Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2012., 16:45   #1111
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
To se desilo zato jer si prebacio nvram u annex a, a nisi uploadao fw, i ostao je annex b fw i sada je otišao u failsafe i čeka preko tftp annex runtime img.
To se i meni dešavalo da tako sporo prebacuje runtime.img(mora biti annex a, ne onaj za annex b), samo kad počne tako sporo ići ugasi ga i upali opet router i par puta tako pa če krenuti brzo i samo sačekaj da se sam reboota i raditi će.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 16:59   #1112
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
@Delboy - Nije da sam upload ide sporo, uploada on to u roku od dvije sekunde, nego uploadava taj jedan te isti fajl sto puta, ali na razlicite portove od modema...

Bio sam ga ostavio na 15 minuta da uploadava, ne znam da li je zavrsio sam od sebe ili ga je prekinuo sleep mode od kompa, ali uglavnom kad sam pogledao vise nije uploadavao, ali na modemu se nije nista promijenilo... Probat cu opet, ovaj put cu iskljucit sleep mode...

Probao sam i ugasiti/upaliti modem par puta pa ga onda pustiti da uploada, ali ista stvar, uploada sto puta isti fajl...
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 17:26   #1113
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@quazy & @Maki1908
Ti "zeleni" đirevi sa paljenjem / gašenjem nije ništa novo, odavno je to u igri pogotovo kod mobile / lap verzija. Samo si sad naletio da je opcija po defaultu uključena.
Slični igrokaz "izmišljaju" pa mrežna detektira duljinu kabela pa prema tome prilagođava nivoe logike, svrha je isto da se smanji potrošnja ako je spojni kabel / drugi uređaj blizu pa može sve radit sa nižim naponom a šta u konačnici daje manju potrošnju.

@Sa_Stilom
Ako malo pronjiškaš skužit ćeš razloge, isto je kao i kod drugih uređaja, npr:
- dobit sva 4 Lana za Internet
- ako nemaš IMS (njihov VoIp) da složiš VoIp preko nekog drugog alternativnog provajdera
- . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 19:30   #1114
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Hvala. Ma ja sam na Iskonu, samo ADSL bez telefonije, tako da onda meni ovo ne treba, pa da ne trošim vrijeme čitajući, hvala puno.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 21:16   #1115
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor funkee Pregled postova
@Delboy - Nije da sam upload ide sporo, uploada on to u roku od dvije sekunde, nego uploadava taj jedan te isti fajl sto puta, ali na razlicite portove od modema....
Moguče je da si nešto sprčkao, si probao ubaciti annex b runtime, jer znam da ako img nije uredu onda ga ponovo zatraži zato ti stalno ponavlja upload.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 01:09   #1116
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Moguče je da si nešto sprčkao, si probao ubaciti annex b runtime, jer znam da ako img nije uredu onda ga ponovo zatraži zato ti stalno ponavlja upload.
Ma kakvi, ne radi, probao staviti annex b i annex a, u tftp-u podesio da je server interface 192.168.2.16, ugasio/upalio modem milijun puta, nula bodova.

Pokusao sam ga i hardverski resetirati, ali ne reagira uopce na to...

Ima li jos kakva sansa za vracanjem stvari ili mogu modem iskoristiti kao jednu od cigli u ovom gore zidicu?

Zadnje izmijenjeno od: funkee. 29.04.2012. u 10:36.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 12:13   #1117
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
probaj ovaj, samo rename u runtime.img

http://www.2shared.com/file/ZM-wgKzb/__2__runtime.html
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 12:18   #1118
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
A možda je razlog ono što je Nikky rekao par postova gore, antivirusni ili os malo prekine prijenos i onda kad router provjerava img nije ok, možda da probaš disajbat firewall i av, ili možda probati na xp.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 12:25   #1119
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
moguce, al tako je i meni bilo, onda sam poludio i po redu poceo uploadat sve runtimeove koje imam i uspio sa ovim koji sam mu poslao, barem mislim da je taj...probat cemo druge ako ne radi
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2012., 22:03   #1120
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Ne radi ni ovo. Ajde ako mozes uploadaj sve runtimeove pa cu probat jedan po jedan

Btw, da ne ispadne da radim nesto krivo - u tftp-u sam stavio u opcijama pod security "none", iskljucio sam windows firewall. U postavkama mrezne kartice sam stavio moj ip 192.168.2.16, default gateway je 192.168.2.1, a pod DNS servere sam stavio one googleove (8.8.8.8 i 8.8.4.4) iako mislim da ne bi trebali imati nikakve veze.

