Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2019., 11:55   #3151
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ti srale ne shvacas o cemu ja pricam, ajmo ovako.

Ti imas konzum, tvoj konzum koristi mreznu infrastrukturu i opremu od huaweia. Jedna "pametna" kolinda optuzi huawei da spijunira tvoju firmu tvoj konzum koji je u TVOJEM privatnom vlasnistvu. Ne drzavnom nego tvojem. Ali nas drzavni vrh smatra da preko tvog konzuma, huawei odnosno kina spijunira nasu ekonomiju i gradane.

E sad ti koji suradujes sa huaweiem i nemas problema sa njima svojem dugogodisnjem partneru okreces leda, jer velika kina stize veliku "hrvatsku" na globalnoj ekonomskoj razini. Unatoc tome sto ti to ne zelis, ti to zakonski moras.

E sad da bi ti svoj konzum prebacio na nesto drugo primjerice cisco to je proces koji bi trajao godinama, kostao para i mozda.nebi bio u mogucnosti se i prebaciti. Sta se dogada bam posao pati, firma pati jer ti svski dan cupas zice huaweia van.

Jer jedna jedina osoba na svijetu zvana kolinda tj trump je primjetila nesto cudno u huaweievoj opremi, backdoora po njihovoj opremi je bilo nesto su krpali kako su skrpali pitaj boga. No nije da i drugi proizvodaci nisu imali istih "problema" bez ikakvih dokaza taj isti vrsi pritisak na americke kompanije i kompanije.partnera amerike i nato saveza itd. Koji suraduju sa huaweiem.

E sad koji je zapravo plan mozda je problem u tome sto tim istim huaweiem ti ne mozes spijunirati svoje gradane pa te to jebe, mozda je veliki problem sto kina postaje globalna ekonomska velesila i stize jebenu ameriku.

Kako ces to malo srezat jednostavno unistit ces megakompaniju koja suraduje sa svim najvecim kompanijama svijeta vecina naravno americkih. Pod sankcijama ces tim istima zaprijetit da raskinu svaku suradnju sa huaweiem i nesluzbeno objavit digitalni, tehnoloski rat kini. Jer kroz godinu dvijr huawei bi postao i broj 1 proizvodac smartphonea na svijetu. Bacajuci debelo iza samsunga njegov smrdljivi apple.

A korisnici su samo zrtve u unakrsnoj vatri ekonomskog/digitalnog rata amerike i kine zbog toga sto amerika ne moze podnjet da je netko bolji od njih u necem.

Sto znaci kako i zasto bez dokaza trump moze braniti privatnim firmama u privatnom vlasnistvu mogu braniti sa kime i cime i zasto da suraduju.

Kako i zasto bez dokaza mogu optuziti bilo koju kompaniju nebitno za spijunazu ili ista. Okej ako sumnjas pa privremeno otkazes suradnju.

Ali onda se ocekuje da poradis na dokazima prije nego napadnes i unistis jednu od globalno najvecih firmi trenutno i svijetu. To ti pokusavam reci i ne pokusavam se svadati sa ikim.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:01   #3152
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
Ti srale ne shvacas o cemu ja pricam, ajmo ovako.

Ti imas konzum, tvoj konzum koristi mreznu infrastrukturu i opremu od huaweia. Jedna "pametna" kolinda optuzi huawei da spijunira tvoju firmu tvoj konzum koji je u TVOJEM privatnom vlasnistvu. Ne drzavnom nego tvojem. Ali nas drzavni vrh smatra da preko tvog konzuma, huawei odnosno kina spijunira nasu ekonomiju i gradane.

E sad ti koji suradujes sa huaweiem i nemas problema sa njima svojem dugogodisnjem partneru okreces leda, jer velika kina stize veliku "hrvatsku" na globalnoj ekonomskoj razini. Unatoc tome sto ti to ne zelis, ti to zakonski moras.

E sad da bi ti svoj konzum prebacio na nesto drugo primjerice cisco to je proces koji bi trajao godinama, kostao para i mozda.nebi bio u mogucnosti se i prebaciti. Sta se dogada bam posao pati, firma pati jer ti svski dan cupas zice huaweia van.

Jer jedna jedina osoba na svijetu zvana kolinda tj trump je primjetila nesto cudno u huaweievoj opremi, backdoora po njihovoj opremi je bilo nesto su krpali kako su skrpali pitaj boga. No nije da i drugi proizvodaci nisu imali istih "problema" bez ikakvih dokaza taj isti vrsi pritisak na americke kompanije i kompanije.partnera amerike i nato saveza itd. Koji suraduju sa huaweiem.

E sad koji je zapravo plan mozda je problem u tome sto tim istim huaweiem ti ne mozes spijunirati svoje gradane pa te to jebe, mozda je veliki problem sto kina postaje globalna ekonomska velesila i stize jebenu ameriku.

Kako ces to malo srezat jednostavno unistit ces megakompaniju koja suraduje sa svim najvecim kompanijama svijeta vecina naravno americkih. Pod sankcijama ces tim istima zaprijetit da raskinu svaku suradnju sa huaweiem i nesluzbeno objavit digitalni, tehnoloski rat kini. Jer kroz godinu dvijr huawei bi postao i broj 1 proizvodac smartphonea na svijetu. Bacajuci debelo iza samsunga njegov smrdljivi apple.

A korisnici su samo zrtve u unakrsnoj vatri ekonomskog/digitalnog rata amerike i kine zbog toga sto amerika ne moze podnjet da je netko bolji od njih u necem.

