Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2020., 10:31   #12841
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Sinoć sam zaspao uz Picarda 😭🥺
... Izjutra uz kavicu mu dajem drugu sansu

Edit: Solidna 8-ica od mene
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 24.01.2020. u 12:48.
Ziiky je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2020., 13:12   #12842
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Rikera su žene iscrpile
Nova serija je dobra ali mislim da su fulali s tim Picard. Trebalo je napraviti novu karizmatičnu postavu, a ove stare glumce držati kao sporedne ili polu-glavne dok se ne uhoda serija.

Što se tiče guranja multi kulti, ionako će svi osim Hercegovaca za nekoliko stotina godina biti oker mišanca tako da to nije toliko far fetched koncept.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2020., 21:20   #12843
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Napokon pogleda The Night Of, na watchlisti mi je već godinama. Počelo za 10, nastavilo ić prema 8, sve ukupno solidna i zaslužena 9 po meni, odlična gluma Riz Ahmeda, a i njegova mater me oduševila, toliko se malo pojavljivala i još manje pričala, a ostavila je snažan dojam skroz.

Bilo kako bilo ima 8 epizoda ukupno ito je to pa se isplati pogledat svakako ko još nije.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2020., 22:01   #12844
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Pogledao sam i ja Picarda...


Uvod mi je full ok, priča bi mogla biti zanimljiva. Gledam dalje, zaželio sam se Star Treka (obzirom da sam Discovery potpuno preskočio nakon pogledane 2 epke S01)
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2020., 22:05   #12845
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
drzi se bolje nego kapetan Riker koji ce se pojaviti u jednoj epizodi, a glumac je 12 godina mlađi od Patricka Stewarta

https://m.media-amazon.com/images/M/...SX1500_AL_.jpg
Ne znam dal sam u životu vidio lošijih glumaca/likova od Riker i dr. Crusher. Toliko su loši da skoro naprave đir 360° i postanu dobri.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 05:51   #12846
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Napokon pogleda The Night Of, na watchlisti mi je već godinama. Počelo za 10, nastavilo ić prema 8, sve ukupno solidna i zaslužena 9 po meni, odlična gluma Riz Ahmeda, a i njegova mater me oduševila, toliko se malo pojavljivala i još manje pričala, a ostavila je snažan dojam skroz.



Bilo kako bilo ima 8 epizoda ukupno ito je to pa se isplati pogledat svakako ko još nije.
Ja sinoć pogledao prvu epizodu i ostao oduševljen.
👍👏
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2020., 08:49   #12847
popo1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 216
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ja sinoć pogledao prvu epizodu i ostao oduševljen.
👍👏

Je, odlična je serija, tko nije pogledao svakako preporuka.
popo1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 12:21   #12848
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,936
Pojma nemam zašto sam to počeo gledat, vjerojatno zato što za takav sadržaj ne treba niti 5% pažnje da ispratiš radnju 95% tako da jedna topla preporuka za Nation Z ako imate jedno oko slobodno i treba vam lagana razonoda. Toliko je loše da je skoro dobro.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 13:17   #12849
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Za ove što se čude socio-kulturološkoj tematici u Picardu odmah znam da nisu gledali starije Trekove. Eventualno su koji puta bacili pogled na Sedmu
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 16:13   #12850
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
A nec,ok je zasad tek prva gledam dalje

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2020., 21:51   #12851
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Vrdoljak je filmskom Gotovini mogao nabiti svetačku aureolu iznad glave. Kad je bal, nek je bal.

Mislim da će film Gotovina biti popularan za gledanje kod izgubljenih oklada (za kaznu), a čitava serija kod izgubljenih težih oklada. Kao Hobgoblins (1988).
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 00:19   #12852
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Meni je žao branitelja koji znaju kako je bilo. Čovječe, Ameri i Europljani dolaze kod nas učiti o ratovanju, a mi se ovako blamiramo. Nadam se da taj isprdak neće preko granice.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 09:27   #12853
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Meni je žao branitelja koji znaju kako je bilo. Čovječe, Ameri i Europljani dolaze kod nas učiti o ratovanju, a mi se ovako blamiramo. Nadam se da taj isprdak neće preko granice.
Koliko njih od 500 000 zna kako je bilo, da mi je znati?