Kad se tftp tek pokrene, pod "server interface" stoji 127.0.0.1, a opcija da stavim 192.168.2.16 se pojavi tek nakon nekog vremena, pa onda prebacim na nju, ali svejedno bezbroj puta uploada taj fajl nanovo i nanovo.

EDIT:
Probao i sa XP-a uploadati sva tri runtimea, nista ni od toga... TDK, imas li jos tih img-ova da probam dalje?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.05.2012. u 08:00.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2012., 07:58   #1121
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Citiraj:
Autor funkee Pregled postova
Ne radi ni ovo. Ajde ako mozes uploadaj sve runtimeove pa cu probat jedan po jedan

Btw, da ne ispadne da radim nesto krivo - u tftp-u sam stavio u opcijama pod security "none", iskljucio sam windows firewall. U postavkama mrezne kartice sam stavio moj ip 192.168.2.16, default gateway je 192.168.2.1, a pod DNS servere sam stavio one googleove (8.8.8.8 i 8.8.4.4) iako mislim da ne bi trebali imati nikakve veze.

Kad se tftp tek pokrene, pod "server interface" stoji 127.0.0.1, a opcija da stavim 192.168.2.16 se pojavi tek nakon nekog vremena, pa onda prebacim na nju, ali svejedno bezbroj puta uploada taj fajl nanovo i nanovo.

EDIT:
Probao i sa XP-a uploadati sva tri runtimea, nista ni od toga... TDK, imas li jos tih img-ova da probam dalje?
Ista stvar kao i kod funkee s razlikom da je meni na kraju uspio povuci annex A runtime i proradio je.

Probao Annex A runtime (nista se nije desavalo), Annex B (isto nista). Ugasio Aviru, pokusao runtime sto je TDK stavio, tek tada je proradilo ali uz bezbroj uploada kao sto je funkee opisao. Ugasio modem, stavio ponovno annex A i povukao ga je. Sada radi bez greske.
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2012., 13:51   #1122
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Dakle, uploadao ti je bezbroj puta onaj TDK-ov runtime - jesi li pricekao da sam prestane sa uploadavanjem (cca 15-20 minuta to traje) ili si prekinuo pa ugasio modem i opet stavio da uploada Annex A? Kad si uploadao zadnji put taj Annex A, je li ga povukao samo jednom i bio gotov, ili je i to trajalo duze?
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2012., 14:48   #1123
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Prekinuo sam beskonacan upload TDK ovog runtime, ugasio router i stavio annex a runtime. Povukao ga je samo jednom (kratko je trajalo). Upravo sam spojen na net Optime preko njega (nije mi se htio spojiti 0/33 vec sa 0/35 VPI/VCI i 1462 MTU).
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2012., 12:50   #1124
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
decki sori nije me bilo...evo uploadao sam sve staimam.
uglavnom nema pravila kolko sam skuzio, na jednom mi je uspjelo unbrickat sa jednim imageom na drugom sa drugim, kolko puta sam ponavljao vise ne znam ni koji je tocno postupak, mozda je neka fora sa gasenjem kak je netko napisao ?