Sto znaci kako i zasto bez dokaza trump moze braniti privatnim firmama u privatnom vlasnistvu mogu braniti sa kime i cime i zasto da suraduju.

Kako i zasto bez dokaza mogu optuziti bilo koju kompaniju nebitno za spijunazu ili ista. Okej ako sumnjas pa privremeno otkazes suradnju.

Ali onda se ocekuje da poradis na dokazima prije nego napadnes i unistis jednu od globalno najvecih firmi trenutno i svijetu. To ti pokusavam reci i ne pokusavam se svadati sa ikim.
Jasna stvar.

Znaci ne postoji slobodno tržište u koje se kunu (kauboji pogotovo)

Nista nisu drukciji od Kineza sa razlikom sto se Kinezi i ne hvale slobodama ko kauboji.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:17   #3153
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ma jasno kinezi su nekim svojim zakonima i gori. Ali bar ne hodaju okolo ne ratuju po svijetu izmisljaju neke gluposti da izazovu rat i sire svoju demokraciju kao jedan trump.

Ovo potkopavanje huaweia je totalno besmisleno dok uz svoje prituzbe ne priloze dokaze, ali onda opet to su ameri oni ce i zapoceti rat bez dokaza.

Europa bi trebala pocet radit na sebi i odjebat i nato i ameriku.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:29   #3154
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Trump, rat, nato i amerika. Zaboravio si spomenuti govna americanska.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:30   #3155
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Kako god bilo i nije baš tako bezazleno ipak politika i pritisci rade svoje jbg.


https://www.bug.hr/procesori/arm-tak...ra-huawei-9584
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:35   #3156
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Imaju trziste od 3+ miljarde ljudi
Ne pripadamo tom tržištu. A i mislim da je puno manje tržište nego što si naveo.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:41   #3157
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Gledam sad malo dionice. Qualcomm biljezi pad od preko 10%.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:45   #3158
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Deva, ja i dalje ne kuzim zasto bi Američani ili njihove firme tipa Google/intel/kuratz-palac trebale namirivat stetu tebi, korisniku Huawi mobitela?


Ako si kupio mob od Huaweia i smatras da ti je napravljena neka steta, onda se zalis njima i oni rjesavaju tvoj prigovor. Njihov je problem ako recimo u budućnosti huwei telefoni nece imati neke stvari koje je imao dok si ga kupio, jbga njihov problem sto su te firme prekinule suradnju iz nekih razloga.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:46   #3159
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ne pripadamo tom tržištu. A i mislim da je puno manje tržište nego što si naveo.
Kina+Indija +Rusija je 3 miljarde ljudi.

Tu kauboji ne mogu propisat sto kupit.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:47   #3160
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bravo devaa, odličan primjer / analiza
Da bi priča bila potpuna još treba dodati:

Američke (i njima bliske) kompanije ovog momenta nemaju gotovo operativno rješenje za 5G mrežu a huawei to ima.
Edit: Možda imaju ali je vjerojatno lošije pa su ISP - ovi (do ovih događaja) odabirali huawei.

Već je bilo primjera (isto iz tehnološke / IT branše) da su se ameri jednako ponašali,
u prevodu ako konkurenta ne mogu pobijediti > kupiti ili ucijeniti > uništiti makar i sa izmišljenom pričom / lažnim podacima.
"Usput" dok napadnuta kompanija ima problema / mora se pravdati / gubi poslove USA kompanije dobiju na vremenu za neko njihovo rješenje.

Za kraj, oni koji su duže u IT vodama bi se trebali sjetiti / trebali bi znati ovaj detalj,
starije verzije M$ Office su nekad imale USA verziju i verziju za sve ostale zemlje / tržišta, kasnije se odustalo od toga.
Nagradno pitanje, zašto je to bilo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:56   #3161
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:03   #3162
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
https://www.scmp.com/news/asia/east-...ese-firm-south

Sad odjednom nisu prekinuli suradnju, kakve su ovo sapunice bokte
sti je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:07   #3163
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kina bi sad trebala, obustaviti proizvodnju za sve USA kompanije koja se odvija na njenom teritoriju (od Foxcona pa dalje).
Mislim da bi time bilo fine panike ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:11   #3164
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Da, to bi bio totalni show, ali tako bi sami sebi skočili u usta, ali mislim da od svega toga na kraju nista. Previse se love gubi, a to nitko ne voli u danasnjem drustvenom uređenju
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:11   #3165
renc
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kina bi sad trebala, obustaviti proizvodnju za sve USA kompanije koja se odvija na njenom teritoriju (od Foxcona pa dalje).
Mislim da bi time bilo fine panike ...
Samo ako Huawei ima utjecaja u političkoj vlasti Kine u što baš nisam siguran.

A ranije spominjani Huawei store ne bi zaživio pored Google storea kojeg podržavaju aplikacije koje se najčešće koriste tipa mbanking, instagram, face, viber, wapp, itd itd. I što ćemo s hardverom? Ne može baš Huawei proizvoditi svaki dio na mobitelu. Isto tako ovdje se i najmanje radi o mobitelima, imaju oni na drugim područjima znatno više koristi i udjela. Što sa 5g?
I da ne bi bilo zabune meni ovo isto ide na živce kaj radi truba precjednik ali tak je to sad ispalo....
renc je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:13   #3166
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
dobro je dok ne polete rakete
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:14   #3167
renc