Svi ocrnjuju "mordorsku" Jugoslaviju, a ovdje odmah možete usporediti dva realsocijalistička blockbustera s Generalom. Istina je da su trash, ali General ih gleda u retrovizoru (General osvaja 1. trash mjesto).

Bitka na Neretvi (1969)

Sutjeska (1973)

Ispričavam se što na Serijama pričam o filmovima.

Zadnje izmijenjeno od: Trbonja. 27.01.2020. u 16:53.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 12:32   #12854
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Meni je žao branitelja koji znaju kako je bilo. Čovječe, Ameri i Europljani dolaze kod nas učiti o ratovanju, a mi se ovako blamiramo. Nadam se da taj isprdak neće preko granice.
Ameri I europljani dolaze kod nas vježbati, mi idemo učiti tamo o ratovanju.

Naš rat je bio kafanska čarka u usporedbi sa vijetnamom te iračkim ratovima.

Sorry na OT
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 13:45   #12855
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Koliko njih od 500 000 zna kako je bilo, da mi je znati?


Svi ocrnjuju "mordorsku" Jugoslaviju, a ovdje odmah možete usporediti dva realsocijalistička blockbustera s Generalom. Istina je da su trash, ali General ih gleda u retrovizoru.

Bitka na Neretvi (1969)

Sutjeska (1973)

Ispričavam se što na Serijama pričam o filmovima.
Ma kakvih pola milijuna, to što se masa ljudi grabi za vojne penzije dok su ladili muda daleko od crte je druga stvar. A za Bitku na Neretvi, pravi partizani su izlazili iz kina kad se to prikazivalo tako da si povukao dobru paralelu

Citiraj:
Autor SympForTheDevil
Ameri I europljani dolaze kod nas vježbati, mi idemo učiti tamo o ratovanju.

Naš rat je bio kafanska čarka u usporedbi sa vijetnamom te iračkim ratovima.
Najjača svjetska sila je u Vijetnamu popušila, a u Iraku se dobrano namučila. Mi mali i nebitni smo pak sredili veće i jače od sebe. Da si ti u toj profesiji što te ne bi zanimalo kako to? Znam da je moderno pljuvati po svemu hrvatskom, ali vojska nam je u svijetu cijenjena.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 20:40   #12856
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova


Najjača svjetska sila je u Vijetnamu popušila, a u Iraku se dobrano namučila. Mi mali i nebitni smo pak sredili veće i jače od sebe. Da si ti u toj profesiji što te ne bi zanimalo kako to? Znam da je moderno pljuvati po svemu hrvatskom, ali vojska nam je u svijetu cijenjena.
NVM,dva člana familije su mi prošla obuku u West Pointu. Dakle ne vojno učilište u ZG već u New Yorku. Znaš li koliko amera studira časničku školu u Hrvatskoj? Nula,ravno nula. Dolaze skakati iz aviona zato jer su Plitvice lijepe a Udbina je blizu.

Jedna skica,bratić mi je letio na Mi24 sa ukrajincem u doba zadnje operacije,gađali nekakav tenk 48 sati sa navođenim oružjem i tek sa onesposobili kada su ga vlasnici napustili i ostavili statičnog. I sad bu...ameri,koji su sa Cobrama i Apačijima upokojili oklopnu komponentu druge zemlje,dolazili ovdje nešto učiti? O čemu točno? Kako dva dana ne pogoditi oklopno vozilo? Ili kako unajmiti američku konzultansku firmu MPRI sastavljenu od američkih 3 star generala da nam pomogne u "organizaciji"? Čisto za informaciju,Amerima je bio neprihvatljiv omjer (naših)poginulih časnika u odnosu na običnu pješadiju,koji je kodnas bio XY puta veći nego šta oni smatraju prihvatljivim.

Zadnja operacija na prostoru Hrvatske se predavala(ne proučavala) na WP,ali ne u sklopu "kako su ovi to hebeno napravili" već u sklopu predmeta vojna povijest. A tamo se sluša sve od bitke za Termopoli do pohoda Zavadalova po Splitu.

