoluju za prometne strucnjake"... Ocito ne znas puno o prometnom fakultetu u Zagrebu, s kojeg je vecina tih "strucnjaka" potekla. Dok su strucnjaci u UK pretpostavili, i potvrdili, da postoje situacije kada povecanje moze popraviti sigurnost u prometu.
Sto automataki pobija ovu tvoju, neosnovanu, izjavu "u svakom slucaju uvijek je bolje da je manje"

3. Moja glavna poanta nije toliko o samim ogranicenjima, koliko o tome da mi je glupo sto su kazne tako pausalno i aljkavo definirane. Vozis se 50 preko ogranicenja od Lanista do Luckog je njima jednako kak da se vozis 50 preko ogranicenja u blizini vrtica i skole? Razlika nebo i zemlja, ali ne u nasem zakonodavstu.

Vozio sam po Austriji, na "seoskim" cestama i iznenadio se. Po cestama van gradova se uredno 120, cesta i uvjeti to dopustaju, ogranicenje ne. Niti jedne kamere. Cim dolazi oznaka mjesta, brzina se spusta tocno na 50, sve vrvi od kamera. Izadjemo iz mjesta, opet 120. I tako nekoliko puta zaredom.
Van grada sam tamo krsio ogranicenje brutalno, nema kazne. U mjestu sam jednom prekoracio za 7km/h - 50 eura kazne.

To je sustav koji mi se svidja. Rigorozno tamo gdje je bitno da se apsolutno sve postuje. Labavo tamo gdje se moze dozvoliti neka fleksibilnost.

I BTW i u prijedlogu novog zakona je bilo povecanje brzine na 140, znaci ocito nisam ja jedini koji zeli doci "7 minuta brze".
Ali to naravno nece zazivjeti.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 02:29   #45106
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kazne trebaju biti 10 puta vece, ogranicenja su sasvim u redu.

Kome nije dosta na autocesti vozit 150, ima problem sa glavom.

Apropo njemacke, niti su u njemackoj svuda no limit kmh
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 02:45   #45107
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Vozim se iza još jednog auta uz dovoljni razmak prema Zagrebu, 65-70km/h gdje je ograničenje 50km/h (široka, nova cesta sa ogradama i odlicnim asfaltom) ... dolete dva mamlaza lokalna rejsera, 320d i A5 2.7TDI. Zabije mi se jedan na guzicu i odmah oba u pretjecanje preko pune crte gdje je i raskrizje, s oko 100-110km/h. BMW se zaleti da će preteć i auto ispred mene, uspije u tome ali kroz slijepi desni zavoj. Audi ipak nije imao muda i skoro se skucao u taj drugi auto pri kočenju. Policija će ih uhvatit ... nikad. Prije će ubit nekog iz suprotnog smjera nego platit bilo kakvu kaznu.

Isto danas ranije, muke ljudi oko pretjecanja šlepera s dodatnom prikolicom koji se vozi 30km/h kroz naselje. Ja sam bio negdje peti u koloni. Od 4 auta ispred, 2 su skoro napravila frontalne sudare zbog pretjecanja na slijepo. Jedan od njih je bio VW Transporter s oznakom da vozi djecu - kasnije me isti taj skoro izbio u jarak kad sam ga pretjecao gdje se smjelo i gdje je bilo sigurno. Pijan ko letva, mora biti. Iako mi se maknuo sa sredine ceste kad sam izašao u pretjecanje, svejedno ga je vuklo nazad. Ne znam koliko mutav moraš biti da u retrovizoru periferno ne vidiš žmigavac i auto.
Najgori su mi ti koji su ili mrtvi pijani ili misle da je cijeli kolnik, ukljucujuci i lijevu traku - njihov.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 06:59   #45108
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Nekidan je frendici došla 'čestitka' iz SLO. Muž je vozio 67 tamo gdje je ograničenje 50 km/h (naseljeno mjesto). Kazna - 250€.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 08:56   #45109
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kazne trebaju biti 10 puta vece, ogranicenja su sasvim u redu.

Kome nije dosta na autocesti vozit 150, ima problem sa glavom.

Apropo njemacke, niti su u njemackoj svuda no limit kmh
Niti su kod nas svi djelovi 130, Osijek - Zagreb sam prosli put brojao i bilo je nekih 7-8 dionica gdje je 100kmh, na par mjesta 120 a negdje i 110 (ne brojim radove di je 80 ili 60). Naravno da radari/laseri stoje na dionicama gdje je 100. I tih 100 je bez vidljivih razloga ili ostecenja kolnika (ima djelova gdje cesta nije ni za 100 pa je 130 a ima novih asfaltnih djelova gdje je cesta super a ogranicenje 100).
Znaci cista navlakusa za naplacivanje kazni tj. tamo stoje sa mjeracima brzine i sakrivaju se ispod podvoznjaka te cekaju sa presretacima.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 09:07   #45110
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nekidan je frendici došla 'čestitka' iz SLO. Muž je vozio 67 tamo gdje je ograničenje 50 km/h (naseljeno mjesto). Kazna - 250€.
Evo, frendica s posla bila na Claptonu prije 2 mjeseca, stigla čestitka iz Austrije.