http://www.4shared.com/rar/Y59W1vSi/...ll_in_one.html
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2012., 18:52   #1125
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Skinuo sam tvoj paket, ali u njemu je onaj isti runtime kojeg si zasebno uploadao na 4shared pred tjedan dana... Dakle nista, ima li jos kakva nada za spasenjem rutera ili ga mogu baciti i kupiti drugi pa opet pokusati? Probao sam sve varijante s tim runtimeom (sa sva tri koja su tu dostupna), sa resetiranjima, prekidanjima uploada, itd, ali nista ne pali.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2012., 08:44   #1126
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
e jebga ne znam, pricekaj delboya mozda ima neku ideju osim lemljenja
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2012., 12:36   #1127
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
imam jedan problem s doticnim otkljucanim routerom. Naime nakon nekog vremena koristenja (4-5 dana do tjedan dana) router postaje dosta spor i "lijen". Naime spojen je ok na t-com i nakon par dana koristenja, net postaje usporen, stranice se sporo ucitavaju, cak je i pristup GUI-u routera spor i dugo traje. Ako se router na sekundu iskljuci iz struje te ponovo ukljuci, opet sve radi ok par dana do tjedan dana. Kao da mu se neki buffer ili ram napuni do kraja i ne moze ga ocistiti te ga to usporava. Autoreconnect na centralu je namješten svaka 24 sata i 6 ujutro.
Router je otkljucan po uputama i sve ostalo radi ok, samo to zivicra, a ne da mi se svakih par dana iskljucivati pa ukljucivati router.
Svaki savjet je dobro dosao
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2012., 13:03   #1128
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
To je poznata i prijavljena "karakteristika", nebitno jel otključan ili ne.
Neznam kako se ponaša po tom putanju kad vozi WRT fw.
Nema tu nekog rješenja dok ne izađe "novi" fw sa popravljenom greškom, razlog si vjerojatno manje - više pogodio.
Za sada ili gasi - čekaj 5 - pali ili reboot u neko gluho doba noći.
Kad "zapne" a treba ti i neda ti se ići do uređaja onda otvori web konfig, pri tome će biti "ljen" pa forsiraj otvaranje i/ili refresh. Nakon nekog vremena skuži i sam odradi reboot, vjerojatno ima neki kontrolni mehanizam da skuži blokadu / usporenje pa ide u reboot.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2012., 15:55   #1129
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
imam pitanje o VOIP-u na ovom otkljucanom routeru. Naime imam nonoh account, tamo mi je verificiran broj (i cak je prvih tjedan-dva sve dobro radilo), no od nedavno pilikom pozivanja preko VOIPA prema nekom drugom uredjaju pise "uskracen broj".
Sad, nije mi jasno zasto se to dogodilo kad je prije sve radilo ok.
tu su postavke u routeru:


Jesam li pogrisjeio u cemu, krivo sam postavio u routeru?
thnx na odgovoru
evo da quotam sam sebe

problem sam otklonio. Naime, otisao sam na nonoh.net, maknuo sam verifikaciju broja, u routeru sam iskljucio "svoj broj" te sam tako ostavio tjedan dana. nakon toga sam ponovo verificirao broj i stavio kako je i ovdje postavljeno. Sve je proradilo kako i treba te se broj uredno prikazuje kod primatelja poziva.

eto, problem solved!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 01:47   #1130
Voip_M
Registered User
 
Voip_M's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Voip (sx763 otkljucan) - pitanje ...

Pozdrav Alen,

imam pitanje, naime otkljucao sam sx763 na firmware 4.3.52.19.00, pa me zanima koji firmware koristis u kombinaciji sa nonoh accountom ? Takodjer, ako imas noviji firmware, da li si ga skinuo odovuda http://sx763.co.cc/ i koji je file u pitanju ? runtime.img ?
I drugo, da li je tvoj otkljucani sx763 prvi router u mrezi ? tj. da li ima on javnu ip adresu na wan sucelju ? Kad kazem prvi, mislim da li je na tom routeru podesena internet konekcija za ostatak mreze ?
Pokusao sam i sa Openwrt firmware-om na sx763 no voip dio nije radio, imam sip server dignut lokalno u mrezi i neuspijeva registracija (ovo ukazuje da NAT i nije problem jer se radi o istom subnetu), pa samim tim nije onda radio ni Nonoh account. Sad sam vratio na originalni firmware verzije 4.3.52.19.00, pa ne znam da li da idem na najnoviju verziju firmware-a i da li taj router sa nonoh SIP provider-om mora biti "prvi" u mrezi ? ako DA, postoje li negdje upute kako sloziti sx763 sa tvornickim firmware-om za ISKON provider ?

Zahvaljujem na eventualnim odgovorima .......

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.05.2012. u 22:50.
Voip_M je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 16:05   #1131
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Bok!

Ja sam radio otkljucavanje prema uputama na prvoj strani LINK i prema tome radi. Cak sam isprobao i Open-WRT i na njemu je radilo. Tada sam nazad vratio (prema uputama) original firmware te na njemu koristim VOIP (nonoh).
Drugo pitanje: Da, router je podesen da se on spaja na internet, dok se druga racunala spajaju preko njega. Neka racunala su preko LAN-a drugi preko Wirelessa.
Zasada sam dosta zadovoljan routerom, samo me ponekad iziritira ono gusenje tj usporavanje routera, no jedan brzi i energicni reset sve vraca u normalu

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.05.2012. u 22:51.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 21:26   #1132
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Ovisi koji sip server imaš. Ja imam elastix i sip accounti rade ok sa svim firmware-ima.....
Što se tiče konekcije sx ne mora biti prvi u mreži (ne mora imati public ip) samo ga treba pravilno podesiti. Nat-anje i firewall nisu problem.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.05.2012. u 22:52.
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2012., 10:40   #1133
Voip_M
Registered User
 
Voip_M's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Bok!