Završih sa ovime

(otac branitelj,bratić visoko rangiran u HV,završen WP,sin mu trenutno tamo,nisam u profesiji toj ali sam dobro upućen)

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 27.01.2020. u 20:55.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 21:42   #12857
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Čisto za informaciju,Amerima je bio neprihvatljiv omjer (naših)poginulih časnika u odnosu na običnu pješadiju,koji je kodnas bio XY puta veći nego šta oni smatraju prihvatljivim.
Znam tu informaciju i logična je nažalost, ali pobijedio si. Vratimo se na serije
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 03:21   #12858
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332



Vec se vidi kamo vodi, el Coco je onaj zakrabuljeni sto se povremeno pojavljuje, valjda kontrolira druge ili ulazi u njih da se hrani djecom.


Al' ajd, mozda iznenade.
-->
The Outsider, prve tri su bile bas dobre. Cetvrtu pogledao sinoc i onako, razvodnjava se a nisu jos ni na pola dosli.



Vec se vidi kamo vodi, el Coco je onaj zakrabuljeni sto se povremeno pojavljuje, valjda kontrolira druge ili ulazi u njih da se hrani djecom.


Al' ajd, mozda iznenade.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 07:56   #12859
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Super je serija, na tragu onih prvih odličnih True Detective epizoda i lagana kombinacija X-Files tematike.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 08:16   #12860
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96



Vec se vidi kamo vodi, el Coco je onaj zakrabuljeni sto se povremeno pojavljuje, valjda kontrolira druge ili ulazi u njih da se hrani djecom.



Al' ajd, mozda iznenade.
Već se i nakon druge razvodnila. Al niš, nastojat ću sad pogledat do kraja.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
-->
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
The Outsider, prve tri su bile bas dobre. Cetvrtu pogledao sinoc i onako, razvodnjava se a nisu jos ni na pola dosli.




Vec se vidi kamo vodi, el Coco je onaj zakrabuljeni sto se povremeno pojavljuje, valjda kontrolira druge ili ulazi u njih da se hrani djecom.



Al' ajd, mozda iznenade.
Već se i nakon druge razvodnila. Al niš, nastojat ću sad pogledat do kraja.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 19:48   #12861
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
da, treću pokušavam pogledati već danima ali ne ide, zaspim u pola epizode. Užasno mi je nekako pao tempo. Moguće da je do mene...gledal bum je i dalje, zanima me kam to sve skupa vodi.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 04:10   #12862
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
https://www.space.com/jeri-ryan-borg...ne-picard.html

U cemu je fora sa Arrow? Dogurali su do 8. sezone a sjecam se da sam probao gledati kad je pocelo i bilo mi totalno bezveze i naivno.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 29.01.2020. u 04:52.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 13:30   #12863
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726



Najveci problem je sto ovaj picard ima 80 godina. Drugi problem mi je ona stala u kojoj on toboze uziva, a 99% stanovnista u 2020 nebi u toj stali uzivali, a kamoli tamo neki admiral koji je pola zivota proveo u svemirskom brodu i sa high tehnologijom. Dobro mozda je spaljen pa mu pase takva stala, ajd to mu oprostim. Ali nemogu mu oprostiti vinograd kada ima onu masinu koja replicira sto god zeli pa vjerujem i vino. Ajd i to mu oprostim, ali NIKAKO nemogu oprostiti da u dalekoj buducnosti imaju letece strojeve koji nista drugo ne rade nego spricaju vinograd, to mi je previse za progutati, a imam debelo grlo i svakojaka govna gutam, ali ovo mi je previse.



Gledat cu i dalje, ali ako druga epizoda nebude mrvicu bolja mogao bi ugasiti i zaboraviti.
-->
Dobro, bolje da promjene naziv serije ako jos nisu do kraja snimili u Seven of Nine pa nek snime nove epizode jer ova prva koju sam odgledao mi je jako mlaka, na pragu gledljivosti, a volim Star trek.




Najveci problem je sto ovaj picard ima 80 godina. Drugi problem mi je ona stala u kojoj on toboze uziva, a 99% stanovnista u 2020 nebi u toj stali uzivali, a kamoli tamo neki admiral koji je pola zivota proveo u svemirskom brodu i sa high tehnologijom. Dobro mozda je spaljen pa mu pase takva stala, ajd to mu oprostim. Ali nemogu mu oprostiti vinograd kada ima onu masinu koja replicira sto god zeli pa vjerujem i vino. Ajd i to mu oprostim, ali NIKAKO nemogu oprostiti da u dalekoj buducnosti imaju letece strojeve koji nista drugo ne rade nego spricaju vinograd, to mi je previse za progutati, a imam debelo grlo i svakojaka govna gutam, ali ovo mi je previse.



