Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2012., 13:44   #91
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako je doslo na mail - Mark as Phising Scam
Ako je doslo na kucnu adresu - Poderi i baci u smece
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2012., 16:41   #92
iskic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Poderao i bacio, pa kud puklo da puklo.
iskic je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 16:33   #93
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
I kud je puklo?

Nitko nije napisao što se na kraju desilo sa svime.. Pitam zato što me je zadesila slična situacija. Dobio sam več nekoliko "opomena" (istih/sličnih ovima u temi). Naravno da sam ih ignorirao a jučer je došlo kao zadnje rješenje pa sam danas odlučio istražiti malo sve skupa i naletio na ovu temu... Evo što su poslali poštom, bijela prazna kuverta (kako je to uopće išlo kroz poštu iz Nemačke ?!?):



Nije baš ugodno...
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2013., 16:55   #94
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
budi uzoran građanin ,
pa ubaci u kontejner za reciklažu papira
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 09:45   #95
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Koja drama je ovaj thread. Prevaranti, detektivi, softverski pirati, nevine žrtve, lažni identiteti.
Zaintrigiran, odlučio sam posjetiti dotičnu stranicu.
I gadno sam se razočarao.
Nema je više.
Zna li itko na koju adresu su se preselili?
Da ova domaća Anonimus dječurlija ima na čemu vježbat.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 17:12   #96
Crni91
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 3
Pozdrav svima sa foruma.Imam slican problem i zamolio bih vas da mi predlozite sta da radim.U oktobru ove godine sam se registrovao na sajt Restposten24.de GmbH (sajt kupo prodaje), ne procitajuci dobro, nisam video da se registracija placa 79 Eura.Posle izvesnog vremena mi stize na kucnu adresu pismo iz MediaFinanz (na engleskom) da nisam izmirio placanje registracije 79 eura i da mi na to ide kamata jos +20 eura i upozorenje da ako ne uplatim tih sada vec 99 eura do nekog datuma tuzice me kod njihovog poslodavca Adarna d.o.o.Sajtu Reposten24.de GmbH, sam na kontak centar posla preko 10 email poruka da sam se slucajno registrovao ne znajuci da se placa registracija i da mi izbrisu nalog jer i ovako ne mogu da ga koristim dok ne uplatim novac a i ne zelim da ga koristim.Odgovor na moje emailove nikad nisam dobio od sajta Restposten24.de GmbH.Danas 12.17.2013 dobijam pismo od Adarna d.o.o u kom pise # Obavestavamo vas da nas je u gore navedenom predmetu nas nalogodavatelj Restposten24.de GmbH, ovlastio za naplatu vec davno dospjelih potrazivanja.Ispod toga ide tabela i na kraju iznos od 173.46 Eura :/. #Kako biste izbegli vece neugodnosti i daljnje troskove sada vam se pruza mogucnost da podmirite potrazivanje ili da stupite u kontakt kako bismo zajedno mogli doci do usuglasenog resjenja.Vasu uplatu ocekujemo do 19.12.2013.Ujedno napominjemo da ce istekom zadanog roka nas nalogodavatelj pokrenuti odgovarajuci sudski postupak.# Ima potpis i pecat ali pecat kao da je kopiran.#
Pozvao sam broj telefona Adarna d.o.o i zena mi kaze sledece: Ti samim tim sto si stisnuo Acept i prihvatio uslove prihvatio si da platis registraciju na sajtu, objasnio sam joj da nisam procitao dobro i da ne zelim biti clan tog sajta da je sve ispalo bezveze i da ne zelim to da platim, da je mogao bilo ko sa mog kompjutera da ostavi Ime , Prezime i Adresu.Broj bankovnog racuna i broj licne karte nisam ostavio na sajtu Reposten24.de pri registraciji.Da sam im slao na desetine emailova i da mi niko nije odgovorio na niti jedan.Samo mi je rekla ja ti ne mogu pomoci, samo mogu da ti pomognem da platis tih 173,46 eura u dve rate a ako neces sudski ce te goniti.NE ZNAM STA DA RADIM MOLIM ZA POMOC!Hvala.

Kome se obratiti u ovom slucaju?Pisma od media Finanza sam pocepao i bacio sada imam samo od Adarna d.o.o.Kome se obratiti advokatu, policiji?

Isto takvo pismo sam i ja dobio od njih u kome traze naplatu a nigde pecata potpisa ni nista.Bela kuverta bez markice ali sa nekim plavim pecatom od napred kao nemacka pise, ne znam kako je proslo kroz postu.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 17.12.2013. u 17:57.
Crni91 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 17:49   #97
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Jesi procitao makar jedan post u zadnje tri stranice?

Najbolje predlozeno rjesenje je Bubbino:
http://forum.pcekspert.com/showpost....2&postcount=88
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 17:55   #98
Crni91
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 3
Procitao sam Nego me zanima dali ta Adarna d.o.o stvarno moze sudski da me goni?
Crni91 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 10:16   #99
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,540
Citiraj:
Autor Marko Crnojakic Pregled postova
Procitao sam Nego me zanima dali ta Adarna d.o.o stvarno moze sudski da me goni?
Moze, moze, kako ne bi mogla. Pa ovo je slobodna zemlja. No obzirom da je vlasnica Adarna (Split i Zagreb) ista, a firme nemaju po svemu sudeci za kafu i cigare (jedna je u blokadi vec skoro godinu dana, druga ima gubitak uz smjesno mali prihod), a kamo li za tuzbu koju bi ionako sigruno izgubili... I dalje mislis da ce te tuziti?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 14:59   #100
Crni91
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 3
Stvarno ne znam sta da mislim ja nikada nisam imao ovakav slucaj.A mislim i da me tuze da mi ne mogu nista jer je svako mogao da sedne na moj racunar i da ostavi ime prezime i moju adresu za registraciju...kakve dokaze mogu da imaju da sam ja to uradio.Zato sam se i registrovao na ovaj forum jer sam video ovu temu slicnu mom slucaju i da zatrazim pomoc od vas forumasa koji ste upuceni u takve prevare.
Crni91 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2013., 18:34   #101
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Par stvari -


1. Pročitaj temu iz početka.
Onda ćeš možda shvatiti da je to scam.
2. Nikada se ne registriraj na forumu s imenom i prezimenom (stvarno se nadam da to nije tvoje ime i prezime).
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na