Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2014., 21:06   #91
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ja sam prvi sat voznje isao na rotor, i na onaj u Gaju i na onaj u Zapruđu oko 5-6 popodne
Ako te toliko strah samog auta i neznas ga ni upalit, odi s nekim ko je voljan do nasipa ili slicno, ako nista naprijed-nazad 1.-2. brzina pol sata, bolje nego da na to trosis dragocjene sate autoskole..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 21:16   #92
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Ja sam prvi sat voznje isao na rotor, i na onaj u Gaju i na onaj u Zapruđu oko 5-6 popodne
Ako te toliko strah samog auta i neznas ga ni upalit, odi s nekim ko je voljan do nasipa ili slicno, ako nista naprijed-nazad 1.-2. brzina pol sata, bolje nego da na to trosis dragocjene sate autoskole..
A valjda bude sve dobro...

Uvijek mogu upaliti 4 žmigavca ako se zbunim...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2014., 21:41   #93
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Teško je napipati pravu brzinu bez gledanja... A neki auti imaju rikverc tamo gdje je inače prva brzina, ne znam tko je to izmislio...

Trebalo bi dovesti zakon da svi mjenjači mogu ići samo naprijed-natrag...
brzine su standardizirane, a rikverc uvijek pleše, pa nek te to ne brine. Uostalom, zato na mjenjaču i piše gdi je kaj.

a sekvencijalni mjenjači su mi nešto najgljuplje što postoji, onaj automatik na kojem sam se gubil je imal i tiptronic mjenjac ili kak se vec to sranje zove s dvije poluge iza volana
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 21:57   #94
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ak se gubiš na automatiku onda stvarno

automatik je za zagreb i gužvetine dušu dao.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 22:05   #95
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma ne muči me tolko automatik koliko ovo sekvencijalno mijenjanje
domis je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2014., 22:10   #96
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa i to je automatik... nemoj mijenjat, bude se sam jelte.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2014., 14:31   #97
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Meni je silno stalo da me odmah ne forsiraju na vožnju u prometu jer bude me previše strah.... A na stres obično reagiram tako da dobim jaku glavobolju... A na jake glavobolje obično reagiram tako da uzmem hrpu onih vragova protiv bolova od kojih se nekad osjećam poprilično nadrogirano...

E sad, u takvom derealiziranom stanju jedva sam se vozit po praznom polju, a kamoli tek po cesti... Jedino je rješenje pričekati da se dovoljno naviknem na sve to, a ne da me odmah počnu mučiti tamo sa nekakvim prometom..
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2014., 01:30   #98
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Pa na nista te nece tjerat, ali morat ces jednom krenut, a i prvo se izbjegavaju guzve i krcat promet, ja sam prve sate vozio po kneziji, jarunu, tj po kvartovima, gdje i nema pretjeranog prometa.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 14:33   #99
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Da odmah skinem mistiku za sve izgubljene duše (poput mene) koje možda ovo čitaju - hitnu pomoć NE morate polagati da biste vozili. To samo treba položiti prije izlaska na zadnji ispit i to je sve.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 17:30   #100
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Da odmah skinem mistiku za sve izgubljene duše (poput mene) koje možda ovo čitaju - hitnu pomoć NE morate polagati da biste vozili. To samo treba položiti prije izlaska na zadnji ispit i to je sve.
Bolje ti reci kak napreduje vožnja ?

Ostalo je nebitno za sada
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2014., 18:02   #101
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Bolje ti reci kak napreduje vožnja ?

Ostalo je nebitno za sada
Još nikak, u ponedjeljak tek počne...

Daklem, ostala su mi još 2 dana života
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 18:17   #102
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Hahahahah

Ma nije tak strašno, ja sam onak isto imal' užasan filing za prvi dan, pa sam ostao živ, uz sve ostale sudionike u prometu
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 19:33   #103
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
ja kad sam krenuo voziti odmah prvi sat smo išli na cestu i nije bed bio uopće... kroz svih 35h vožnje samo jednom sam napravio skorom veliko sranje. vozimo se autocestom i tak je iz pete brzine ubacim u treću i auto skoro da se nije raspao ali je instruktor na vrijeme ubacio u četvrtu.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 21:02   #104
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Joj... Ne želim ni zamišljati trenutak čistog užasa kad se zatvore vrata od kola....
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 01:38   #105
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Pa ako se toliko bojiš, u ponedjeljak vidi dal ideš odma na cestu ili prvo na poligon, ako odma na cestu reci da te je strah, nisi nikad vozila i da bi volila otici negdje na poligon ili neku vecu praznu povrsinu da malo dobiješ osjecaj za gas/kocnicu/kuplung.. a ako ideš na poligon isto tako vjerovatno ces se vozit s autom u krug malo cisto da se navikneš, ako ne, jednostavno reci da želiš to. Ipak ih ti plačaš, tak da biraj redosljed kojim ces vozit. Po meni najbolji redosljed ti je taj, malo u krug negdje di ima mjesta, obavezno isprobati vožnju unatrag (naravno nemožeš birat da preskocis poligon ako instruktor kaze da moras na poligon) ali mozes birati to da se na poligonu vozis autom gore dole u krug itd.... Kasnije ce poligonske vjezbe bit lakse nego da ih ides odma radit..

Zadnje izmijenjeno od: kameni_zg. 18.01.2014. u 01:45.
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 01:54   #106
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Dajte meni neukom 24godišnjaku recite kolka je cijena sad neto sa svim potrebnim davanjima da položim za auto?

I nešto se priča opet o poskupljenju, ko da nema dovoljno djece pa treba poskupit na 15 milijuna kuna...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 07:34   #107
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
mislim oko 6500kn ako sve iz prve položiš
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 10:36   #108
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Meni je u ugovoru pisalo 5800 ili 5900, a k tome dodaj jos ispit iz propisa (150), predavanja iz prve pomoci (450), ispit iz prve pomoci (120) i k tome jos ljecnicki prije upisa (450)

7k negdi, ako jos i zveknes propise / prvu pomoc, ide na vise
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.


Zadnje izmijenjeno od: panda505. 18.01.2014. u 17:44.
panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 15:56   #109
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor kameni_zg Pregled postova
Pa ako se toliko bojiš, u ponedjeljak vidi dal ideš odma na cestu ili prvo na poligon, ako odma na cestu reci da te je strah, nisi nikad vozila i da bi volila otici negdje na poligon ili neku vecu praznu povrsinu da malo dobiješ osjecaj za gas/kocnicu/kuplung.. a ako ideš na poligon isto tako vjerovatno ces se vozit s autom u krug malo cisto da se navikneš, ako ne, jednostavno reci da želiš to. Ipak ih ti plačaš, tak da biraj redosljed kojim ces vozit. Po meni najbolji redosljed ti je taj, malo u krug negdje di ima mjesta, obavezno isprobati vožnju unatrag (naravno nemožeš birat da preskocis poligon ako instruktor kaze da moras na poligon) ali mozes birati to da se na poligonu vozis autom gore dole u krug itd.... Kasnije ce poligonske vjezbe bit lakse nego da ih ides odma radit..
Ima li netko korisne savjete i podatke koji mi mogu povećati izgled za preživljavanjem?

Na što valja paziti?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 22:11   #110
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Prvo shvati da je strah normalna pojava.

Na poligonu i da si ne znam kakav antitalent, da dobijes epileptični napadaj tokom vožnje, ne može se ništa dogoditi jer ce instruktor paziti i konsantno ti pomagati. Na poligonu nema razloga za brigu. A dok si na cesti sve radi polako, izbjegavaj nagle pokrete s volanom samo polako..

zaboravih dodati sretno sutra! jedva cekam kad dođeš doma i napišeš da uopce nije bio big deal :P
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 23:18   #111
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nakon par sati na cesti instruktor i ja smo se natjeravali od semafora do semafora sa pazi sad - seat ibiza-s-guzicom samo-da-ide dizel vs. pauk koji nosi auto

oni prihvatili šalu, mi prihvatili šalu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 15:42   #112
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Danas na poligonu...

Valjalo je upalit kola, pa se postavit u prvu brzinu, dati gas, vozit se okolo... Onda se zaustavit i opet ispočetka...

Druga brzina nije došla na red jer me strah bilo brže se vozit da se ne zabijem u ostale autoškole ili parkirana vozila... No valjda ćemo i drugu brzinu učiti uskoro...

Jednom mi se kola slučajno ugasila zbog naglog kočenja jer su se neki čunjevi iznenada pojavili...

Teško je te pedale napipati jer su tak sitne i blizu...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2014., 20:41   #113
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 108
Savjet za sve one koji traze koju bi autoskolu upisali.. Odaberite onu najblizu! Naucit cete vozit u svakoj.
zicozg je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 01:04   #114
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor zicozg Pregled postova
Savjet za sve one koji traze koju bi autoskolu upisali.. Odaberite onu najblizu! Naucit cete vozit u svakoj.
Istina. Samo je pitanje kolko dodatnog vremena i novca ce potrositi naravno da ne vrijedi za svaku al opet se valja raspitat
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 11:47   #115
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Danas na poligonu...

Valjalo je upalit kola, pa se postavit u prvu brzinu, dati gas, vozit se okolo... Onda se zaustavit i opet ispočetka...

Druga brzina nije došla na red jer me strah bilo brže se vozit da se ne zabijem u ostale autoškole ili parkirana vozila... No valjda ćemo i drugu brzinu učiti uskoro...

Jednom mi se kola slučajno ugasila zbog naglog kočenja jer su se neki čunjevi iznenada pojavili...

Teško je te pedale napipati jer su tak sitne i blizu...
Čekaj da stigneš do polukružnog okretanja i parkiranja u rikverc, onda dolaze muke, tak je bar za mene bilo

Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Istina. Samo je pitanje kolko dodatnog vremena i novca ce potrositi naravno da ne vrijedi za svaku al opet se valja raspitat
to je istina.

susjed i ja išli u različite autoškole, on imao predavanja 3 puta tjedno, ja svaki dan
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 12:14   #116
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
mene moja instruktorica (pozdrav Snježana ) odmah prvi dan na poligon, upoznavanje auta (corsa, bajna sa 1.7D motorom) koje je proslo da sam ja odmah sve nabrojao - hop, idemo malo po parkingu i do Starog grada........

inace, prema Starom gradu (tvrdava, gdje je hasan pasa zavrsio u Kupi, prije puno vremena) je cistina . nigdje nista s desne strane osim spustine na livadu sa drvecem (jos dalje je rijeka, jel, Kupa), s druge strane zidic cijelim putem gdje ces opaliti ako skrenes.

cisto navikavanje na volan, prva-druga-treca, dobio osjecaj za volan i odmah drugi/treci sat je bilo parkiranje bocno / na rikverc.........

prije 10og sata u promet po centru, vozao instruktoricu kao osobni vozac, cekao ispred banki, cekao ispred HEPa dok je placala racune itd......... odvezao nekih 27 sati (tj, toliko je bilo navedeno, barem dva puta po 2 sata u komadu sam bio pod utjecajem pive pa smo se dogovorili da samo upise kao da sam vozio ), izasao na ispite i prosao, izasao na voznju i iz prve polozio.

i tek nakon polozenog je bilo >>ucenje kako voziti u stvarnom okruzenju<<. saltanje usred skretanja, prestizanje, kocenje u situacijama gdje si malo preblizu, pa prvi snijeg ili ledena kisa............

sve sjedne s vremenom, ako imas iole talenta za upravljanje automobilom. ako ne, onda si valjda svjestan da ti nista ne ide, da se bojis svega oko sebe, nemas povjerenja, tlaka s sam sebi i drugima vozacima.


jos jednom, meni je najljepse otici po ZG-u i tamo fino se voziti sa ljudima koji u 97% voze - normalno. onih 2% su seronje sa najcesce mrcinama od auta koji se guraju ili upadaju ispred na 20 cm da ja moram kociti ili vonabe Pulic sa golfom kojem cupa mast. preostalih 1% su ljudi kakvih ima 50% u SK, gnjecenje, tlaka, neznanje, nemar, sporost reakcije, nikako-da-prebacim-vise-u-trecu-jer-idem-28km/h, jednostavno polusposobni ili nesposobni vozaci.

danas svatko moze imati vozacku, nazalost. e i da, ja kad sam polagao, mene je izaslo ogromnih 1880 kuna vozacki (), mislim da je bilo lijecnicki 300, ispiti 300 i prva pomoc 70 kuna. tako nesto, mozda sam malo fulao za ovo za ispite i pregled, ali sama voznja je bila - 1880 kuna .
danas koliko kosta bi mi ostalo za dobro auto koje bi me sluzilo godinu dana.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 12:26   #117
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor zicozg Pregled postova
Savjet za sve one koji traze koju bi autoskolu upisali.. Odaberite onu najblizu! Naucit cete vozit u svakoj.
Ma ovo je zapravo vrlo blizu istini. Svaka škola ima iste cijene i isti broj sati. A svaki "sat" je 45 min, što je premalo za stvarno navikavanje, bar meni.

Pa se stvar svodi na to kakve prilike ima netko vježbati mimo škole, jer vidim da se puno ljudi tako pomaže. Čak je i moju staru susjed učio vozit. A ako nemaš tu mogućnost nego ovisiš o prekratkim i neučestalim satima vožnje u školi, e onda si u banani grande.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 14:53   #118
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
O evo mene opet

Sad znadem voziti kola bez problema po prometu i mjenjač je u biti vrlo lagan izum za korištenje

Polukružno okretanje i parkiranje u rikverc je sasvim prirodna stvar, ne znam zašto ste me preplašili toliko...

No nisu me baš naučili kako da brzo krenem sa mjesta. Pa ima li netko neki savjet kako je najlakše dobiti veliko ubrzanje kad krećem od nule?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 15:47   #119
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Kupiti auto sa automatskim mjenjacem
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 15:59   #120
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Kupiti auto sa automatskim mjenjacem


Pa kako onda ovi sa ručnim mjenjačem ubrzaju od 0 do 40 za dvije sekunde?
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na