Naseljeno mjesto, 61km/h se vozila, ograničenje 50km/h, kazna 300EUR. Nema -10% ili -10km/h. Možeš se jebat

A kod nas, imam jednog poznanika s malo dubljim džepovima (među najdubljim u RH), žurio na sastanak u ZG, 249km/h ga je snimio presretač s novim SQ7, na kraju se "dogovorili", ovaj izašao bez opomene...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 09:40   #45111
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo, frendica s posla bila na Claptonu prije 2 mjeseca, stigla čestitka iz Austrije.

Naseljeno mjesto, 61km/h se vozila, ograničenje 50km/h, kazna 300EUR. Nema -10% ili -10km/h. Možeš se jebat

A kod nas, imam jednog poznanika s malo dubljim džepovima (među najdubljim u RH), žurio na sastanak u ZG, 249km/h ga je snimio presretač s novim SQ7, na kraju se "dogovorili", ovaj izašao bez opomene...
Nemoguće, platio sam kaznu za brzu vožnju u Austriji, i uredno mi je pisalo 10% tolerancije ili umanjenja. Kaznu dobio na kućnu adresu 2 ili 3 tjedna nakon počinjenja. I kazna nije bila ni približna tome, a prekoračio sam preko 10 km/h ograničenje.
Baš ću je pokušati naći i staviti online

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 09:43   #45112
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
-->
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nekidan je frendici došla 'čestitka' iz SLO. Muž je vozio 67 tamo gdje je ograničenje 50 km/h (naseljeno mjesto). Kazna - 250€.
Koliko uopće vremena treba Slovencima da pošalju račun?


the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 09:56   #45113
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Nemoguće, platio sam kaznu za brzu vožnju u Austriji, i uredno mi je pisalo 10% tolerancije ili umanjenja. Kaznu dobio na kućnu adresu 2 ili 3 tjedna nakon počinjenja. I kazna nije bila ni približna tome, a prekoračio sam preko 10 km/h ograničenje.
Baš ću je pokušati naći i staviti online

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Eto, tako je to ona nama ispričala.

Možda malo promjenila okolnosti događaja, no poznanik koji je bio s njom je potvrdio da je bilo 300EUR u pitanju.

Jedino nisam siguran je li na licu mjesta ili je čestitka joj stigla.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 10:37   #45114
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kazne trebaju biti 10 puta vece, ogranicenja su sasvim u redu.

Kome nije dosta na autocesti vozit 150, ima problem sa glavom.

Apropo njemacke, niti su u njemackoj svuda no limit kmh
150 je u redu i taman iskreno. Ali vec dugo se prica da ce staviti kazne za 1-10 km/h preko.

A pro po 10% tolerancije, jel znate dal ona vrijedi u Sloveniji?
Vozio sam se do Kopra, konstantno 140, na djelovima 150, postivao sam u tunelima ogranicenja, ali ne znam dal je 145 po cajgeru (znaci nekih 140 zapravo) dopusteno tamo?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 11:36   #45115
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Eto, tako je to ona nama ispričala.

Možda malo promjenila okolnosti događaja, no poznanik koji je bio s njom je potvrdio da je bilo 300EUR u pitanju.

Jedino nisam siguran je li na licu mjesta ili je čestitka joj stigla.

Evo, baš gledam ovdje:


http://www.speedingeurope.com/austria/


i otprilike je u skladu sa onim što sam platio.
Dolje u komentarima netko piše da ako se vozi brzo kroz zelenu zonu? onda 1 km prekoračenja = 60 eura,a 30 km prekoračenja = 1800 eura

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 15.07.2019. u 11:46.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 11:55   #45116
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 408
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo, frendica s posla bila na Claptonu prije 2 mjeseca, stigla čestitka iz Austrije.

Naseljeno mjesto, 61km/h se vozila, ograničenje 50km/h, kazna 300EUR. Nema -10% ili -10km/h. Možeš se jebat

A kod nas, imam jednog poznanika s malo dubljim džepovima (među najdubljim u RH), žurio na sastanak u ZG, 249km/h ga je snimio presretač s novim SQ7, na kraju se "dogovorili", ovaj izašao bez opomene...
Za Austriju - meni je stiglo, kao sto sam napisao, za prekoracenje od 40kmh (110 ogranicenje, vozio 150) samo 30eura . Ne znam koliko ima istine u tome sto tvoja frendica prica ali to onda nije samo za brzinu. Takodjer - razlicite su kazne za naseljeno i nenaseljeno podrucje. Ali za 300€ je morala nesto jebeno napravit.