Gledat cu i dalje, ali ako druga epizoda nebude mrvicu bolja mogao bi ugasiti i zaboraviti.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 14:08   #12864
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Počeo sam neobavezno pratiti seriju Jutro će promeniti sve

Nije loša. Svidjela mi se jer sam bio nedokraja pogledao (nema svih epizoda u videoteci) Žigosani u reketu koja mi se svidjela.

Ne uključujući politiku koje ni nema u seriji, susjedi rade puno bolje tv serije.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 15:37   #12865
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641



Najveci problem je sto ovaj picard ima 80 godina. Drugi problem mi je ona stala u kojoj on toboze uziva, a 99% stanovnista u 2020 nebi u toj stali uzivali, a kamoli tamo neki admiral koji je pola zivota proveo u svemirskom brodu i sa high tehnologijom. Dobro mozda je spaljen pa mu pase takva stala, ajd to mu oprostim. Ali nemogu mu oprostiti vinograd kada ima onu masinu koja replicira sto god zeli pa vjerujem i vino. Ajd i to mu oprostim, ali NIKAKO nemogu oprostiti da u dalekoj buducnosti imaju letece strojeve koji nista drugo ne rade nego spricaju vinograd, to mi je previse za progutati, a imam debelo grlo i svakojaka govna gutam, ali ovo mi je previse.



Gledat cu i dalje, ali ako druga epizoda nebude mrvicu bolja mogao bi ugasiti i zaboraviti.
Ja sam serijom oduševljen nakon svega tu pročitanog. Odmak od svemirskog života, povratak na Zemlju. Točno tako bih i zamišljao Picarda u penziji. Vidjet ćemo u kojem smjeru ide druga epizoda.



Točno taj dio je fenomenalno napravljen. U svemiru imaš sve, samo nemaš takve stvari kao što je miris trave, miris friškog jutarnjeg zraka... i da nešto možeš napraviti svojim rukama. Nešto prizemno, ljudski ti fali. Sve je sterilno na brodu. Počnu ti takve stvari i u normalnom životu faliti što si stariji i što više vremena provedeš odvojen od prirode. Dosta dobro je taj ljudski faktor prikazan. Dronove koji špricaju polja i vinograde imaš već dosta dugo u upotrebi, tako da je to čak i jako zastarjela tehnologija. Realno, taj dio u Francuskoj komotno može biti 2020.


-->
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Dobro, bolje da promjene naziv serije ako jos nisu do kraja snimili u Seven of Nine pa nek snime nove epizode jer ova prva koju sam odgledao mi je jako mlaka, na pragu gledljivosti, a volim Star trek.




Najveci problem je sto ovaj picard ima 80 godina. Drugi problem mi je ona stala u kojoj on toboze uziva, a 99% stanovnista u 2020 nebi u toj stali uzivali, a kamoli tamo neki admiral koji je pola zivota proveo u svemirskom brodu i sa high tehnologijom. Dobro mozda je spaljen pa mu pase takva stala, ajd to mu oprostim. Ali nemogu mu oprostiti vinograd kada ima onu masinu koja replicira sto god zeli pa vjerujem i vino. Ajd i to mu oprostim, ali NIKAKO nemogu oprostiti da u dalekoj buducnosti imaju letece strojeve koji nista drugo ne rade nego spricaju vinograd, to mi je previse za progutati, a imam debelo grlo i svakojaka govna gutam, ali ovo mi je previse.



Gledat cu i dalje, ali ako druga epizoda nebude mrvicu bolja mogao bi ugasiti i zaboraviti.
Ja sam serijom oduševljen nakon svega tu pročitanog. Odmak od svemirskog života, povratak na Zemlju. Točno tako bih i zamišljao Picarda u penziji. Vidjet ćemo u kojem smjeru ide druga epizoda.