Ja sam radio otkljucavanje prema uputama na prvoj strani LINK i prema tome radi. Cak sam isprobao i Open-WRT i na njemu je radilo. Tada sam nazad vratio (prema uputama) original firmware te na njemu koristim VOIP (nonoh).
Drugo pitanje: Da, router je podesen da se on spaja na internet, dok se druga racunala spajaju preko njega. Neka racunala su preko LAN-a drugi preko Wirelessa.
Zasada sam dosta zadovoljan routerom, samo me ponekad iziritira ono gusenje tj usporavanje routera, no jedan brzi i energicni reset sve vraca u normalu

Hmm... upravo razmisljam da Siemens-a stavim na Open-WRT zbog puno vise funkcionalnosti koje nudi sa tim firmware-om, pa me zanima zasto si ipak odlucio vratiti originalni firmware ? Nisi bio zadovoljan sa radom SIP-a na Open-WRTu ili nesto drugo ??
Voip_M je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2012., 11:45   #1134
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Voip_M Pregled postova
Hmm... upravo razmisljam da Siemens-a stavim na Open-WRT zbog puno vise funkcionalnosti koje nudi sa tim firmware-om, pa me zanima zasto si ipak odlucio vratiti originalni firmware ? Nisi bio zadovoljan sa radom SIP-a na Open-WRTu ili nesto drugo ??
Vise manje je sve radilo kako treba, no ono sto me nagnalo nazad na original je sljedece:

1) Ledice (iako su bile dobro konfigurirane) su radile stohasticno, jednom su radile pa nakon reseta nisu. To mi nije bilo prihvatljivo jer volim imati pregled sto radi, a sto ne, pogledom na ledice. na kraju krajeva, tome i sluze.

2) Rad je bio malo usporen, no to je i razumljivo jer je Opwn WRT nakrcan s puno feature-a i treba mu vremena da to prozvace.

3) Ako se dobro sjecam, nisam mogao iskonfigurirati da na jedan port FXO (telefon) idu pozivi od nonoh-a i fiksne zajedno, nego su dolazili samo od nonoha. Kod originala je to rijeseno na gore opisan nacin i taj nacin mi odgovara.

Sad, vjerojatno ima jos dosta toga sto ne radi kako treba ali je to razumljivo jer je taj cijeli projekt jos u beta fazi, vecina stvari radi korektno no ima jos posla oko finaliziranja.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2012., 02:06   #1135
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Dok sam imao ADSL podesio sam voip na SX763 i sve je normalno radilo. Sad taj isti router radi u WDS modu tj internet dobiva s drugog routera. Voip više ne radi,tj ne svijetli lampica. Da li je u ovakvom režimu ikako moguće dobiti da voip proradi? Može li mi netko dati odgovor i poštediti me muka?
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2012., 08:12   #1136
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Mogao bi ti proradit VoIp za alternativce koji koriste std. Internet konekciju, to treba u konfigu "predefinirat" tj. promjeniti.
T-Koma VoIp ne može jer koristi posebnu konekciju + aktivni Remote.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2012., 14:04   #1137
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
@CaptKirk

Ja za to koristim startup skriptu, ali je pokrečem preko onog Access Rules buga kako se radilo otključavanje u starom tutorialu, ima ga još negdje kako se radi sigurno pa onda dodaš ovu skriptu u /config folder u ruteru i tamo u access rules za onaj rule staviš:
$(sh /config/ipp.sh)

U ruter mora biti stavljen onaj config za lan4 kao wan, i namjesti svoje ip adrese i sve kao da češ se spajat preko lan4 na taj ruter koji ti daje interet, i naravno u skripti izmjeniš ip adrese u svoje.

skripta: http://rghost.net/38114517
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2012., 22:27   #1138
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
@delboy: baci pogled na postove pri vrhu stranice, nije mi uspio upload nijedne varijante runtime.img. Postoji li jos kakva sansa za vracanje modema medju zive ili da ga bacim u smece?
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2012., 01:14   #1139
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Dal uopče imaš na 192.168.2.1 onaj recovery web page, ili ni to ne otvara?
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2012., 10:35   #1140
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Otvara recovery page, onaj na kojem pise da moram pitat customer support da mi daju poseban recovery username i pass.
funkee je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na