Message delivered by Tesla Model S P100D
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 12:08   #45117
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Evo, baš gledam ovdje:


http://www.speedingeurope.com/austria/


i otprilike je u skladu sa onim što sam platio.
Dolje u komentarima netko piše da ako se vozi brzo kroz zelenu zonu? onda 1 km prekoračenja = 60 eura,a 30 km prekoračenja = 1800 eura
Ona je to u Beču popušila, tako da moguće da je u tome stvar.

Ali kaže da je 300 EUR kazna bila, došla doma kuverta, nije tamo platila.

I da u Beču ne vrijedi -10%.

Kolega potvrdio da je tako. Vozili su 66, ne 61, ne znam koliko to igra ulogu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 12:10   #45118
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Evo, baš gledam ovdje:


http://www.speedingeurope.com/austria/


i otprilike je u skladu sa onim što sam platio.
Dolje u komentarima netko piše da ako se vozi brzo kroz zelenu zonu? onda 1 km prekoračenja = 60 eura,a 30 km prekoračenja = 1800 eura
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Za Austriju - meni je stiglo, kao sto sam napisao, za prekoracenje od 40kmh (110 ogranicenje, vozio 150) samo 30eura . Ne znam koliko ima istine u tome sto tvoja frendica prica ali to onda nije samo za brzinu. Takodjer - razlicite su kazne za naseljeno i nenaseljeno podrucje. Ali za 300€ je morala nesto jebeno napravit.

Message delivered by Tesla Model S P100D
O tome vam cijelo vrijeme pricam. Ne bi smjelo biti isto vozit se 30 prkeo ogranicenja na praznom autoputu i pokraj skole.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ona je to u Beču popušila, tako da moguće da je u tome stvar.

Ali kaže da je 300 EUR kazna bila, došla doma kuverta, nije tamo platila.

I da u Beču ne vrijedi -10%.

Kolega potvrdio da je tako. Vozili su 66, ne 61, ne znam koliko to igra ulogu.
Ja se ne sjecam za svoju kaznu, ali mi se cini da ni meni nike vrijedilo. Pisalo samo 57 sam vozio, 50 je ogranicenje, 50€ kazna (prije 3-4 godine)

Edit:
Ok nije ista kazna za autoput i skolu, ali vise sam mislio na brze ceste koje se vode kao naseljeno podrucje. Kao potez Rotor - Lucko...
I zasto stoje samo na takvim "tricky" mjestima? Kaznu sam platio tamo i kad nas je 7-8 odjednom poredao jer je stajao na autoputu gdje je ogranicenje 100.

Gluposti, a mamlazi poput ovog u bmwu koji se voze 100 kroz kvartove znaju da im tamo policija nece stajati.
Brzinu mjere samo na Slavonskoj, Drzicevoj... A sta je sa kvartovima gdje se mamlazi voze 80+?

Ja se vozim ko penzic kad su mi auti sparkani s desne strane, u blizini skola i vrtica, i opcenito bilo gdje kad znam da cu mozda morat naglo stat.
Ali volim potegnuti kad mi uvjeti do dozvoljavaju i voljan sam platiti neku kaznu za to ako me cope. Ali ne ostat bez vozacke ako mislim da nisam nikog ugrozio.
A za 30 preko ogranicenja u gradu bi ja vec uzima vozacku (ali opet ne na Slavonskoj ili Drzicevoj...)

Znaci da se gleda nekako po postotku.
Ako je 40 ogranicenje, a ti vozis 70, odi se malo ohladi.
Ako je 80 ogranicenje, ti vozis 110, plati momak, ali ne moras na hladjenje.

A za sve koji voze duplo preko ogranicenja dozivotno bez vozacke (sto je nekad problem jer ti na autoput stave 60 radovi, a ni radova ni radnika nigdje, ali to bi onda morao moc pobit na sudu)

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 15.07.2019. u 12:20.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 12:13   #45119
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Kod tih kazni u inozemstvu postoji 'kvaka 22'. Kao što stranci nisu obavezni plaćati kazne kod nas, ukoliko ih ne zaustavi pandur, tako nismo ni mi obavezni plaćati kazne vani. Ali, pri slijedećem ulazu u tu zemlju mogu vam je naplatiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 12:16   #45120
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kod tih kazni u inozemstvu postoji 'kvaka 22'. Kao što stranci nisu obavezni plaćati kazne kod nas, ukoliko ih ne zaustavi pandur, tako nismo ni mi obavezni plaćati kazne vani. Jedino ne znam što i se dogodilo pri slijedećem ulazu u tu zemlju nekome tko nije platio kaznu.

5000 eura kazne, zaustavljanje sa strane, privođenje prekršajnom sucu,itd itd.
Govorim o Austriji.
Ja se stvarno nisam htio igrati za 20-30 eura da strepim svaki put kad prolazim granicu da li će me zaustaviti ili ne.
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na