Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Internet > Linkovi i ostalo vezano za Internet
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 15.01.2020., 08:29   #691
franzD
Premium

Datum registracije: Apr 2015
U informativnom dokumentu o naknadama stoji da trajnih naloga uz taj račun nema, a HPB inače ima čudan običaj naplaćivati otvaranje izravnog terećenja/trajnog naloga ako nemaš neku "kombinaciju". Treba provjeriti može li se uopće dobiti nešto od toga ili će automatski račun prebaciti u obični tekući s mjesečnom naknadom.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 09:14   #692
alengrosevic
Tactical Sport Orange
Moj komp

alengrosevic's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Neki dan otvorio taj račun u HPBu
https://www.hpb.hr/gradanstvo/e-bank...mart-hpb-racun

Ovo je taj besplatni račun. Sam ga otvori iza 9 jer agent sa kojim pričaš dela od tada.

Vođenje računa se ne plaća, nema minusa i ne možeš opunomoćiti nekoga.
Dobiješ karticu i mobilno bankarstvo besplatno.
hvala!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:03   #693
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp

mamutarka's Avatar

Datum registracije: Aug 2005
Staro 15.01.2020., 18:07   #694
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp

mamutarka's Avatar

Datum registracije: Aug 2005

ovo nema veze s nama van GB jel?
Staro 15.01.2020., 20:05   #695
cic
Premium

cic's Avatar

Datum registracije: Oct 2009
Bome ste i mene zainteresirali s hpb-om, a kad ono skužim sad da kod mene nema ni njihov bankomat. A da nekaj trebam u vezi banke, u pošti bi mi vjerojatno rekli da se obratim u prvu poslovnicu...
cic je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 21:28   #696
mann
Premium

mann's Avatar

Datum registracije: May 2004
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Bome ste i mene zainteresirali s hpb-om, a kad ono skužim sad da kod mene nema ni njihov bankomat. A da nekaj trebam u vezi banke, u pošti bi mi vjerojatno rekli da se obratim u prvu poslovnicu...
Kod nas u Ri nema puno bankomata isto no ja si dizem preko revoluta. Inače hpb bankomati budu u ili oko posta i slicno. Revolute free iznos meni bude taman jer jako malo koristim gotovinu.

Istina da, za većinu ako ne sve ideš u banku. Meni još nije trebalo... Doduse postoji i ona virtualna poslovnica u mbankingu pa se mozda i preko nje nesto rijesi. Opcenito u posti isto možeš dignut lovu bez naknade.

Hpb supersmart nije savršen daleko daleko od toga. No, ako ti treba žiro za recimo povremeni ugovor o djelu, tekući za plaću a tu negdje ti je bankomat ili ti je dizanje na Revolut dovoljno, onda je odlicna ponuda.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: mann. 16.01.2020. u 13:26.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 23:13   #697
hakija
Premium
Moj komp

hakija's Avatar

Datum registracije: Feb 2007
Zanimljiv clanak na temu...http://rep.hr/vijesti/financije/plac...-ipak-ne/6631/

Sent from my starship using subspace comms
hakija je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 15:07   #698
Psycho
Master Of Disaster

Psycho's Avatar

Datum registracije: Nov 2002
"Revolutov tekući račun nije račun u banci, nego tekući račun u digitalnoj instituciji za elektronički novac, a Zakon o porezu na dohodak predviđa samo isplatu na tekući račun u banci."

jer inace kad ti netko uplati placu posalje taj iznos kurirom da se uplati u banku, a nije jednostavno oduzimanje sa racuna kompanije i dodavanje na tvoj racun bez ikakvog materijalnog transfera. nikad ova drzava nece uci u 20-o a kamoli 21-o stoljece

p.s. inace ne bi volio primati placu na Revolut, samo da se zna
Staro 18.01.2020., 16:29   #699
p3c3k
Registered User
Moj komp

Datum registracije: Mar 2019
Lijen sam citati pravilnik, ali zanima me slijedece.
Imam Revolut na svoje ime i imam jednu fizicku karticu. Posto se moze imati vise fizickih kartica, jel moguce uzeti drugu fizicku karticu koja ce biti na raspolaganju roditeljima u slucaju necega i bez ikakvih sankcija koristiti.

Konkretno, ja se nalazim u Spanjolskoj i obavljam kupovinu u ducanu, isti dan u razmaku od nekoliko sati roditelji koriste karticu za kupovinu u Hrvatskoj i tako odredeni period. Naravno moram iskljuciti sigurnost temeljenu na lokaciji. Jel neko imal takvu situaciju i da provjereno funkcionira
p3c3k je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 17:17   #700
xlr
49%winner
Moj komp

xlr's Avatar

Datum registracije: Sep 2007
To je protiv ToS-a, karticu bi trebao koristiti samo jedan korisnik. To cak i pise negdje jer ljudi se cesto sjete i pitaju to po forumima pa dobiju ovakav odgovor. Ja sam isto curi dao svoju karticu u spanjolskoj (za backup), ali sam potpuno prestao koristiti svoje ostale rev kartice u hr.
Staro 18.01.2020., 22:23   #701
mkey
Premium

Datum registracije: Sep 2018
Konačno sam i ja skužio da postoji nešto što se zove revolut Pitanjce, može li se revolutom obavljati plaćanje na IBAN tako da s njime mogu zamijeniti internet bankarstvo? Postoji li autentifikacija u više točaka?

RBA je opet lagano dignuo "naknadu" i malo smaraju s time. Neće mi niti bateriju u tokenu zamijenit Pocuclali su mi dobrih 4 hiljade KN tokom desetljeća i dosadilo mi lagano.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:25   #702
Libertus
Premium

Libertus's Avatar

Datum registracije: Jul 2017
Možeš ali nije praktično. Imaš sada HPB Smart nešto. Otvoriš račun preko mobitela, sve nema mjesečnog troška.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 12:24   #703
mkey
Premium

Nisam ja baš previše zagrijan za držat to na mobitelu. Nisam nikada izgubio mobitel ali znam ga ostaviti negdje izvan vidokruga. A nemam naviku zaključavat ekran

Zašto nije praktično?
Staro 19.01.2020., 12:43   #704
Libertus
Premium

Libertus's Avatar

Datum registracije: Jul 2017
Isto ti je Revolut ili HPB, bit će ti obje na mobitelu. Svaka od njih ti ima PIN i otisak prsta ako želiš.

Nije praktično jer transakcije traju danima. Jesu besplatne, ali ne možeš skenirati uplatnicu, i mislim da nemaš predloška za plaćanje u onom smislu kako sada imaju naše banke.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 20:50   #705
mkey
Premium

To stvarno nije praktično. Ispitat ću HPB opciju.
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno