Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2017., 21:04   #31
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Zadnje ocitanje u 6 mjeseci mu je 2000kw to mu ispada 333 kw struje mjesecno
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 21:15   #32
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
nema sigurno ratu sada 1500kn nemoze imat!! dali ti kuzis? Nebi mu stavilo ratu od 1500kn ako ima potroseno 2000kw u zadnjem ocitanju... o cemu govoris hebo ga ja.

Ka sam prije imao problem sa strujom placao sam ratu bas od 1500kn i na vise i sa tim da mi dolazila razlika po 2000kw. Bio u elektri dobio novi sat badava nista se nije promjenilo imao sam takav period od pola godine. svi uredaji u kuci su mi novi od televizije,bojlera,frizidera skrinja bas bas sve. nemam nista starije od 2 godine u kuci. i to svi uredaji sa cerfitikatom visim od a+. Bili su privatni elektricari i elektricari iz hepa i nitko nije mogao skuzit do cega je. I onda samo od jednom stalo to. Sada placam ratu od 500kn sta je meni i normalno za uredaje koje imam. Od 8 mjeseca do sada sam potrosio 1600kw struje meni je to cak i premalo al eto. Ja sam kupio uredaj za ispitivanje svojih uredaja placen je 450kn. Znaci mjeri ti struju po jednom uredaju. I to treba mjeriti bar tjedan dana.. Ova njegova potrosnja je u redu jer 2000kw struje od 21.3 do 26.9 to je 6 mjeseci...
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2017., 21:17   #33
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Zadnje ocitanje u 6 mjeseci mu je 2000kw to mu ispada 333 kw struje mjesecno
Citiraj:
Autor golfw12 Pregled postova
od 5.12 do danas 30.12 12h smo potrošili 600kwh skupe i 400kwh jeftine

Ajde sad za stol ponovo i racunaj, takodjer izracunaj za predzadnje razdoblje kada je ukupno zdrobio 852kwh na mjesecnoj bazi tj. oko 770kn rata. Ako se ne grije termikom od 3.5kW koja se puni 8h dnevno pa da zgazi 840kwh mjesecno evidentno je da covjek ima problema.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 21:19   #34
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
kako mu je mogao doc racun za struju od 1100kn ako mu ocitanje ide tek u 2 mjesecu?

njegov post: a prije smo imali skoro 400kn da bi došao račun koji je govorio da smo dužni 1100 rwe za struju i hepu za mrežarinu 500kn ono WTF!?! i tako 2 puta ove godine znači od pretplate smo došli do dužnika
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 21:28   #35
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa doci ce mu... nije bitno jel dosao, potrosnja je napravljena a mozes i sam otici i platiti na mjesecnoj bazi po ocitanju brojila.

Pogledaj sta je covjek potrosio struje u 12-tom mjesecu i onda reci da je to normalno i imas online kalkulator te uracunaj jos 6
dana po tom prosjeku potrosnje i dobit ces 1.108,80kn samo za 12-ti mjesec.

Nebitno je sta je bilo prije, jel baba bila baba ili deda....
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 21:30   #36
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Meni ova prica ne drzi vodu. Zalio se da je platio 2 puta po 1100kn.znaci da mu je potrosja do 12 mjeseca u redu jedino sad ne stima.
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 21:40   #37
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Kak ne kuzis... e majke mi ova slika avatara ti, nisi mogo bolje izabarat ... koda njemu objasnjavam

Pogledaj mu potrosnju u 2015 3-9-ti mjesec... mala potrosnja, dobio male rate... 9-ti 2015 do 3-ci 2016 nabio potrosnju a placao male rate i evo razlike...

Na stranu sto mu potrosnja na godisnjoj razini nije normalna i ima velike oscilacije, to je isto problem ako se nije mjenjao rezim potrosnje struje opcenito.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 21:56   #38
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Da na zimu ima puno vecu potrosnju.mozda koja grijalica ukljucena.prosle godine u ovo doba je isto trosio dok mu je na ljeto potrosnja pala
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 22:00   #39
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Starija indukcijska brojila bazdare se svakih 15 godina. Elektronska cak i kasnije. Mjerenje na zahtjev ne placas samo ako si u pravu ali uglavnom nisi. Pozovi elektricara nek ti pogleda instalaciju i s amper klijestima po mogucnosti sto vuce najvise i kada. Provjeri nule svuda po kuci jer zna struja "procurit" usljed losih spojeva i lose izvedene instalacije. Raspitaj se mozes li besplatno dobiti zamjenu brojila... No najprije provjeri instalaciju tj. pozovi elektricara privatno.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 22:10   #40
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
I dali zivis u kuci ili stanu?
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2017., 22:23   #41
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
upadam kao padobranac, ali jedno brzinsko pitanje vezano za temu..
u slučaju da ispadne da je neispravno brojilo, da li čovjek može tražit nekakvu naknadu, tj da ne plati tu struju koju nije "potrošio", tj da hep preuzme odgovornost.. ili moraš platit sve i nitko te ništa ne pita
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 22:26   #42
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Platis po prosjecnoj potrosnji dok se brojilo smatralo ispravno, uglavnom bude korekcija neka.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 22:29   #43
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Novac nece vratit.brojilo ide na vjestacenje i onda da se vidi razlika koliko se sjecam rekli su mi zadnjih 6 mjeseci ti to kao umanje ali meni je brojilo ipak bilo ispravno
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 15:07   #44
golfw12
Premium
Moj komp
 
golfw12's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 424
evo nakon par dana pračenja potrošnje po brojilu od 12.00h do 12.00h sutradan:
31.12 27kwh VT 21kwh NT => 48kwh
1.1 27kwh VT 17kwh NT =>44kwh
2.1 35kwh VT 18kwh NT =>53kwh
2.1 došao hep i zamjenio brojilo oko 12h su došli, zamjenili i ošli, niti su htjeli nešto savjetovat, niti pogledat išta, čak ni uz nuđenje love, što me začudilo
i onda smo izmjerili:
3.1 5kwh VT i 2kwh NT =>7kwh

iz ovoga bi se dalo zaključit da brojilo nije baš ispravno, valjda

a posumljali smo bili na jednu ledenicu da se "negasi" nikako ali ni stim negašenjem onaj mjerač potrošnje je izmjerio 1,75kwh u 24h njenog rada
zasad čekam inspektorat da se javi za brojilo što smo poslali, baš me zanima šta če oni izvječat
__________________



CPU: AMD Ryzen 5 PRO 4650G@3.7GHz@ CM Hyper 212X

MBO: Gigabyte B450 AORUS PRO

RAM: 2 x 8 GB DDR4 3200Mhz CL16 Kingston HyperX Predator RGB

GPU: Radeon Onboard Graphics

SSD: Samsung 1Tb, NVMe

HDD: Seagate 1TB, Sata III

PSU: Corsair RM650X 650W

CASE: Phanteks ECLIPSE P400

MONITOR: AOC 24G2U @ 144HZ

MOUSE: Logitech MX518 Batman Edition

KEYBOARD: Logitech K200

PERIPHERY: RAZER Goliathus Control Alpha

OS: Windows 10 Home x64

PRINTER: HP LaserJet Pro M12w

CONNECT: T-Com VDSL 30/6 Mb Flat




CPU: Intel® Core™ i5-8250U@1.6GHz

RAM: 2 x 8 GB DDR4 2400Mhz

GPU: Intel® UHD Graphics 620

HDD: 256 GB M.2 SSD

PSU: HP 90W

LCD: 1.920 x 1.080 FHD-Display SVA

OS: Windows 10 Home x64

golfw12 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 15:10   #45
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Ova priča je pravi horor. Brojilo je mjerilo 7-8 puta previše, dobro da ste skužili .
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 17:13   #46
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Sad fino izganjat potvrdu da je brojilo neispravno pa u hep i rwe trazit povrat para koje si dao zbog neispravnog mjernog uredaja (nije tvoja krivica, nek snose troskove).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 17:14   #47
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Nažalost ni prvi ni zadnji put da mjerilo laže.
Bio sam pisao u nekoj temi, klasično (stara indukcijska brojila) kad su ispravna eksponencijalno više lažu na vašu štetu šta je struja (koja prolazi) veća.
Ovo šta je smuchac napisao u vezi baždarenja tj. koliko vrijedi mi je sumljivo (15 god.).

Evo neka se tu nađe:
stariji i noviji PRAVILNIK O MJERITELJSKIM I TEHNIČKIM ZAHTJEVIMA ZA INDUKCIJSKA BROJILA ZA ELEKTRIČNU ENERGIJU
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...5_55_1033.html
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...04_47_918.html
Dodatni NAPUTAK O ISPITIVANJU INDUKCIJSKIH BROJILA ELEKTRIČNE ENERGIJE
http://www.propisi.hr/print.php?id=6257

Išao tražiti u vezi baždarenja i ne vjerujem očima, sramota, u "nevaljaloj" jugi je bio kraći rok. Citat kaže:
Rok za baždarenje brojila iznosi 16 godina za indukcijska brojila, a važi od 1991 godine - mislim da je pravilnik donesen 1996 god.
Rok za baždarenje elektronskih brojila do 2005 je bio 8 god, a nakon 2005 je 12 godina.
Rok za baždarenje indirektnih (transformatorskih) brojila je 8 godina.

Evo još propisa > http://narodne-novine.nn.hr/search.a...=3&pretraga=da

Nadam se da je kolega golfw12 slikao / zapisao sve podatke o prethodnom (problematičnom) mjerilu, pogotovo godinu baždarenja.
Ista stvar za novi + datum zamjene.

Ako se pokaže točno ova prva dijagnoza 7-8 puta više, treba otrpit proceduru do kraja i ne popuštati ni mm. Lovu im je teško dati pa samo treba izboriti debelu preplatu > par godina računa 0.00 Kn.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2017., 17:41   #48
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Znao sam da je za indukcijska 15-16 godina a za elektronska sam omašio. Indirektna necete naci u domacinstvima. Koriste se u tvornicama. Strujni transformatori se ugraduju na kabel tj pojedine zile prolaze kroz njih. Imaju strujne i naponske grane i prijelazne omjere bla bla pa se onda racuna potrosnja drugacije. Brojila imaju za svaku fazu po 3 spoja a ne 2 kao indukcijska i elektronska. Da ne laprdam,cinjenica je da su te "pokrali" hotimice ili ne. Mozda si trebao ovlastenog elektricara zvat da napise izvjestaj da ne bi oni rekli da brojilu nije nista. Uglavnom,sretno.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 21:33   #49
dav87gr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Moje je prava sitnica prema ovom problemu, ali.
Dobijem neki, valda polugodišnji obračun, koji kaže da sam u preplati za nekih više od mjesečne rate, pa mi se prva slijedeća rata umanjuje za taj iznos.
Dobro, ali mi se rate koje predstoje uvećavaju za cca 25%.
Zašto, pitam, a odgovor je "pa toliko ste otprilike trošili u istom razdoblju prošle godine".
A brojilo se redovno očitava.
Kažem, vi ne možete znati da li ću ja uopće troštiti el. energiju, stanje se redovno očitava prema vašim pravilima i što se tu treba pretpostavljati?
Pa normalno da službenica nije kriva, sada je već malo neugodno što mora braniti stavove mudre i politički odabrane stavove uprave koja zna kako se stvara dobit.
Za kraj, možda prema toj službenici i nije bilo fer, ali imala je jako odlučan stav, a koga su postavili tamo za takve stvari, ja kažem "gospođo, ja radim u banci pa vidim da ste u prošloj godini u identičnom razdoblju imali prekoračenje na tekućem računu, imam li ja bilo koje osnove da vam to odmah zaračunam kamatu i za ovu godinu?"
Plinara je još puno gora.
dav87gr je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 02:16   #50
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Možda malo nepošteno ali ako ne dostavljaš očitanje,redovno čitanje je dvaput godišnje. U sustavu imaš povijest potrošnje i praktički ti se rate šalju napamet u iznosu prosjeka ili prošle godine jer na nešto se treba osloniti u izračunu. Kako si mislio da će ti se naplatiti ako ne dostavljaš očitanja na mjesečnoj bazi? Opet je i tako bolje nego da dobiješ dvije gomile godišnje. 😁

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 02:30   #51
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ma ta projicirana potrosnja od stane HEP-a je oduvijek bila nakaradna. Uopce mi nije jasno zasto su oni u povlastenom polozaju
naspram ocitanja Vode, Plina ili na kraju krajeva telefonskih razgovora od bilo kojega ISP-a ?