Točno taj dio je fenomenalno napravljen. U svemiru imaš sve, samo nemaš takve stvari kao što je miris trave, miris friškog jutarnjeg zraka... i da nešto možeš napraviti svojim rukama. Nešto prizemno, ljudski ti fali. Sve je sterilno na brodu. Počnu ti takve stvari i u normalnom životu faliti što si stariji i što više vremena provedeš odvojen od prirode. Dosta dobro je taj ljudski faktor prikazan. Dronove koji špricaju polja i vinograde imaš već dosta dugo u upotrebi, tako da je to čak i jako zastarjela tehnologija. Realno, taj dio u Francuskoj komotno može biti 2020.


__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 15:54   #12866
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332



A jbga, glumac ima 80 godina i dobro je sto ga nisu pokusali napraviti mladjim nego su slozili pricu oko tih godina.

"Stala" mu je valjda djedovina. Obzirom da su ljudi kolonizirali planete, prostor ne bi trebao biti problem. A i u ST vise nema novca, nisu materijalisti i sl. To je u teoroji, utopisticki. Sto bi bilo i kako bi rijesili da se svatko zeli vratiti na zemlju i imati vinograd...

Pravljenje vina mu je vise onako, hobi, terapija nakon svega sto je prezivio, sto se dogodilo i zbog cega je otisao iz star fleet, nego bas neka potreba.

A dronovi, kao sto je kolega iznad napisao, postoje vec danas.


-->



A jbga, glumac ima 80 godina i dobro je sto ga nisu pokusali napraviti mladjim nego su slozili pricu oko tih godina.

"Stala" mu je valjda djedovina. Obzirom da su ljudi kolonizirali planete, prostor ne bi trebao biti problem. A i u ST vise nema novca, nisu materijalisti i sl. To je u teoroji, utopisticki. Sto bi bilo i kako bi rijesili da se svatko zeli vratiti na zemlju i imati vinograd...

Pravljenje vina mu je vise onako, hobi, terapija nakon svega sto je prezivio, sto se dogodilo i zbog cega je otisao iz star fleet, nego bas neka potreba.

A dronovi, kao sto je kolega iznad napisao, postoje vec danas.


__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 15:56   #12867
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726






Sad neki tamo General, ajmo rec Gotovina kojeg su ovdje spominjali, ali mislim da je Picard veca faca jer ipak je on svjetski covjek, pa bi mogli reci Putin da se umirovi i ode zivjet u ovakvu bajtu. Ova bajta je iz 15tog stoljeca, vila. Mozda sam malo pobrkao godine, ali nisam puno fulao infrastrukturu.

A za spricanje sam spomenuo ako vec su u to doba otisli i imaju trs i htjeli su sve imati autenticno onda su mogli spricati sa kantama na ledjima. A dobro znamo da u 24tom stoljecu ako mogu replicirat hranu onda imaju i GMO koji znaci da biljke netreba spricati. Cemu onda ovi famozni leteci strojevi koji spricaju.

Joj cim vise razmisljam vise me ljuti taj Star Trek. A i vidim da ide u smjeru nekih konspiraca, spletka, ratovanja i tako... Ljudskih prevara i nedaj boze ovih ljudskih danasnjih grijehova koji postoje i nakon 24tog stoljeca.

@lacy
kazes utopisticko drustvo
konspiraca, spletka, ratovanja i tako... Ljudskih prevara i nedaj boze ovih ljudskih danasnjih grijehova koji postoje i nakon 24tog stoljeca. Vjerojatno ce tu biti ljudi gori od danasnjih u 2020toj, barem ova novinarka iz prve epizode si moze dati ruku s dansnjim novinarima, odnosno danas imamo bolje novinare... (topijski nastrojenije od ove toboze koja zivi u utopijskom drustvu)

P.S. 2305 Jean-Luc Picard is born in LaBarre, France on Earth
Iskreno cekao sam kad ce prikazat da je taj dio iz Francuske hologram, onda bi to jos progutao, ali 2305te godine ja rezem onu stvar ako na zemlji postoji ovo sto su oni nama servirali... Druga stvar covjek se vraca onome sto je prozivio iz djetinjstva ili adolescencije ili adulthooda ranog, definitivno taj Picard nije sadio vinograd i zivio u stali u svojem zivotu pa mi niej jasno zasto bi se u mirovini vracao u doba o kojem nema pojma, a jos ga manje zanima.
-->
Ja sam rekao da je taj dio u Francuskoj prestaro i za nas koji zivimo u 2020 a kamoli za nekog iz 24tog stoljeca. Znaci 300 godina je u buducnosti i on se vraca u proslos 400 godina i to mu kao pase.

