Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2012., 12:23   #1
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
ZTE Blade III

Nalazi se u Tele2 ponudi već neko kraće vrijeme, cijena 995kn, preko webshopa 945kn. Mislim da bolji deal nema s obzirom na ekran i ostatak hardwera. Igram se s njim skoro tjedan dana i prezadovoljan sam onim što se dobije za tu cijenu.

Znači, ima 4" ekran, obični TN sa samo 256K boja, ne znam dali je taj podatak točan (s GSMArene) no meni se u usporedbi s Huaweiom G300 i Xperiom Miro boje čine bolje makar ovaj prvi ima navodno IPS panel. Oštrina i opčenita kvaliteta prikaza su također na visokoj razini. Touch je oke, nit bolji nit lošiji od npr. Motorole Defy i Lumie 710, mobitele koje sam imao duže vrijeme. Jedino sam primjetio mali bug, možda ima veze s Androidom, a možda je ipak hardwerski, radi se o tome da dok je mobitel na punjaču, osjetljivost toucha je dosta manja.

Mobitel se sastoji od tri djela, poklopca za baterije koji je crne mat boje i nije sklizav tako da fino leži u ruci, srebrenog rubnog okvira koji "predpostavljam" neće biti previše otporan na ogrebotine i trošenje te prednjeg dijela koji nije po ničem poseban, ugl. zvučnik, ekran i 4 tipke, isto na touch. Lijepo izgleda no isto tako jeftino izgleda, ipak je ZTE kinez, brandirani kinez no ipak kinez. Kamera je 5Mpx i radi prosječne slike no minus je što nema bljeskalice, ne znam kako su zaboravili na to no nekako jesu.

Android dolazi bez bloatwera kakvog proizvođaći znaju nasrat, znači čisti AOSP osim custom lockscreena koji je ok ali i prespor u odnosu na standardni, za unlock potrebno je preko sekunde držat prst na određenom mjestu što je naspram standardnog puno, tamo imam lagani brzi potez u stranu i to je to. Nažalost, to je skroz zamjenilo standardni lockscreen. Iako je ljepši i animiraniji od standardnog meni bi on bio bolji. Sam Android se dosta brzo izvodi i ukoliko se mobitel ne ubije nepotrebnim aplikacijama i background procesima performanse za svakodnevni rad su i više nego dobre. Od igrica isprobao sam jedino Angry Birds Star Wars i Cut The Rope Experiments i izvode se fino i glatko.

Bundle sadrži malu kutiju, slušalice, manual, punjač i data kabel. Slušalice su "obične", više za razgovore nego za muziku iako im kvaliteta reprodukcije nije loša, fali niskih frekvencija. Meni je moj Blade III otključan na sve mreže, hoće li ga kasnije zaključat ne znam. Po meni, definitivno best buy do 1000kn, jedina konkurencija koliko vidim za sada mu je Xperia Miro koji ima manji ekran i nešto slabiji procesor. Na nekim stranicama se navodi da Blade III ima dual core procesor što nije točno, bar ne za naše tržište. Eto, nadam se da ovaj mini review može nekom pomoć u odabiru mobitela, ako imate kakvih pitanja slobodno pitajte.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2012., 12:59   #2
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Mislim i da mu je odlićna konkurencija Prestigio 4040 malo skuplji ali ima svojih prednosti poput bljeskalice, zbog toga sam i odustao od ZTE Blade III jućer išao u OS i bio u 3 trgovine od Tele2 i u nijednoj nema uređaja za isprobati samo u vitrinama jbg. to je veliki minus, pa sam se dvoumio i glede Sony-a miro ali mi je uređaj premali s obzirom na razliku u večićini ekrana(do sada imao 3.7")

Ćekam da mi danas stigne Prestigio 4300
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2012., 23:16   #3
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Vidim da je dostupan i u Vipu, doduše rebrandiran pod imenom Vip Racer III, sve ostalo koliko vidim je isto osim dodanog Vipovog znaka na poklopcu baterije, 999kn kao Vipme paket. E sad, dal je Vip zaključo ovaj mobitel za razliku od teletine nemam pojma, vjerojatno ipak je.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 20:07   #4
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Onda se isplati uzeti taj mobitel? Il tipična kineska stvar..
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 21:14   #5
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Pa meni se čini da je OK za neki početni Android za nekog tko nema neka velika očekivanja. Naš jedan klijent ga je kupio (50 kom) za potrebe rada na aplikaciji koju smo napisali i tu ispunjava svoji svrhu 100%. Nit smrdi nit miriše. Ne trebaju svi 5" full HD
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 22:03   #6
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ja se dvoumim između Huawei G300 i ovog ZTE..
mislio sam uzet nešto uz produljenje ugovora u tele2 (stara će produživat a ne treba joj mobitel) ovaj ZTE uz tarifu 75 + 35kn svaka 24 mjeseca..

G300 nema u tele2 i to mi je jedini minus.. tj. mislim da neću davati keš lovu odmah u cijelosti.. jedino mi smeta što nema bljeskalicu, tada G300 nebi ni gledao..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na