Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2012., 09:14   #1
Mcgee
Registered User
 
Mcgee's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 2
Post Sx763 VOIP extensions

Pozdrav svima,

molio bih pomoć ako može.

Nedavno sam otključao Sx763 sa željom korištenja VOIP-a. Otključao sam ga pomoću uputa s foruma i koristio img za max tv, jer nemam potrebe za korištenjem svih lan portova (koristim switch), a nekad se možda ukaže i potreba za korištenjem maxtv-a.

Problem je u tome, naštimao sam sve prema uputama, pristup internetu radi, sve je ok, sx763 radi brže nego ikad. Nakon toga sam poštima VOIP account i tu je sve ok. Spojio analogni telefon u port1, te imam 2 c475 siemens voip telefona, koji su spojeni lanom preko switcha na sx763.
Svi telefoni imaju sada izlaznu liniju, svi telefoni primaju pozive izvana, te koriste voip.

Ali ne mogu izvršiti pozivanje ekstenzija interno.

U svim uputama od sx-a stoji da se pozivaju ekstenzije sa *1 ili do *6, no kod mene u sučelju stoji da su mi brojevi ekstenzija od A1 do A6.



Kao što je prikazano na slici.

Kad pokušam zvati sa *1ili neki drugi broj ekstenzije, samo dobijem ton zauzeća.

Da li itko zna koji su brojevi ekstenzija sada? Ili što se može napraviti da se promjene?

Hvala na pomoći.
Mcgee je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2012., 10:20   #2
fdjuri
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Tenja
Postovi: 2
U config file-u kojeg si koristio trebaš zamjeniti svugdje A1,A2,A3 itd. sa *1,*2,*3 i ponovno učitati u ruter, jer se to neda napraviti preko web interface-a (možda se može preko SSH, ali nisam siguran)... Mislim da je to T-Com namjerno tako napravio..
fdjuri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2012., 10:36   #3
Mcgee
Registered User
 
Mcgee's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 2
Hvala na brzom odgovoru, pokušati ću pa javim ishod.
Mcgee je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2012., 21:16   #4
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor fdjuri Pregled postova
U config file-u kojeg si koristio trebaš zamjeniti svugdje A1,A2,A3 itd. sa *1,*2,*3 i ponovno učitati u ruter, jer se to neda napraviti preko web interface-a (možda se može preko SSH, ali nisam siguran)... Mislim da je to T-Com namjerno tako napravio..
moraš dobro pazit da točno na svim mjestima zamjeniš brojeve ekstenzija inače voip neće raditi.
Dakle u samom voip kontekstu gdje su pojedini profili i isto tako u dialing planovima.

Sreća pa siemensov config ima "samo" 4000 linija he he he.... Ako gdje zapne, pucaj...
grga11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na