Za usporedbu radi:






Sad neki tamo General, ajmo rec Gotovina kojeg su ovdje spominjali, ali mislim da je Picard veca faca jer ipak je on svjetski covjek, pa bi mogli reci Putin da se umirovi i ode zivjet u ovakvu bajtu. Ova bajta je iz 15tog stoljeca, vila. Mozda sam malo pobrkao godine, ali nisam puno fulao infrastrukturu.

A za spricanje sam spomenuo ako vec su u to doba otisli i imaju trs i htjeli su sve imati autenticno onda su mogli spricati sa kantama na ledjima. A dobro znamo da u 24tom stoljecu ako mogu replicirat hranu onda imaju i GMO koji znaci da biljke netreba spricati. Cemu onda ovi famozni leteci strojevi koji spricaju.

Joj cim vise razmisljam vise me ljuti taj Star Trek. A i vidim da ide u smjeru nekih konspiraca, spletka, ratovanja i tako... Ljudskih prevara i nedaj boze ovih ljudskih danasnjih grijehova koji postoje i nakon 24tog stoljeca.

@lacy
kazes utopisticko drustvo
konspiraca, spletka, ratovanja i tako... Ljudskih prevara i nedaj boze ovih ljudskih danasnjih grijehova koji postoje i nakon 24tog stoljeca. Vjerojatno ce tu biti ljudi gori od danasnjih u 2020toj, barem ova novinarka iz prve epizode si moze dati ruku s dansnjim novinarima, odnosno danas imamo bolje novinare... (topijski nastrojenije od ove toboze koja zivi u utopijskom drustvu)

P.S. 2305 Jean-Luc Picard is born in LaBarre, France on Earth
Iskreno cekao sam kad ce prikazat da je taj dio iz Francuske hologram, onda bi to jos progutao, ali 2305te godine ja rezem onu stvar ako na zemlji postoji ovo sto su oni nama servirali... Druga stvar covjek se vraca onome sto je prozivio iz djetinjstva ili adolescencije ili adulthooda ranog, definitivno taj Picard nije sadio vinograd i zivio u stali u svojem zivotu pa mi niej jasno zasto bi se u mirovini vracao u doba o kojem nema pojma, a jos ga manje zanima.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 30.01.2020. u 16:05.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 16:02   #12868
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Evo, ljudi žive i u Dubrovniku. Navodno od 7. stoljeća ima stvari koje su nepromijenjene, pa i dalje ljudi masno plaćaju da provedu tjedan-dva unutar tog kamena

Ja ne vidim ništa sporno u ST, ali ni ne tražim neke teorije zavjere

Nego, koga bi ti da šprica. Ferengiji? Evo ti 1001 udruga koja bi se žalila da u ST netko radi fizički posao za "white privileged male person" . Još ne daj bože da je crn, gay ili neka druga "ugrožena" manjina
Zasad još nemamo udrugu koja se bori za prava dronova, pa eto...

1989. su mislili da ćemo u 2015. imati hoverboarde (BTTF II), pa nemamo. Nismo se ništa puno dalje makli
5th element kaže da ćemo 2200 i neke imati promet u zraku, sumnjam i u to
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 30.01.2020. u 16:09.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 16:09   #12869
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dobro, ako ce ostat u toj stali tjedan dva onda mu oprastam, ali ako je odlucio tamo zivjeti onda je prolupao vjerojatno od silnih putovanja.

Pa ako on gusta u tom fake vinogradu onda ih moze i on spricat, a tko su oni ljudi s njim koji mu spremaju hranu... Ti isti bi mogli i spricat autenticno ako mu je vec gust da uziva u starinama koje su i za 2020tu starine, a kamoli za 2400tu
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 16:10   #12870
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Ma on samo mrzi sve sto je Picardovo

A ljudi, drustvo je utopisticko al' ljudi su ljudi i neki ce biti losi u 24. pa i 25. stoljecu

I stari ST je imao nelogicnosti pa smo ga svejedno gledali. Ovaj isto ima al' je sasvim ok u odnosu na ostala sranja koja nam serviraju, recimo ST Discovery.

Edit: Pa je prolupao, objasnjeno je i zasto. I ima nocne more. Kao i ti o spricanju vinograda
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na