Struja po nekakvoj nakardnoj projekciji gdje vecinom stimaju tako rate da budes u pretplati ali novce ne vracaju... ispada da ih kreditiramo sa 0% kamate
na vraceno u obliku smanjenja rate.

Kako svaki mjesec moze doci covjek ocitati brojilo za vodu ili plin ? U cemu je razlika ? U nicemu... e ali onda bi svaki mjesec trebalo zagrijati
stolicu tamo u HEP-u i praviti obracune i izdavati racune...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 09:01   #52
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
nešto mi nabija potrošnju struje

Je pa za to treba jos 200 podobnih zaposliti
I to ti nitko nece radit ispod 9000kn plus da ima slobodno 4 dana u tjednu

Btw imam jednog rođaka koji radi u hepu i popisuje.. slabo mi dođe dok cujem kako jauče, a znam mu placu i koliko je doma kad je i na poslu je doma .

P.s.
Te digitalne ure nit ne treba posjetiti
Preko svoje mreze same mogu javit stanje, i daju ss iskljucit / ukljucit ... remote control
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 11:33   #53
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Istina,akontacijske rate su takve kakve jesu. Pare koje su u visku se mogu podignuti na salteru i nije istina da ih ne vracaju. Ja sam jednom pokupio. Nadalje,ocitanje telefona se vrsi racunalom deset puta lakse,plin i voda se lakse ocitavaju jer su svi van objekta ili na hrpi u nekom predulazu/podrumu. Brojila struje su cesto unutar kuce,stana i nisu uvijek doszupna pa je teze iako bi se moglo i to cesce ocitavat... Onda,daljinsko ocitanje se moze vrsiti iskljucivo preko brojila s komunikatorom i sim karticom i uvjet za to nije samo digitalno brojilo. 90% brojila koja su digitalna ne moze se ocitavati daljinski a onih 10% koji mogu se stavlja na udaljena i tesko pristupacna mijesta i kod redovnih neplatiša zbog daljinskog iskopčanja u slučaju potrebe. Takva brojila su krvavo skupa i zato se ne stavljaju svuda.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 11:38   #54
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Pa imate ugovor o samoočitanju, svaki mjesec preko interneta prijavite koliko ste potrošili i to je to.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 14:13   #55
dav87gr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
@ smuchac
Čitaj:
A brojilo se redovno očitava.
Jesi ti možda u nekoj sličnoj firmi, bez uvrede?

@tiki66
A što da rade nerijetki ljudi poodmakle stare dobi? Da se upliće u sve te zavrzlame za koje ili nikada nisu čuli ili ih ne znaju riješiti?
Oni trebaju biti žrtve čega?
dav87gr je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 14:26   #56
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
uzmi ispitivac u ruke,probirstift ili kako vec hoces i pikaj po zidovima,ako ti na zidu svijetli lampica,onda pregled instalacije...istrune zica i po zidu ti bjezi struja u zemlju...imas elektricni bojler kakav u kuhinji ili negdje? iskopcaj ga pa vidi...kad bi imao strujna kljesta pa stavit na dolazni vod i mjerit struju koja tece...probaj posudit od nekog elektricara...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 15:45   #57
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Nadalje,ocitanje telefona se vrsi racunalom deset puta lakse,plin i voda se lakse ocitavaju jer su svi van objekta ili na hrpi u nekom predulazu/podrumu.
Brojila struje su cesto unutar kuce,stana i nisu uvijek doszupna pa je teze
Ma joj... nista to nije tako kako si mislis. Nema nikakve razlike sto se tice dostupnosti brojila za struju vs plina ili vode.
U mnogim slucajevima je cak lakse struju ocitati nego vodu.

