Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.08.2007., 13:46   #1
zoranpop
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
(riješeno) Kako vratiti izbrisanu particiju

Kako vratiti podatke sa greškom uništene particije (nije sistemska, NTFS format).

Particiju sam izgubio kada sam htio spojiti dvije particije u jednu sa PowerQuest Partition Magic 8 (nakon što je program restartao PC javio je da nije uspio provesti spajanje, no podaci sa moje F: particije bili su izgubljeni.
Prethodno nisam napravio backup podataka.
Prostor na disku na kojem je bila particija iskazuje se kao unallocated. PowerQuest ima opciju undelete particije, no ne uspijeva ju izvesti.
Dokaz da je ljudska glupost bezgranična: ovo sam ranije više puta uspješno radio i kod sebe i kod prijatelja, svaki put bez greške i svaki put uz prethodni backup podataka.

Na WEB-u sam pronašao više programa (Acronis Disc Director, Acrtive@ Partition Recovery i dr.) koji uspijevaju utvrditi da se radi o izgubljenoj particiji, prepoznaju podatke na njoj, no u svojom trial-demo verzijama ne dozvoljavaju njihovo spremanje odnosno obnovu.
Uvjerljivo najbolji (jednostavan, mali, omogućava da mogu otvarati izbrisane datoteke) je DiscInternals Partition Recovery), no da bi napravio recovery podataka treba ga kupiti za 139 US $ - što mi je previše za jednokratno korištenje!

Molim da li je netko imao iskustva sa sličnim problemom i sugestiju o tome koji freeware ili shareware program koristiti.
.
zoranpop je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 14:04   #2
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Skini Hirens CD, na kojem je full verzija Active Partition Recovery-a koja posao odradi bas kako bi trebala.
Daddy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2007., 14:22   #3
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Ili pokušaj sa ERD commanderom 2005
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 14:24   #4
zoranpop
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
Hvala Daddy.
otišao na http://www.hiren.info/pages/bootcd, no ne nalazim opciju za download CD-a ??

Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Ili pokušaj sa ERD commanderom 2005
Košta 150 US$. Preskupo.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 02.08.2007. u 16:59.
zoranpop je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 14:40   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Hiren's ni ne možeš skinuti s njihovih stranica - legalnost mu je malo upitna.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 14:42   #6
zoranpop
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
I dalje trebam pomoć

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Hiren's ni ne možeš skinuti s njihovih stranica - legalnost mu je malo upitna.
A gdje ga mogu skinuti?

EDIT: ok. skidam. nadam se da će upaliti.

Problem nisam riješio ni sa Active@ Partition Recovery (NTFS particiju tretira kao FAT32) ni sa GetDataBack NFTS (sa Hirenovog CD-a, koji je uredno obnovio nazive datoteka i njihovu veličinu, no iste ne mogu otvoriti u pripadajućim programima (Word, Excel i puno slika - jpg).

Znači i dalje sam na početku. Molim ako imate i drugih sugestija?

Zadnje izmijenjeno od: zoranpop. 02.08.2007. u 23:03.
zoranpop je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 03:19   #7
zoranpop
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
Spasio sam particiju

Završavam temu, jer sam uspio spasiti particiju.

1. isprobao sam 20-ak programa i ništa. Najveći problem bio je u tome što je većina programa za obnovu particija uredno pronalazila fileove, no većina ih nije dozvoljavala obnovu u trial verziji, a veći dio njih još je stvarao neupotrebljive datoteke (većinu njih čine moje fotografije u jpg formatu koje nije bilo moguće otvoriti ni sa jednim programom za prikaz ili obradu slika).

2. na kraju sam skidao razne verzije Active@ Partition Recovery i uspio sa verzijom 3.0 učiniti vidljivom particiju (iz DOS-a sa boot diskete koju je A@ PR formirao). Nakon restarta, Windowsi su je prepoznavali kao neformatirani disk i odmah ponudili da ga formatiraju - što sam odbio.

3. sa programom DataDoctorRecovery NTFS-FAT proveden je recovery datoteka i to uspješno, ništa nisam izgubio i sve funkcionira OK. (Prije toga Active@ Undelete nije uspio povratiti datoteke).

Daddy, hvala. Bez tebe se ne bih bio vratio na Active@ Partition Recovery i tražio njegove razne verzije!
zoranpop je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na