Kod mene su sva 3 brojila unutar 2m i jedna razlika je da je voda u rupi dolje, plin na fasadi a struja 1m vislje i 1m desno od plina

Doslovce kada dodjes ocitati jedno mos i sve ostalo, sve je odmah iza ulazne kapije a pazi ovu sad situaciju kod recimo moje stare koja je u stanu i
opcenito sve zgrade u naselju imaju ovaku koncepciju:

Struja brojilo u predsoblju, plin brojilo iznad ulaznih vrata a voda ima i po 2 brojila ! Jedno je u kupatilu a drugo u kuhinji. Najteze je ocitati vodu
kako god okrenes jer 90% brojila u Hrvatskoj je u nekoj rupi od 1m pa ti ocitaj kada napada snjega 1m ako vlasnik nije isti ocistio.

A ocitava se voda redovito... svaki mjesec te ako se i desi da nekad ne ocitaju kao sto su prosle zime u 1-vom mjesecu poslali obavijest da nece ocitati
jer je zbilja napadalo snjega dobrano i minusi onda su izdali racun koji je bio isti kao prosli mjesec sto je sasvim ok.

Tu se radi o uhljebnistvu i nicemu vise... drzavna firma pa mogu diktirati uvjete kako im se oce, uostalom zakonodavac je donio doduse zakon gdje se mora
preci na digitalna brojila sa samoocitanjem ali opet na ustrb korisnika koji to moraju platiti 2.000,00kn ili cekati 2030.g. jer je pazi sad nebuloze..,
zakonodavac ostavio fore 15 godina prijelaznog razdoblja da to HEP implemntira i zamjeni sva brojila ?!?

Pa gdje to ima ili postoji ? Ajde uvedi si Internet Optiku i potpisi ugovor ali istu ces dobiti za 10.g. kada tvoj operater to implementira za tvoje prikljucno mjesto
jer tako je zakododavac propisao.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 15:51   #58
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Ja imam isto vodu od ZG Holdinga, iako sam u drugom gradu i mislim da cijene prošle godine nisu ni jednom očitali, samo šalju "procjene" koje su potpuno promašene i na temelju njih avanse koji su još gori (trošim 10, procjena je 4, a avans je za 20m3 mjesečno?!). Već imam gotov mail žalbe, samo promijenim 3 broja i kliknem send pa dođu "ispravne" rate...

Što se struje tiče, složite si u Excelu tablicu s onim svim naknadama s izračuna, testirajte je prema izračunu i onda možete svaki mjesec očitavati i plaćati prema potrošnji, ako baš želite. Ako su rate previsoke, žalite se i dobit će nove, ne košta gotovo ništa.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 16:09   #59
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Citiraj:
Autor dav87gr Pregled postova
@ smuchac
Čitaj:
A brojilo se redovno očitava.
Jesi ti možda u nekoj sličnoj firmi, bez uvrede?

@tiki66
A što da rade nerijetki ljudi poodmakle stare dobi? Da se upliće u sve te zavrzlame za koje ili nikada nisu čuli ili ih ne znaju riješiti?
Oni trebaju biti žrtve čega?
Ako ne dostavljas ocitanje mjesecno sto nisi naveo,redovno ocitanje je dvaput godisnje tj. svakih 6 mjeseci. Ako citas mjesecno,racuni ti dolaze svaki mjesec za mjesec dana a ne rate koje inace dolaze akontacijski. Pisi da te se moze skuzit. To mi je struka i radim u struci za jednu takvu tvrtku.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 17:15   #60
dav87gr
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
@shmucac
Bar si se pošteno javio, iako ne i pravedno objasnio problem, pa niti nije do tebe,
Nema, sine, reko bo Ćiro, ponavljam, ako si bio prošle godine u prekoračenju na nekom računu, mogu li ti ja op..dit negativnu kamatu i za ovu godinu?
Odma, napamet unaprijed?
dav87gr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na